موسوی: فجایع زندان‌ها و حمله به مردم ادامه اندیشه جنتی است


موسوی: فجایع زندان‌ها و حمله به مردم ادامه اندیشه جنتی است

میرحسین موسوی، از رهبران اصبلاح‌طلب در ایران با تقبیح سخنان تازه احمد جنتی، وی را به دروغگویی متهم کرده و گفته است، فاجعه‌ای که در زندان‌های جمهوری اسلامی روی می‌دهد، ادامه اندیشه دبیر شورای نگهبان است.

به گزارش سایت اینترنتی کلمه، میرحسین موسوی در واکنش به ادعای احمد جنتی، در باره پرداخت یک میلیارد دلار از سوی آمریکا به «سران فتنه»، با دروغ خواندن این سخنان، دبیرشورای نگهبان را به شدت نکوهش کرد.

آقای موسوی که در دیدار با شماری از «ایثارگران» سخن می‌گفت، با بیان این که دروغگویی ظلمی است که همواره بد است، اظهار داشت: « مخصوصاً اگر این دروغ از دهان دبیرشورای نگهبان قانون اساسی و امام جمعه پایتخت باشد. کسی که باید امانتدار آرای مردم و پاسدار اصول قانون اساسی و میثاق ملی باشد. آیا برهانی روشن‌تر از دروغ بزرگ اخیر این آقا برای تقلب در انتخابات می‌توان آورد؟ مخصوصاً اگر در نظر بیاوریم که این اولین خلاف‌گویی ایشان نیست.»

دبیر شورای نگهبان چند روز پیش در سخنانی در قم با استناد به «اسنادی که وی به آن دست یافته است»، گفته بود: « آمریکایی‌ها یک میلیارد دلار از طریق افراد سعودی که هم اکنون عامل آمریکا در کشورهای منطقه هستند، به سران فتنه دادند و همین سعودی‌ها که به نمایندگی آمریکا صحبت می‌کردند، گفتند، اگر توانستید نظام را منقرض کنید، تا پنجاه میلیارد دلار دیگر را هم می‌دهیم، اما خداوند این فتنه را به دست بندگان صالحش خاموش کرد.»

در این میان میرحسین موسوی، از نامزدهای معترض به نتایج انتخابات با اشاره به این ادعاها خطاب به روحانیون و مراجع تقلید گفته است: «ما انتظار داریم همه ملت به ویژه روحانیت و مراجع عظام خواستار رویت و بررسی اسناد ادعایی ایشان باشند و همچنین از سخنران دیگر نمازجمعه که دوست دیگر ایشان هستند و ادعا کردند که شورای نگهبان به عنوان صافی مورد تایید امام زمان هستند، دلایل و مدارک خود را با رضایت و هدف صاحب‌الزمان از خود و دوستانشان در شورای نگهبان با تفاصیل ارایه دهند.»

آخرین نخست وزیر ایران در ادامه انتقادهای خود از احمد جنتی، یکی از حامیان محمود احمدی‌نژاد، افزوده است: «فاجعه‌ای که اکنون در زندان‌ها رخ می‌دهد ادامه اندیشه دبیرشورای نگهبان و شاگردان این چنینی اوست. فاجعه کهریزک و حمله به کوی دانشگاه و حمله به مردم نتیجه چنین نگاهی است که به خوبی درآن سبعیت و زشتی همه گرایش‌های اقتدارگرایانه و فرعونیت را می‌توان دید.»

آقای موسوی همچنین با اشاره به سخنان پیشین احمد جنتی که از قوه قضاییه به خاطر اعدام دو تن از متهمان رویدادهای پس از انتخابات تشکر کرده و خواستار اعدام‌های بیشتر شده بود، گفته است: « واقعاً نمی‌شود سخنان ایشان را که در جایگاه مقدس نمازجمعه به محاکم قضایی برای اعدام زندانیان دست مریزاد می‌گفت و هل من یزید می‌طلبید که عده بیشتری اعدام شوند، فراموش کرد.»

«استبداد مذهبی بدترین نوع استبداد است»

این رهبر اصلاح‌طلب در بخش دیگری از سخنان خود با بیان این که ظلم و جور در جامعه گسترش یافته است، اظهار داشت: «ظلم و جور در هر شرایطی و هر دوره‌ای بد است، چه در دوران پهلوی و چه در دوران جمهوری اسلامی. ظلم در جمهوری اسلامی اتفاقاً بدتر است چراکه به نام اسلام صورت می‌گیرد. آیا اسلام قبول می‌کند که از یک انسان هتک حرمت شود، یا با فروکردن سر یک زندانی در توالت از او اعتراف گرفته شود؟»

میرحسین موسوی همچنین با بیان این که خود در تلویزیون دیده است است که یک روحانی در سخنانی در جشن نیمه شعبان در دانشگاه تهران گفته است، «اگر نصف جامعه علیه نصف دیگر که حاکم است باشد، آن نصف حاکم حق دارد همه نصف دیگر را اعدام کند»، این نوع طرز فکر را مربوط به گروه‌های تروریستی و آدمکش دانست و از بیان چنین سخنانی با استناد به اسلام به عنوان یک فاجعه یاد کرد.

وی همچنین با استناد دیدگاه علامه نایینی، از بزرگان صدر مشروطیت، از استبداد دینی به عنوان بدترین نوع استبداد یاد کرده و افزود: «ما وقتی از سویی به بازداشت‌ها و شیوه‌های محاکمه، شکنجه‌ها و قلع و قمع دانشگاه‌ها و اخراج و ستاره‌دار کردن دانشجویان نظر می‌کنیم و از سوی دیگر با ایستادگی زندانیان و مردم بر تحقق مطالباتشان روبرو می‌شویم، یاد آیات سوره قصص و دیگر آیات کریمه مشابه می‌افتیم که در آنها هم مواجهه فرعونیت و مستضعفین مطرح است و هم بشارت پیروزی برای ستمدیدگان.»

آقای موسوی با تاکید بر این که سرانجام «مبارزه با تفرعن» پیروزی مردم است، در عین حال خاطرنشان کرده است: «تا هنگامی که فرصت داده‌ایم که عده‌ای بر حکومت و مناصب و منزلتی هم سوار باشند و مردم را گوساله و بزغاله و خس و خاشاک بنامند، این فرعونیت ادامه خواهد یافت و از دروغ سازمان‌یافته و تحریف اسلام استفاده خواهد شد.»

«دو راه کاملاً متضاد پیش روی نظام»

این نامزد معترض به نتایج انتخابات ریاست جمهوری در ایران در بخش دیگری از سخنان خود با بیان این که حوادث یک سال اخیر و شیوه برخورد با مردم تنوع موجود در راه‌های پیش روی جمهوری اسلامی را از بین برده است، تاکید کرد، هم اکنون نظام و کشور با «دو راه کاملاً متضاد» روبرو است.

به اعتقاد آخرین نخست وزیر ایران یکی از این راه‌ها مبتنی بر «رویکرد اقتدارگرایانه و ادامه استفاده ابزاری از دین، زندانی‌ کردن مخالفان، سرکوب معترضان، بستن روزنامه‌ها، تعطیلی بخش عمده‌ای از قانون اساسی و بی‌احترامی به حقوق و کرامت ذاتی انسان‌ها» است.

آقای موسوی در این باره گفته است: «در این رویکرد همان طور که آن ملبس به لباس روحانیت در نیمه شعبان در دانشگاه به صورت صریح گفت، حکومت اگر لازم ببیند می‌تواند، حتی نیمی از جامعه را به قول ایشان اعدام کند و ما می‌دانیم که انتخاب این رویکرد جز متلاشی شدن نظام انتهایی نخواهد داشت. گرچه در انتها ایران، ایرانی و اسلام باقی خواهد ماند، ولی می‌توان حدس زد که خسارت این راه کمر ملت ما را خم خواهد کرد.»

میرحسین موسوی دومین راه موجود را « حاکمیت مردم بر سرنوشت خویش» دانسته و گفته است: «راهی که در آن زندانیان سیاسی آزاد ، حق اجتماعات به رسمیت شناخته می‌شود و محدودیت مطبوعات و رسانه‌ای برداشته می‌شود. مهمتر از همه حق انتخابات آزاد و رقابتی و غیر گزینشی نیز به رسمیت شناخته شود.»

وی یک بار دیگر بر لزوم برگزاری انتخابات آزاد در کشور تاکید کرده و افزود: «این مردم هستند که تشخیص می‌دهند که چه کسی را با چه طرز تفکری به مجلس بفرستند و این نمایندگان واقعی مردم و نه وکلای تسخیری آنها هستند که تشخیص می‌دهند که مصالح کشور کدام است و چگونه باید کشور را اداره کرد.»

میرحسین موسوی در پایان سخنان خود با اشاره به ترکیب اعضای شورای نگهبان اظهار داشت: «امروز روشن شدن هر چه بیشتر تفکر حداقلی بعضی از اعضای شورای نگهبان به ملت نشان می‌دهد که استنباط ظرفیت این شورای کلیدی و انحراف آن از وظایف اصلی و تبدیل شدن آن به یک صافی آرای ملت تا چه حد برای آتیه مملکت مهلک است و چگونه تکیه اقتدارگرایان در حفظ شورای نگهبان با همین جهت گیری کشور را به فاجعه انتخاب اول که اشاره شد سوق خواهد داد.»

اینترنت ندیده - ایران - قم
بساط فحاشان و هتاکان به شدت مسلمان پهن شد بدو بدو فحاشی کن
سه‌شنبه 12 مرداد 1389

aghle kol - ایران - تهران
ملایان اخور را دیدند ولی اخر را ندیدند. حضرت ...
سه‌شنبه 12 مرداد 1389

Sheema - کانادا - تورنتو
آقای موسوی شما تازه متوجه این قضایا شدید؟ چرا تا حالا ساکت بودید؟ پس خفه شوید برید کنار تا شاهزاده تشریف بیارن رهبری رو به دست بگیرن. یادت رفته خودت زمانی که نخست وزیر بودی دستور کشتار چند هزار نفر رو دادی؟ قاتل
سه‌شنبه 12 مرداد 1389

samin.s - ایران - تهران
اییییییییییییییییییییی بابا!!!!!!!!!
سه‌شنبه 12 مرداد 1389

ARTEMIS-SW - فرانسه - پاریس
عجب پس جنایات در این 1 سال بوده و فجایع دیگر??????? پس 30 سال قبل از ان نه اعدامی بود نه شکنجه ای نه فقری نه اعتیادی!!!!!!نمی دانستیم مرسی که روشن شدیم.
سه‌شنبه 12 مرداد 1389

سعیدسبز - ایران - کرج
Sheema - کانادا - تورنتو - وجدانا جدی گفتی ؟ ! یا داری جک میگی ؟ نشستی کانادا میگی لنگش کن ؟ آخه مگه ما مغزمون ایراد داره ؟ سلطنت یه جور استبداده جمهوری اسلامی یه جور دیگش حالا ما از چاه بپریم تو چاله که چی ؟
سه‌شنبه 12 مرداد 1389

arya47 - ایران - کرمان
این شاهزاده چرا کاری نمیکنه تا حداقل این دو تا و نصفی طرفداراشو تو این سایت و 25تا هم تو ایران از دست نده و این بندگان شاهزاده هم مجبور نباشند هر روز برا طرفداری از جناب ایشون همه دنیا را به باد فحش بگیرند!!! بدبختهای متوهم!!
سه‌شنبه 12 مرداد 1389

Afshin London - انگلستان - لندن
Sheema - کانادا - تورنتو. شیماجان من هم موافقم که شاهزاده به ایران برگردند ولی معتقدم که دشمن دشمن من دوست منه. موسوی نخست وزیر محبوب یه قاتلی بوده و در مورد قتل عام زندانیان سال 67 سکوت میکنه(خودش هم بخوبی میدونه که یه روزی باید سکوتشو بشکنه و توضیح بده) و و و.... ولی الان که داره هر از چند گاهی دو تا حرف حسابی میزنه حداقل کاری که میتونیم بکنیم اینه که نکوبیمش. اینو فراموش نکنیم که شاه از آخوندا شکست نخورد بلکه از اتحاد آخوندا و کمونیستها و مجاهدین و دانشجویان و بازاری ها شکست خورد. اتحادی که این رژیم ازش وحشت داره. غرض اینکه همانطور که شاهزاده هم همیشه تاکید میکنند ما اول از همه باید متحد باشیم و بنظر من اگر بعضی از مخالفین و منتقدین این حکومت قرون وسطایی را حمایت نمیکنیم لااقل بر ضدش هم نباشیم چون در بعضی نکات با آنها هم هدف هستیم. جاوید ایران و ایرانی
سه‌شنبه 12 مرداد 1389

greenboysaly - ایران - قزوین
آفرین / راهت را ادامه بده
سه‌شنبه 12 مرداد 1389

ali.tooti - سوئد - لوند
Sheema - کانادا - تورنتو چرا این قدر بی دلیل و کور کورانه حرف میزنید مگر نامه استعفای موسوی را که منتشر شد ندیدیدکه او نیز ان زمان به وضع موجود معترض بوده دوما همین شاهزاده که بنده هم برای ایشان احترام غائل هستم اما نه مثل شما از روی تعصب و.. بلکه برای افکارش چندین بار اعلام کرد حاضر به پذیرش چنین مسئولیتی برای مردم ایران نیست واگر شما سندی بر محکومیت موسوی دارید ارائه فرماید وگرنه اجازه دهید مردم داخل ایران تصمیم بگیرند
سه‌شنبه 12 مرداد 1389

hadirm - ایران - خوزستان
چرا نمی گی بعضی سو استفاده ها بخاطر دروغ گوئی تو و همدستانت راجب انتخابات و اعلام دروغ مبنی بر پیروزی در انتخابات ریاست جمهوریست. البته بودند بی خردانی که ادعای دروغین تو را باور کردند.
سه‌شنبه 12 مرداد 1389

ciooc20 - ایران - تهران
واقعا برای بعضی از کاربران متاسفم که با آقای موسوی اینگونه برخوردمی کنند باید بگویم ادب مرد به زدولت اوست شما میدانید که آقای موسوی یک شخص ملی و مذهبی و طرفدار حق می باشد و آن استعفا که در سا ل 67 نشان می دهد که ایشون به وضع موجود در آن زمان اعتراض داشتند و حالاکه یک نفرمصلح درایران پیداشده که می گوید باید به قانون اساسی عمل شود شماها به فحش و ناسزا می کشانید . و ما جمهوری می خواهیم که درآن استبداد نباشد ویک نفردرراس حکومت قرارنگیردکه همه بدون چون و چرا به حرفهای او عمل کنند منظور اینکه ما شاهزاده نمی خواهیم و دوست نداریم که به گذشته برگردیم منظور اینکه مرتجع نیستیم . و مثل معروف این است که مومن از یک سوراخ دوبار گزیده نمی شود.
سه‌شنبه 12 مرداد 1389

ciooc20 - ایران - تهران
این آقای جنتی نمی دانم که این مدارک را از کجاش درآورده که می گوید اخه یکی به این احمق نیست که بگه کدام عقل سلیمی باورمی کند که آمریکا توسط عربستان یک میلیارد دلار به قول خودتان به سران فتنه داده باشه اولاعربستان هیچوقت نمی آید در مسائل داخلی کشوری دخالت کند اگر دخالت کرده بود تاحالا ایران سفیرش را خوانده بود و درثانی آمریکا مگه چلاق که توسط کشور دیگری پول را بده خوب مستقیم خودش میده و نیازی نیست که کشور ثالثی این کار رابکند لابد شاید این پول را به آقای جنتی داده اند که مردم را سرکوب کنند و در کهریزک بسیاری شکنجه و بکشند و رای مردم را بدزدند و خیلی از استادان و روزنامه نگاران و چهره های سیاسی که برای این کشوربا دل و جون کارکرده اند را به زندان بیندازد و خلاصه این مردک چرت و پرت زیاد می گه و خداوند اورا اگر قابل هدایت است هدایتش کند اگر نیست اورا نابودکند و ملت ایران را از دست این ملای مستبد و دروغگو نجات دهد آمین یا رب العالمین
سه‌شنبه 12 مرداد 1389

kambiz2222 - هند - دهلی
نمیدونم این موسوی تا کی میخواد مماشات کنه.بابا یکخورده تند تر برو و به رهبر حرف بزن تا دستگیرت کنن.اونوقت شاید یه چیزی بشه.متا سفانه نمیدونم چرا امثال امیرکبیر دیگه پیدا نمیشن و اکثرا بزدل شدند.موسوی ترسو است.
سه‌شنبه 12 مرداد 1389

angelina20 - ایرن - تهران
ali.tooti - سوئد - لوند قوربون دهنت ایول به تو که اون وری اما جدا که یک ایرانی آریایی اصیل هستی دمت گرم
سه‌شنبه 12 مرداد 1389

angelina20 - تهران - ایران
kambiz2222 - هند - دهلی عزیزم شما خارجی از وضع داخل خبر نداری اینم موسوی خودش میدونه . یعنی این و تو میدونی موسوی نمیدونه؟ حتما و قطعا صلاح نیست ایشون فعلا صحبتی کنه باید فضاش پیش بیاد و در سانی آدم نباید برگ برندش و رو کنه .
سه‌شنبه 12 مرداد 1389

ساعت 12 - ایران - تهران
Sheema - کانادا - تورنتو شیما جان از نگاه رویایی پرهیز کن طرفداران ولیعهد آنچنانی نیستند که بتوانند او را به قدرت برسانند حکومت ایران باید با حذف ولایت وقیح و احترام به آراء مردم به دموکراسی و حکومت عاقل بر جاهل برسه موفق باشی هموطن.
چهار‌شنبه 13 مرداد 1389

بابک - ایران - سبزوار
آقای kambiz2222 - هند - دهلی خودت جرات داری مواظب خودت باش شلوارت خیس نشه پسرم.
چهار‌شنبه 13 مرداد 1389

angelina20 - ایران - تهران
Sheema - کانادا - تورنتو حرف دهنت و بفهم بابا چی داری نطق میکنیا. اون شاه مگه چیکار کرد هی شاه شاه میکنیییییییی؟. تو بشین سر جات تو کاواره ها عرقت و بنوش کاری به جنبشم نداشته باش در مورد مسائل داخلیم حرف نزن. فعلا اکثریت پشتیبان موسوی هستن تا ما هستیم در ایران خصوصا تهران توی دانشگاه ها شاه چه با تاج چه با عمامه جایی نداره درایران. ما هی میگیم شاه نمیخوایم . واقعا شماها دیوانه ای دا اصلا این ملت دوست دارن یکی بزنه تو سرشون یکی بالا سرشون باشه تو او بالا بشینه دستور بده. شاهزاده به گور خودش خندیده که بیاد ایران بیاد ایران یک شاهزاده ای نشونش بدیم فقط حکومت دموکرات با موسوی و امثال موسوی میخوایم . هرکسی شاه میخواد میتونه بره عربستان. دوره ی شاه و شاه بازی دیگه تموم شد الان مردم دیگه فهمیده هستن نکنه شما رعیت زاده اید؟
چهار‌شنبه 13 مرداد 1389

homa-ir - المان - هامبورک
اقای موسوی- ترابخدا شهامت داشته باش - من متن را نخواندم, ولی تیتر فجایع زندانها و حمله بمردم ادامه اندشه * جنتی * نیست - دروغ مگو . خودت خوب میدانی فقط و فقط در اندیشه و دستور شخص خامنه ای است . زندان کهریزگ و نوچه و مجری فرمان رهبر سعید قاضی مرتضوی است . رئیس قوه قضائیه کشور و مجلس خبرگان( برادران لاریجانی) و شورای نگهبان. و شورای تشخیص مصلحت . و سپاه پاسداران - مساجد خارج ازکشور تماما زیر نظر شخص رهبر است . جنتی و... اینها سینه چاک و نوچه های خامنه ای هستند. مردم میدانند . و بدان حرفت تاثیری بر اگاهان ندارد. اینرا هم میدانیم که اگر راست و واقعیت را بگوئی . شنیدیم و سران سپاه درخواست. محاکمه سران فتنه را درحضور مردم خواستار شدند. ولی پرونده سال 67 دوران نخست وزیری سیاه شما بسته نشده است , اقای میرحسین موسوی
چهار‌شنبه 13 مرداد 1389

+0
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.