شرکت در آزمون ارشد به جای همسر


شرکت در آزمون ارشد به جای همسر

وطن: یک پزشک عمومی در اقدامی عجیب با پوشیدن لباس زنانه به جای همسرش در آزمون کارشناسی ارشد شرکت کرد.

این مرد که 2 سال در کشور انگلیس دوره‌های کامپیوتر را نیز گذرانده است در آزمون کارشناسی ارشد کامپیوتر به جای همسرش شرکت کرد، اما پوشش زنانه نیز نتوانست راز این زن و شوهر را پنهان نگاه دارد. 25 بهمن ماه سال 87 مسؤولان امتحانات آزمون کارشناسی ارشد کامپیوتر در دانشگاه شهید بهشتی متوجه رفتارهای مرموز یک شرکت‌کننده شدند.

شرکت‌کننده لباس زنانه به تن داشت اما مسؤولان با دیدن دستان وی متوجه شدند او یک مرد است که با لباس زنانه در جلسه امتحان حاضر شده است!

این شرکت‌کننده به دفتر رسیدگی به تخلفات در آزمون‌های سراسری منتقل شد و همه ناباورانه متوجه شدند که وی یک مرد است که با پوشیدن لباس زنانه در آزمون حضور یافته است. پرونده‌ای در این باره در هیات بدوی رسیدگی به تخلفات در آزمون‌های سراسری تشکیل شد و کارشناسان به بررسی موضوع پرداختند تا راز این مرد زن‌نما فاش شود.

در تحقیقات گسترده این حقیقت افشا شد که داوطلب اصلی یک زن بوده اما شوهرش با پوشش زنانه در دانشگاه حاضر شده تا به جای وی امتحان دهد.

پرونده این تخلف در شعبه سوم دادیاری دادسرای ناحیه یک تهران تحت رسیدگی قرار گرفت و مرد زن‌نما وقتی در برابر دادیار عبدی حاضر شد ادعای عجیبی را مطرح کرد.

این مرد که دکترا دارد و پزشک عمومی است در بازجویی‌ها گفت: چند سال پیش در انگلیس دوره‌های کامپیوتر را گذراندم و به ایران بازگشتم و مدرک پزشکی‌ام را در یکی از دانشگاه‌های تهران گرفتم.

وی افزود: در آن زمان با همسرم که مهندس کامپیوتر است آشنا شدم و با هم ازدواج کردیم. همسرم کارشناسی کامپیوتر دارد و آرزو داشت که روزی مدرک دکترایش را بگیرد. 3 سال بود که در آزمون کارشناسی ارشد شرکت می‌کرد اما قبول نمی‌شد و خودش احساس می‌کرد به خاطر استرس و اضطراب پیش از آزمون است.یک شب پیش از امتحان همسرم به خاطر همین استرس، مریض شد و ناچار شدم او را به بیمارستان ببرم. نگرانش بودم و از او خواستم که امسال نیز در امتحانات کارشناسی ارشد شرکت نکند، چون سلامتی‌اش در خطر بود.

برای اینکه او را خوشحال کنم در اقدامی عجیب عصر روز جمعه (زمان امتحان) لباس زنانه پوشیدم و در جلسه امتحان حاضر شدم،‌ بدون اینکه همسرم متوجه شود. چون به کامپیوتر علاقه دارم، همه سوال‌ها را درست جواب دادم اما مامور انتظامات با دیدن دستانم به من شک کرد و موضوع لو رفت.

وی افزود: می‌خواستم همسرم را خوشحال کنم، اصلاً تصور نمی‌کردم گرفتار شوم، با خود فکر می‌کردم قبولی در امتحانات سراسری کارشناسی ارشد بهترین هدیه ای است که می‌توانم به همسرم تقدیم کنم!

پس از اظهارات این پزشک متخلف، پرونده در اختیار شورای حل اختلاف قرار گرفت و در جلسه‌ای که با حضور رئیس هیات بدوی رسیدگی به تخلفات در آزمون‌های سراسری تشکیل شد طبق قانون مصوب مجلس شورای اسلامی شخص داوطلب (مهندس زن) و شرکت‌کننده (پزشک مرد) هردو به پرداخت جریمه محکوم شدند و مهندس زن از سال 88 تا پایان سال 92 از همه آزمون‌های تحصیلات محروم شد.

پزشک عمومی نیز از سال 88 تا پایان سال 94 اجازه شرکت در هیچ آزمون سراسری را ندارد.

ezatdf - ایران - تهران
معلوم نیست تو این مملکت چند هزار تا مرد با "دستکس" به جای زن امتحان داده اند هیچ وقت هم لو نرفته اند
جمعه 8 مرداد 1389

standard - انگلیس - لندن
خوش به حال زن عجب شوهر مهربونی داره. تف به این شانس که من دارم.
جمعه 8 مرداد 1389

ali.tooti - سوئد - لوند
وای خدا من یکی دو بار این کارو کردم خیلی هیجان داره ولی اعتراف میکنم که کار درستی نکردم یادش بخیر......
جمعه 8 مرداد 1389

sargalesh - ایران - شیراز
ایا خانم " همین " مرد, چنین " گذشت, فداکاری, ریسک و جانبازی " را در حق شوهرش میکرد ??!
جمعه 8 مرداد 1389

porharfi - هلند - آرنم
"پـــــــــدر ِ عشق ِ بسوزه!!..."صد بار پرسیدم "از این مردان ِ از جان گذشته !! کجا میشه پیدا کرد؟؟ تا این. دختر خاله رو بهش بندازیم!!!..."
جمعه 8 مرداد 1389

leila leila - سوئد - گوتنبرگ
ali.tooti - سوئد - لوند. حاضرم دوباره این هیجان رو تقدیمتون کنم اگر بجام امتحان بدید
جمعه 8 مرداد 1389

soroush m - ایران - اصفهان
.. تو اون مدرک دکترات!
جمعه 8 مرداد 1389

Garfieldx - ایران - تهران
standard - انگلیس - لندن هر کی اذیتت کنه با من طرفه!! )<
شنبه 9 مرداد 1389

sepher - استرالیا - سیدنی
خودمونیم چه مرد ظریفی! فکر کن من از 20 کلیومتری لو میرفتم! البته هیکلی بودن بد نیست تو پاریس کلی طرفدار دختر داشتم اما توی استرالیا نه! از بس که دخترشون هیکل دارن .به نظر من روز مادر باید به همه بچه ها مدرک دکترا بدهند! مادرا خیلی خوشحال . میشن ثواب هم داره! .
یکشنبه 10 مرداد 1389

+0
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.