شجره‌نامه امامزاده‌های کشور تهیه شد

شجره‌نامه امامزاده‌های کشور تهیه شد

برای نخستین بار نسب‌نامه و شجره‌نامه تمامیامامزاده‌هایی که بنای مرقد و مقبره آنان در فهرست ملی ثبت شده تهیه شده است.

به گزارش خبرگزاری فارس، در دوره 4 ساله دولت نهم در مورد حفظ و احیاء و مرمت و بازسازی بناهای مذهبی، سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری اقدام به مرمت و بازسازی 249مسجد و حسینیه کرده است.
مرمت و بازسازی 338بقعه و آرامگاه ، 17 مدرسه علمیه و 12بنای مذهبی اقلیت‌های دینی از دیگر اقدامات انجام شده از سوی سازمان میراث فرهنگی در طی این دوره بوده است.
در این شجره‌نامه موقعیت فنی بنا و 5 هزار قطعه عکس و تصویر نیز موجود است که به طور مفصل در 30 جلد تدوین شده است.
قرار است شرح شجره‌نامه به طور خلاصه در 25 جلد برای استفاده گردشگران مذهبی به تفکیک استان‌ها چاپ و منتشر شود.
همچنین خلاصه شجره‌نامه به صورت تابلو برای نصب در بنای امامزاده‌های یاد شده آماده شده است.

artosh - ایران - تهران
30 ساله دارن یه رشته دروغ رو جوری تنظیم میکنن که یه ارتباطی بینشون برقرار کنن. هر جا مردم از نظر فرهنگی و مالی دچار فقر بودن یه امام زاده زدن. حتی واسه پول خوردهایی که دست یک کشاورز فقیر روستایی است نقشه کشیدن. خیلی غم انگیزه.. وقتی آدم میبینه یه روستایی و کلاْ یک شخص که در ابتدایی ترین نیاز خود مونده. میاد و قسمتی از درآمد ناچیز خود را به این امام زاده ها اختصاص میده که مستقیماْ هزینهء حزب الله و بسیج و . میشه.
جمعه 29 آبان 1388

i.am.the.world - لوگزامبورگ - اش
به به! مشکل کاملا حل شد! دیگر هیچ نیازی به مواد مخدر نداریم! یک نسخه از این شجره نامه را که بخوانید؛ بدون ویزا به فضا خواهید رفت! دیگر به بنگ و بخور نیازی نیست. انواع و اقسام نشئگی؛ در چهار خط اول این شجره نامه؛ گارانتی و تضمین شده است! شادباشید.
جمعه 29 آبان 1388

IRAN ZAMEN - نروژ - روگنان
شجره‌نامه امامزاده‌ها بخوره توی سرشان.بخور توی سر هر چی تازی پرسته
جمعه 29 آبان 1388

kamia1 - المان - کلن
حشره نامه,نه شجره نامه.. با همین تحجرات مردم رو گول میزنن
جمعه 29 آبان 1388

pariha - کویت - کویت
خوب که چی بشه تکلیف چیه ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ این هم فهمیدم -هر روز داریم عقب گرد میکنیم - مرگ بر خامنه ای
جمعه 29 آبان 1388

ukguy4u - بریتانیا - لندن
شجره نامه محمود هم به بوزینه ها میرسه .
جمعه 29 آبان 1388

Negah* - آلمان - فرانکفورت
یادشون نره احمقى نژاد وخانواده ایشان واعضاى شوراى نگهبان وامام بى امت وولى وقیح و آقازاده ها وخلاصه همه ملاهاى دربارى هم جز امام وامام زاده هاى آیندگان هستند.
جمعه 29 آبان 1388

aydak - سوئد - سوئد
چند روز پیش یک ای میل در این مورد داشتم به خدا فکر کردم جکه !!
جمعه 29 آبان 1388

جزیره - نروژ - اسلو
هههههههههه نوش جونتون ملت خرافاتی حقتونه
جمعه 29 آبان 1388

reza4554 - کانادا - تورونتو
تهیه کردنش کاری نداره به عنوان مشق شب بدن بچه های گلاس پنجم بنویسن خیلی اسان / محمد ابن جعفر ابن احمد پسر کاظم ابن عبداله ابن جعفر پسر حیسن ابن علی ابن طالعبابن.......همینجوری ادامه بدین دیدین چه راحت بود
جمعه 29 آبان 1388

mardawij - المان - دورتموند
اینها اتشگده بوده که تازی بی ناموس به این روز انداخته .خود امامها چه ..های بودند که...هایشان باشند . اتشگدها جزئی از اثار باستانی ایران است که باید دوباره بازسازی شود .
جمعه 29 آبان 1388

armin100 - اتریش - سالزبورگ
جاوید ایران ازاد و بدون اسلام وخرافات
جمعه 29 آبان 1388

arian1 - ایران - ابادان
بزودی تمامی این امامزاده های قلابی با نابودی جمهوری کثیف اسلامی از بین خواهند رفت. ودوباره می توانیم سمبل های زیبای ایرانی واریایی بجای انها بنا کنیم
جمعه 29 آبان 1388

darius mis - انگلستان - لندن
اگر امکان باز کردن این قبرهای امازادها وجود داشت .می دیدیم اکثرا یا خالی هستند .یا مملو از اسخوانهای حیواناتی مثل خر یا قاطر گذشته گان هستند .اصلا چرا نمی روند اسخوانها را چک کنند و دی ان ای بگیرند. ارواح بابای همشون .
جمعه 29 آبان 1388

sam1 - انگلیس - لندن
از این که همشون جانور هستن حرفی توش نیست... ولی نمی دونم چرا میگن حشره نامه....... چه ربطی داره ؟
جمعه 29 آبان 1388

ARTEMIS-SW - سوئد - مالمو
شجره نامه که معلوم است تخم و ترکه ی تعدادی...هستند برای جذب مادیات ملتی خرد باخته و بی هویت البته انان که اسلامیت را به ایرانی بودن ترجیح می دهند و اکثرا بالا خانه ای در جمجمه ندارند که اجاره بدهند.
جمعه 29 آبان 1388

sibzaminirani - ایران - ایران
خدا میدونه تا حالا چندتا امامزاده دیدم که همه شون بچه یا نوه امام موسی کاظم بودن ظاهرا ایشون فقط در حال ..... ضمنا من موندم چرا اینها هر کدوم یکی از روستاهای ایرانو برای مرگشون انتخاب کردن؟!
جمعه 29 آبان 1388

Johnny Daller - انگلستان - لندن
به امید انروز که تمامی مساجد تبدیل به کافه وکاباره شوند.
جمعه 29 آبان 1388

siavashoma - انگلستان - منچستر
از همون اولش امامزاده ها قلک پول اخوندهای مفت خور بوده
جمعه 29 آبان 1388

narenji - ایران - تهران
خدا رو شکر که شجره نامه این امام زاده ها انجام شد چون یکی از مهمترین کارهای کشور بود.
شنبه 30 آبان 1388

punisher - ایران - شیراز
حالا خوبه که 124000 پیامبر و 12 امام بیشتر نبوده / اگر وارونه بود یعنی / 12 پیامبر و 124000 امام بودند که دیگه هیچ / میدونید چند میلیارد امامزاده داشتیم ....؟!!!!. همینطور / همه جا امامزاده سبز میشد / هیچ جایی در امان نبودیم .......!!!!!!!!!!!!!
شنبه 30 آبان 1388

ghazal11 - آلمان - برلین
یکی به من بگه آخه چرا هر چی امام وامامزاده تو دنیاس باید سر از ایران در بیاره مگه اینا خودشون مملکت نداشتن.....
شنبه 30 آبان 1388

Hoja Verde - ایران - تهران
artosh - ایران - تهران. آره دوست عزیز. بعضی وقتا میرم شهرستان پیش بعضی از اقوام. تو راه از یک روستایی رد میشیم.چند تا امامزاده اون حوالی است. اما یکی از امازاده ها رو همه ساله تا اونجا که من به خاطرم است درست میکنند. چند ماه پیش آخرین باری که از اونجا میگذشتم دیدم کار ساختن امامزاده تموم شده. میدونید شهرداری چقدر برای اون هزینه کرده؟ جالب اینجاست که جاده های روستا همه خاکی است و آسفالتهایش خراب شده و ماشین را تند و تند پنچر میکند. جاده ها را تعمیر نمی کنند و امکانات برای روستا درست نمی کنند در صورتی که اینهمه خرج اون امامزاده ی مسخره کردند. برق اون روستا گاهی قطع و ضعیف میشه که بعضی وقتا وسایل های برقی مردم رو میسوزونه. اما برقهای اون امامزاده همیشه روشن و پرنور است و اصلن کنتری ندارد! چون شهرداری آن را از بودجه میدهد و یک لحظه هم نباید برقش قطع شود چون یک وقت امامزاده های مرده حالشان بد میشود! تازه این یه امامزادش بود. میخواستم بگویم که در این مملکت مرده ها بیشتر از زنده ها ارج دارند! برای مرده ای که معلوم نبود کی بوده و از کجا اومده!
شنبه 30 آبان 1388

odin - بلژیک - انتورپن
i.am.the.world - لوگزامبورگ - اش . بعضی وقتها خیلی بامزه و باحال مینویسی.دمت گرم. اما از این ببعد هرچی گدا و بیکاره مفتخور بسیجی میتونه ادعای امام زادگی بکنه، هرچی طفیلی و دزد و کور و کچل از عربسان بود راه افتاد اومد ایران بیپدرها بعد از تون به تون شدن هم دست از غارت این مملکت برنداشتن و نوه نبیره هاشون براشون گمبد زدن تا بیشتر بدزدن.
شنبه 30 آبان 1388

bigmoeshah - امریکا - ویرجینیا
یادم میاد دوسه سال اول که مردم میرفتن سر قبر خمینی .. ودخیل میبستن واز اون ...حاجت میخواستن ....مردم عقب مونده پول میریختن توئ ضریح یکی از روزا شخص متمدن ایرانی یک کیسه پر از ... را انداخت رو قبر خمینی ازروزبعد پول میگرفتن رسید میدادن.حالا میخوان شجره این کثافتارو بنویسن خراب کنین امامزاده وسقاخونه را.بامیدازادی ایران وایرانی...
شنبه 30 آبان 1388

mashady - انگلیس - منچستر
اصلا کسی چه میدونه که این امامزاده ها خوب بودن تو داستانهایی که از امامان و پیغمبران برای ما گفتند همشون یا برادر بد و ضد دین داشتند یا پسر بد مثل نوح که میگن پسرش بد بود حالا اگه داستان پسر نوح معروف نبود اونهم الان مقدس حساب میشد وپیغمبر زاده بود
شنبه 30 آبان 1388

ghasemi110 - ایران - شیراز
در راه جهرم به شیراز بنا به دلایل موثق که موجودهست و همه مردم ان منطقه نقل می کنند خری که چند سال پیش توسط یک کاروان به شیراز می رفته می میرد واز قضا ان را در ان مسیر خاک می کنند بعدا در زمان جمهوری اسلامی روی همان قبر خر خوشبخت امازاده ی جدید می سازند
شنبه 30 آبان 1388

arya47 - ایران - کرمان
punisher - ایران - شیراز.خدا را شکر کن که یکی از همین دوازده امام در ایران بوده چون تمام این امامزادههای ایران نوه،نتیجه،عموزاده،برادرزاده و یا....امام رضا هستند.امامزادههایی را میشناسم که در اصل فرمانده متجاوزین به ایران بوده اند و مردم زیادی را قتل عام کرده اند اما در حال حاضر مردم آنها را زیارت میکنند.
شنبه 30 آبان 1388

dawn1978 - ایران - تهران
چرا تکلیف اون حلقه گمشده داروین رو روشن نمیکنن؟؟؟؟ حداقل رپیس جمهورمون به درد علم بخوره. امامزاده کیلو چند
شنبه 30 آبان 1388

jamsil - کره - سئول
ایا امام زاده زاویه (گرگر)هم به ثبت رسیده؟یا در اثار ملی ثبت شده است ؟ .
یکشنبه 1 آذر 1388

sama128 - ایران - شیراز
تمامی این مسائل دروغ و کذب است مردم خوب برای ارتباط با خدا که آفریده جهان و جهانیان است مگر واسطه آنهم واسطه کذب نیاز داریم مردم خوب مگر روزی که شما جسمتان در وجود مادران شکل گرفت و از نعمات خدا در بدنتان بهره مند شدید دخیل بسته بودید یا به فلان امامزاه متوسل شده بودید خوب است این مسائل را کنار گذاشته و مستقیم و بی واسطه به او که تمام هستی از اوست توسل کنید مطمئنا او فنا ناپذیر و همیشه ماندگار است و ما و تمامی امامزاده ها فنا پذیر هستیم . این امامزاده ها صرفا و صرفا محلی است برای درآمد آخوندهای کثیف و ملاهای گی و غیر از این چیزی نیست که نیست
یکشنبه 1 آذر 1388

بسمه - سوئد - استکهلم
خیلی برام عجیبه چرا هر چی امامزاده هست تو ایرانه نمیدونم با عرض معذرت چرا این امام موسی کاظم پدر امام رضا اینقدر بیخیال بوده که بچهاش هر کدوم از یک ابادی ایران سر در اوردن برام جالبه چطوری رفتن تو اون ابادیها این امامزادها حالا هر کدوم رو حساب کنی دست کم مال 500 سال پیش بوده غلط نکنم اینها همشون معجزه طی طریق داشتن یا بهقول شیعها باد مسخرشون بوده سوار بر باد میامدن تو شهرهای ایران هههههههههههههه. چی بگم اینقدر مردم ایران خرافه و خرافه پرست و مرده پرستن که هر اراجیفی بگن مردم باور میکنن . سر هر قبری دخیل میبندنو زار میزنن و گریه میکنن و حاجت میخوان یکی نیست بگه اخه مگه خدا ناظر و شاهد و بینا و دانا نیست چرا از اون نمیخواین بعد میرین از یک سری امامزاده میخواین که معلوم نیست راست راستی امامزاده باشن یا نه والله به خدا من هر جا میرم میبینم نوشته خواهر امام رضا یا برادر امام رضا ماشالله بابای امام رضا باشه فکر کنم یک 1000 بچه داشته باشه که هر کدوم هم تو یک دهات و شهر و ابادی ایران هستن
یکشنبه 1 آذر 1388

+0
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.