وزارت خارجه ایران: تخلف سه آمریکایی زندانی محرز شده است


وزارت خارجه ایران: تخلف سه آمریکایی زندانی محرز شده است

سخنگوی وزارت خارجه ایران هیچ اشاره ای به اتهام جاسوسی که توسط حیدر مصلحی، وزیر اطلاعات به این افراد وارد شده، نکرده است

رامین مهمانپرست، سخنگوی وزارت خارجه ایران گفت "تخلف" سه آمریکایی زندانی در ایران محرز شده و این افراد باید در برابر قانون پاسخگو باشند.

شین بائر، جاش فتال و سارا شورد ۳۱ ژوئیه سال ۲۰۰۹ میلادی در مرز کردستان ایران و عراق به اتهام ورود به خاک ایران دستگیر شدند.

آقای مهمانپرست امروز یکشنبه، ده مرداد گفت این افراد به دلیل ورود غیر قانونی به خاک ایران بازداشت شده اند و سایر اتهام های احتمالی مانند اقدام یا نیت ضد امنیتی از سوی آنها در حال بررسی است.

سخنگوی وزارت خارجه ایران هیچ اشاره ای به اتهام جاسوسی که توسط حیدر مصلحی، وزیر اطلاعات ایران به این افراد وارد شده، نکرده است.

حیدر مصلحی، وزیر اطلاعات ایران، اردیبهشت امسال گفته بود که مدارکی در اختیار دارد که نشان می دهد این افراد جاسوس هستند.

وکیل ایرانی این سه شهروند آمریکایی می گوید که آنها هنوز رسما تفهیم اتهام نشده اند. خانواده های آنها هم می گویند که این سه جوان برای گردش به کردستان عراق رفته بودند و قصد ورود به خاک ایران را نداشتند.

باراک اوباما، رئیس جمهوری ایالات متحده، روز گذشته ( سی و یکم ژوئیه) طی بیانیه ای خواهان آزادی سه آمریکایی زندانی در ایران شد و گفت این سه آمریکایی هرگز برای دولت ایالات متحده کار نکرده اند.

آقای اوباما گفت: "آنها هرگز دعوایی با دولت ایران نداشته اند و احترام زیادی برای مردم ایران قائل هستند."

آقای اوباما از ایران خواست که فورا سه آمریکایی را بر اساس موازین بین المللی حقوق بشر و اصول بشردوستانه آزاد کند و گفت که "حبس ناعادلانه" آنها هیچ ارتباطی با موضوع های مورد اختلاف ایران و آمریکا ندارد.

سخنگوی وزارت خارجه ایران به خبرنگاران گفت: "آمریکایی های بازداشت شده، در دوران بازداشت، بر اساس معیارهای اسلامی و ملاحظات انسانی از تسهیلات گسترده ای برخوردار بوده اند."

آقای مهمانپرست به دسترسی کنسولی سفیر سوئیس به عنوان حافظ منافع آمریکا در ایران به این افراد، تماس تلفنی با خانواده و سفر مادران آنها به ایران اشاره کرده است.

این در حالی است که مادران این سه جوان آمریکایی می گویند دو ماه است که از فرزندانشان هیچ خبری ندارند. تنها ملاقات آنها با فرزندانشان حدود دو ماه پیش در ایران صورت گرفت.

sargalesh - ایران - شیراز
زیتون, رققیه و فاطی کماندو, نگاه کنید تو رو خدا , هر دو دستش به مردها وصله ( ما در اسلام بعد از مرگ اجازه این اعیاشبازیها رو با حوریان داریم )! راستی یک سوال مهم: حوری منتظر مرده در بهشت, پس تکلیف رقیه ها در بهشت چیه? یعنی حوری "مذکر" هم داریم ? و به انها هم حوری میگویند ?!
یکشنبه 10 مرداد 1389

evergreen - گرین لند - گرین لند
بازداشت این سه جوان آمریکایی نشانه عجز و ناتوانی و پستی دولت ایران است. این سه نفر توی چه سازمان یا شرکت ایرانی کار می کردند که جاسوسی کنند یا هرکس که از مرز ایران رد شد جاسوسه؟ یه چیزی بگید که با عقل جور در بیاد.
یکشنبه 10 مرداد 1389

ARTEMIS-SW - فرانسه - پاریس
خفه خون مرگ بگیرید کثافتها بازی ننگین گروگانگیری 57 را با امریکا شروع کرده اید برای گرفتن امتیاز .!!!!دیوانه های اسلام 3 جوان خنگ امریکائی بدون کوچکترین تجهیزات جاسوسی ????
یکشنبه 10 مرداد 1389

siya48 - آلمان - کلن
ایران بالاخره اینها رو آزاد خواهد کرد،الان هم دولت ایران فقط منتظر تموم شدن کار کت و شلوارهاشون توسط خیاط هستش....
یکشنبه 10 مرداد 1389

mmp571 - ایران - تهران
سلام دوستان . تو ایران کلی آدم تو زندان داریم که خانواده هاشون از اونا خبر نداران بعد 3 آمریکایی که برای به اصطلاح تفریح از اون ور دنیا تو این ور دنیا دستگیر شدن این همه دادوقال نداره که !
یکشنبه 10 مرداد 1389

ARTEMIS-SW - فرانسه - پاریس
sargalesh - ایران - شیراز . نه عزیز وعده ی پسران زیبا نیز به مردان داده شده هموسکسوالیته در این دنیا مجازات مرگ در ان دنیا جایزه به مومنین. سر زن در هر دوجهان بی کلاه به این دلیل سر انها را شیره می مالند که بهشت زیر پای مادران است!!!!یعنی فقط بچه پس انداختن این جایزه رادارد برای ازدیاد خل و چلهای اسلامی..زن سترون سر بگذارد و بمیرد.
یکشنبه 10 مرداد 1389

iranazadiran - ایران - تهران
evergreen -آفرین به منطق و استدلالتان. این روان پریشان همه را چون خود ابله فرض کرده اند.
یکشنبه 10 مرداد 1389

Black Chador - امریکا - ولدن
بهتره هر چه زودتر ازادشون کنید. شما که جرات رسوندن هیچ ازاری بهشون ندارید. یک نخ موهشون کم بشه امریکا تمام ستون های مسجدهاتون رو میچپونه توی... هر چه بیشتر نگهشون بدارید بیشتر ضرر میکنید. اوباما جرات معامله کردن با شما کثافتهارو نداره. اگر با شماها معامله کنه تا اخر عمرش ماها ولش نمیکنیم.
یکشنبه 10 مرداد 1389

danial nabi - سوئد - سوئد
جاسوسهای کثیف .کوه نوردی اونم تو منطقه جنگی.خر خود امریکائیهان.
یکشنبه 10 مرداد 1389

زیتون بهبهان - ایران - بهبهان
برای شادی ارواح شون : الفاتحه
یکشنبه 10 مرداد 1389

sargalesh - ایران - شیراز
ARTEMIS-SW - فرانسه - پاریس: طفلک رقیه ها, سرشون بدجوری کلاه اسلامی ! رفت.
یکشنبه 10 مرداد 1389

ARTEMIS-SW - فرانسه - پاریس
danial nabi - سوئد - سوئد . امام ظهور کرده در سرزمین لختیها سوئد خوب با ... سوئدی های خنگ را گول زدید به عنوان پناهنده...شرم بر شما که جوان مبارز برای رهائی از جهنم ملا باید در ترکیه و پاکستان خودکشی کند و شما نابکاران رژیمی به اروپا بیائید برای اطلاعات جمع کردن برای ملایتان.. نوبت ما هم خواهد رسید که شما را مثل موش در تله بندازیم و ارزو کنید ایکاش .خواهیم دید.
یکشنبه 10 مرداد 1389

shahab46 - المان - هانوفر
ببخشید.معذرت. بگو خفه شو بابا کثافت.شما خودتون همه خلاف بدنیا امدین میگی نه از مامانتون بپرسید
دوشنبه 11 مرداد 1389

+0
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.