اعتیاد شدید جوان عراقی به استنشاق گاز مایع


اعتیاد شدید جوان عراقی به استنشاق گاز مایع

اختلالات ذهنی یک جوان عراقی و تنبیه های پدرش در دوران کودکی وی را به تنفس روزانه 4 سیلندر گاز شهری معتاد ساخته، امری که حیرت پزشکان را از سلامتی خونی وی در پی داشته است.

به گزارش مهر به نقل از روزنامه الحیات، "یاسر ابواحمد" هر روز با دو دست خسته اش طوری به سمت سیلندرهای گاز موجود در خانه شان در بغداد می رود، گویی که اکسیر حیات را یافته است.

این جوان از کودکی به استنشاق گاز مایع اعتیاد پیدا کرده است. پدیده ای که پزشکان از آن حیرت زده شده اند و البته علت آن را مشکلات روانی یاسر در پی ابتلا به صرع دانسته اند.

خانواده این جوان عراقی درباره علت این رفتار وی می گویند: یاسر از کودکی از کندی رشد قوای عقلی رنج می برد. پدر خانواده نیز در پی شلوغ کاری های یاسر وی را با طناب به یک سیلندر گاز می بست و یک روز بدون غذا و نوشیدنی رهایش می کرد.

خانواده یاسر در ادامه اظهار داشتند: این رفتار در زمانی کودکی یاسر بارها تکرار شد و هنگامی که وی گرسنه می شد، خود را برابر سیلند گاز می یافت. بر این اساس وی شیر سیلندر گاز را باز می کرد و از آن استنشاق می کرد. این رفتار هم اکنون پس از 23 سال همچنان توسط یاسر تکرار می شود و وی هر روز سه تا چهار سیلندر گاز را خالی می کند.

برادر یاسر در ادامه افزود: وی در کودکی با تنبیه پدرم به شدت به سیلندر گاز بسته می شد و بدون اینکه مسموم شود از گاز سیلندر استنشاق می کرد.

برادر این جوان عراقی با اشاره به کوتاهی پدر خانواده در رسیدگی به وضعیت بد جسمانی و روانی یاسر افزود: با تاخیر در رساندن غذا به یاسر وی چاره ای جز استنشاق گاز نمی یافت.

در همین حال "علی جبار"  از همسایگان خانواده یاسر در بغداد، در این باره می گوید: یاسر روزانه 3 تا 4 سیلندر گاز مصرف می کند و اگر در خانه به این تعداد سیلندر گاز دست نیابد به صورت دیوانه واری درب خانه همسایگان را می زند تا به گاز مورد نیاز خود دست یابد.

وی تاکید کرد: خانواده یاسر درآمد محدودی دارند و نمی توانند این میزان گاز را برای وی فراهم کنند.

از سوی دیگر، با وجود مشکلات روانی وی عدم وجود هر گونه مشکلی در وضعیت جسمانی وی در پی استنشاق مواد سمی و شیمیایی موجود در گاز مایع حیرت برانگیز است.

این مسئله زمانی عجیب تر شد که دکتر "جبار الیاسری" رئیس بیمارستان الکرامه بغداد در گفتگو با الحیات اظهار داشت: بپس از انجام آزمایشات متعدد پزشکی بر روی خون یاسر متوجه شدیم که خون وی صد در صد سالم است تا جایی که می تواند به دیگران خون اهدا کند!

اما نکته دردناک این است که به علت نبود امکانات لازم پرونده این جوان عراقی بسته شده و امید خانواده نسبت به بهبودی یاسر نیز از بین رفته است. بر این اساس، وی هم اکنون دست و پا بسته در منزل برادرش روز را به شب می رساند.

huria - دانمارک - کپنهاگ
وای الهی بمیرم. عجب پدر بی وجدانی داشته طفلک. شاد شدیم که صدامی رفت, غافل از اینکه صدامکها بیشمارند!.
دوشنبه 11 مرداد 1389

برگشته - بحرین - محرق
اگر لوله کشی گاز داشتند الان حسابی کیف میکرد .. بابا جان دست و پا بستن این بنده خدا که نشد حل !!
دوشنبه 11 مرداد 1389

admiral_dariush - ایران - گرگان
مرده شور عربا رو ببره که هیچ چیزشون مثل ادم نیست.حتی اعتیادشون!.
دوشنبه 11 مرداد 1389

naslesookhteh - ایران - تهران
این بدرد اتاقهای گاز اشویتس میخوره. اگه اونجا بود حال نازی ها رو میگرفت.
دوشنبه 11 مرداد 1389

samin.s - ایران - تهران
بعضی هام تو ایران . معتاد به مکیدن خون مردم شده اند . اصلا اگه روزی مردم رو عذاب ندن روزشون به بطالت گذشته !!!!!!!!!!!
دوشنبه 11 مرداد 1389

sargalesh - ایران - شیراز
غصه این هم بخورم?! بنی ادم اعضای یکدیگرند ...........
دوشنبه 11 مرداد 1389

pariha - کویت - کویت
وای خدای من چقدر دردناک - زندگی برای این جوان مساوی مردن هست -
دوشنبه 11 مرداد 1389

huria - دانمارک - کپنهاگ
admiral_dariush - ایران - گرگان * . اعتیاد به فحاشی, پلیدتره عزیز. از شما که چه عرض کنم ولی از ادمیرال داریوش, انتظار خوشسخنی بیشتری می رفت!.
دوشنبه 11 مرداد 1389

katrina - اسکاتلند - گلاسکو
admiral_dariush - ایران - گرگان-واااای مرسی کلی خندیدم واقعا گل گفتی.
دوشنبه 11 مرداد 1389

Garfieldx - ایران - تهران
اگه میخوای به عربا فحش بدین به باباش بدین نه به خودش. بیچاره.. خیلی گناه داره.
دوشنبه 11 مرداد 1389

ZANHEM swiss - سوئیس - برن
مرحبا خندیدی ----- به چی و به چه قیمتی . ? !
دوشنبه 11 مرداد 1389

tuti_lol - ایران - تهران
شما زود باور کردید؟ عجب!.
سه‌شنبه 12 مرداد 1389

tiger.man - بریطانیا -
این بابا به استنشاق گاز از طریق بینی اعتیاد داره، اما بعضی از دوستانی که اظهار نظر میکنند اعتیاد به استخراج گاز از دهان دارند در واقع هردوطرف به نحوی اعتیاد دارند با این تقاوت که این بابا قربانی حماقت پدرشه و اینان قربانی حماقت،حسادت وبی سوادی خودشون. ضمن عذرخواهی از بعضی دوستان
سه‌شنبه 12 مرداد 1389

+0
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.