بیانیه جبهه مشارکت: آقای جنتی اگر مصونیت آهنین نداشتید دروغ نمی گفتید


بیانیه جبهه مشارکت: آقای جنتی اگر مصونیت آهنین نداشتید دروغ نمی گفتید

جبهه مشارکت ایران اسلامی در اعتراض به اتهامات دبیر شورای نگهبان با انتشار بیانیه ای از قوه قضائیه خواست تا به دروغ ها و تهمت های احمد جنتی رسیدگی کند. در این بیانیه تأکید شده است که اگر برای وی این مصونیت آهنین را قائل نمی شدند و عدالت در حق ایشان جاری می شد با دروغ و تهمت، جایگاه فقاهت و عدالت را به ورطه سقوط نمی کشاند.

متن بیانیه به این شرح است:

بسم الله الرحمن الرحیم

یا ایّها الّذین آمنوا اذا جائکم فاسق بنباءٍ فتبیّنوا

آقای جنتی عضو فقها و دبیر شورای نگهبان و نیز امام جمعه تهران در سخنانی مدعی شده اند کسانی که به زعم ایشان از سران فتنه هستند به واسطه دولت سعودی مبلغ یک ملیارد دلار از دولت امریکا پول دریافت کرده اند و قرار بوده در صورت انقراض جمهوری اسلامی مبلغ پنجاه میلیارد دلار دیگر نیز بگیرند. ایشان ادعا کرده اند که برای این ادعا سند هم دارند. آیا کسی که قدری عدد و رقم بداند و بفهمد سند یعنی چه به این ادعا نمی خندد؟ متاسفانه ایشان با همین اندازه فهم و درایت صحت انتخاباتی را که تقلب و تخلف در آن موج می زد تأیید کرده اند.

سابقه ایشان در بیان مطالبی که مردم ایران را مبتهج می کند طولانی است اما به نظر می رسد که این بار آخرین فرصت ایشان برای ایراد مطالبی است که در اثر القائات کودکانه عده ای شناخته شده واگو می شود. این بار زمان آن است تا ملت ایران بی هیچ شبهه ای کاملا دریابند چگونه فردی که کوچکترین پرهیزی از ارتکاب بزرگترین گناهان ندارد متصدی دو منصبی شده است که شرط اول آن عدالت است.

۱- ایشان باید مشخص کنند چگونه و در چه زمانی به این اطلاعات دست یافته اند؟ و آیا این اطلاعات را در اختیار مقامات مسئول گذاشته اند؟ و آیا با اجازه آنها این افشا گریها را انجام داده اند؟

۲- ایشان باید صریحا اسامی افرادی را که ایشان مدعی هستند پول دریافت کرده اند اعلام کنند.

۳- ایشان باید صریحا اعلام کنند چنانچه ادعای ایشان ثابت نشد آیا همچنان به غصب مناصب شورای نگهبان و امامت جمعه تهران اصرار خواهند داشت؟

اما مسئولان قضایی کشور نیز باید در این رابطه مواضع خود را روشن کنند:

۱- قوه قضاییه باید صریحا مشخص کند آیا خبری از اطلاعات مورد ادعای آقای جنتی دارد یا خیر؟ و چه تمهیداتی برای اثبات صحت و سقم آن خواهد اندیشید؟

۲- در صورتی که آقای جنتی نتواند ادعای خود را ثابت کند به عنوان مفتری چه مجازاتی در انتظار ایشان است؟

جبهه مشارکت ایران اسلامی دردمندانه اعلام می کند اگر به شکایتهای قبلی از آقای جنتی و از جمله شکایت آقای تاج زاده از ایشان رسیدگی می شد و برای ایشان این مصونیت آهنین قائل نمی شدند و عدالت در حق ایشان جاری می شد اینک ایشان به خود اجازه نمی داد چنین بدون پروا از خداوند که ناظر بر احوال و اقوال است اینچنین جایگاه فقاهت و عدالت را به ورطه سقوط و دنائت بکشاند.

بدون تردید جایگاه دروغ گویان و تهمت زنندگان جهنم است

و سیعلم الذین ظلموا ای منقلب ینقلبون

جبهه مشارکت ایران اسلامی

۷/۴/۸۹

a_bamdad - ایران - تهران
گرچه حالم ازین عربی بازیاشون به هم می خوره اما واقعا دست مریزاد.اصل کلام.
شنبه 9 مرداد 1389

elhaaam - هند - بمبئی
تاریخ اطلاعیه رو شما اشتباه نوشتید یا جبهه مشارکت ؟!؟
شنبه 9 مرداد 1389

مهدی ایرانی - ایران - تهران
بابا این مردیکه دیوانه است یکبلر هم چمدان پر از دلار امریکاییها را مطرح کرد .لعنت خدا بهر چی دروغگو است.
شنبه 9 مرداد 1389

surena1611 - آلمان - اشتوتگارت
آخه حیف بیانیه نیست که برای عرعر هایی که در طویله جمعه میکنند داد؟!!!
شنبه 9 مرداد 1389

ciooc20 - ایران - تهران
امیدوارم آقای جنتی مدارکش را روکند و از قوه قضائیه می خواهیم که به اتهامی که این آقا به جبهه مشارکت زده است را بزودی رسیدگی کند و مردم را از این وضعیت آگاه کند . درضمن چرا امام جمعه ها بازنشست بشوند ولی آقای جنتی بازنشست نمی شود فکر می کنم آقای خامنه ای آتویی دست جنتی دارد که می ترسد اورا کناربگذارد وگرنه آبروی خامنه ای را می برد
شنبه 9 مرداد 1389

ARTEMIS-SW - فرانسه - پاریس
اه همه اسلامی عقب افتاده ملت دلش را به چه عجوزه هائی خوش کرده همه به فکر حقنه اسلام در ورای انتقاد اکتورهای خوبی هستید از بالا تا پائین.
شنبه 9 مرداد 1389

real_patriot - آمریکا - واشنگتن
جنتی کثافت
شنبه 9 مرداد 1389

sajad_1963 - ایران - شیراز
اقای جنتی روحانی مرفه بی درد اندکی بخودت بیا ببین چگونه مردم در رنج وعذابند. بی شک مرگ پایانی ست بر این مناصب ومناقب ایشان چندین سال است به مردم. مظلوم وواقعا بیچارهخدمت میکنند کسی میدونه؟آیا برای این افراد سن بازنشستگی. تعریف شده؟
یکشنبه 10 مرداد 1389

condor - ایران - سبزوار
این جونور که قیافش به هر چیزی میخوره غیر از ادم یک فسیل ماقبل تاریخه
سه‌شنبه 12 مرداد 1389

condor - ایران - سبزوار
این جونور که قیافش به هر چیزی میخوره غیر از ادم یک فسیل ماقبل تاریخه
سه‌شنبه 12 مرداد 1389

+0
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.