انفجار در کشتی نفتکش ژاپنی در دهانه تنگه هرمز

 
انفجار در کشتی نفتکش ژاپنی در دهانه تنگه هرمز

وزارت ترابری ژاپن روز چهارشنبه اعلام کرد که هنگام عبور کشتی نفتکش استار، متعلق به شرکت کشتی‌رانی میتسویی این کشور، از تنگه هرمز، انفجار مشکوکی در کشتی رخ داد که موجب آسیب رسیدن به آن و زخمی شدن یکی از سرنشینان کشتی شد.

با این حال، به گزارش خبرگزاری فرانسه، این انفجار که ساعت سی دقیقه بامداد به وقت محلی روی داد «جدی نبوده»، اما کشتی استار برای انجام برخی تعمیرات ناشی از این انفجار بدون کمک یدک‌کش به سوی بندر فجیره در امارات تغیر مسیر داده است.

وزارت ترابری ژاپن اعلام کرده است که علت این انفجار هنوز مشخص نیست، اما یکی از خدمه کشتی گفته است که قبل از وقوع انفجار، حرکت شیئ درخشان را در فضا مشاهده کرده است.

نفتکش استار حامل ۲۷۰ هزار تن نفت خام بوده و با ۱۶ خدمه فیلیپینی و ۱۵ خدمه هندی پس از بارگیری در یکی از بنادر امارات متحده عربی عازم بندر شیبا در شرق ژاپن بوده‌ است.

تنگه هرمز که خلیج فارس را به دریای عمان متصل می‌سازد یکی از مسیرهای پر رفت و آمد و استراتژیک است که نفت صادراتی کشورهای حاشیه خلیج فارس و بخش عمده‌ای از نفت صادراتی عربستان سعودی با عبور از این تنگه راهی بازارهای بین‌المللی می‌شود.

جونتو اندو، مدیرکل دفتر روابط خطوط کشتی‌رانی میتسویی، به واحد خبر داوجونز گفت احتمال دارد حمله تروریستی علت وقوع انفجار در کشتی باشد.

به دنبال
تصویب دور چهارم قطعنامه‌های سازمان ملل علیه ایران بر سر برنامه اتمی تهران و موضع‌گیری‌های اخیر مقامات رسمی ایران مبنی بر بستن این شاهراه حیاتی در صورت هرگونه تهدید این کشور، حساسیت این تنگه حیاتی در انتقال انرژی افزایش یافته است.

hiddentokyo - ژاپن - توکیو
قابل توجه مدیران محترم سایت. اون بندر که تو شرق ژاپن هست بندر چیبا هست که شما به اشتباه نوشتید شیبا!!!
چهار‌شنبه 6 مرداد 1389

ehsan_2nd_time - یوکی - لندن
بوش میاد که کابوی بازی های برادران بسیجی در تنگه هرمز شروع شده که پاسخی باشه برای تحریم ها. ما هم از اینکه مرگ رژیم آخوندی ضد ایرانی نزدیک میشه بی نهایت احساس مسرت و شادی می کنیم
چهار‌شنبه 6 مرداد 1389

MIRZADEH E ESHGHI - دوسلدورف - دوسلدورف
احسان جان .دو قرون بده اش به همین خیال باش
پنج‌شنبه 7 مرداد 1389

Geelongcat - استرالیا - سیدنی
زمان جنگ ایران -عراق روزنامه ها مینوشتند:. فلان کشتی توسط یک هواپیمای ناشناس مورد هدف قرار گرفت. البته همه میدونستند که هواپیمای ناشناس هواپیمای خودی است. ان موقع به ان زد و خوردها گفتند جنگ تانکرها. جنگ تانکرها در نهایت به دخالت مستقیم امریکا انجامید. انها سکوی نفتی ایران را نابود کرده و در عملیاتی ناوچه های جوشن و سهند را غرق کرده و ناوچه سبلان را تقریبا منهدم کردند. یک هواپیمای مسافربری هم با موشک سرنگون کردند. کمی پس از ان ایران راضی به صلح شد. امیدوارم انفجار این تانکر ژاپنی شروع سری جدید جنگ تانکرها (2) نباشد.
پنج‌شنبه 7 مرداد 1389

perspolisi - استرالیا - سیدنی
MIRZADEH E ESHGHI - دوسلدورف - دوسلدورف . . عشقی‌، نیازی به این نیست که ۲ زار بدیم و به خیال آش باشیم، به زودی آش سرنگونیه تو و ارباباتو نوش جون می‌کنیم
پنج‌شنبه 7 مرداد 1389

alireza.ch - سوییس - نوشاتل
کار آخوند تمام هست. فقط بیش با این دست و پا زدن ها زحمت و دردسر برای مردم درست می کنند. والا دیر یا زود باید تشریف نحسشان را ببرند.
پنج‌شنبه 7 مرداد 1389

+0
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.