رژیم غذایی قرمز ـ بنفش یعنی چه؟


رژیم غذایی قرمز ـ بنفش یعنی چه؟

دانشمندان ایتالیا می ‌گویند؛ ماده ‌ای که در پرتقال خونی، گیلاس، توت فرنگی و سایر خوراکی ‌های قرمز و بنفش رنگ یافت می ‌شود، ممکن است میزان خطر ابتلا به عوارض قلبی و چاقی مفرط را کاهش دهد.

به گزارش سرویس بهداشت و درمان ایسنا از خوزستان، تاکنون انواع مختلفی از رژیم‌ های غذایی ویژه ی لاغری به بازار آمده است که در همه ی آن‌ ها ادعا شده رعایت آن‌ ها باعث می ‌شود افراد وزن کم کنند.

اکنون دانشمندان در ایتالیا می ‌گویند؛ مردم باید برای کم کردن وزن و اجتناب از بیماری ‌های قلبی به رژیم غذایی " قرمز و بنفش رنگ " روی بیاورند.

ماده‌ ای که در این دست از خوراکی‌ ها به طور طبیعی پیدا می ‌شود " آنتوسیانین " (Anthocyanin)، نام دارد. این ماده در همه ی گیاهانی که قد می‌ کشند و اغلب گل ‌ها و میوه‌ ها دیده می‌ شود. هم‌ چنین در برگ ‌ها، ساقه‌ ها و ریشه‌ ها نیز پیدا می‌ شود. در این قسمت ‌ها، آنتوسیانین ‌ها عمدتا در غشای خارجی سلول ‌ها متمرکز است و مقدار آن نسبتا بالا است.

برای مثال یک کیلوگرم تمشک حاوی حدود یک گرم و لوبیاهای قرمز و سیاه حدود 20 میلی ‌گرم آنتوسیانین دارند.

رنگ آنتوسیانین‌ ها بستگی به ساختار و میزان اسید ماده ی خوراکی دارد. بسیاری از آنتوسیانین ها در شرایط اسیدی قرمز رنگ‌ هستند و هر چه میزان اسیدیته کم‌ تر شود به رنگ آبی ـ بنفش نزدیک ‌تر می ‌شود. این ماده هم چنین در برخی ذرت‌ ها یافت می ‌شود.

ریاست این گروه تحقیقی بر عهده پرفسور تونلی بوده است. او می ‌گوید: وقتی گروه‌ او موش‌ های آزمایشگاهی را تحت رژیم غذایی " قرمز و بنفش " قرار داده است، آسیب به قلب این حیوانات به میزان 30 درصد کاهش یافته و چربی بدن آن‌ ها نیز کم شده است.

پرفسور تونلی می ‌گوید: مرحله بعدی کار او و گروهش، مطالعه تاثیر آنتوسیانین بر انسان‌ ها است.

او افزود: نتایج اولیه چشمگیر بوده و مردم نباید منتظر نتیجه آزمایش‌ های بعدی باشند و از هم ‌اکنون مواد گیاهی قرمز و بنفش را به رژیم غذایی خود اضافه کنند.

sargalesh - ایران - شیراز
بخاطر " حساس و ضعیف " بودن اینگونه میوه جات در مقابل " افات " , به ان سم شیمیایی زده, و بخاطر نازکی پوست انها, داخل میوه نفوذ کرده, که " عکس " فواید ان نصیب مصرف کننده میشود. هرگز نباشه این لاغری ! شکلاتی چقدر پیشرفت کردی ? مارو مایوس نکن !
یکشنبه 10 مرداد 1389

+0
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.