ابهام در پناهندگی جودوکای ملی پوش ایرانی

 
ابهام در پناهندگی جودوکای ملی پوش ایرانی

در فاصله کمتر از یک ماه و نیم تا رقابت های قهرمانی جودوی جهان در ژاپن رسانه های داخلی در مورد پناهندگی وحید سرلک به کشور هلند از سوی بعضی سایت ها واکنش نشان دادند و با رد آن بر ابهام ها افزودند.

رقابت‌های جودوی قهرمانی جهان در روزهای هجدهم تا بیست و دوم شهریور در توکیو برگزار خواهد شد و تیم ملی ایران اردویی دو هفته‌ای را در کمپ آموزشی فدراسیون جهانی در فرانسه پشت سر خواهد گذاشت.

ابتدا یکی از سایت های داخل ایران گزارش داد: یکی از رزمی کاران مطرح ایرانی مدتی است به عنوان نگهبان در یکی از کافه های کشور هلند مشغول به کار است.

خبرگزاری فارس روز جمعه عنوان کرد: « با رد خبر پناهندگی، وحید سرلک با نام ایران در مسابقات جودوی یوروکاپ هامبورگ شرکت می ‌کند.»

به نوشته این خبرگزاری وحید سرلک که اکنون با تیم آخن آلمان برای حضور در بوندس لیگا تمرین می کند، شایعه پناهندگی خود را تکذیب کرد و گفت: «نمی ‌دانم این خبر را چه کسانی مطرح کرده اند. اصلاً هلند نیستم که بخواهم پناهنده شوم. نمی دانم چرا برخی نمی خواهند جودو آرامش داشته باشد. در آلمان مشغول تمرین هستم تا هم برای تیم باشگاهی خود در اینجا مبارزات خوبی به نمایش بگذرام و هم برای مسابقات جهانی آماده شوم.»

آن چه بر ابهام این خبر می افزاید بازتاب تکذیب در خبرگزاری مهر با یک نوشته و محتوی است که به نظر می آید به صورت یک اطلاعیه به خبرگزاریها ارسال شده است و نه با گفت و گو با وحید سرلک که در صورت عادی بودن شرایط تماس با او کار دشواری نیست و نمی تواند نگارشی یکسان داشته باشد.

در این دو خبرگزاری از ربان سرلک آمده است: با مربیان تیم ملی به خصوص حاج یوسف زاده سرمربی تیم ملی در تماس هستم. به ایشان اعلام کردم به دلیل قرارداد با تیم آخن آلمان نمی توانم به تهران بیایم.

سرمربی تیم ملی هم موافقت کرد تا در اردوی فرانسه به تیم ملحق شوم و همانجا دیدار انتخابی خود را برگزار کنم.

خبرگزاری مهر در پایان یادآور شده است: حضور طولانی مدت سرلک در اروپا و غیبت وی در مسابقات انتخابی تیم ملی جودو باعث شده بود تا شایعه پناهندگی وی در هلند مطرح شود. او برای رسیدن به آمادگی از سوی فدراسیون جودو رهسپار آمستردام شد و به تهران بازنگشت. در خبرها آمده بود که او با عقد قرارداد با تیم آخن آلمان به رقابت های بوندسلیگا پیوسته است.


علیرضا امینی، رییس فدراسیون جودو در این مورد به خبرگزاری فارس گفت: « اصلاً درباره ماندن در هلند و عدم بازگشت سرلک خبر ندارم و چیزی هم در این زمینه نشنیده‌ام. بالاخره این همه ورزشکار پناهنده شده اند؛ مگر فدراسیون مقصر است یا ما خواسته ایم که چنین اتفاقی بیافتد.»

او افزود: «ما او را به آلمان نفرستاده ایم و خودش با این باشگاه وارد مذاکره شده و با آنها تمرین می کند.»

sir.amir - انگلستان - منچستر
فرزندان ایران امدن بیرون ساکت نشستن خیانت به میهن هست کسی که خیانت به میهن کنه مانند کسی هست به مادر خودش خیانت کرده سرلک گرامی موفق باشی هم میهن
شنبه 9 مرداد 1389

banoyemehr - ایران - تهران
وقتی چیزی رو نمیشه تغییر داد باید رهاش کرد
شنبه 9 مرداد 1389

+0
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.