قطبی: با ۳ تیم ملی و باشگا‌ه‌های مختلف کار کرده‌ام اما این مشکلات را نداشتم


قطبی:
با 3 تیم ملی و باشگا‌ه‌های مختلف کار کرده‌ام اما این مشکلات را نداشتم

سرمربی تیم ملی فوتبال گفت: من با 3 تیم ملی و باشگاه‌های مختلف کار کرده‌ام ولی هیچ جا این مشکلات را نداشتم.

 افشین قطبی در مورد جلسه امروز کمیته فنی عنوان کرد: جلسه خوبی داشتیم و برنامه‌های آتی تیم ملی را برای حضور در جام ملت‌ها بررسی کردیم. در جلسه آینده با دعوت از مربیان مختلف لیگ در مورد اردوی اتریش و ماحصل آن صحبت‌های شفافی را خواهیم داشت.

وی در مورد اردوی اتریش گفت: از این اردو رضایت کامل داشتم. شیوه‌های تاکتیکی و تکنیکی خود را مرور کردیم و بسیاری از بازیکنان خود را مورد آزمایش قرار دادیم که خوشبختانه همه آنها پاسخ مثبت دادند.

قطبی ادامه داد: در اردوی اتریش به هماهنگی خوبی رسیدیم و در 10 روزی که در آنجا حضور داشتیم بازی‌های تدارکاتی خوبی انجام دادیم.

قطبی درباره اینکه به او ایراد گرفته شده که چرا پس از اردوی تیم ملی در اتریش به هلند رفته است اظهار داشت: من هلند نبودم و به دلیل شکستگی پای دخترم به آمریکا رفته بودم. فکر می‌کنم این حق طبیعی هر پدری است که در چنین مواقعی جویای حال دخترش باشد.

وی گفت: بحث من همیشه تیم ملی بوده است. یک موضوعی که من را خوشحال می‌کند این است که ما در پست‌های مختلف چند بازیکن خوب داریم و شما در آینده خواهید دید بازیکنانی که به تیم ملی دعوت می‌شوند مثمر ثمر خواهند بود. در یک سال اخیر سعی کردیم بازیکنانی را دعوت کنیم که در تیم ملی مفید باشند و خوشبختانه به این موضوع رسیدیم.

قطبی در مورد اینکه بازیکنان لژیونر با تیم ملی هماهنگ بودند، خاطرنشان کرد: هر تیمی که موفق است بازیکنان آنها در بالاترین سطح بازی می‌کنند و فوتبال ایران باید به این درجه برسد که چندین بازیکن در لیگ‌های مختلف دنیا داشته باشند. این موضوع کمک زیادی به تیم ملی می‌کند.

سرمربی تیم ملی در مورد اعتراضات به این اردو گفت: کسانی که به اردوی اتریش معترض بودند مشاهده کردند که بازیکنان ملی‌پوش آنها در هفته اول لیگ برتر چقدر مفید ظاهر شدند. گلزنان هفته اول همان بازیکنانی بودند که در تیم ملی حضور داشتند.

قطبی در مورد اینکه غلامحسن پیروانی گفته بود تیم ملی بزرگسالان نباید از بازیکنان امید استفاده کند،‌ گفت: این بحث در کمیته فنی حل شد و ما هیچ بازیکنی را بدون هماهنگی این کمیته به تیم ملی دعوت نمی‌کنیم. بهتر است مشکلاتی که در داخل تیم ملی وجود دارد، رسانه‌ای نشود.

وی در مورد لغو بازی با اوکراین عنوان کرد: معتقدم تیم ملی باید از روزهای فیفا به خوبی استفاده کند و هر تیمی که از ما برای بازی دعوت می‌کند آن را غنیمت شمارد. به نظر من ارمنستان که جایگزین اوکراین شده، تیم خوبی است و در گذشته توانسته برابر اسپانیا و بلژیک نتایج خوبی کسب کند و حریف خوبی برای ما خواهد بود.

قطبی در مورد دیدارهای تدارکاتی برای تیم ملی گفت: با ترابیان، رئیس کمیته بین‌الملل فدراسیون فوتبال همکاری خوبی داریم. سعی می‌کنیم بهترین تیم‌ها را برای انجام بازی تدارکاتی انتخاب کنیم تا بتوانیم نقاط ضعف و قوت خود را شناسایی کنیم. در اتریش نیز همین طور بود و با برنامه بازی‌های تدارکاتی خود را انتخاب کردیم.

وی در مورد به وجود آمدن حاشیه‌ها در اردوی اتریش تاکید کرد: به اعتقاد من حاشیه‌ها هیچ وقت به تیم ملی کمک نمی‌کند بلکه به ضرر آن است اما وقتی دوستان رسانه‌ای استادانه حاشیه‌سازی می‌کنند کاری نمی‌توان کرد و به همین دلیل سکوت که بهترین جواب است را انتخاب می‌کنم.

این مربی افزود: من با 3 تیم ملی و باشگاه‌های مختلف کار کرده‌ام و هیچ جا این مشکلات را نداشتم. به نظر من امکانات تیم ملی در اتریش خوب بود و برخلاف مسائلی که در ایران مطرح شد، مشکلاتی نداشتیم. والی‌زاده که مسئول رسانه‌ای تیم ملی است واقعیت‌ها را انعکاس داد و وقتی برخی رسانه‌ها در مورد گرمای هوا و وجود پشه صحبت می‌کنند نمی‌دانم منظورشان چیست.

قطبی تاکید کرد: از ته قلب فوتبال ایران و کشورم را دوست دارم و می‌خواهم همه در آن به یکدیگر احترام بگذارند. قبول دارم در همه جا مشکل وجود دارد اما مشکلات شیرینی کار است و باید همه با هم آنها را حل کنیم. اگر می‌خواهیم تیم ملی نتایج خوبی کسب کند همه باید با هم متحد باشیم.

وی اضافه کرد: رسانه‌ها صدای تیم ملی هستند شاید مشکلی وجود داشته باشد اما کسی به فکر حل آن نیست و تنها به فکر رسانه‌ای شدن آن هستند.

قطبی تصریح کرد: در تیم‌هایی که حضور داشتم و مربیگری کرده‌ام تمام جایگاه‌ها مشخص است اما وقتی در کشور ما احترام برخی جایگاه‌ها رعایت نمی‌شود به مشکل برمی‌خوریم.

ostajloo sadeghi - ایران - تهران
توپ جمع کنها که هیج جای دنیا مشگل ندارند.
شنبه 9 مرداد 1389

zoroye iran - اتریش - وین
خودتو اذیت نکن تو بین المللی هستی و قلب شیر داری اینا مشکلات نیستن اینا شکلات زندگی در ایرانه
یکشنبه 10 مرداد 1389

+0
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.