علیپور: دایی متن قراردادش با تیم‌های آلمانی را منتشر کند


علیپور: دایی متن قراردادش با تیم‌های آلمانی را منتشر کند

دبیر منشور اخلاقی سازمان لیگ گفت: دایی متن قراردادش با تیم‌های آلمانی را منتشر کند و اگر منشور اخلاقی ما منافاتی با آن داشت، حق با او است.

حجت‌الاسلام علیرضا علیپور  در مورد اظهارات علی دایی مبنی بر اینکه نباید به قیافه بازیکنان کاری داشت و باشگاه‌های خارجی فقط در صورت حضور بازیکنان در کلوپ‌های شبانه از آن ایراد می‌گیرند، اظهار داشت: علی دایی باید بداند که در ایران، کشوری که با فرهنگ غنی و پیشروی اسلامی اداره می‌شود، زندگی می‌کند. دایی هنوز بخشی از صداقت ذاتی‌اش را همراه خود دارد و در همین چند جمله که بیان کرده، جواب خودش را داده است.

وی ادامه داد: با کمی دقت و تامل در صحبت‌های دایی متوجه می‌شویم که باشگاه‌های حرفه‌ای مانند بایرن مونیخ مشخص می‌کنند که بازیکن کجا برود، کجا بیاید، کی برود، کی بیاید،‌ چه بخورد و چه نخورد و حتی چه بپوشد و چه نپوشد. من از دایی که آدمی با مطالعه و باسوادی است انتظار داشتم اظهار نظر عالمانه‌ای انجام دهد.

علیپور با اشاره به حضور دایی در بوندس لیگای آلمان عنوان کرد: از او می‌خواهم یک بار دیگر متن قراردادهایش با باشگاه بایرن مونیخ که یک باشگاه درجه یک است، باشگاه‌ هرتابرلین که یک باشگاه درجه 2 محسوب می‌شود و باشگاه آرمینیا بیله‌فلد که یک باشگاه درجه 3 آلمانی است را مطالعه کند. او می‌تواند متن ترجمه شده قراردادش با باشگاه‌های آلمانی را منتشر کند. اگر منشور اخلاقی فوتبال ما منافاتی با متن قرارداد علی دایی با این باشگاه‌ها داشت، حق با او است. منشور اخلاقی به مدل موی و قیافه بازیکن ایراد نمی‌گیرد بلکه معتقد است بازیکن که یک طرف قرارداد با باشگاه‌ها است در چارچوب تعیین شده باشگاه‌ها فعالیت کند.

علیپور با اشاره به باشگاه‌های خارجی تاکید کرد: در برخی باشگاه‌های اروپایی نوع پوشش بازیکنان را نیز تعیین می‌کنند اینکه چه مارکی بپوشد و چه آرمی در کدام قسمت لباس و حتی بدنش وجود داشته باشد. در ایران نیز توافق عمومی در باشگاه‌ها وجود دارد که چهره و قیافه بازیکنان نباید نمادی از فرهنگ غیرملی و بیگانه باشد. چهره بازیکنان ایرانی طبق توافق باشگاه‌ها باید نماد فرهنگ ملی و میهنی کشورمان باشد.

وی در پایان به فارس گفت: از علی دایی که چه در زمان مربیگری‌اش و چه در زمان بازیگری‌اش خواسته یا ناخواسته الگوی جوانان ما بوده، انتظار می‌رود این مسائل را رعایت کند. ضمن اینکه تاکید می‌کنم منشور اخلاقی اصرار بر حفظ حرمت و آبروی اشخاص دارد و هدفش اصلاح است.

sir.amir - انگلستان - منچستر
اخه معذرت میخوام این ملای....گشاد چه به بحث فوتبال هان
چهار‌شنبه 6 مرداد 1389

zoroye iran - اتریش - وین
اخه چرکو متعفن تو رو چه به فوتبال تیمهای حرفه ای دنیا شرایط حرفه ای و نظم و برنامه معین دارن کجای تیمهای دنیا به خط ریش و مو و تاتو و کارهای شخصی ادم گیر میدهند و به حریم خصوصی ادم ورود نمیکنند در یک کلام بگید حکومت طالبانی و فوتبال طالبانی.خدائیش کی در فوتبال ما سر جاشه کفاشیان باید سخنگو وزات خارجه بشه چون وحشتناک دروغ میگه تاج باید بنگاه دار بشه عزیز محمدی باید تو سپاه درجه گروهبانی بش بدن باعرض پوزش از قلعه نویی و این چرکو باید 1 ماه کامل بخوابوننش توی یک استخر وایتکس بعد الکل بعد با سنگ جت کپکاشو تراشید بعدریششو زد بعد موهاشو صفایی بده به سبک امریکایی یا نیکبختی یا انصاریانی بعد هم شلوار ویچ گابانا و پیراهن بوس و عطر دیور اسپرت بش زد تازه حاج اقا دوزاری مقبول میفته
چهار‌شنبه 6 مرداد 1389

katrina - اسکاتلند - گلاسکو
همین کهzoroye iran - اتریش - وین گفت ..!
چهار‌شنبه 6 مرداد 1389

shahab46 - المان - هانوفر
یابو را هر جا ولش کنی جولون میده.حتی توی حوزه چیزهایی که بهش مربوط نیست. مثل این یابو.بگو اصلا تا حالا سنگین تر از قاشق برداشتی که تو کار ورزش افتادی.افسارش پاره شده.در انتها با تایید حرف zoroye iran - اتریش - وین
جمعه 8 مرداد 1389

+0
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.