ادعای مرگ مامور سابق FBI در ایران

ادعای مرگ مامور سابق FBI در ایران

شبکه خبری فاکس نیوز آمریکا که متعلق به نومحافظه کاران این کشور است در گفت و گو با فردی که او را حسن عبدالرحمن یک آمریکایی مسلمان شده و ساکن ایران معرفی کرده ، به نقل از او ادعا نمود که "رابرت لوینستون " افسر سابق اف بی آی که بنا به ادعای ایالات متحده 3 سال پیش در ایران ناپدید شده مرده است .

به گزارش فاکس نیوز حسن عبدالرحمن آمریکایی مسلمان شده که از سال 1980 به ایران پناهنده شده و سابقا یکی از مدیران شبکه برون مرزی صداوسیمای جمهوری اسلامی ایران ، " پرس تی وی " بود ،  در مصاحبه ای با شبکه خبری فاکس نیوز آمریکا با ادعای اینکه او آخرین فردی بوده که با لوینستون دیدار داشته است ، مدعی شد که احتمالا وی زنده نیست .

وی با اشاره به اینکه او شام را در تاریخ 8 مارس 2007 ( 17 اسفند 1385) در هتل مریم جزیره کیش با لوینستون صرف کرده مدعی شد : " به هنگام صرف شام در هتل مریم یک پلیس لباس شخصی ایران ما را دستگیر و سه ساعت مورد بازجویی قرار داد . پلیس من را آزاد کرد اما لوینستون را نه ، و من آخرین بار لوینستون را در آنجا و به هنگام بازجویی پلیس دیدم ".

بر مبنای ادعای محافل آمریکایی رابرت لوینستون در زمان سفر به جزیره کیش یک افسر بازنشسته اف بی آی (59 ساله ) بوده که برای تحقیق درباره قاچاق سیگار از دبی وارد جزیره کیش در ایران شده بود و پس از سفر به ایران اثری از او دیده نشده است .

با این حال این ادعا از سوی دولت ایران مورد تایید قرار نگرفته و ایران اعلام کرده است که حاضر است در تحقیقات مربوط به یافتن لوینستون با آمریکایی ها همکاری کند . ایران می گوید که خبری از سرنوشت لوینستون ندارد و خبر گم شدن یا مرگ او در ایران به تایید مراجع رسمی نرسیده است .

از زمان ادعای مفقود شدن لوینستون در ایران خانواده وی و برخی رسانه های آمریکایی و نیز دولتمردان این کشور جسته و گریخته به این موضوع می پردازند و فرضیات مختلفی را درباره سرنوشت او مطرح می کنند .

حسن عبدالرحمان در مصاحبه با فاکس نیوز با اشاره به اینکه ، لوینستون دارای اضافه وزن بود  ، افزود : " من فکر نمی کنم او زنده مانده باشد ، علی رغم اینکه وضع ظاهری او عادی به نظر می رسید اما از برخی مشکلات و بیماری ها رنج می برد "

همسر لوینستون نیز طی مصاحبه های مختلف با شبکه های خبری آمریکایی تایید کرده است که وی از بیماری " دیابت " رنج می برد . " کریستین لوینستون " گفته است که او می دانسته  همسرش در دبی است اما رابرت هیچ گاه از سفرش به ایران به وی چیزی نگفته است .

همسر لوینستون می گوید که او در سفر خود در دسامبر سال 2007 ( آذر ماه 1386) به ایران با عبدالرحمن صحبت کرده و درباره ملاقات او با همسرش و انگیزه سفر او به کیش با عبدالرحمن گفتگو کرده است .

کریستین در مصاحبه با فاکس نیوز درباره ادعای عبدالرحمن درباره مرگ لوینستون در ایران گفت : " من نمی دانم . اطلاعاتی که ارایه می شود قابل تایید نیست . من هنوز بر این باورم همسرم زنده است . عبدالرحمن واقعا آدم مبهمی است ، اما شاید می خواهد با ارایه این اطلاعات  به شما ( فاکس نیوز ) کمکی کند ".

یک مامور اف بی آی نیز در گفتگو با فاکس نیوز اعلام کرد که این سازمان آمریکایی درباره صحت ادعاهای  عبدالرحمن تحقیق خواهد کرد .
وی افزود که تحقیقات در این باره برای اف بی آی بسیار سخت است چون نمی توانند در داخل ایران به تحقیقات بپردازند و دولت آمریکا صرفا از طریق کانال سفارت سوییس در تهران عمل می کند .

پی جی کراولی سخنگوی وزرت امور خارجه آمریکا در این باره گفته است که ایالات متحده از طریق هر کانال ممکن در صدد است تا از سرنوشت شهروند مفقود  شده خود در ایران  اطلاع پیدا کند .

وی افزود که علی رغم پیگری مجدانه واشنگتن ، مقامات تهران حاضر به هیچ گونه همکاری در این زمینه نیستند . کراولی افزود که در پاییز سال گذشته و در جریان مذاکرات ایران با گروه 1+5 در ژنو سوییس دیپلمات های آمریکایی تلاش کردند در این باره با مقامات شرکت کننده ایرانی در گفتگوها رایزنی هایی بکنند که موفق نشدند .

این ادعا در حالی مطرح می شود که ایران می گوید از سفر چنین فردی به ایران هیچ اطلاعی در دست ندارد و اگر دولت آمریکا در این زمینه اطلاعاتی دارد ، و در صورت  ارایه اطلاعات مستندی در این باره از سوی آمریکا حاضر است هر گونه همکاری برای روشن شدن ابعاد این پرونده 3 ساله به انجام برساند .

پریستوک - ایران - تهران
احتمالاً ج.ا عبدالرحمن و اجیر کرده که این خبر و بده و آمریکاییا بی خیال این بینوا بشن. شاید واقعاً طرف مرده باشه ولی هر کی با ایران رابطه داشته باشه از ترس این تروریستا خایه نمی کنه بی اجازه از این اطلاعاتا از خودش در بده
چهار‌شنبه 1 اردیبهشت 1389

nader46 - انگلیس - لندن
اخه بیجاره نونت کم بود عقلت هیچ بود که تو این هیری پیری رفتی ایران .اونهم تحقیقات در رابطه با مسائل سود دار که سپاه همه را در دست داره.نمی دونم چرا ولی احساس میکنم این داستان یهجورایی بو داره.
چهار‌شنبه 1 اردیبهشت 1389

iranazadiran - ایران - تهران
همسر محترم ایشان توجه کنند که این حکومت نزدیک سی روز مادر سهراب را سرکار گذاشت و از آخر جسدش را تحویل داد زندانها مملو از زندانیان است و کشتار آزادیخواهان را در جهان همه شاهد بودند این میمون ملعون تربیت شده دست ضحاک حاشا می کند. این حکومت از ابتدا کارش حاشاکردن و سر کار گذاشتن بود و بس. اون شوهر بیچاره تو جای سفت نخوابیده بود و قریب به یقین بدان که طاقت نیاورده و از بین رفته. مردم ایران از ظلم این جانیان خبیث آبدیده شده اند و تا حال دوام آورده اند و این شغالان زشت رو از همین ناراحتند چرا که هر حقه ای که بکار بردند مردم روی دستشان بلند شدند و آن را خنثی کردند. ساده لوحی را کنار بگزارید.
چهار‌شنبه 1 اردیبهشت 1389

usef - انگلستان - لندن
دورد بر امریکا که این همه به اتباعش اهمیت می دهد.
چهار‌شنبه 1 اردیبهشت 1389

parssa - هلند - امستردام
از دست این اوباشهای جمهوری اسهالی جنازه هم نمیشه گرفت.عجب حکومت خونخوار و کثیفی...........
چهار‌شنبه 1 اردیبهشت 1389

فرارسی دیجیتال - ایالات متحده آمریکا - واشینگتن دی سی
خوانندگان عزیز،. ما از صحت این گزارش اطلاعی نداریم. آنچه ما عمیقا آرزو داریم این است که آقای لوینسون زنده هستند و به زودی و به سلامت به خانه و آغوش خانواده خود باز خواهند گشت. همسر، فرزندان و نوه های او کمبود حضورش را عمیقا حس می کنند. ما امیدواریم حکومت ایران نشانه های خوبی در اختیار خانواده آقای لوینسون بگذارد که آنها بتوانند او را هر چه سریعتر پیدا کنند. .
چهار‌شنبه 1 اردیبهشت 1389

black chador - امریکا - ولدن
فرارسی دیجیتال - ایالات متحده آمریکا - واشینگتن دی سی. خوابتون خیر باشه.
پنج‌شنبه 2 اردیبهشت 1389

+0
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟