اوباما خروج نیروهای رزمی آمریکا از عراق را تائید کرد


اوباما خروج نیروهای رزمی آمریکا از عراق را تائید کرد

آقای اوباما گفت به تعهدی که داده بود، عمل کرده است

باراک اوباما، رئیس جمهور آمریکا امروز دوشنبه، دوم اوت خروج کلیه نیروهای رزمی این کشور تا پایان ماه جاری میلادی از عراق را تائید کرد.

آقای اوباما این سخنان را در جریان سخنرانی خود در جمع کهنه سربازان معلول در آتلانتای آمریکا بیان کرد.

او گفت به تعهدی که داده بود، عمل کرده است.

آقای اوباما در جریان تبلیغات انتخابات ریاست جمهوری به لزوم خروج نیروهای آمریکایی اشاره کرده بود.

رئیس جمهور آمریکا گفت تعهد آمریکا در عراق از تلاش های نظامی هم اکنون معطوف به تلاش های غیرنظامی خواهد شد که با هدایت دیپلمات های این کشور انجام خواهد شد.

نزدیک به پنجاه هزار سرباز ارتش آمریکا تا پایان سال آینده میلادی در عراق باقی می مانند تا به آموزش نیروهای امنیتی، انجام عملیات ضد تروریستی و تامین امنیت تلاش های غیرنظامی آمریکا بپردازند.

طبق توافقی که در سال ۲۰۰۸ میان عراق و آمریکا حاصل شد، تمام نیروهای آمریکایی تا پایان سال آینده میلادی، خاک عراق را ترک خواهند کرد.

"کاهش خشونت ها"

رئیس جمهوری آمریکا در سخنان خود به کاهش حجم خشونت ها در عراق اشاره کرده اما خبرنگاران می گویند این اظهارنظر او مورد مناقشه است. عراق اخیرا اعلام کرد که ماه ژوئیه مرگبارترین ماه در طی بیش از دو سال گذشته در این کشور بوده است. اما دولت آمریکا نظر مقامات عراق مبنی بر اینکه ماه ژوئیه مرگبار ترین ماه طی دو سال اخیر در عراق بوده را رد کرده است.

Neda02 - کانادا - اتاوا
درد و بلات بخوره تو سر خامنه ای و دار و دسته کثیف و دزدش.
سه‌شنبه 12 مرداد 1389

huria - دانمارک - کپنهاگ
متاسفانه عراق شده محل تصفیه حساب کشورهای همسایه و خروج نیروهای امریکایی در این برهه از زمان, به نفع ما نیست. البته هیچ کس تمایل به وجود نیروهای بیگانه در کشورش رو نداره ولی واقعیت, تلختر از فانتزی غیرت و عرق ملی هست. کشوری که توسط مزدوران همسایه اداره میشه و فرهنگ غلط بت سازی و صدام پروری هنوز بین مردمش رواج داره, ثبات لازم رو به این اسونی نمیتونه بدست بیاره. وقتی می بینم هموطنانم در سومین کشور نفتخیز جهان, کشوری با اینهمه ثروت , از نعمت ابتدایی برق اونهم در گرمای 60 درجه ی تابستان محرومند, دوست دارم خون گریه کنم!.
سه‌شنبه 12 مرداد 1389

+0
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.