مشایی: ممنوع الخروج داریم اما ممنوع الورود نداریم

 
مشایی: ممنوع الخروج داریم اما ممنوع الورود نداریم

واحد مرکزی خبر: جانشین رئیس جمهور در ستاد رسیدگی به امور ایرانیان مقیم خارج از کشور گفت: برای ورود ایرانیان به کشور منعی وجود ندارد و قانون نیز در این زمینه روشن است اما ممنوع الخروج داریم.
 
اسفندیار رحیم مشایی در نشست خبری همایش بزرگ ایرانیان مقیم خارج از کشور در پاسخ به سؤالی درباره ورود یکی از خوانندگان ایرانی به کشور و حاشیه هایی که پس از آن به وجود آمد ، افزود: اصولاً ما ممنوع الخروج داریم اما ممنوع الورود نداریم.

وی اضافه کرد : برای ورود به کشور هیچ ایرانی نیاز به گرفتن روادید ندارد و تاکنون نیز از این شورا کسی درخواست روادید برای ورود به کشور نکرده است و طبعاً‌ این موضوع چیزی نیست که ما پاسخگوی آن باشیم.

رئیس دفتر رئیس جمهور در پاسخ به سؤال خبرنگاری مبنی بر نقد دانشگاهیان از عملکرد دولت در حوزه فرهنگ گفت : آقای رئیس جمهور در اولین ارتباط زنده تلویزیونی بعد از انتخابات دهم صحبتهایی در حوزه فرهنگ و هنر بیان کرد و گفت که مسائل فرهنگی آنچنان که دلش می خواهد رسیدگی نشده است بنابراین اولین منتقد حوزه فرهنگ خود رئیس جمهور است.

رحیم مشایی انتقاد را امر ارزشمندی برشمرد و افزود: یادمان نرود پایه و اساس انقلاب ما فرهنگ بود و ما برترین ملت در حوزه فرهنگ و هنر هستیم.

وی هنر را برترین قسمت حوزه فرهنگ دانست و گفت: باید در این باره بدانیم که تنها منتقدان حوزه فرهنگ دانشجویان نیستند و خیلی از عناصر جامعه در این باره نقد جدی دارند اما نباید با خبرسازی و برخی افعال دیگر، کارهایی را که در این حوزه انجام شده است مخدوش کنیم.

رحیم مشایی افزود: امروز مردم دنیا ارزشها را شناخته اند و به واسطه نزدیکی ای که به وجود آمده است دیگر قدرتهای استکباری و شرکتهای بزرگ اقتصادی نمی توانند به مردم جهان زور بگویند.

وی با اشاره به موضوع حق وتو گفت: فردا وتو رفتنی است و وقتی وتو نباشد کشورها در کنار یکدیگر می نشینند و برای خود تصمیم می گیرند و دیگر حرف اول دنیا اقتصاد نیست و حرف اول فرهنگ است.

رئیس دفتر رئیس جمهور افزود: ما پایه گذار تمدن جهانی هستیم و کسی اجازه ندارد به صورت شخصی اعمال سلیقه کند و حق ندارد نظر خود را به جامعه تحمیل کند.

رحیم مشایی اضافه کرد: باید همه چیز در چارچوب ارزشهای اسلامی و ملی تعریف شود.

وی گفت: این حرکت دولت که عمود خیمه فرهنگ را به میان توده مردم برده حرکت سازنده ای است و باید اجازه داد ارزشهای دینی و ایرانی شکل بگیرد.

خبرنگار رادیو جوان از مشایی درباره تأثیر تحریمها بر روند رسیدگی به امور ایرانیان خارج از کشور سؤال کرد که وی پاسخ داد: چهار تحریم و قطعنامه علیه ما صادر کردند که دو تحریم به ایام نوروز خورد و یکی از تحریمهای دیگر نیز با کریسمس مصادف شد و همه با هم به تعطیلی رفتند و این تحریم آخر نیز با درخواست رئیس جمهور امریکا از اعضای شورای امنیت شکل گرفت.

رئیس دفتر رئیس جمهور ادامه داد: این موضوع جالب است که رئیس جمهور امریکا از دو قدرت بزرگ ترکیه و برزیل که یکی از آنها از بزرگ ترین کشورهای اسلامی و همسایه ماست و دیگری از کشورهای قدرتمند دور از ماست، درخواست می کند که موضوع قرارداد بر سر تأمین سوخت را با ما حل کند.

رحیم مشایی گفت: در عین حال بعد از آن شاهد هستیم که وقتی بیانیه تهران آن هم با آن دیپلماسی قوی ایران بسته می شود اوباما به خاطر فشارهایی که از داخل امریکا می بیند در تماسهای تلفنی از اعضای شورای امنیت می خواهد به تحریم ایران رأی دهند اما در این تماسها مطرح می کند که ما قصد جدی برای تحریم ایران نداریم.

وی افزود: منکر این نیستیم که تحریم تأثیر دارد اما این تأثیر برای ما بازدارنده نیست که یک ملت و یک دولت را از ادامه فعالیت خود بازدارد.

خبرنگاری گفت: در برخی رسانه های بیگانه مطرح شده است که شما به مدعوان خود 40 تا 50 میلیون تومان پول پرداخت کرده اید تا آنها راضی شوند به این نشست بیایند.

جانشین رئیس جمهور در ستاد رسیدگی به امور ایرانیان مقیم خارج از کشور در پاسخ اظهار داشت: این موضوع جالبی است زیرا در ابتدا آنها سعی کردند با ارعاب و ایجاد ترس از اینکه اگر به ایران بیایند آنجا دستگیر خواهند شد، این دانشمندان را از آمدن به ایران منصرف کنند.

رحیم مشایی افزود: یکی از مشکلاتی که امروز صبح درباره آن در ستاد صحبت کردیم این بود که شاید بیش از آن چیزی که دعوت کرده ایم دانشمندان به ایران بیایند و ما با مشکل نبود مکان کافی مواجه شویم.

وی گفت: وقتی رسانه های بیگانه دیدند که نمی توانند دانشمندان ایرانی مقیم خارج از کشور را از آمدن به ایران منصرف کنند شروع به طرح این موضوعات کردند که این افراد پول گرفته اند و می خواهند به ایران بروند و این مسئله مانند همان موضوعی بود که در مورد رأی دادن مطرح می کردند و می گفتند "ایرانیان برای آنکه بتوانند کوپن دریافت کنند باید رأی دهند تا مهر در شناسنامه شان ثبت شود".

رئیس دفتر رئیس جمهور افزود: برای کسی که در آن سطح علمی است، 40 یا 50 هزار دلار پول کمی است و این فقط برای تخریب چهره این افراد مطرح می شود.

mohsen_raja - ایران - تهران
{وی گفت: وقتی رسانه های بیگانه دیدند که نمی توانند دانشمندان ایرانی مقیم خارج از کشور را از آمدن به ایران منصرف کنند..} دانشمندان جمهوری اسلامی مقیم خارج: حجج اسلام و مسلمین اقایان امید در نروژ، میرزاده عشقی در المان، باور88در هلند «دام همگی برکاته»
پنج‌شنبه 7 مرداد 1389

mohsen_raja - ایران - تهران
{مشایی: ممنوع الخروج داریم اما ممنوع الورود نداریم} این رو دیگه راست می‌گه؛ هرکی منکر این حرفشه می‌تونه خیلی راحت امتحان کنه! تشریف بیارید بعد اگر تونستید تشریف ببرید!
پنج‌شنبه 7 مرداد 1389

فرهاد V - ایران - تبریز
به عکس مشائی توجه کنید !!! مثل اینکه داره با سیخ وسنجاق تریاک میکشه_ LOOL
پنج‌شنبه 7 مرداد 1389

Atheist-0 - کانادا - ونکوور
یک بار دیگربیاندیشیم اگر واقعا ان اشتباهات بوقوع نمی پیوست و روشنفکران ما در دهه 60 گول ترفندهای دول غرب و به طبع ان گول مذهبیون خود فروخته را نمی خوردند ایا افرادی چون رحیم مشائی و احمدی نژادها به جز گردو فروشی جائی در اجتماع ما داشتند که اینگونه وقت ما را با این چرندیاتشان بگیرند. سر فراز باشید.
پنج‌شنبه 7 مرداد 1389

برگشته - بحرین - محرق
بقول احمدی نژاد: مسائل فرهنگی آنچنان که دلش می خواهد رسیدگی نشده است ........ وای به روزی اگر بشه باید فاتحه ایران را خواند!!
پنج‌شنبه 7 مرداد 1389

alinader - ایران - تهران
فرهاد V - ایران - تبریز دمت گرم خبرها
پنج‌شنبه 7 مرداد 1389

alinader - ایران - تهران
فرهاد V - ایران - تبریز دمت گرم خبره
پنج‌شنبه 7 مرداد 1389

ARTEMIS-SW - فرانسه. - پاریس
دلقک رژیم کثیف حکومت با خفقان و ارعاب ملت افتخاری ندارد پیش از شورش ننگین تمام کشورهای اروپا اخذ ویزا نبود مهاجرت به امریکا و استرالیا بی مانع بود با دلار 7 تومان امکان سفر سالیانه به اروپا در تعطیلات میسر بود ملت به مسافرت می رفت ولی مهاجرت به ندرت بود در حومه ی تهران حتی مردم زیر متوسط با وانت هم که شده بود پیک نیک داشتند می زدند و می رقصیدند جاده های شمال مملو از مردمی بود که به شمال برای شنا میرفتند زنان با بیکینی در دریا بودند بی انکه مزاحمتی صورت گیرد و بناگهان اسلام تلطیف شده جای خود را به اسلام واقعی داد//1.
پنج‌شنبه 7 مرداد 1389

ARTEMIS-SW - فرانسه - پاریس
2// و مردی از ناکجا اباد به مدد غرب وحشی وحشی از خرابشده ی نجف سر بر اورد چپی و مجاهد ملی منقلی مثل مور و ملخ به استقبال او رفتند پس از چند هفته اعدام افسران شجاع که یک مویشان و سگشان بر تر از این دیوانگان بود اغاز شد و ..انقلابیون بی وطن نه تنها اعتراض نکردند بلکه خون بیشتری طلب کردند با اسید و تیغ- حجاب اسلام ننگین را اجباری کردند با کمال بی شرمی قطع دست و سنگسار امد و حمایت بی شرمانه ی انقلابیون ادامه داشت تا وقتیکه دیدند در قدرت ملایان سهمی نخواهند داشت انجا بود که بناگهان ورق برگشت و امام محبوبشان قاتل شد.....سنگینی.مرگ 1000000 ایرانی و اعدام دهها هزار نفر بر وجدان شما شورشیان شما ست البته اگر وجدانی باشد!!!!!من چون حقیقت را می گویم لقب فحاش می دهید چون مغز بیمارتان از حقیقت گریزان است.
پنج‌شنبه 7 مرداد 1389

porharfi - هلند - آرنم
این مشــــــــــــایی" "حالـــــــــــــــــــــــــَش خرابـــــــــــــه؟؟!! چه تیتـــــــــری!!. زده؟؟...!!!....سکســـــــــــــــــــــــــــــــــی!!!>>>>>>>><<<<<<<<<.....
پنج‌شنبه 7 مرداد 1389

zagros_finland - فنلاند - هلسینکی
یعنی الان حبیب ممنوع خروج شده !!!!
پنج‌شنبه 7 مرداد 1389

gedaali - ایران - اهواز
ARTEMIS-SW - فرانسه - پاریس: همان بهتره که فحش بدی. منکه هیچی نفهمیدم.
پنج‌شنبه 7 مرداد 1389

shahab46 - المان - هانور
ممنوع النفس هم هفتادمیلیون.بروح خمینی لعنت
پنج‌شنبه 7 مرداد 1389

sepher - استرالیا - سیدنی
ARTEMIS-SW - فرانسه - پاریس. شما حقیقت را میگوئید و من خودم یادم هست که موتورسوارانی در خیابان پهلوی (ولی عصر) با زنجیر به پای دخترکی زدند که دامن بپا داشت اما...نسل امروز چیزی نمیداند ولحن شما اجازه درک منصفانه را از خواننده میگیرد پیامی هم خدمتتان نوشتم . با سپاس.
پنج‌شنبه 7 مرداد 1389

ARTEMIS-SW - فرانسه - پاریس
gedaali - ایران - اهواز . اشکالی ندارد چون مغزت اکنده از فرهنگ تازیان وحشی است مثل روز روشن است که کامنت مرا درک نکنی و....
پنج‌شنبه 7 مرداد 1389

surena1611 - آلمان - اشتوتگارت
این جانور اگر دیوونه نبود که رئیس دفتر مموتی نمیشد!!! یک مشت احمق و جنایتکار خیال میکنن بامزه هم هستند!!! یک ملت رو به زنجیر کشیدن و بذله گویی هم میکنند. من با اینکه از مرگ حیوانات ناراحت میشم ولی مرگ برای شما جانوران آدمخوار کمترین مجازاته که میشه درنظر گرفت. مرگ بر خامنه ای و مزدوران جنایتکارش. پاینده ایران
پنج‌شنبه 7 مرداد 1389

amir_london - انگلپیس - لندن
فرهاد v-درست میگی شیخ و سنجاقه-حیف که اینجاها خوبش نیست
پنج‌شنبه 7 مرداد 1389

ARTEMIS-SW - فرانسه - .پاریس
sepher - استرالیا - سیدنی ------ عزیزم فاجعه ی داخل ایران چنان زخمی در روحم ایجاد کرده که نمی توانم به نحو دیگری با اراذل اوباش رژیم بر خورد کنم در ثانی مگر ناسزای جنسی داده شده که در ایران مثل نقل و نبات استفاده ی شودوقتی می خوانم که شیرین دختر کرد را صبح زود بیدار می کنند تا برای اعدام ببرند و او با گریه تقاضا می کند به او اجازه دهند تلفنی از مادرش خداحافظی کند و این کثافتها قبول نمی کنند انوقت احترام به.مزدورانشان در این سایت ?????????هرگز...شاد باشید اجازه دهید هر کدام راه خود را رویم.مرگ بر ملا بسیجی پاسدار و شورش ننگین 57.
جمعه 8 مرداد 1389

ARTEMIS-SW - فرانسه - پاریس
surena1611 - آلمان - اشتوتگارت . دوست عزیزم //جمله معروف بانو فرخروی پارسای وزیر اموزش و پرورش شاه// وقتی اورا به همراه دو سه زن تن فروش برای اعدام می بردند وقتی گریه ی پری بلنده را دید ارام به او گفت.مرگ یک لحظه است نترس!!!!!!!. این جانوران اسلامی باید زنده باشند و مسئول نظافت توالتها تا پایان عمر...
جمعه 8 مرداد 1389

homa-ir - المان - ّهامبورک
اقای مشایی طرفدار رمالی و فالگیری = اینجا را راست و حسینی درست. گفتی - که ممنوع الخروج دارید . معلومه که ممنوع الورود ندارید . مهم خروج. ورودیها ازایران است .
جمعه 8 مرداد 1389

shahab46 - المان - هانور
porharfi - هلند - آرنم . خودمونیم چشمت گرفته ها..
جمعه 8 مرداد 1389

hadirm - ایران - خوزستان
جناب مشایی نظرتان بسیار بجا و ارزنده بود هر ایرانی البته از نوع واقعی نه فرضی حق دارد به مملکتش وارد شود . خلاصه اونایی ضایع شدند و میشند که دائم حی ایه یاس و نا امیدی برای کسایی که مایلند به کشورشون بیان می خونند البته بعضی هاشون که در این سایت هم هستند و یکجورایی تابلو هم هستند.البته اینا دیگه حناشون فقط برای خودشون رنگ داره . یا بقولی هر چه چیز میگه از داغ دل میگه .
جمعه 8 مرداد 1389

homa-ir - المان - ّهامبورک
gedaali-ایران- اهواز. شما درسایت ** کفیرنوشیدنی خوش طعم وسالم** کامنتی برای یارانم Pariha و EsfahanNesfeJahan - بدین مضمون نوشتید : که ما باهم دوستیم. مگه نه ?! ایران و اصفهان را دوست دارم , پس تا حالا صبر کردم که*هماجون* هامبورگی بهتون بگه, بهرحال چون گذرم به اروپا خورد, میدونم. هنوز باید باشه aldi - یا Penny- من تعجب و هاج وواج - چطور چنین دروغی. ساختی من اصلا خریدی از aldi ندارم و محدوده وتا فاصله های دور اصلا aldi. وجودنداد. منظورت چیست و منکه شمارانمی شناسم و جز یاران من نیستید. چطور بخودت اجازه میدهی و مرا هماجون خطاب میکنی .
جمعه 8 مرداد 1389

porharfi - هلند - آرنم
shahab46-آلمان - هانور: تنها چشمم که نه. همه گوش .بند بند وجود از "اهدافِ. کثیف و تجاوز های بیرون و درون و فجایع ملایان عمامه ایی و بی عمامه آگاه. و با خبر...(انتخاب و استفاده از واژ ه های این جانوران بر کسی پوشیده نیست!). باز هم مینویسم ...واژ ه ها عمدی و سکسی انتخاب !!..و بر زبانشان. می آورند...!! مشایی اولین شان نیست ..!!
شنبه 9 مرداد 1389

shown - امریکا - دیترویت
من نخوندم حوصله نداشتم ولی میدونم که حرفهای جالبی ازنوع توهم زیادمیزنه این یاروکلاآدم جالبیه
شنبه 9 مرداد 1389

+0
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.