آزمون های تافل و جی آر ای دوباره در ایران برگزار می شود


آزمون های تافل و جی آر ای دوباره در ایران برگزار می شود

موسسه آمریکایی ای تی اس، (ETS) برگزار کننده آزمون های تحصیلی رسما اعلام کرد که داوطلبان در ایران می توانند برای انجام آزمون های تافل و جی آر ای (GRE) ثبت نام کنند.

این موسسه غیر دولتی پنج شنبه ۷ مرداد (۲۹ ژوئیه) با صدور بیانیه ای اعلام کرد که از "اداره کنترل سرمایه ها" در وزارت خزانه داری آمریکا که بر اجرای تحریم های ایالات متحده نظارت دارد، اجازه دریافت کرده است که ثبت نام برای آزمون های یاد شده را مجددا در ایران آغاز کند.

تافل، آزمون زبان انگلیسی برای کسانی است که انگلیسی زبان مادری آنها نیست و شرکت در آن از پیش‌ شرط ‌های تحصیل در بسیاری از دانشگاه ‌ها و موسسات آموزشی در جهان است.

جی آر ای نیز آزمونی است که دانشجوها در آمریکا پیش از آغاز دوره تحصیلی فوق لیسانس باید در آن شرکت کنند.

ابراهیم خدایی، معاون سازمان سنجش آموزش، پیش از این گفته بود که تعلیق تافل در ایران ارتباط به تشدید تحریم های بین المللی علیه کشورش ندارد. او به موضوع تعلیق آزمون جی آر ای اشاره ای نکرده بود.

این مقام دولت ایران گفته بود: "برگزاری آزمون تافل در ایران به دلیل عدم امکان پرداخت حق وجه ثبت نام، با مشکلاتی روبرو شده است که متقاضیان این آزمون در حال حاضر نمی توانند در داخل، برای شرکت در آزمون اقدام کنند".

موسسه ای تی اس در بیانیه اش اعلام کرده است که علت لغو موقتی تافل محدودیت های مندرج در تحریم های اخیر شورای امنیت سازمان ملل متحد علیه بانک ها و موسسات مالی ایران بود که در مناسبات بانکی این موسسه اختلال ایجاد کرده بود.

به گفته این موسسه، داوطلبان در ایران از این پس می توانند که از طریق سازمان سنجش آموزش یا با استفاده از کارت های بانکی و اعتباری که بانک های تحریم نشده در ایران آن ها را صادر کرده اند، برای آزمون های تافل و جی آر ای ثبت نام کنند.

آقای خدایی هم پنج شنبه در مصاحبه با خبرگزاری مهر گفت: "داوطلبان آزمون تافل می توانند از طریق سایت سازمان سنجش آموزش کشور، نسبت به ثبت نام اقدام کنند".

بر اساس اطلاعات موجود در سایت موسسه ای تی اس، بیش از ۷۵۰۰ دانشگاه و موسسه آموزشی و آژانس های کاری در بیش از ۱۳۰ کشور جهان، مدرک تافل را به رسمیت می شناسند و تاکنون بیش از ۲۴ میلیون نفر در جهان در این آزمون شرکت کرده اند.

ezatdf - ایران - تهران
دولت آمریکا به هیچ قیمتی حاضر نیست که خود را از نعمت مغز ایرانی محروم کند
جمعه 8 مرداد 1389

hassan5 - ایران - تهران
حالا چند نفر در ایران درامتحان تافل شرکت میکردنند که این همه سر و صدا بلند شده؟؟ اسیب تحریم خیلی بیشتر از ای حرف ها است
شنبه 9 مرداد 1389

+0
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.