احمدی نژاد: آماده گفت و گو با اوباما درباره اداره جهان هستم


احمدی نژاد: آماده گفت و گو با اوباما درباره اداره جهان هستم

آقای احمدی نژاد، رئیس جمهوری ایران، در شهریور ماه آینده به نیویورک سفر خواهد کرد

محمود احمدی نژاد، رئیس جمهوری ایران می گوید که در سفر آتی خود به نیویورک آمادگی دارد تا در بالاترین سطح و در برابر دوربین های تلویزیونی با رئیس جمهور آمریکا بر سر مسایل جهان گفت و گو کند.

آقای احمدی نژاد که روز دوشنبه ۱۱ مرداد (دوم اوت) در جمع ایرانیان خارج از کشور سخنرانی می کرد با اشاره به اجلاس شهریور ماه سازمان ملل در نیویورک گفت: "طی چند سال گذشته، هر سال اعلام می کردیم حاضریم هنگامی که برای شرکت در مجمع عمومی سازمان ملل به نیویورک می آییم، با جورج بوش در برابر رسانه ها گفت و گو کنیم. بعد گفتند که بوش از گفت و گو واهمه دارد؛ ما هم گفتیم اشکال ندارد برای گفت و گو مشاورانش را هم بیاورد."

رئیس جمهوری ایران که سخنرانی های سالانه او در مجمع عمومی سازمان ملل همواره خبرساز بوده است با دعوت از آقای اوباما برای شرکت در گفت و گوی زنده تلویزیونی گفت: "در این گفت و گو آماده ایم تا راه حل مسائل جهان را روی میز بگذاریم تا ببینیم روش چه کسی بهتر است."

'صهیونیست ها می خواهند مرا ترور کنند'

آقای احمدی نژاد در بخش دیگری از سخنان امروز خود با انتقاد از سیاست های آقای اوباما در رابطه با اسرائیل خطاب به رئیس جمهور آمریکا گفت: "صهیونیست ها چیزی نیستند؛ یک حزب سیاسی هستند که فقط پول و رسانه را در دست گرفته اند. آنها را ول کنید و ملت ها را بچسبید، زیرا آنها خود از بین خواهند رفت."

او همچنین ادعا کرد که دولت اسرائیل برای ترور او برنامه ریزی کرده و کسانی را نیز برای این منظور استخدام کرده است.

آقای احمدی نژاد پیش تر هم از "توطئه" برای ترور خود سخن گفته است. او در جریان سفر دو سال قبل خود به ایتالیا هم مدعی شده بود که افرادی با بالا بردن میزان تابش اشعه ایکس در محل حضور او قصد آن را داشته اند تا به او آسیب برسانند.

او پس از بازگشت از سفر خود به عراق در تابستان سال ۲۰۰۸ نیز مدعی شده بود که "دشمنان" برای ربودن او برنامه ریزی کرده بودند که با "هوشیاری" او و مقامات ایرانی این نقشه ناتمام مانده است.

'ملی شدن صنعت نفت ناتمام مانده است'

آقای احمدی نژاد در سخنرانی دیگر امروز خود که در جمع مدیران صنعت نفت صورت گرفت با اشاره به موانع جهانی و داخلی بر سر صنعت نفت ایران گفت: "صنعت نفت ایران هم اکنون در بهترین دوران خود به سر می برد."

او همچنین تأثیر معادلات سیاسی جهان بر قیمت نفت را عاملی "بیرونی" دانست که مانع از به دست آمدن "منفعت کامل" صنعت نفت برای ملت ایران شده است.

آقای احمدی نژاد در رابطه با مشکلات داخلی صنعت نفت ایران نیز گفت: "در پنجاه، شصت سال گذشته بخش اعظم سود سرمایه گذاری در صنعت نفت ایران نصیب خریداران نفت شده است و به تعبیری اگر قیمت واقعی نفت ۱۰۰ واحد بوده، آنچه نصیب ملت ایران شده است ۳۰ واحد بوده است."

رئیس جمهوری ایران همچنین گفت: "تا زمانی که اکتشاف، بهره برداری، تبدیل و فراوری نفت به طور کامل در اختیار ملت ایران و اندیشه ایرانی قرار نگیرد، پروسه ملی شدن صنعت نفت کامل نشده است."

افزایش بی سابقه بهای نفت خام در بازارهای جهانی طی سالهای گذشته درآمد نفتی ایران را به طرز بی سابقه ای افزایش داده است، اما همزمان مشکلات ناشی از رکود جهانی اقتصاد و وضعیت سیاسی ایران به خاطر برنامه اتمی این کشور و بحران های سیاسی داخلی، باعث شده است تا صنعت نفت این کشور در سالهای اخیر با انتقادهای بسیاری از جانب کارشناسان اقتصادی روبرو شود.

قازقلنگ - ایران - تهران
بابا چقدر میمالی این چیز اقای اوباما رو. بی خیال شو دیگه اوشکول اگه میخواست تورو ادم حساب کنه اینهمه نامه فرستادی حسابت میکرد. رییس جمهور به بیابرویی و بی شخصیتیه این حمال تاحالا ندیده بودیم
دوشنبه 11 مرداد 1389

immortal1977 - هلند - امرسفورت
دیده یه مشت وطن فروش را با پول خریدن براش آوردن تهران، پیش خودش گفت دیگه ترکوندیم خارج هم فتح شد حالا فقط رییسش مونده که اونم با ۴ تا بگم بگم ضایع می‌کنم میره ، تقصیر این نیست مال اون چیزایی‌ هست که مشایی میرزه تو چاییش..
دوشنبه 11 مرداد 1389

kholidar - ایران - رشت
بسیار میخواهد خام کند
دوشنبه 11 مرداد 1389

msforugh - ایران - تهران
تو تنبونت خودت رو نمیتوبی بالا بکشی اداره جهان پیشکش
دوشنبه 11 مرداد 1389

compatriot - کانادا - تورنتو
به ایران گند زدی بس نیست حالا میخواهی دنیا را ..کنی! اگه اوباما نخواهد صورت کریهت را ببینه کی را باید ببیند!
دوشنبه 11 مرداد 1389

ARTEMIS-SW - فرانسه - .پاریس
چه غلطها این الاغک امر به او مشتبه شده که خریست نه هنوز به ان مقام نرسیده ای
دوشنبه 11 مرداد 1389

Black Chador - امریکا - ولدن
شاید ایرانی ها واقعا لیاقت این احمق دیوانه را دارند. تو برو اول مدیریت ناموست رو بکن که داری روش پول میبازی... بعد مدیریت دنیارو به پا. اگر اسرائیل تصمیم بگیره که تورو ترور کنه حتی اون بچه فضول تازی در چاه هم نمیتونه جلوشون رو بگیره.
دوشنبه 11 مرداد 1389

porharfi - هلند - آرنم
این سوژ ه های ..واهمه جرج بوش..اشعه ایکس..و..و..هاله نور..و.. یه نویسنده و گرد آورنده پُر حوصله و با علاقه ..در یه کتاب جمع آوری. کند "خواهش میکنم" برای خندۀ آیندگان..!!
دوشنبه 11 مرداد 1389

فضول میرزا - سوئد - استکهلم
مموتی، با اوباما چیکار داری خودت تنهائی اداره کن بره دیگه!
دوشنبه 11 مرداد 1389

parvaz39 - آلمان - هامبورگ
اوه، اوه اوه، اوه چی جو گیر شده این ا.ن
دوشنبه 11 مرداد 1389

assyria_power - امریکا - مدستو
پس امام زمان چی اونو بازی نمیدی.
سه‌شنبه 12 مرداد 1389

shown - امریکا - دیترویت
بخداحیف این احمدی نژاده که تروربشه خداروشکرکه دوباره انتخاب شدوگرنه ملت ازکی بخندن یه حرفهایی میزنه که اصلاآدم حال میکنه به قول فاطمه رجبی معجزه هزاره سومه اصلادروگوهرازدهنش میریزه بیرون فکرکنم خامنه ای هم به همین خاطردلبستش شده اداره دنیاچه غلطاخوب مردک توازپس اداره یه دستشویی برنمیای حالامیخوای دنیارواداره کنی
سه‌شنبه 12 مرداد 1389

omid var - کانادا - تورنتو
فضول میرزا - سوئد - استکهلم . خیلی با حال بود کلی خندیدم. مرسی///گیلسو بزنیم
سه‌شنبه 12 مرداد 1389

برگشته - بحرین - محرق
به فکر نون باش که خربزه آبه . فقر و فساد و بی امنیتی داره تن ملت میخوره تو بفکر عربده کشیدنی.
سه‌شنبه 12 مرداد 1389

ARTEMIS-SW - فرانسه - .پاریس
خلی..---------------------گفت----چلی هم-----باور کرد.
سه‌شنبه 12 مرداد 1389

fadaye iran - هلند - ارنهم
خیلی دوست داشتم میفهمیدیم که چه گناه بزرگی مرتکب شده بودیم که یک مشت جانوران وحشی کشور ایران /پارس را در دست کثیف خود بگیرند .بخصوص اون احمقها یی که از ا.ن و رهبر عظیم الجثه پیروی میکنند و نوکر اون کثافتها میباشند . واقعا که خداوند شما ها را از بدو تولدتان نفرین کرده وباشه اون روزی که به شدیدترین وجه ممکن با تک تک افراد خانواده تان مجازات خواهید شد .و بیاد روزی که کلمه زشت اخوند وحوزه حرامی خانه علمیه از لغت نامه فارسی محو بشه .مرگ بر هرچی اخوند ه که البته این امر شامل دکتر احمدی نژاد و اطرافیان محترمش هم میشه.
سه‌شنبه 12 مرداد 1389

hadirm - ایران - خوزستان
رئیس :اینها از گفتگو فراریند نان این جماعت در براه اندازی درگیری و فتنه است . این جماعت پای میز مذاکره حرفی برای گفتن ندارند . تازه مذاکره کنند و قبول کنند . با این همه مزدور خود فروخته که دور خود جمع کرده اند چه کنند. کسانی که نه راه پس دارند و نه راه پیش.
سه‌شنبه 12 مرداد 1389

ضد خ.ر - ایران - تهران
hadirm - ایران - خوزستان جوجه بسیجی مطمئن باش که اوباما که سهله سفسطه گر تر از تو هم پس سفسطه های محمود چاخان بر نمی یاد.
چهار‌شنبه 13 مرداد 1389

salarkhan - آلمان - هامبورگ
ای خدا این مایه خنده رو از ما نگیر!!!البته بحال این ملت باید گریست!
چهار‌شنبه 13 مرداد 1389

sonne23 - المان - دارمشتات
این بیماری میباشد که تمام دیکتاتورهای دنیا به ان دچار میشوند عقده خود بزرگ بینی تو نمیخواد دنیا را اداره بکنی اول بیا وضع مملکت خودتو را اداه کن
پنج‌شنبه 14 مرداد 1389

+0
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.