مطهری: شکایت رئیس جمهوری غیرقانونی است


مطهری: شکایت رئیس جمهوری غیرقانونی است

علی مطهری، نماینده مجلس و فرزند مرتضی مطهری از روحانیون بلند پایه انقلاب ایران است

علی مطهری، نماینده مجلس ایران با تایید اینکه محمود احمدی نژاد، رئیس جمهوری ایران از او شکایت کرده است تاکید کرد که تعقیب قضایی نمایندگان مجلس به دلیل اظهار نظر درباره مسائل غیر قانونی است.

آقای مطهری، روز دوشنیه ۱۱ مرداد (۲ آگوست) به خبرگزاری کار ایران، ایلنا گفت که شکایت آقای احمدی نژاد از او در تاریخ ۲۲ خرداد سالجاری به شعبه ۲ دادسرای کارکنان دولت تسلیم شده است.

او تاکید کرد که علاقه ای به انتشار خبر مربوط به این شکایت نداشته است و این خبر به وسیله وکیل اش، بدون اطلاع او اعلام شده است.

آقای مطهری عمومی شدن این خبر را "لطمه" به رئیس جمهوری دانست و گفت: "امروز همه باید دست واحد در مقابل آمریکا، اسرائیل و پشتیبان دولت در مقابل دشمن خارجی باشیم."

اصل۸۴ قانون اساسی ایران

یک روز پیش، پیمان حاج محمود عطار، وکیل آقای مطهری، به ایلنا گفته بود که یک هفته پیش به همراه موکلش در شعبه دوم بازپرسی دادسرای کارکنان دولت حاضر شده و به سوالات بازپرس پرونده پاسخ داده اند.

او گفته بود که به دلیل اینکه تحقیقات در مرحله مقدماتی است نمی تواند درباره جزئیات این پرونده و دلیل شکایت صحبتی کند.

آقای مطهری هم بدون اشاره به محتوای شکایت آقای احمدی نژاد گفت که طبق اصول ۸۴ و ۸۶ قانون اساسی هیچ نماینده ای را نمی توان به سبب اظهار نظر درباره هر مساله داخلی یا خارجی تعقیب یا توقیف کرد.

او همچنین گفت که در صورت لزوم، متن دفاعیه اش را منتشر خواهد کرد.

اصل ۸۶ قانون اساسی ایران

آقای مطهری پیش تر آقای احمدی نژاد را به دخالت در ایجاد ناآرامی در سخنرانی حسن خمینی در مراسم سالگرد درگذشت آیت الله خمینی متهم کرده بود.

۱۴ خرداد امسال (۱۳۸۹) در مراسم سالگرد درگذشت آیت الله خمینی، بنیانگذار جمهوری اسلامی، هنگامی که حسن خمینی، نوه آیت الله خمینی، قصد سخنرانی داشت، عده ای از حاضران با شعار دادن علیه معترضان به نتیجه انتخابات و منتقدان رهبر و رئیس جمهوری ایران، مانع سخنرانی او شدند.

آقای مطهری در مطلبی که یک روز پس از این واقعه از قول او در سایت اینترنتی تابناک منتشر شد، اعلام کرده بود که آقای احمدی نژاد با سخنرانی "تفرقه انگیزانه" و "طولانی" خود می خواسته زمانی برای سخنرانی حسن خمینی باقی نگذارد و جمله آخر رئیس جمهوری که "اکنون به سخنان رهبر انقلاب گوش فرا می دهیم" را هم دلیی برای این ادعا دانسته بود.

این اظهارات آقای مطهری، با واکنش تند گروهی از اعضای فراکسیون اصولگرایان مجلس ایران، که آقای مطهری هم از اعضای آن است، رو به رو شد.

این گروه از نمایندگان مجلس اظهارات آقای مطهری را "توهین به رئیس جمهوری و مقامات عالی کشور" دانستند و خواهان بیرون رفتن او از فراکسیون اصولگرایان شدند.

علی مطهری یکی از چهره های معدود اصولگراست که بارها آقای احمدی نژاد را از مقصران شکل گیری حوادث پس از انتخابات ریاست جمهوری سال گذشته دانسته است.

او که فرزند مرتضی مطهری، از روحانیون بلندپایه اوایل انقلاب ایران است، در دور نخست ریاست جمهوری محمود احمدی نژاد نیز در پاره ای از موضوعات از منتقدان او به شمار می رفت.

arashbehdin - امریکا - اتلانتا
دوتا کرگدن زشت بجان هم افتاده اند.
سه‌شنبه 12 مرداد 1389

omid var - کانادا - تورنتو
کی میگه چاقو دسته خودشو نمیبره? فعلا که سگ صاحبشو نمیشناسه. بامید روزی که پایه های جهل و نادانی نابود بشه و این ملا ها سر عقل بیاند و یک شغل شرافتمندائی را برای خود پیدا کنند
سه‌شنبه 12 مرداد 1389

samin.s - ایران - تهران
کاهو و یونجه شون زیاد شده . وای چقدر از دست این احمق ها من می خندم . واقعا اون احمدی نژاد خیلی مضحک !!!!!!!!
سه‌شنبه 12 مرداد 1389

samin.s - ایران - تهران
دوباره بحث های کذایی و مناظره های خنده دار . از او زیر باهمند . فکر می کنند مردم مثل خودشون احمق و کودن هستند . این ها فقط بخاطر قدرت بجان هم افتادند!!!!!!
سه‌شنبه 12 مرداد 1389

ARTEMIS-SW - فرانسه - پاریس
جنگهای مسخره ی حیدر نعمتی مثل مبارزات موسوی کروبی..و اختلاف هسته ای با غرب!!!!!!
سه‌شنبه 12 مرداد 1389

dara20 - ایران - تهران
وجود منحوس و پلید همه شما ریشوهای کثیف اسلامی ریاکار غیر قانونی است. تو ...حرام یک ملای 2 زاری هستی. مرتیکه
سه‌شنبه 12 مرداد 1389

ciooc20 - ایران - تهران
آقای احمقی نژاد مگر قرار که نمایندگان مجلس تورا مدح و ستایش کنندو هرکاری که می کنی چیزی به تو نگویندزهی خیال باطل تو روز 14 خرداد بسیار کار زشتی مرتکب شدی که مانع سخنرانی آقای حسن خمینی شدی و آن عده ای که در مراسم بزرگداشت امام خمینی با شعارهای تندی که برعلیه آقای حسن خمینی زدند توسط خود تو برنامه ریزی شده بود و حسن خمینی خوب دست تورا با بهترین سیاست ممکن در بین ملت روکرد.
سه‌شنبه 12 مرداد 1389

+0
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.