در تازه ترین رده بندی فیفا : فوتبال ایران یک پله سقوط کرد

در تازه ترین رده بندی فیفا : فوتبال ایران یک پله سقوط کرد

فوتبال ایران با کسب 518 امتیاز و با یک پله سقوط در رتبه 63 جهان قرار گرفت.

به گزارش خبرگزاری فارس، در رده‌بندی تازه اعلام شده توسط سایت رسمی فیفا، اسپانیا با یک پله صعود جایگاه مقطعی برزیل را در صدر جدول اشغال کرد و با کسب 1622 امتیاز به رتبه قدیمی خود به عنوان برترین تیم فوتبال جهان بازگشت.
پس از اسپانیا کشورهای برزیل، هلند، ایتالیا، پرتغال (با 5 پله صعود)،‌ آلمان، فرانسه، آرژانتین، ‌انگلستان و کرواسی رتبه‌های دوم تا دهم را به خود اختصاص دادند.
از نکات بارز این رده‌بندی می‌توان به 5 پله سقوط فوتبال سوئیس اشاره کرد.
این در حالی است که فوتبال پایه سوئیس چندی پیش قهرمان جهان شد و این کشور با قاطعیت به جام جهانی 2010 آفریقای جنوبی صعود کرده است.
از طرفی می‌توان به 6 پله صعود فوتبال اروگوئه اشاره کرد در حالی که این کشور به سختی و با تلاش در دقایق پایانی بازی‌های پلی‌آف راهی جام جهانی شد.
صعود 10 پله‌ای نیجریه، سقوط 8 پله‌ای جمهوری چک و افت 10پله‌ای ایرلند شمالی از دیگر نکات بارز این رده‌بندی محسوب می‌شود.
در جدول کنفدراسیون فوتبال آسیا استرالیا به عنوان تیم اول در رتبه 21 جهان قرار دارد. ژاپن به عنوان تیم دوم در رتبه 43 جهان ایستاده و کره جنوبی رتبه 52 فوتبال دنیا را به خود اختصاص داده است. بحرین به عنوان تیم چهارم آسیا در رتبه 61 جهان ایستاده و ایران رتبه بهتر از 63 جهان و پنجم آسیا را کسب نکرده است.

poriyaye_vali - قطر - دوحه
ای خدا همینو کم داشتیم که بحرین 600 کیلومتری هم از ایران جلو بزنه ولی خداییش خیلی حال کردم که بحرین مقابل نیوزیلند نتیجه نگرفت ...کثافتا یه باردر بازی با ایران اومدن پرچم سعودی رو بردن بالا (سال 2001)ولی خدا خوب حالی ازشون گرفت ...سال 2005 مقابل ترینیداد وتوباگو اوت شدند اونم در فاصله یک قدمی جام جهانی..امسالم که نیوزیلندیهای گوسفند فروش حالشونو گرفتند
جمعه 29 آبان 1388

pariha - کویت - کویت
جی تو مملکت ما از زمان حکومت اسهالی سقوط نکرده احساس همدر دی - احترام به عقیده - انسانیت - ارزش معنوی انسانها - صداقت - عشق بی ریا - همیاری وکمک به دیگران - معنویات واقعا صفر شده .فقط تا توانسته اند امار معتادین - قتل - اعدام - تجاوز- دزدی -قیمت اجناس - زمین وخانه را بردند بالا اونهم بخاطر سو مدیریت - ورزش سیاسی یعنی این ( مرگ بر خامنه ای و طرفدارانش )
جمعه 29 آبان 1388

black or white - ایران - اصفهان
روزگاری هجدهم جهان بودیم به برکت دولت کریمه ی احمدی نژاد رفتیم اون بالا بالا ها!!!؟
جمعه 29 آبان 1388

juvel - نروژ - اسلو
با این وضع نابسامانه مملکت و این همه مشکلات و گرفتاریهای رنگ و وارنگ انتظاره صعود باید داشت ؟؟؟. در ثانی چی و کجای مملکت صعود و پیشرفت کرده که این یکی نکرده ؟. مرگ بر جمهوری اسلامی عامل بد بختی ایران و ایرانی .
جمعه 29 آبان 1388

tabestoun - فرانسه - لیون
تا زمانی که این را هزاران بار گفتم و باز هم میگم دخالت ریش و پشم در فوتبال و یا زیرپوشهایی از اسم یا حسین ویاعلی در تن بازیکنان باشه وضع بهتر از این نخواهد بود این جاهلان و کثافتها همه چیز را به دم اسلام عقب افتاده بستند .
شنبه 30 آبان 1388

$persian$ - ایران - تهران
سقوط آزاد در همه رشته ها و زمینه ها با دولت دهم
یکشنبه 1 آذر 1388

+0
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.