۱۰ دانشگاه برتر دنیا

10 دانشگاه برتر دنیا

دانشگاه شانگهای چین به رسم هر سال فهرست رده بندی سالیانه بهترین دانشگاه های جهان را منتشر کرد.

1 - دانشگاه هاروارد

 مانند هر سال دانشگاه هاروارد در ایالت ماساچوست آمریکا با فاصله زیادی از سایر دانشگاه ها در صدر این رده بندی است.
دانشگاه هاروارد در ایالت ماساچوست در سال 1636 میلادی تاسیس شد و قدیمی ترین دانشگاه ایالات متحده محسوب می شود. در طول تاریخ آن 9 رئیس جمهور آمریکا فارغ التحصیل هاروارد بوده و 40 برنده جوایز مختلف نوبل به این دانشگاه تعلق داشته اند.

*****************

2 - دانشگاه استنفورد

دانشگاه استنفورد در سیلیکن ولی ایالت کالیفرنیا مانند سال گذشته در مکان دوم بهترین دانشگاه های جهان قرار دارد. دانشگاه استنفورد در اواخر قرن نوزدهم میلادی تاسیس شد. این دانشگاه از زمان تاسیس یک قطب اصلی تحقیقات محسوب می شود.

*****************

3 - دانشگاه برکلی

دانشگاه برکلی کالیفرنیا سومین دانشگاه برتر جهان است. این دانشگاه در سال 1868 میلادی تاسیس شد. دانشگاه برکلی دارای 35 هزار دانشجو است.

*****************

4 - دانشگاه کمبریج

دانشگاه کمبریج بریتانیا چهارمین دانشگاه برتر جهان محسوب می شود. این دانشگاه در قرن سیزدهم میلادی تاسیس شد و یکی از قدیمی ترین دانشگاه های اروپا است.

*****************

5 - انستیتوی تکنولوژی ماساچوست MIT

ماساچوستز انستیتوت آف تکنولوژی یا MIT در نزدیکی شهر بوستن واقع شده و در سال 1861 تاسیس شد. این دانشگاه پنجمین دانشگاه برتر جهان است.

*****************

6 - انستیتوی تکنولوژی کالیفرنیا

کالیفرنیا اینستیتوت آف تکنولوژی یا کال تک ششمین دانشگاه برتر جهان در نزدیکی شهر لس آنجلس قرار دارد. این دانشگاه در اواخر قرن نوزدهم میلادی تاسیس شده است.

*****************

7 - دانشگاه کلمبیا

دانشگاه کلمبیا هفتمین دانشگاه برتر جهان در شهر نیویورک واقع شده است. این دانشگاه که در سال 1754 میلادی تاسیس شد ابتدا کینگز کالج نام داشت و پنجمین دانشگاه قدیمی ایالات متحده محسوب می شود.

*****************

8 - دانشگاه پرینستون

 تصویر ترکیبی از ساختمان های قدیمی و جدید دانشگاه پرینستون هشتمین دانشگاه برتر جهان. این دانشگاه در سال 1746 در شهر پرینستون در ایالت نیو جرسی تاسیس شد. جان اف کندی، رئیس جمهور فقید آمریکا از مشهورترین دانشجویان آن و آلبرت انشتین، مشهورترین استاد این دانشگاه محسوب می شوند.

*****************

9 - دانشگاه شیکاگو

 دانشگاه شیکاگو در منطقه هاید پارک شهر شیکاگو در سال 1890 توسط جان دی راکفلر تاسیس شد. این دانشگاه نهمین دانشگاه برتر جهان است.

*****************

10 - دانشگاه آکسفورد

10. دانشگاه آکسفورد بریتانیا دهمین دانشگاه برتر جهان است. این دانشگاه در اواخر قرن یازدهم میلادی تاسیس شد و قدیمی ترین دانشگاه بریتانیا است.

xosrov - انگلیس - منچستر
پس دانشگاه ازاد یالقوز اباد الیا چرا تو لیست نیست?
دوشنبه 7 تیر 1389

Neda02 - کانادا - اتاوا
دانشگاه ازاد اسلامی واحد کوچه پنجم دارقوزاباد چی شد?
دوشنبه 7 تیر 1389

sadaf salehi - المان - المان
مهمترینشو یادتون رفت .حوزه علمیه قم.هههههههه
دوشنبه 7 تیر 1389

atena10 - ایران - تهران
هوب یه هو بگن آمریکا و انگلیس از لحاظ دانشگاهی رتبه اول و دوم رو دارند هسته نشدند با این بررسی اشان
دوشنبه 7 تیر 1389

hesam_dubai - امارات - دبی
بابا دانشگاه بندر عباس از همه اینها خوشگلتر و قشنگتر هست
دوشنبه 7 تیر 1389

bita tehrani - کانادا - ونکوور
دانشگاه امام صادق و امام حسین و حوزه علمیه کجان پس?????دیدی این غربیها باز هم حق ما رو خوردن!!!!
دوشنبه 7 تیر 1389

farhad_swiss_zurich - سو ئیس - زوریخ
مسئولان سایت ایرانیان انگلستان حوزه علمیه قم به ریاست ایت الله پشم الدین مقتدایی یادتان رفت لطفا تکرار نشود . با تشکر از شما
دوشنبه 7 تیر 1389

botparast - ایتالیا - میلان
پس دانشگاه پیام نور اخوندا کو? .....لول
دوشنبه 7 تیر 1389

hamidla - المان - هامبورگ
xosrov - انگلیس - منچستر Neda02 - کانادا - اتاوا :. من خودم در دانشگاه ازاد درس خوندم. به کوری چشم دانشگاه دولتی رفتهای الاف و بیکار در اروپا در AIRBUS مشغول بکارم. :)
دوشنبه 7 تیر 1389

hamidla - المان - هامبورگ
xosrov - انگلیس - منچستر Neda02 - کانادا - اتاوا :. من خودم در دانشگاه ازاد درس خوندم. به کوری چشم دانشگاه دولتی رفتهای الاف و بیکار در اروپا در AIRBUS مشغول بکارم. :)
دوشنبه 7 تیر 1389

poriyaye_vali - قطر - دوحه
این دانشگاهها جای اقازاده هاست فقط...
دوشنبه 7 تیر 1389

odin - بلژیک - انتورپن
atena10 - ایران - تهران - شما مخالفی با این مطلب و رتبه ها؟ خوب دو تا دانشگاه نشون بده و نتیجه تحقیقاتشون در یک رشته رو بنویس تا ما هم حرف شما رو بعنوان یک حسادت ساده و بچه گانه نگاه نکنیم. خوب اقا جان وقتی اغلب دانشمندها و محققین بزرگ و کسانیکه در روند تغییر و تحول تاثیر داشتن از همین دانشگاهها فارغ التحصیل شدن دلیل بهتر میخوای؟ فقط بودجه ای که دولت امریکا برای تحقیقات در این دانشگاهها گذاشته دقت کن بعد با وضعیت معلمها و اساتید ایرانی که در اوین هستن مقایسه کن بعد حرف بزن.تو امریکا یک استاد زندانی یا فقیر که مجبور باشه کلیه اش رو بخاطر فقر بفروشه سراغ داری؟ اخه این رو را از کجا اوردین شماها؟
دوشنبه 7 تیر 1389

aremahi - ایران - تهران
نوشتن 10 دانشگاه برتر دنیا . این ها که نوشتن 2 تا مال اینگلیس بود 8 تا مال امریکا دیگه بهتر بود پای بقیه دنیا رو وسط نمیکشیدن!!!!!!
دوشنبه 7 تیر 1389

zagros_finland - فنلاند - هلسینکی
یادش بخیر کردان در آکسفورد دکتراش رو گرفت و شاگرد نمونه سال شد بهشم صد آفرین هم زده بودند. و دور آکسفورد چرخونده بودنش ،خود احمدی نژاد م فارغ تحصیل کمبریج اما روش نمی شه بگه، چون کمبریج تو این لیست چهارم است.!!!!!
دوشنبه 7 تیر 1389

tuti_lol - ایران - تهران
من که توی هیجکدامشون زندانی نشدم !
دوشنبه 7 تیر 1389

SarayeAzadi - انگلیس - لندن
آکسفورد رتبه دهم ؟؟!!! این گزارش بیشتر به جک سال میماند.دوستان زیاد جدی نگیرید. poriyaye_vali - قطر - دوحه با نظر شما موافقم. میرسی
سه‌شنبه 8 تیر 1389

xosrov - انگلیس - منچستر
hamidla - المان - هامبورگ . -- باریکلا نمیدونستم دانشگاه آزاد لیسانس جارو کشی‌ راهرو‌های ارباس رو هم میده. :).
سه‌شنبه 8 تیر 1389

raymand_a - بریتانیا - لندن
دوست عزیز چند سازمان معتبر بین المللی هر سال رنکینگ دانشگاه های اول دنیا را انجام میدهند و دانشگاههای اول تا دهم همیشه از بریتانیا و امریکا هستند، این مساله در بین ۳۰ دانشگاه برتر دنیا هم صدق میکنه و معمولا فقط دانشگاه های تورنتو و توکیو و به ندرت مک گیل و یکی دو دانشگاه از سوییس و آلمان را از سایر کشور ها شامل میشه و بقیه دانشگاههای لیگ آیوی در امریکا و آکسبریج، ایمپریال، یو سی ال و سایر دانشگاه های امریکا و بریتانیا هستند، اینکه حالا این کشور ها معمولا رتبه های بالا رو در اختیار دارند(غالبا حد اقل ۲۵ از ۳۰ تای برتر) تقصیر مسولان سایت نیست و اعتراض شما فقط ناشی از نادانیست متاسفانه!
سه‌شنبه 8 تیر 1389

atena10 - ایران - تهران
odin - بلژیک - انتورپن ، دوست عزیز چی مگی ، بد جوری شما دو آتیشه هستید من نه حرف از استاد زدم نه دانشگاه نه سیاست ، فقط گفتم که خسته نشند از این همه بررسی، دوست عزیز جو گرفته شدی رفتی خارج من از شما بهتر وضعیت مملکتمو می دونم فقط اونور نشستی حرف می زنیا
سه‌شنبه 8 تیر 1389

جام جم - ایران - تهران
10. دانشگاه آکسفورد بریتانیا دهمین دانشگاه برتر جهان است. این دانشگاه در اواخر قرن یازدهم میلادی تاسیس شد و قدیمی ترین دانشگاه بریتانیا است. و یکی از بهترین و باهوش ترین دانجوهایی اکسفورد عوضعلی کردان بود که باعث افتخارات این دانشکده بود وبعد از فوت عوضعلی اکسفورد یتیم شد و هم اکنون در داغ یکی از بهترین نخبگانش داغدار است .
سه‌شنبه 8 تیر 1389

shekan - ایران - تهران
اینارو میخوان وقف کنند ؟
سه‌شنبه 8 تیر 1389

mehdi_30ya30 - ایران - تهران
10دانشگاه برتر ایران:. 1)حوزه علمیه قم. این دانشگاه به دلیل وجود فسیل های فراوانی که در آن وجود دارد و به پاس احترام به این فسیل ها قدیمیترین دانشگاه ایران لقب گرفته. تا کنون هزاران وزیر و رئیس جمهور حتی رهبران ایران از این دانشگاه فارق التحصیل شده اند. 2)دانشگاه آزاد اسلامی. به دلیل پسوند اسلامی و تاسیس آن بدست سران مملکت دومین دانشگاه ایران لقب گرفته گفتنی است در این دانشگاه میشود به دلیل تکنولوژی بسیار بالای آن مدرک دکتراphdرا در عرض 1روز با و توست بند پ دریافت نمود
سه‌شنبه 8 تیر 1389

mehdi_30ya30 - ایران - تهران
3)دانشگاه تهران سومین دانشگاه برتر ایران به دلیل وقایع اخیر و همچنین حوادث گذشته این دانشگاه و دانشگاه طباطبایی که در رتبه چهارم قرار دارد ماییه دست گرمی لباس شخصی ها و ورزش از نوع حمله(دفاع) شخصی انها میشود تا این دلاوران به ورزیدگی لازم برسند بنا بر این از این نظر جایگاه بخصوصی دارند. 4)طباطبایی)به مورد سه مراجعه شود. 5)صنعتی شریف این دانشگاه شریف باعث شده شرف ما در تمام دنیا ریخته شود همانند کارهای که ا ن ت ر ی انجام میدهید و به دلیل همراه بودن با رئیس جمهور به این مقام نائل گردید
سه‌شنبه 8 تیر 1389

sepher - استرالیا - سیدنی
raymand_a - بریتانیا - لندن . . خیلی بیشتر از چند سازمان معتبر بین المللی و هر کدومو هم با دیگری فرق میکنه تازه بسته به رشته تحصیلی و نوع تحقیق فرق مکنه سال گذشته المان اول بودو استرالیا دوم. در جذب دانشجو و اموزشهای نوین!
سه‌شنبه 8 تیر 1389

mehdi_30ya30 - ایران - تهران
6)دانشگاه فردوسی مشهد . چون ایرانیها علاقه شدیدی به امام رضا دارند و مرقد ایشان در مشهد میباشد خوش کردیم این دانشگاه را در رتبه6قرار دادیم. 7)دانشگاه شیراز :. بدون شرح. 8)دانشگاه بوعلی همدان به دلیل پیشوند بو که مرا به یاد بوی بسیا معطر بسیجیها و آقا می اندازد. 9)رازی کرمانشاه . چون راضی است و توقع زیادی ندارد . 10)دانشگاهی که به انتری نژاد مدرک دکترا داده چون هیچگاه این دانشگاه را یافت نکردم در این رتبه قرار گرفت وگرنه انصافا به چنین موجودی مدرک دکترا دادن از هیچ دانشگاهی بر نمی آید. گفتنی است تمامی این دانشگاه ها به حوضه علمیه لینک میباشند بنا بر این به صلاح دید آقا تمامی دانشگاه های ایران در رتبه نخست قرار دارند
سه‌شنبه 8 تیر 1389

NAHID.M - امارات - دبی
دانشگاه عجمان پس کوشششششششششششششش؟؟؟؟؟ looool
سه‌شنبه 8 تیر 1389

i.am.the.world - لوکزامبورک - اش
بله. زیباست. همین. شادباشید.
سه‌شنبه 8 تیر 1389

echose. - انگلیس - منچستر
دوستان لطفا با حمایت خود از نازنین دختری که کاندید مدل NEXT در 2010 شده همبستگیمون رو دوباره ثابت کنیم. ایرانی هر جا که باشه غیرتش رو حفظ میکنه و از همدیگه پشتیبانی میکنه. لطفا به لینک زیر سری بزنید و با وارد کردن ایمل رای بدین. هر ایمیل 1 رای. دقت کنید که بعد از وارد کردن ایمیل از شما میخواد که 2 حرف از اسم NAZANIN رو وارد کنید. نوشته که کدام حروف رو وارد کنید. مثال نوشته حروف 1 و 6 رو وارد کنید که میشه. N و I. خیلی ممنونم از ساپورتتون. این خانم واقعا به ساپورت ما نیاز داره. https://apps.facebook.com/modelcomp/gallery/show/648/entry_id/48133/sort/entry_date/gallery_page/41?auth_token=2297bdbb39ddb34f926e831d6a4e540b
سه‌شنبه 8 تیر 1389

afsaneh2010 - فرانسه - نیس
امیدوارم یکروزی نگاهی به دانشگاه شریف هم داشته باشند.
سه‌شنبه 8 تیر 1389

ir.virangar - ایران - کرج
ای بابا پس حوزه علمیه کووووووووو؟؟؟؟؟؟؟؟؟.
سه‌شنبه 8 تیر 1389

emiliyano - اکراین - کیف
این که همش امریکاوانگلیس.پس المان و روسیه چی?.
سه‌شنبه 8 تیر 1389

azadi - ایران - کرج
echose. - انگلیس - منچستر دوست عزیز من رای دادم( البته با فیلتر شکن صفحه را باز کردم)امیدوارم به ارزوش برسه.
سه‌شنبه 8 تیر 1389

Esfahan Nesfe Jahan - آلمان - برلین
خدمت دوستان عرض کنم دانشگاه اصفهان بعد از دانشگاه الازهر قاهره در مصر با مساحت 20 هزار هکتار از لحاظ بنیه علمی دومین دانشگاه بزرگ در خاورمیانه میباشد . که جالبترین قسمت فضای سبز دانشگاه باغ نباتات و باغ عشاق میباشد.
چهار‌شنبه 9 تیر 1389

رقیه سادات - ایران - تهران
echose. - انگلیس - منچستر * که چی بشه ؟
چهار‌شنبه 9 تیر 1389

homa-ir - المان - هامبورک
hamidla -المان-هامبورگ. اولا- دیپلم ایران درالمان بی ارزش وانراقبول ندارد. چه برسد لیسانس ان که شما باان بخواهید کارکنید. درضمن اگرممکن است بفرمائید Air Bus درکدام منطقه هامبورگ قراردارد. چون اولین باراست که می شنوم . شاید منظور شما HVV است .
پنج‌شنبه 10 تیر 1389

گنده لات - آلمان - مونیخ
hamidla - المان - هامبورگ از ادبیاتت معلومه که چقدر باسوادی. صددرصد با سهمیه بسیج و شهید و جانباز و رزمنده و احمدی نزاد قبول شدی.
جمعه 11 تیر 1389

+0
رأی دهید
-1

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.