گروهی از زندانیان سیاسی زندان اوین دست به اعتصاب غذا زدند

 
گروهی از زندانیان سیاسی زندان اوین دست به اعتصاب غذا زدند

همزمان با انتشار گزارش هایی درباره اعتصاب غذای کیوان صمیمی، بهمن احمدی امویی، و عبدالله مومنی، گفته می شود گروهی از زندانیان سیاسی زندان اوین در اعتراض به رفتار زندانبانان و ایجاد محدودیت و مانع‌تراشی در ملاقات با خانواده‌هایشان دست به اعتصاب غذا زده‌اند.

گزارش ها حاکی از آن است که
کیوان صمیمی، مدیر مسئول ماهنامه «نامه» و از چهره های سیاسی نزدیک به نیروهای ملی مذهبی در ایران،  بهمن امویی، روزنامه نگار، عبدالله مومنی، سخنگوی سازمان دانش آموختگان ایران اسلامی (ادوار دفتر تحکیم)،  به  همراه شماری دیگر از زندانیان وقایع پس از انتخابات در بند ۳۵۰ زندان اوین در اعتراض به برخوردهای مسئولان و زندانبانان  با زندانیان و همچنین لغو ملاقات ها دست به اعتصاب غذا زده اند.

گزارش ها حاکی از این است که پانزده نفر از زندانیان بند ۳۵۰ به سلول های انفرادی در  بند ۲۴۰ اوین منتقل شده اند.

در همین زمینه، ژیلا بنی یعقوب، همسر بهمن احمدی امویی، در گفت وگو با رادیو فردا تایید کرده است که همسرش از سه روز پیش در زندان اوین دست به اعتصاب غذا زده است.

ژیلا بنی یعقوب گفته است:«روز دوشنبه به رغم این که نامه دادستانی تهران برای ملاقات با بهمن، همسرم، را در دست داشتم و می بایست با او ملاقات حضوری می داشتم، این ملاقات لغو شد و برای چند نفر دیگر نیز همین اتفاق افتاده است.»

وی اضافه کرده است:«علاوه بر این در آن روز برخورد های نامناسبی در بند ۳۵۰ از سوی ماموران و زندانبانان با زندانیان صورت می گیرد که باعث می شود زندانیان اعتراض کنند. در واکنش به این اعتراض بهمن احمدی امویی و کیوان صمیمی به سلول انفرادای منتقل شده اند.»


ژیلا بنی یعقوب افزوده است:« عبدالله مومنی ، یکی دیگر از زندانیانی است که شنیده ام در جریان این اعتراض ها به سلول انفرادی منتقل شده است.البته تعداد زندانیان که روز دوشنبه از بند ۳۵۰ به سلول های انفرادی در بند ۲۴۰ منتقل شده اند بیشتر از این سه نفر است و منابع مختلف گفته اند که این افراد پانزده نفر هستند که هنوز اسامی آنها مشخص نشده است.»

ژیلا بنی یعقوب همچنین نسبت به وضعیت سلامتی همسرش ابراز نگرانی کرده است و می گوید: «الان سه روز است که بهمن اعتصاب غذا کرده و و شش نفر دیگر نیز دو روز است که به این اعتصاب غذا پیوسته اند. تعدادی از آنها اعتصاب غذای «تر» و تعداد دیگری اعتصاب غذای «خشک» کرده اند و مساله سلامتی آنها نگران کننده است».

ژیلا بنی یعقوب خواستار امکان برقراری تماس با همسرش برای اطلاع از سلامتی وی شده است.

ژیلا بنی یعقوب می گوید:«با توجه به این که تمامی تلفن های بند ۳۵۰ که ۱۵۰ نفر از زندانیان (وقایع پس از) انتخابات در آن نگهداری می شوند، سه روز است که قطع کرده اند این خود به نگرانی خانواده ها دامن زده است.»

به دنبال اعلام نتیجه انتخابات ریاست جمهوری در ایران در ۲۲ خردادماه سال ۱۳۸۸ که اعتراض گسترده مردم را به دنبال داشت، ژیلا بنی‌یعقوب و همسرش، بهمن احمدی امویی، در میان حدود ۲۰ روزنامه‌نگاری بودند که توسط نیروهای امنیتی جمهوری اسلامی بازداشت شدند.

خانم بنی‌یعقوب پس از تحمل حدود دو ماه حبس از زندان آزاد شد، اما بهمن احمدی امویی به پنج سال حبس محکوم شد.

عبدالله مؤمنی، اندکی پس از انتخابات ریاست جمهوری در ۲۲ خردادماه سال ۱۳۸۸ دستگیر و به هشت سال زندان محکوم شده است.

کیوان صمیمی، یک روز پس از انتخابات بازداشت شد، به ۶ سال زندان و محرومیت دائمی از فعالیت های سیاسی محکوم شده است.

فرهاد V - ایران - تبریز
عزیزان مقاوم باشید که به سرنگونی رژیم چیزی نمانده ما پیروزیم . V
پنج‌شنبه 7 مرداد 1389

mazany - ایران - آمل
ابتدایی بودم که دیدم شورش 57 پیروز شد درب زندانها باز................آیا میشود یک بار دیگر درب اوین باز و آزادیخواهان آزاد ............... ظلم هیچگاه باقی نمیماند.... سربازان گمنام آقا هم بدانند که من از عوامل استکبار نیستم
پنج‌شنبه 7 مرداد 1389

homa-ir - المان - هامبورک
قطع ناگهانی ارتباط زندانیان سیاسی بخصوص محکومین به اعدام در بند 305. زندان اوین و نگرانی خانوادهای زندانیان سیاسی
پنج‌شنبه 7 مرداد 1389

porharfi - هلند - آرنم
از اون اعتصــــــــــــــــــابهایی بکنید که: ماننـــــــد ِ " اکبــــــــــر گنجـــــــــی". پس از 70 و انـــــــــــدی روز زخمـــــی بر نداشته و پس از گریز از کشور ثــــــــــُر و مُــــــــــــر و گنده "در آمریکا "راه بروید!!( البته "اگه پـــــــارتـــــــی های کُلُفت". در آمریکا دارید!!..
پنج‌شنبه 7 مرداد 1389

+0
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.