مسیح علی نژاد : به حرمت نگاه آخر ندا , باید خیلی پیشتر از اینها عذر می خواستم

مسیح علی نژاد :
به حرمت نگاه آخر ندا , باید خیلی پیشتر از اینها عذر می خواستم

باید از همان شبی که کاسپین ماکان عزیز در مصاحبه تلفنی ام ماجرای عکس های ندا را شاهدی برای صمیمت و آینده شان برای ازدواج معرفی کرده بود، از خودم خجالت می کشیدم و عذر می خواستم .باید زودتر از اینها خودم تکذیب می کردم و می گفتم آقای ماکان نامزد ندا است و من اشتباه کرده ام…. پیش از آنکه مادر ندا بگوید این دو نفر دوست و آشنایی بوده اند که قصد ازدواج داشته اند من خودم باید عذر می خواستم… پیش از اینکه خواهر ندا بگوید دوستی دو ماهه آنها تا مرز خواستگاری پیش رفته بود من باید حرف های آن شب ماکان را باور می کردم که می گفت با زیر سوال بردن نامزدی ندا مردم با دیدن آن همه عکس ها چه می گویند؟ ندا و خانواده اش را زیر سوال نبر…راست می گفت و حالا من شرمنده ام… …

باید عذر می خواستم وقتی به عنوان یک خبرنگار زن، هنوز جامعه ام را نشناخته ام و بعد از دیدن آن همه عکس های صمیمی از یک رابطه دو نفره ، اشتباه کرده ام و رابطه ندای نازنین و ماکان را تقلیل داده ام و گفته ام که نامزد نبوده اند.
من از مادر ندا عذر می خواهم ، از خواهر ندا نیز، از کاسپین ماکان که حرف هایش تمام دیشب مغزم را نوازش داد : «خانم علی نژاد با آبروی ندا بازی نکن …عکس ها…مردم چه می گویند»؟
راست می گفت و حالا از خودم خجالت می کشم که صمیمت دو ایرانی نازنین را در آن همه عکس های منتشر شده و منتشر نشده دیدم ولی به اشتباه، آن رابطه ناب را نامزدی نخوانده بودم تا به زعم خویش، نامزدی ماکان برای سفیری ندا و مردم ایران را تذکری داده باشم…..بیشتر از آنکه منطقم را گواه نوشته ام کرده باشم با دلم نوشته بودم …مثل همیشه که با دلم می نویسم و بی سبب فکر می کنم دل آدم کمتر از منطق آدم آلوده به دروغ و دو دوتا چهارتا های یک جامعه تبدار است…ولی اینبار اشتباه کردم. از مادر ندا عذر می خواهم که بهتر از خودم می داند که چقدر دلم با اوست که مادر همه خوبی های عالم است آنگاه که مثل همه مادران می بخشد و می گذرد از من………..
به احترام حرمت انسان و به احترام همه منتقدان برای ماکان که تا مرز نامزدی با ندا پیش رفته بود، از صمیم قلبم آرزوی روزی را می کنم که نام خودش چنان بلند آوازه شود که دیگر بدون نام ندا هم حرف های او برای صلح، خریداران مهربانی را به صف کند….
آرزو می کنم روزی بی هیچ هراسی با همه مردان سرزمینم چنان برابر شوم که وقتی مردی به من می گوید «مردم چه می گویند» به مردم کشورم باور داشته باشم که هیچ نمی گویند جز لبخندی که نشانه بزرگی شان است و نه تحقیر…..

پی نوشت:

صادقانه عذر خواستم و صادقانه تقاضا می  کنم  در کامنت ها بحثی در مورد نقدی که دیگران به من کرده اند مطرح نکنید و بگذاریم این ماجرا بیش از این ها رقیبان را به برپایی سور عزای ما  فرا نخواند… رنج ما در برابر رنجی که مادران ندا ها می برند هیچ است پس به حرمت مادر ندا که در خواست کرده است سکوت کنیم.

ARTEMIS-SW - سوئد - مالمو
من تا پایان عمر این تصویر را به خاطر خواهم داشت هچون اخرین نگاه مادر که دیگر نیست و از انروز که نبود زیستن برایم مفهوم دیگری یافت.
پنج‌شنبه 5 فروردین 1389

ARTEMIS-SW - سوئد - مالمو
سایت جرس که انهمه لجن پراکنی کرد باید شرم کند تنها به جرم اینکه ماکان به اسرائیل رفت چگونه با اسانی میتوان با وجدان و عقل و شعور ملت بازی کرد!!!!!!
پنج‌شنبه 5 فروردین 1389

pelle - سوئد - استکهلم
اگر بخاطر حرمت مادر بزگوار ندا است که مسلمأ این بحث را نباید پیش از این ادامه داد. ولی دوست دارم از شما خانم مسیح علی نژاد سئوال کنم , که وقتی شخصی مثل شما که روزنامه نگار , و باصطلاح روشنفکر هستید ,اینجور عجولانه و بدون فکر شخصیت فردی را خراب می‌کنید چه انتظاری از جمهوری اسلامی‌ میشه داشت. در واقع این شما هستید که با آبروی آقای ماکان و خانواده ندا با این عملتان بازی کردید . و گرفتن آن عکس ها هم اصلأ مهم نیست ,این که برایتان مهم است که آنها نامزد رسمی بودند یا نه ,آنچه مهم است ,این است که دوستی آنها زیر نظر خانواده طرفین بوده. آقای ماکان هم حق دارد هر جا دوست دارد سفر کند و هیچ کس حق ندارد برای وی تعین تکلیف کند.
پنج‌شنبه 5 فروردین 1389

SPCL - افغانستان - هرات
حالا نامزد یا دوست پسر ، جه فرقی میکنه ؟؟؟؟ ملتو کچل کردید. اون یارو مفت خورم تو اسراییل با شعاره ندا داره میچره و صفیر ایران شده.
پنج‌شنبه 5 فروردین 1389

metradat - انگلستان - لیدز
پادوی مزدور اصلاح طلب چیها.. ... کم کم پرونده امثال تو را. افشا می کنم.اگر این سایت رو چک می کنی بدون که من در بطن. تشکیلات سرشناسی اومدم بیرون.
پنج‌شنبه 5 فروردین 1389

SPCL - افغانستان - هرات
metradat - انگلستان - لیدز. افشا کن اگه جرئتشو داری و منتظر عواقبش هم باش . .
جمعه 6 فروردین 1389

ARTEMIS-SW - سوئد - مالمو
واقعا چیز عجیبی است تا صحبت شاهزاده می شود هرار انگ تا مطلبی از ابی..گوگوش. ماکان.. و و..باز هم پول پول..خیانت خیانت. بس کنید افسانه پردازی را اکثر شما برتر از دیگران نیستید ولی خدای شعار!!!!!!
جمعه 6 فروردین 1389

Pezhman - اتریش - وین
رفتن آقای کاسپین ماکان نامزاد شهید(شه روان)نداآقاسلطان.به کشور اسرائیل,واستفاده از تریبون بین المللی آن کشور برای رساندن فریاد به خون خفته شه روان ندا آقاسلطان قاتلان او را از سوراخهایشان بیرون آورده.ودردیدهمگان قرارداده.ما هم نپذیریم خون شه روان نداآقاسلطان که درراه مبارزه با ارتجاع, شهیدو شه روان شد. پایمال شود.
جمعه 6 فروردین 1389

dara20 - ایران - تهران
اون واپسین نگاه معصوم و نگران روح ادمی را به لرزه می اندازد. وای بر شما که خون این ملت را بنام واهی اسلام و انقلاب منفورتان بر زمین می ریزید.
جمعه 6 فروردین 1389

bluestar - ایران - تهران
حتی اگه نامزدش هم باشه باز هم در اصل قضیه فرقی نمیکنه. کاسپین ماکان از جسد نامزدش نردبان پیشرفت شخصی ساخت.
شنبه 7 فروردین 1389

zebelkhan - آمریکا - سن خوزه
bluestar - ایران - تهران. مزدور بسیجی! تو یکی اظهار فضل نکن! برو ساندیست رو از دست سگ علی عظمی بگیر میک بزن! به این کارها چه کار داری؟ مگه تو نبودی مردم رو تشویق میکردی از کسانیکه در تظاهرات شعارهای مخالف و ساختار شکن میدن عکس و فیلم بگیرن؟ حالا رنگ عوض کردی شدی موسوی چی؟
شنبه 7 فروردین 1389

+1
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.