رییس سازمان ثبت احوال: ازدواج‌ ایرانی با غیرایرانی باید با امضای وزیر کشور انجام شود

رییس سازمان ثبت احوال:
ازدواج‌ ایرانی با غیرایرانی باید با امضای وزیر کشور انجام شود

رییس سازمان ثبت احوال گفت: تاسیس دفاتر غیردولتی برای کاهش تصدی‌گری دولت و استفاده از ظرفیت‌های علمی، فنی و اجرایی بخش‌های غیردولتی در دستور کار ثبت احوال در سال جاری قرار گرفته است.

به گزارش سرویس «اجتماعی» خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، محمد ناظمی اردکانی در جمع خبرنگاران در زاهدان افزود: نرم‌افزار آرشیو الکترونیک سازمان ثبت احوال تهیه شده و در ماه‌های آتی در اختیار متولیان در سراسر کشور قرار می‌گیرد.

وی ادامه داد: تمهیدات لازم برای استفاده متولیان از شماره ملی هر فرد در دستگاه‌های اجرایی کشور به منظور تشکیل پرونده و سایر اقدامات اداری در سال جاری برنامه‌ریزی شده است تا دولت الکترونیک در آینده بتواند به صورت مجازی به اطلاعات مربوط به هر فرد دسترسی یابد.

رییس سازمان ثبت احوال کشور گفت: در سال جاری صدور شناسنامه‌های جدید در کل کشور اجرایی می‌شود.

وی گفت: برای افراد بالای 15 سال که شناسنامه آن‌ها نیاز به عکسدار شدن دارد و یا کسانی که احیانا اقدام به تعویض شناسنامه می‌کنند، شناسنامه‌های جدید به آنان داده می‌شود.

ناظمی اردکانی گفت: ثبت مهاجرت‌ها و انتشار متنوع آمار جمعیتی، ایجاد دومین مرکز پایگاه جمعیتی کشور که مرکز نخست راه‌اندازی و در حال فعالیت است از دیگر برنامه‌هاست.

به گفته وی، سال گذشته جمعیت ایران بر اساس اطلاعات پایگاه جمعیتی کشور 72 میلیون و 874 هزار و 50 نفر بود که 48/57 درصد جمعیت شهری، 52/42 درصد جمعیت روستایی، 1/49 درصد زن و 9/50 درصد آن را مرد تشکیل داده‌اند.

وی افزود: : در سال 88، یک میلیون و 348 هزار و 546 واقعه ولادت با نرخ 6/18 درصد در هر هزار نفر، 393 هزار و 514 واقعه فوت با نرخ 6/4 درصد در هر هزار نفر، 890 هزار و 208 واقعه ازدواج با نرخ 6/13 درصد در هر هزار نفر و 125 هزار و 747 واقعه طلاق با نرخ 7/1 در هر هزار نفر در کشور رخ داده است.

ناظمی اردکانی گنجاندن ثبت آمار مهاجرت در کشور در کنار ثبت وقایع چهارگانه، صدور سند هویت برای همه ایرانیان در داخل و خارج کشور به صورت شناسنامه و کارت شناسایی ملی، صدور کارت هوشمند ملی پس از اتمام مطالعه آن را از دیگر برنامه‌های سال 89 این سازمان برشمرد.

رییس سازمان ثبت احوال کشور اظهار کرد: استان سیستان و بلوچستان، پایین‌ترین آمار طلاق، بالاترین آمار ازدواج و ولادت را در سال گذشته در کشور داشته است.

وی در رابطه با شناسنامه‌های فرزندان ازدواج‌های مرد و زن ایرانی با غیرایرانی، گفت: این ازدواج‌ها باید با اطلاع استانداری و امضای وزیر کشور انجام شود.

وی ادامه داد: آن‌هایی که بدون مجوز ازدواج می‌کنند به فرزندان آن‌ها فقط یک برگ شناسایی داده می‌شود که فرزندان آن‌ها می‌توانند با این برگ شناسایی از حقوق شهروندی استفاده کنند.

سید ابوالقاسم واعظ - اندونزی - جاکارتا
منظور ازدواج های خارج کشور نیست بلکه ازدواج های داخل کشور (معمولا با مردان افغان) که دولت ایران با قانون یک بام و دو هوا می خواهد از آن جلوگیری کند.
دوشنبه 6 اردیبهشت 1389

قانون جنگل - المان - کلن
ازدواج بدون مجوز یعنی چی? جمعیت ایران را 1/49 درصد زن و 9/50 درصد مرد تشکیل میده پس چرا می گن زن زیاد داریم ومرد می تونه 2یا3تا زن بگیره? پس به خاطر اینه که زن کرایه ای داریم. استان سیستان و بلوچستان پایین‌ترین آمار طلاق راداره پس به خاطره اینه که بالاترین خودسوزی زنها را داره ?
دوشنبه 6 اردیبهشت 1389

پریستوک - ایران - تهران
خانواده احمدی نژاد از انواع میمون های فضایی هستند اینم به گزارشتون اضاف کنید؟ حتماً آمار دوجنسه هارم گرفتید روتون نشده بگید !!!
دوشنبه 6 اردیبهشت 1389

پریستوک - ایران - تهران
ببخشید یه سوال دیگه تکلیف من که نامزدم یه شناسنامه عراقی داره یه ایرانی چیه ؟
دوشنبه 6 اردیبهشت 1389

پریستوک - ایران - تهران
1/49 درصد زن و 9/50 درصد آن را مرد تشکیل داده‌اند. اگه مردا انقد زیاد شدن چرا ما نمی فهمیم ؟ ما که چیزی ندیدیم شماها چیزی دید . در ضمن اون 01/0 درصدی که تو آمارتون ذکر نکردید چیه ؟ حتماً آمار دوجنسه هاس که روتون نشده بگید !!!
دوشنبه 6 اردیبهشت 1389

sam-antwerpen - بلژیک - انتورپن
خود وزیر کشور قبلا زمان دانشجوییش یکبار مسیحی شده و با یک خانوم ''یونانی'' ازدواج کرده, اسنادش هم موجوده!
دوشنبه 6 اردیبهشت 1389

ashozartusht - آلمان - برلین
اااااااااا چقدر باید این یارو هر روز امضا نه
دوشنبه 6 اردیبهشت 1389

robinhoodd - استرا لیا - تهران
عجججججججججب.. خودمونیم دولتمونم دنباله قاتل بروسلی میگردها..زنگ بزنم به نیکول کیدمن بگم عروسیمون عقب افتاد.لول
دوشنبه 6 اردیبهشت 1389

malmsteen - ایران - تهران
وی ادامه داد: آن‌هایی که بدون مجوز ازدواج می‌کنند به فرزندان آن‌ها فقط یک برگ شناسایی داده می‌شود که فرزندان آن‌ها می‌توانند با این برگ شناسایی از حقوق شهروندی استفاده کنند. حقوق شهر وندی????
دوشنبه 6 اردیبهشت 1389

mehrin - ..ایران - تهران
بچه ها اینا برای ازدواج زن ایرونی با مرد خارجی, اذیت نمیکند بعدا? من همسرم امریکایی هست ویک بچه هم دارم اما ازدواجمون رو به صورت ایرانی هنوز ثبت نکردیم...اگر بخوام اغدام کنم مشکلی ایجاد نمیکنن? . سوالم جدیه
دوشنبه 6 اردیبهشت 1389

8pa - ایران - تهرون
یه مرغ عشق و یه یا کریم با هم ازدواج می کنن،بچشون میشه کریم عشقی،لول
دوشنبه 6 اردیبهشت 1389

8pa - ایران - تهرون
یه مرغ عشق و یه یا کریم با هم ازدواج می کنن،بچشون میشه کریم عشقی،لول
دوشنبه 6 اردیبهشت 1389

raymand_a - بریتانیا - لندن
قانون جنگل از کلن ترسیدی کامنت ندی کسی فکر کنه میدونی چیزی نمیدونی! کی گفته سیستان بلوچستان بالاترین آمار خودسوزی زنان را دارد؟ خودسوزی زنان یک معزل جدی در مناطق غربی کشوره به خصوص در ایلام و مناطق قبیله نشین شمال خوزستان.
دوشنبه 6 اردیبهشت 1389

zartusht67 - المان - المان
هیچ کارشان به ادمیزاد نبرده توی سفارت هایشان هم یک مشت گوسفند احمق بی سواد کار میکنن همیشه عمدا هموطنان را اذیت میکنند کشوری تحت اشغال تازیان عقده ای باشد روزگارش میشه این نه کنه طبق قانون دین وحشی گری محلل هم دارند
سه‌شنبه 7 اردیبهشت 1389

iranazadiran - ایران - تهران
بد شد تمام کس و کار این حکومت که یا با لبنانی ها و عراقی و فلسطینی و غیره وصلت کرده اند و میکنند به زحمت می افتند.
سه‌شنبه 7 اردیبهشت 1389

قانون جنگل - المان - کلن
raymand_a - بریتانیا - لندن عزیز برادر بعداز دور زدن در سایت ها حرف شما درست هست با تشکر از راهنمایی شما همیشه جغرافیم بد بوده به همین دلیل هیچ وقت قبله را یاد نگرفتم که کدام طرفه .شما هم دیگه مثل ....برخورد نکنید باز هم تشکر.
سه‌شنبه 7 اردیبهشت 1389

سید ابوالقاسم واعظ - اندونزی - جاکارتا
انسانیت از اینجا مشخص می شود: اگر یک زن ایرانی تبعه آمریکا بخواهد با مردی ایرانی ازدواج کند دولت آمریکا همسر او را به شهروندی می پذیرد. اگر یک زن ایرانی با یک مرد عراقی یا افغان بخواهد ازدواج کند دولت ایران مانع می شود و اگر هم ازدواج کنند فرزندانشان را از تمام حقوق انسانی در ایران محروم می کند. پریستوک - ایران - تهران. میتونید با شناسنامه ایرانی همینجا عروسی کنید و یا با شناسنامه عراقی تشریف ببرید در سفارت ایران در لندن یا پاریس عقدتان را ثبت کنید. mehrin - ..ایران - تهران نه خیر چرا اذیت کنند. تازه کلی خوشحال هم می شوند که شما یک نفر آمریکایی را مسلمان کرده اید و کلی هم در سفارت تحویلتان می گیرند.
سه‌شنبه 7 اردیبهشت 1389

Esfahan Nesfe Jahan - آلمان - برلین
mehrin - ..ایران - تهران ... دوست عزیز یکی از دختران بستگان من با اقائی ژاپنی در امریکا ازدواج کرد و دو تا بچه دارند چندی پیش همگی به ایران برای دیدار امدند داماد ژاپنی باید مسلمان میشد و او هم قبول کرد البته همه فرمالیته و تشریفاتی است لطفا بیشتر از اهل نظر محض احتیاط کنید موفق باشید.
سه‌شنبه 7 اردیبهشت 1389

پریستوک - ایران - تهران
سید ابوالقاسم واعظ - اندونزی - جاکارتا مرسی از راهنماییت ولی از ترسم این کامنت و دادم که نکنه بعدن که بخوایم همین جا عقد کنیم مشکلی پیش بیاد به هر حال ممنون
سه‌شنبه 7 اردیبهشت 1389

mushak - اتریش - وین
واسه ورود به حجله هم حتما مهر و امضای وزارت ارشاد الزامیه. خاک بر سر سیاستمداران مدرن کشورمون, که با وجود اینهمه مشکلات سیاسی اجتماعی در مملکت, خودشون رو با چه مواردی سوژه خنده میکنن.
سه‌شنبه 7 اردیبهشت 1389

Pezhman - اتریش - وین
سید ابوالقاسم واعظ - اندونزی - جاکارتا ......برخورد با افغانها تا کنون خطا بوده.آنان همزبانان و هم میهنان ما هستند.اگرقراراست خطر را دور کنیم عراقی ها هستند.نه خراسانیها.نمیتوانم مسئله را شرح دهم کوتاه میگویم:بحرین شیعه است وتاجیکها خراسانی.
چهار‌شنبه 8 اردیبهشت 1389

+0
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟