وزیر کار علت اصلی بیکاری را کشف کرد ؛ اغلب بیکاران حال کار کردن ندارند


وزیر کار علت اصلی بیکاری را کشف کرد ؛
اغلب بیکاران حال کار کردن ندارند

شفاف : وزیر کار و امور اجتماعی گفت: در حال حاضر اغلب افراد بیکار یا حال کار کردن ندارند و یا مهارت انجام مشاغل مختلف را کسب نکرده‌اند.

این در حالی است که وزیر کار نگفت چگونه به این نتیجه رسیده است که اغلب بیکاران حال کار کردن ندارند ! وی همچنین توضیح نداد چطور بسیاری از فارغ التحصیلان دانشگاه بیکار هستند اما وی مدعی است که بسیاری از بیکاران مهارت انجام مشاغل مختلف را ندارند . وزیر کار همچنین نگفت به عنوان وزیر کار چه برنامه ای برای بیکارانی دارد که حال کار کردن ندارند .

به گزارش خبرنگار مهر ، عبدالرضا شیخ الاسلامی عصر امروز در مراسم تودیع و معارفه سرپرست سابق و رئیس جدید سازمان فنی و حرفه ای کشور با بیان اینکه موضوع تحول در نظام آموزشی فنی و حرفه ای را از ابتدای آغاز به کار در وزارت کار دنبال می کنم، گفت: واقعیت این است که طی سالیان طولانی در این زمینه کوتاهی صورت گرفته که لازمه تحقق آن اتخاذ یکسری تمهیدات و مقدمات است که البته نیاز به طری مراحل قانونی دارد.

وزیر کار و امور اجتماعی با بیان اینکه ایجاد نظام واحد آموزشی مهارتی در کشور در طول قوانین برنامه ای اول تا چهارم و حتی پنجم توسعه پیش بینی شده است، اظهار داشت: قانون حکم می کند که سازمان ملی مهارت تشکیل شود. البته در این زمینه دولت در لایحه برنامه پنجم مطلبی را بیان نکرده ولی مجلس در بررسی های خود آن را گنجانده است.

وی با تاکید بر اینکه علیرغم وجود ظرفیتهای فراوان آموزش مهارتی، کاروان بازار کار "لنگ لنگان" ادامه مسیر می دهد، بیان داشت: هم اکنون ریشه اصلی مشکلات کشور بیکاری است که سایه سنگین آن در تمام ابعاد کشور سایه افکنده و همه را متاثر کرده است.

شیخ الاسلامی دلیل بیکار ماندن گروه زیادی از کارجویان را فقدان مهارت دانست و افزود: مهارت نداشتن حلقه مفقوده نظام آموزشی کشور محسوب می شود. برخی کشورها با اتخاذ آموزشهای مهارتی توانسته اند پیشرفتهای خوبی داشته باشند.

وزیر کار و امور اجتماعی همچنین از برچیده شدن نظام "استاد شاگردی" پس از تدوین قانون کار انتقاد کرد و گفت: هم اکنون اغلب افراد بیکار یا حال کار کردن ندارند و یا توان انجام آن را کسب نکرده اند.

وی با تاکید بر لزوم مهارت آموزی در کشور گفت: هم اکنون همه از دولت انتظار دارند تا برای آنها شرایط تصدی شغل را فراهم آورد ولی باید پرسید آیا چنین ظرفیتی وجود دارد یا خیر.

شیخ الاسلامی با انتقاد از عقب ماندگی 30 ساله در بخش آموزشهای فنی و حرفه ای، افزود: اگر در دوره فعالیتم هم هیچ کاری غیر از در مسیر صحیح قرار دادن آموزشهای مهارتی انجام ندهم باز هم موفقیت حاصل شده است.

همچنین انجام شعاع معاون آموزش سازمان فنی و حرفه ای با بیان اینکه در سالجاری تعهد شده است تا برای 105 میلیون نفر - ساعت آموزش فنی حرفه ای ایجاد شود، گفت: در بخش روستا متعهد شدیم بیش از 13 میلیون نفر ساعت را آموزش دهیم، ضمن اینکه در سالجاری با مشارکت سازمان جهانی کار 100 مربی کارآفرینی را آموزش دادیم، همچنین برگزاری 1400 دوره آموزشی به صورت الکترونیکی را نیز در دستور کار داریم.

در بخش دیگری از این مراسم میرمحمد پرویز سرپرست سابق سازمان فنی و حرفه ای کشور با بیان اینکه در دوره فعالیتم بدون مصلحت اندیشی سیاستهای فنی و حرفه ای را دنبال کرده ام، اظهار داشت: برای اولین بار برنامه آموزشی سازمان در سال 89 را در اواخر سال گذشته تدوین کردیم.

پرویز افزود: استانداردسازی آموزشی ، توسعه مهارت آموزی در روستا و پیگیری تشکیل سازمان ملی مهارت از جمله اقدامات اخیر در فنی و حرفه ای بوده است

sargalesh - ایران - شیراز
بدون اینکه مغزت را بکار بگیری, به این نتیجه رسیدی و این افراد بیکار اقلا یک بار در زندگیشون کار کردند ولی شماها مثل همیشه ادای کارکردن را در میارید !
دوشنبه 11 مرداد 1389

zurich_live - سوییس - زوریخ
2 کلمه هم از ننه عروس بشنویم نه بابا متفکر .کاشف . اخه بگو کسب مهارت و از کجا شروع کنند کسی که تازه لیسانسشو گرفته باید کار کنه تا مهارت پیدا کنه یا نه اخه اس.. ک...ل وقتی تازه لیسانس میره برا استخدام ازش 5 سال سابقه کار میخواهند و میگوندلیسانستو بزار دره کوزه ابشو بخور خوب معلومه بیکارمیشینه تو خونه اخه 5 سال و از کجا شروع کنه از سره قبره تو اس...ک...ل باز بی فکر پرید وسط
دوشنبه 11 مرداد 1389

*پسر شجاع* - ایران - تهران
باور کنین این حرفش زیاد بی ربط نیست در ایران زمینه های زیادی برای فعالیت هست ولی خیلیها یا کار پشت میز نشستن رو میخوان یا ترجیح میدن واسطه گری کنن یا پولشون رو تو بانک بذارن سود بگیرن...مثلا هر کسی که فعالیت کشاورزی کرده هم زمین زیادی برای این کار وجود داره و هم بانکها حمایت زیادی میکنن و هم سود و موفقیت زیادی تو این کار هست و من هر کسی رو که دیدم تو این کار فعالیت داشته وضع مالی فوق العاده داشته ...ولی متاسفانه خیلیها در ایران با اینکه سرمایه زیادی دارن به طرف اینکارها نمیرن..
دوشنبه 11 مرداد 1389

iranazadiran - ایران - تهران
علت اصلی نداشتن پارتی و مناسب نبودن جهت جیره خوری ست و شما هایی که راهش را بلد بودید خوب به نون و نوایی رسیدید اما این نون و نوا ننگ است بهتر بود کنار خیابان به گدایی می نشستید اما زیز بال و پر این رژیم دزد جانی ظالم را نمی گرفتید.
دوشنبه 11 مرداد 1389

pariha - کویت - کویت
تو غلط کردی - اینقدر مواد مخدر وارد این مملکت کردید که جوانان از بیکاری به اون رجوع اوردند کشورهایی هستند ربع کشور ما منابع ندارند بخاطر سیاست خوب دست اندرکاران مملکتی بعنوان کشورهای مطرح ازشون نام میبرند
دوشنبه 11 مرداد 1389

ahmad lotfi - سوئیس - زوگ
مگر آخوندها مهارت دارند که کشور رو گرفتند دستشون.
دوشنبه 11 مرداد 1389

Garfieldx - ایران - تهران
از این گاوی که اینجا عکسی رو گذاشتن بیشتر از این انتظار نمیره.
دوشنبه 11 مرداد 1389

سیاوش ایرانی - ایران - ایران
خوب مردک اگر حال کار کردن نداشته باشند که برای تو و اربابات خوبه، میتونند آخوند بشن و پایه های حکومتت را قوی کنند
دوشنبه 11 مرداد 1389

omid var - کانادا - تورنتو
این مردیکه که شعور و فهمش مثل اخونداست ولی چرا لباس اخوندی نپوشیده. راست میگن که اکر از ادم خر نبود, خر دونه ای هززززززااار تومان میشد (البته این حرف را قدیمیها گفتند و قدیمها هزار تومان پول زیادی بود) من باورم نمیشه کسی به این اندازه بتوانه احمق باشه حتما این افراد یا از نژاد عرب تازی (اخوند) هستندند و یا اینکه مغزشونو با پهن درجه یک گاو پیوند زدنند.
دوشنبه 11 مرداد 1389

surena1611 - آلمان - اشتوتگارت
تو هم اگه حال کارکردن داشتی که وزیر مموتی نمیشدی!!! مرتیکه جاهل و بیکفایت
دوشنبه 11 مرداد 1389

banoyemehr - ایران - تهران
چه تشخیص جالبی!
دوشنبه 11 مرداد 1389

ARTEMIS-SW - فرانسه - پاریس
اوه چه کشفی لابد کارتون خوابهای زمستان از خوشی در کارتون می خوابند/لابد ندا اقا سلطان تنها مقتولی در تاریخ بشر بوده که یکبار سیا --یکبار ام ای 6--یکبار پزشک بالا سرش...یکبار معلم موسیقی و و او را پر پر کردند..ترانه ی موسوی در کاتاداست...عاطقه رجبی 16 ساله نبود و قربانیان کهریزک مننژیت داشتند و عایشه هم 9 ساله نبود /و ایرانیان در 1400 سال پیش از اعراب خواستند انها را قتل عام کند و زنانشان را به اسیری برد همه این نکات می شود///تقیه دروغ رسمی در اسلامتان نامید / ادامه دهید.
سه‌شنبه 12 مرداد 1389

ساعت 12 - ایران - تهران
*پسر شجاع* - ایران - تهران در ایران زمین زیاد است ((((اما آب نیستتتتتتتتتتتتت))). میانگین بارندگی در ایران برابر یک سوم میانگین بارندگی در دنیاست ،کدام بانک برای کشاورزی وام میدهد ؟؟؟لابد بانک کشاورزی؟؟؟ به ما هم بگو تا بریم بگیریم.
سه‌شنبه 12 مرداد 1389

ساعت 12 - ایران - تهران
اکثر مناطق در ایران با کم آبی روبرو و اکثر کشاورزان از کم آبی رنج می برند و اگر کشاورزی مالک 100هکتار زمین باشد فقط برای کشت 20 هکتار آب کافی در اختیار دارد.خشکسالهای اخیر و عدم مدیریت صحیح دولت در مصرف آب کشاورزی باعث بدتر شدن وضعیت کشاورزی در سالهای اخیر شده است.
سه‌شنبه 12 مرداد 1389

دختر ابادان - المان - دوسلدورف
اخه ابله کسی که درسش تازه تمام شده باشه سابقه کار نداره باید شرایط کار دولت فراهم کند چه طوری رئیس جمهورت دم از ازدیاد بچه و جمعیت میزند برای جوانان شرایط کار باید فراهم کنید اینها دیگه مغزشان هنگ کرده روزبه روز هم پیام اروور میده شما جوانها رو نابود کردید .
سه‌شنبه 12 مرداد 1389

salarkhan - آلمان - هامبورگ
*پسر شجاع* - ایران - تهران جدی؟؟؟تو که سواد اینکارو نداری مثل همین .. بهتره حرف نزنی!!تو وضعیت رقابتی اگه هم کسی حال یه کاری رو نداشته باشه ده نفر دیگه هستند که جاشو بگیرند!فرصت شغلی کم هست اونم مربوط میشه به رکود همراه با بیکاریstagflation البته فکر نکنم فهمیده باشی چی گفتم!!
سه‌شنبه 12 مرداد 1389

Samin.s - ایران - تهران
دوست دارم آنچنان بکوبم تو دهنت تا حرف زدن و نطق زیادی از سرت بپره . تو هم یک احمق نادان آشغالی لنگه بقیه روسا آقای فعال پرکار
سه‌شنبه 12 مرداد 1389

shahab46 - المان - هانور
ته زیر انتری نژاد یه الاغی مثل خودشه دیگه .پس نه میخواهی یه ادم عادی بیارن بزارن سرکار.گله(کابینه) الاغ ها جمعند
سه‌شنبه 12 مرداد 1389

hovakhshatare - ایران - تهران
اونایی که بیکارند حال کار کردن ندارند وگرنه کار برای همه هست. هیچ مهارتی هم که بلد نباشند میتونن برن از بسیج یه باتوم بگیرن بزنن تو سر مردم هیچ مهارت خاصی هم لازم نداره فقط یه سری پیش نیازها داره که فراهم کردنشون کار سختی نیست. مثلا باید ریششون حداقل یک وجب و دو انگشت باشه و حداقل 12 گونه شپش در آن بلولند، شلوار 6 جیب سبز ان دماغی و پیراهن مشکی کثیف و چروک و کتانی چینی چرک و جوراب بوگندو از دیگر ملزومات برای تبدیل شدن به یک بسیجی وطن فروش نمونه است. مخالفت با یافته های نوین علمی و اعتقاد محکم داشتن به چرندیاتی نظیر شق القمر و قاطر پرنده که محمد رو به معراج برد از صفات زیبنده یک بسیجی نمونه به شمار می رود و زیباتر از همه اینها بوسیدن جای پای خامنه ای است که یک بسیجی را به حد کمال می رسونه.
سه‌شنبه 12 مرداد 1389

*پسر شجاع* - ایران - تهران
salarkhan - آلمان - هامبورگ . حالا مثلا تو سواد داری؟؟!!! خیالت راحت حرفی که زدم مطمن هستم حتی بصورت تضمینی میتونم برای کسی که مایل به کار و سرمایه گذاری هست توضیح بدم ...وقتی پول مفت نفت میاد کی حال داره رقابت کنه...آن هم با این وضع ادارات دولتی که آدم رو آدم ریخته به اسم کارمند کار مفیدشون هم نیم ساعت در روز نیست ولی هر ماه حقوقشون سر موقع از پول نفت میرسه ..
چهار‌شنبه 13 مرداد 1389

*پسر شجاع* - ایران - تهران
ساعت 12 - ایران - تهران . کمبود آب یکی از مسخره ترین چیزهایی هست که مثلا کارشناسان!!! حکومت هر سال میگن ولی همین اسراییل و بعضی از ایالات آمریکا وضع آب بدتر از بسیاری از مناطق ایران هست ولی با تکنولوزی و مدیریت آب توانستند به قطبهای بزرگ کشاورزی در دنیا تبدیل بشن ..در ایران هم در گذشته هم در استانهای کویری که آب خیلی کمی وجود داره با مدریت آب می توانستند باغهای بسیار پر محصول وسرسبزی بوجود آورند...در مورد وامهای کشاورزی هم ابتدا باید وضعیت زمین و کاری که میخواهی انجام شود و مورد تایید کارشناس کشاورزی قرار گیرد بعد با تقاضای وام موافقت خواهد شد..
چهار‌شنبه 13 مرداد 1389

ساعت 12 - ایران - تهران
پسر شجاع* - ایران - تهران، اولاً 1- در کجای ایران و در چه کاری مدیریت صحیح انجام شده یا کار به کاردانش سپرده شده که این در این یکی بشود؟؟؟؟ سوال دوم همین میانگین بارندگی کم هم در ایران با توزیع نامتناسب روبرو و بجز مناطقی اندک در اکثر مناطق ایران بارندگی بسیار کم و تازه میانگین آن به 250 میلی متر میرسد که بسیار کم و ناچیز است. https://www.abfa-fars.ir/fa/etelaate_ab/barandegi/. میانگین بارندگی در آمریکا 735 میلی متره https://www.lenntech.com/calculators/rain/rainfall-precipitation.htm و ایران از لحاظ طبقه بندی کلی آب و هوایی در منطقه گرم و خشک و آمریکا معتدله می باشد.میزان بارندگی آمریکا 3 برابر میانگین ایرانه.
چهار‌شنبه 13 مرداد 1389

*پسر شجاع* - ایران - تهران
ساعت 12 - ایران - تهران. 1)ببین من نه حوصله بحث کردن دارم و نه وقتش را.. این حرفهایی که تو میزنی بیشتر مغلطه و توجیه هست هر کشوری برای خودش یکسری مزیت و یکسری کمبودهایی دارد ولی کسانی موفق هستند که اهل کار باشند و از مزیتها استفاده کنند من هم تمام آمریکا را نگفتم گفتم بعضی از ایالتها و اسراییل تازه میانگین 250 میلیمتر برای تمام ایران هست و اگر مناطق کویری را از آنها حذف کنیم استانهای زیادی در ایران هستند که بسیار پهناور و در عین حال بارندگی مناسب دارند مثلا وسعت جنگلهای ایران 12 میلیون هکتار یعنی به اندازه نصف مساحت کشور آلمان هست و وسعت مراتع تقریبا 3 برابر این میزان هست ..
پنج‌شنبه 14 مرداد 1389

*پسر شجاع* - ایران - تهران
ساعت 12 - ایران - تهران. 2)من چیزی که مطمن بودم گفتم مثلا اگه 60 میلیون تومان پول داشته باشی براحتی میتونی در روستاهای بسیاری از استانهای ایران مثل آذربایجان فارس یا خوزستان صاحب 10 هکتار زمین بشی که هم یک چاه آب دارد و هم لوله کشی آبیاری مدرن {مثل آبیاری قطره ای شده} که مصرف آب را به میزان خیلی زیادی کاهش میدهد و در این 10 هکتار زمین میتونی در سال حدقل 80- 70 تن گندم آبی برداشت کنی و هر کیلو گندم بصورت تضمینی از طرف دولت حداقل 300 تومان خریده میشود یعنی با یک سرمایه گذاری 60 میلیونی میتوانی بعد از کم کردن هزینه در سال حداقل 20میلون تومان درآمد داشته باشی ...این یکی از ساده ترین راههای مطمن برای پول درآوردن از طریق کشاورزی در ایران هست ...بسیاری موارد دیگر مثل باغداری و پرورش شتر مرغ وغیره هم وجود دارد که یک نفر که سرمایه داشته باشد { که در ایران کم نیستند} و اهل کار و زندگی در مناطق روستایی ودور افتاده باشند {متاسفانه در ایران کم هستند} میتوانند درآمد زیادی داشته باشند ...
پنج‌شنبه 14 مرداد 1389

ساعت 12 - ایران - تهران
*پسر شجاع* - ایران – تهران. من هم حال هیچ بحث کردنی را ندارم اما بدون توجه و غیر حرفه ای جواب می دهی:1- در جواب شما مغلطه و توجیه می کنی بهتره یک سری به وبسایتهای مرجعی که در کامنت قبلی دادم بزنی تا متوجه شوی من با مدرک حرف می زنم و شما یید که مغلطه و توجیه می کنی 2- بقول خودت می گویی با حتی با در نظر نگرفتن کویرها در ایران میانگین بارندگی سایر نقاط زیاد است و مثلاً و سعت جنگلهای ایران 12 میلیون هکتار یعنی به اندازه نصف مساحت کشور آلمان هست و وسعت مراتع تقریبا 3 برابر این میزان هست حال سوال اینجاست آیا می شود در جنگلها یی که نصف وسعت آلمانند چیزی کاشت ؟؟؟ یا اول باید هم درختان را قطع کرد و یا مراتع را ازبین برد و حیات وحش را نابود کرد تا بتوان در آین زمینها کشتی انجام داد؟؟؟ پس این مغلطه دومت.
پنج‌شنبه 14 مرداد 1389

ساعت 12 - ایران - تهران
- به کلمه (میانگین) بارندگی که یعنی متوسط بارندگی در پربارانترین و کم بارانترین نقاط است توجه نکرده ای
پنج‌شنبه 14 مرداد 1389

ساعت 12 - ایران - تهران
خوب معلومه اگر نقاط کویری آمریکا را هم در نظر نگیریم میزان میانگین بارندگی آمریکا هم بالاتر میره
پنج‌شنبه 14 مرداد 1389

ساعت 12 - ایران - تهران
4- در اثر کاهش بارندگی در سالهای اخیر و برداشت بیش از اندازه آب از چاهها، چاهها را عمیق و عمیق تر کرده و منابع آب زیرزمینی رو به پایان است. https://www.farsnews.com/newstext.php?nn=8807011574
پنج‌شنبه 14 مرداد 1389

ساعت 12 - ایران - تهران
5- آن سود و آن شرایطی را که برای یک مزرعه نوشته ای حتی در صورت مجهز بودن مزرعه به سیستمهای گرانقیمت آبیاری قطره ای و بارانی ، فارغ از سایر مشکلات
پنج‌شنبه 14 مرداد 1389

ساعت 12 - ایران - تهران
ادامه 5-در صورتیکه خسارات ناشی از بادزدگی و سرما زدگی ، تگرگ و آفات و امراض را حساب کنیم ، بهترین شرایط برای هر منطقه هر 2 الی 3 سال یکبار اتفاق می افتد.
پنج‌شنبه 14 مرداد 1389

ساعت 12 - ایران - تهران
در کشاورزی حساب دو دو تا 4 تا صادق نیست چون ریسکش زیاد و فقط کشاورزان با تجربه کمترین لطمات را در کشور پر مشکلی مثل ایران می بینند .
پنج‌شنبه 14 مرداد 1389

+0
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.