استقلال شکست خورد؛ استیل و ذوب آهن بردند


استقلال شکست خورد؛ استیل و ذوب آهن بردند

دیدار روز شنبه استقلال و فولاد در ورزشگاه آزادی تهران

شکست استقلال از فولاد در ورزشگاه آزادی و دومین پیروزی تیم‌های ذوب آهن و استیل آذین باعث شد تا استقلال از صدر پایین بیاید اما دو تیم پیروز هرکدام با شش امتیاز در دومین هفته از لیگ برتر فوتبال باشگاه‌های ایران، جام خلیج فارس به پیشتازی ادامه دهند.

فولاد که در هفته نخست در خانه مغلوب استیل آذین شده بود، در آغاز بازی هم با خوردن گل زودهنگام از تیم پرهوادار ایران، به پیروزی بزرگی در خارج از خانه دست یافت و مزد بازی هدف دار و تک ضرب خود را گرفت.

نیمه نخست با گل دقیقه ده میلاد می داوودی گرم نشد و در شرایطی به دقیقه ۴۵ رسید که فولادی‌ها بیشتر در زمین استقلال بودند و رضا نوروزی چند بار حضوری خطرناک در مقابل دروازه وحید طالب لو داشت. یک بار هم دیرک دروازه به کمک دروازه استقلال آمد. این نیمه نمایی از مشکلات دفاعی استقلال را به مانند فصل پبش به نمایش گذاشت.

اما در معدود حمله‌های استقلال یک بار هم می داوودی در موقعیت خوب زدن دومین گل خود قرار گرفت که گذشت و پاس ناقص و بد او برای کاپیتان فرهاد مجیدی باعث هدر رفتن فرصت شد.

در نیمه دوم بازی حالتی تماشایی‌تر یافت و با دو گل پیاپی رضا نوروزی فولاد مزد بازی با روحیه و هدفدار خود را گرفت.

نوروزی درپی خطرهایی که چند بار ایجاد کرده بود، سرانجام در دقیقه ۶۴ قدرت گلزنی‌اش را به رخ هواداران استقلال و تیم میزبان کشید. او در پی یک ضربه کرنر و برگشت توپ به دهانه دروازه، با یک چرخش و با شلیکی دقیق طالب لو را تسلیم کرد و پنج دقیقه بعد با پاس عالی میثم خسروی، نوروزی گل دوم خود و برتری فولاد را به استقلال تحمیل کرد.

مسابقه دو تیم استقلال و فولاد در حالی انجام شد که خبرگزاری‌های داخلی کمبود تماشاگر در این بازی (کمتر از ۱۰۰۰۰ تماشاگر) را از ویژگی‌های منفی آن عنوان کردند. تماشاگران از گرانی بلیت شکایت داشتند.

در حالی که فصل پیش مجید جلالی، سرمربی تیم فولاد، میلاد می داوودی مهاجم فصل پیش استقلال اهواز را به دوپینگی بودن متهم کرده بود، گلزن این فصل استقلال تهران در شروع بازی از رفتن به سوی او خودداری کرد و در دقیقه دهم گل استقلال را زد تا با سه گل زده پیشتاز زودهنگام لیگ دهم باشد.

اما گل‌های رضا نوروزی در نیمه دوم برتری آبی پوشان را از بین برد و به همراه محمد غلامی از استیل آذین به نزدیک می داوودی رسید. استقلال در این بازی کمبود بازیکنان جداشده و یا مصدوم تیم استقلال به تمامی حس شد.

استیل آذین در صدر

استیل آذین در ورزشگاه دستگردی اکباتان تهران با گل‌های حسین کاظمی بازیکن جدا شده از استقلال در دقیقه ۳۴ و محمد غلامی در دقیقه های ۵۵ و ۴+۹۰، سه بر صفر پاس همدان را شکست داد و بدون گل خورده مهیای مسابقه هفته سوم در برابر نفت شد. استیل آذین در هفته نخست یک بر صفر بر فولاد در اهواز پیروز شده بود و تا پیش از مسابقه‌های روز بعد به دلیل تفاضل گل پیشتاز لیگ شد.

از نکات جالب این مسابقه بازی علی کریمی در خط دفاع بود. او در لحظه‌های پایانی نیمه نخست به زمین آمد زیرا هافبک و کاپیتان تیم ملی به دستور تومباکوویچ صرب، سرمربی این فصل استیل آذین در خط دفاعی جانشین بازیکن مصدوم شد.

کریمی که در اردوی تیم ملی در اتریش به دلیل مصدومیت بازگشتی پیش از بازی سوم با لاتزیوی ایتالیا داشت در مسابقه نخست تیمش در اهواز غایب و در آغاز مسابقه با پاس نیمکت نشین بود.

در دقیقه ۱۵ نیز سوشا مکانی دروازه‌بان این فصل استیل‌آذین مصدوم شد و جایش را به حمید نشاط‌ جو داد.

در کرمان ذوب آهن، نایب قهرمان فصل پیش، دست به کاری بزرگ زد و با پیروزی دو بر یک بر مس کرمان، تیم این فصل صمد مرفاوی را با گرفتاری‌هایی زودهنگام رو در رو ساخت.

در هفته‌ای که همچنان کم تماشاگر بود، برای شکست مس حدود ۱۵۰۰ نفر به تماشا آمدند و برای تیم خوش آهنگ اصفهانی اسماعیل فرهادی در دقیقه هشت و محمد قاضی در دقیقه ۵۹ گل زدند. تک گل دیرهنگام مس را احمد حسن زاده در دقیقه ۸۸ به ثمر رساند.

شش مسابقه دیگر هفته دوم یکشنبه انجام می‌شود که در مهمترین آن پرسپولیس در قم با تیم صبا پیکار می‌کند؛ سپاهان، تیم مدافع عنوان قهرمانی، پس از تساوی با راه آهن در هفته نخست، این هفته در اصفهان میزبان تیم خودنیافته ملوان است و تراکتور سازی، که شکست یک بر صفر از پرسپولیس را با حاشیه‌های دنباله‌دار سپری کرد، این هفته محروم از تماشاگر، در تبریز راه آهن را میزبانی می‌کند.
فرهاد V - ایران - تبریز
این دولت کثیف تماشاگران تراکتور را دوجلسه محروم کردند همراه با تماشاگران شهرداری تبریز !!! سوال اینجاست که چرا شهرداری ??? این دولت از عطسه گربه هم میترسد مرگ بر اخوند _ پیروزی نزدیک است . V
یکشنبه 10 مرداد 1389

khorshid 3 - انگلستان - بیرمنگهام
با سلام خدمت دوستان فوتبالی اگه کامنتهای منو به یاد داشته باشید توی دوره نقل و انتقالات با مشکلهایی که برای استقلال پیش اومد گفتم امسال فاتحه استقلال خونده است .حالا با اولین شکست یواش یواش مشکلات ابیها بیش از بیش نمایان میشود و مربی که از اول هم معلوم بود در حد و اندازه های تیم استقلال نیست حتی به پایان نیم فصل هم نمیرسد .البته فرصت برای ابیها هنوز هست و اگر دلسوزان این تیم به موقع کاری بکنند میتوانند حرفی برای گفتن داشته باشند وگرنه سراغ استقلال را فصل بعد باید در دسته یک گرفت .در اخر مثل همیشه فقط پرسسسسسپولیس امیدوارم فردا قرمزها ببرند تا از همین ابتدای فصل از کورس قهرمانی عقب نیافتیم.
یکشنبه 10 مرداد 1389

shahram khosh maram - ایران - تهران
هیچ خیالی نیست. پیش میاد. بازیکنا مصدوم بودند. تو بازی با پرسپولیس جبران میکنیم.
یکشنبه 10 مرداد 1389

1qaz - استرالیا - سیدنی
بقول مظلومی چهره واقعی استقلال رو خواهید دید!D
یکشنبه 10 مرداد 1389

Azadikhah - هلند - تکسل
ای بابا بازیها هنوز شروع نشده باختن!lol
یکشنبه 10 مرداد 1389

+0
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.