لاریجانی: مسئولیت دادن به فرومایگان به ناپایداری دولت ها می انجامد

 
لاریجانی: مسئولیت دادن به فرومایگان به ناپایداری دولت ها می انجامد

مجلس و دولت ایران طی ماههای گذشته بر سر اجرای قوانین و تصویب لوایح بارها اختلاف نظر پیدا کرده اند

رئیس مجلس ایران می گوید اگر مسئولیت کشور در دست "فرومایگان" باشد دیگر زمینه توسعه فراهم نمی شود و همزمان برخی از چهره های سیاسی داخل ایران از اختلافات میان اصولگرایان و دولت انتقاد کرده اند.

علی لاریجانی، رئیس مجلس ایران، روز جمعه نهم مرداد (۳۰ ژوئیه) گفت: "با توجه به توصیه های امام علی (امام نخست شیعیان)، با کنار زدن آگاهان در جامعه ظلمی بزرگ به جامعه می شود و این موجب ناپایداری دولت ها می شود."

آقای لاریجانی، رئیس فراکسیون اصولگرایان مجلس ایران که در جریان سفر خود از استان مازندران و در زادگاه خود شهر لاریجان سخنرانی می کرد با اشاره به توصیه های اسلامی گفت که یکی از عوامل مهم در ناپایداری دولت ها "سپردن مسئولیت به فرومایگان و کنار زدن آگاهان است".

رئیس مجلس ایران که طی ماههای گذشته در موارد متعددی از نحوه اجرایی شدن یا به تاخیر افتادن قوانین مجلس توسط دولت انتقاد کرده است، در بخش دیگری از سخنان امروز خود گفت که "خاموش کردن صدای متفاوت در جامعه نشانه دانایی نیست."

او همچنین گفت که "اگر در جامعه ای کارخانه تولید موافق به وجود آید، آن جامعه دیگر جامعه ای پویا نیست. متاسفانه در خیلی از کشورها این حرکت تولید موافق دنبال می شود و اگر به هر روشی شما بخواهید صدای متفاوت را در جامعه به وجود نیاید، این نشانه دانایی شما نیست."

همزمان رضا اکرمی، از چهره های اصولگرای مجلس ایران، امروز (جمعه نهم مرداد) با انتقاد از دولت محمود احمدی نژاد، رئیس جمهوری ایران، گفت: "هرچه فکر می کنم متوجه نمی شوم که چرا افرادی مانند پور محمدی و دانش جعفری باید برکنار شوند... و افراد ناشی و ناوارد را روی کار آوریم که در نتیجه این رفتار، کشور را به جای کارگاه تبدیل به آزمایشگاه کرده ایم."

آقای اکرمی همچنین با انتقاد از اختلافات داخلی میان جناح اصولگرای ایران گفت: "در کشور یا گرفتار مرثیه‌سرایان هستیم که فقط از اوضاع انتقاد می کنند و یا گرفتار مدیحه‌سرایان که فقط 'به به و چه چه' می کنند و در حالی که با مشکل بیکاری مواجه هستیم، از ظرفیت های اقتصادی استفاده نمی کنیم و بر رغم پیش بینی رشد هشت درصدی در برنامه چهارم توسعه، این رقم هم اکنون صفر است."

'اصولگرایان واقعی بر مسند قدرت نیستند'

 

آقای احمدی نژاد به نحوه رسیدگی به لوایح پیشنهادی دولت در مجلس، انتقاد دارد

همزمان حسین موسوی تبریزی، دبیر مجمع محققین و مدرسین حوزه علمیه قم با انتقاد از اوضاع سیاسی ایران گفت که "در حال حاضر اصولگرایی در راس قدرت نیست و گروه خاصی در راس قدرت است که اصولگرایان واقعی را هم قبول ندارد و فقط خودشان را قبول دارند."

آقای موسوی تبریزی، که از چهره های اصلاح طلب حوزه علمیه قم محسوب می شود، در رابطه با تلاش جناح های سیاسی در ایران برای حذف یا به انزوا کشاندن یکدیگر گفت: "نه اصولگرایان می توانند اصلاح طلبان را حذف کنند و نه بالعکس."

او همچنین با انتقاد از دولت آقای احمدی نژاد، رئیس جمهوری ایران، گفت: "این گروه جدید نه اصولگراست و نه اصلاح طلب. این گروه استفاده ابزاری از بسیاری از مفاهیم از جمله قانون اساسی و اصولگرایی می کنند."

در این حال، قدرت الله علیخانی، از اعضای فراکسیون خط امام مجلس ایران نیز با اشاره به بالا گرفتن اختلافات در میان جناح اصولگرایان، گفته است که فراکسیون اصلاح طلب مجلس در حال حاضر تمایلی به ورود در این مناقشات ندارد.

آقای علیخانی درباره علل این "عدم تمایل" گفته است که هم اکنون هر سه قوه (مقننه، مجریه و قضاییه) در اختیار اصولگرایان است و "آنها هستند که باید عملکردشان را در برابر دید عموم قرار دهند."

او همچنین به اجرایی نشدن قوانین مصوب مجلس توسط دولت اشاره کرد و گفت: "به دلیل عدم تمکین دولت از مصوبات مجلس، رئیس مجلس اخیرا و مجددا دو قانون دیگر را برای اجرا ابلاغ کرده است و اگر اوضاع به این صورت پیش رود، دولت آتیه خوبی نخواهد داشت."

اختلافات میان دولت و مجلس ایران بر سر برخی از قوانین نظیر قانون حذف یارانه ها و بودجه سال ۱۳۸۹، در ماه های اخیر منجر به مناقشات سیاسی در میان جناح اصولگرایان شده است و برخی از چهره های سرشناس و قدیمی این جناح بارها از سیاست های دولت آقای احمدی نژاد انتقاد کرده اند.

رئیس جمهوری ایران نیز در برابر این انتقادها به وضع قوانینی در مجلس که قابلیت اجرا ندارند و نیز جرح و تعدیل "غیر کارشناسانه" لوایح پیشنهادی دولت اشاره کرده و از مجلس این کشور انتقاد می کند.

mazany - ایران - آمل
آیا از نظر لاریجانی احمدی ن فرو مایه است؟؟
شنبه 9 مرداد 1389

Atheist-0 - کانادا - ونکوور
دیگ به دیگ میگه ..نت سیاه است. دیگه ببینید کار به کجا کشیده که این بچه مذلف به بقیه میگه فرو مایه. اقای علیف فرو مایه تر از تو و دو برادر حرام زاده ات را تاریخ بیاد نمیاورد.
شنبه 9 مرداد 1389

naslesookhteh - ایران - تهران
پس بگو چرا ما این سی سال فقط عقبگرد داشتیم.
شنبه 9 مرداد 1389

Black Chador - امریکا - ولدن
لطفا یخورده محکمتر به سر همدیگر بزنید تا شاید شانس بیاریم و همتون از خونریزی مغزی سقط بشید.
شنبه 9 مرداد 1389

poriyaye_vali - قطر - دوحه
این ببوگلابی هم از حالا داره عرض اندام میکنه که من رئیس جمهور اینده این کشورم.
شنبه 9 مرداد 1389

ARTEMIS-SW - فرانسه - پاریس
مردک تو ..بیخبری------..فرومایگان 1400 سال پیش امدند و تو وبقیه ی احشام از بالا تا پائین نظام با قرار گرفتن در محدوده ی رژیم و دینش فرومایگی را پذیرفتید.
شنبه 9 مرداد 1389

hassan5 - ایران - تهران
اقای لاریجانی تو خودت از همه پست تر و فرومایه تری..تو و خانواده ات دزد با چراغ این مملتکت هستید..بزودی اسرار شما فاش خواهد شد
شنبه 9 مرداد 1389

زندگی زیبا - ایران - ابادان
لاریجانی مارمولک خیلی دست به عصا است
شنبه 9 مرداد 1389

iranazadiran - ایران - تهران
یک نفر را در این حکومت منجمله خودت پیدا کنی که فرو مایه نباشد جایزه داری. کسی که فرومایه نباشد در گروه شماها قرار نمی گیرد.
شنبه 9 مرداد 1389

+0
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.