بسیج الجزایر برای بازی با مصر , انتقال تماشاچی با هواپیمای نظامی

بسیج الجزایر برای بازی با مصر , انتقال تماشاچی با هواپیمای نظامی

قرار است تیم ملی فوتبال الجزایر امروز چهارشنبه با تیم ملی مصر بازی سرنوشت سازی را در شهر خارطوم سودان برگزار کند.
به گزارش عصر ایران - برنده این بازی تیم راه یافته به جام جهانی فوتبال 2010 در آفریقای جنوبی را تعیین می کند.

 
این دو تیم معروف به "فراعنه" و "سبزها" روز شنبه گذشته در قاهره باهم مسابقه داشتند که مصر دو بر صفر نتیجه را به سود خود برد اما این پیروزی برای صعود به جام جهانی ناکافی بود لذا مسابقه امروز در کشوری بی طرف تعیین کننده تیم صعود کننده خواهد بود.

در همین زمینه رهبران الجزایر تصمیم گرفته اند تا انتقال تماشاچی های الجزایری را به سودان تسهیل کنند.

کابینه الجزایر با انتشار بیانیه ای از توافق با دولت سودان برای حذف روادید برای اتباع الجزایر برای ورود به سودان خبر داد.
 
همچنین بنا به دستور عبدالعزیز بوتفلیقه رئیس جمهوری الجزایر علاوه بر استفاده از تمامی توان هواپیمایی این کشور، چند فروند از هواپیماهای ترابری ارتش نیز برای انتقال هواداران و تماشاچیان الجزایری به سودان به کار گرفته شد.
 
قرار است به همراه هواداران الجزایری که به سودان می روند؛ 200 پزشک و افرادی از نیروهای پلیس نیز منتقل شوند.
 
همچنین سفارت الجزایر در سودان تمامی بلیط های سهم این کشور را خریداری و به طور مجانی در میان هواداران الجزایری توزیع می کند.

فدراسیون بین المللی فوتبال تصمیم گرفت تا 9 هزار بلیط به الجزایری ها و 9هزار بلیط دیگر را به مصری ها اختصاص دهد و 16 هزار بلیط باقی مانده نیز به سودانی ها واگذار می شود.
 
این در حالی است که پیش بینی می شود الجزایری ها از طریق سودانی ها بتوانند تعداد بیشتری از بلیط های این مسابقه را به دست بیاورند.

کابینه الجزایر همچنین در بیانیه خود از شهروندان این کشور خواسته تا در هواداری از تیم ملی  آرامش را حفظ کنند تا به جهان تصویر ملتی متمدن را نشان دهند.

در همین  حال وحید بوعبدالله مدیرعامل شرکت هواپیمایی الجزایر گفته است بیش از یک و نیم میلیون نفر از اتباع این کشور برای سفر به سودان به دفاتر فروش بلیط این شرکت مراجعه کرده اند و حدود 10 هزار نفر نیز گذرنامه های خود را برای دریافت بلیط در دفاتر فروش این شرکت هواپیمایی در خیابان پاستور پایتخت به امانت سپرده اند.

روزنامه خبر چاپ الجزایر در این باره نوشت در روزهای گذشته برای انتقال هواداران، 10 هواپیمای نظامی و غیرنظامی از الجزایر این مسئولیت را برعهده داشته اند.
 
همچنین به مدیران دفاتر صدور گذرنامه در الجزایر نیز بخشنامه شده است تا برای تسهیل سفر هواداران، صدور گذرنامه تنها در چند ساعت امکان پذیر شود به همین دلیل این دفاتر تا پاسی از شب مشغول فعالیت بوده اند.
 
این در حالی است که شب گذشته و برای چهار مین شب متوالی خیابان های شهر الجزیره (پایتخت) مملو از مردمی بود که با در دست داشتن پرچم کشورشان برای پیروزی تیم ملی در مسابقه امروز ابراز احساسات می کردند.
 
سودان نیز اعلام کرد یک هزار نیروی پلیس را برای تامین امنیت استادیوم "مریخ" محل بازی امروز الجزایر و مصر در این کشور به کار می گیرد.
 
15 هزار نیرو از ارتش، پلیس و دستگاه امنیتی سودان نیز امنیت پایتخت را برقرار خواهند کرد.

 
استادیوم مریخ 41 هزار نفر گنجایش دارد ولی مقامات سودان تصمیم گرفته اند تنها 35 هزار بلیط این مسابقات را بفروشند.

الجزایر همچنین کمپی را در پایتخت سودان برای اسکان و ارائه خدمات به هواداران این کشور ایجاد کرده است.

مدیر هواپیمایی مصر هم از افزایش هواپیماها برای انتقال هواداران مصری به سودان از 25 فروند به 40 فروند خبر داد. همچنین دو هزار مصری نیز با راه زمینی به سودان می آیند.

در استادیوم مریخ  نیز برنامه ریزی شده است درهای ورودی در فاصله سه کیلومتری از این استادیوم تعبیه شوند . همچنین پس از پایان بازی نیز تماشاگران دو تیم با اختلاف سه ساعت از استادیوم بیرون می روند.

مقامات سودانی همچنین در بیرون از استادیوم و با فاصله ای چند کیلومتری مکان هایی را برای اسکان تماشاگران و هواداران پیش بینی کرده اند.

برآورد می شود امروز و همزمان با بازی فوتبال 30 هزار شهروند الجزایری درخارطوم،حضور داشته باشند.

برنده بازی امروز راهی جام جهانی فوتبال 2010 آفریقای جنوبی خواهد شد.
ardesheer - امرپکا - نپو پورت
چطوری شد مصر که 2 بر صفر برده یکی به ما بگه چه خبره
پنج‌شنبه 28 آبان 1388

pariha - کویت - کویت
من که خیلی خوشحال شدم این اشغالها مصریها باختند خیلی ملت مزخرف و چیپ هستن گرچه ( سگ برادر شغاله ) ولی الجرایرها بهترند. شعار همیشگی یادمون نره (مرگ بر خامنه ای و طرفدارانش)
پنج‌شنبه 28 آبان 1388

dannni - سوئد - استکهلم
ardesheer - امرپکا - نپو پورت //دوست عزیز مصر و جزایر تو یک گروه بوده اخرش هردو با 13 امتیاز داشتن مصر در خانه الجزایر 3 ..1 نتیجه رو باخت اما مصر تو خونه اش 2..0 برد اونجا قانون گل شماری نیست یعنی مصر باید 3..0 میبرد تا مستقیم میرفت بالا با این حساب چون امتیاز ها یکی بود باید یک بازی در زمین بی طرف بازی میکردن که الجزایر 1..0 برد ورفت جام جهانی
پنج‌شنبه 28 آبان 1388

kili_patilaki - قطر - دوحه
هووووووووووووووووووووووررررااا الجزایر سوارخ کرد مصری های لجن و آشغال رو!دم همه الجزایری هاااااا گرررررررررررررررررررررررررررم ..ای حال کردم.هووووورررررااااا!
پنج‌شنبه 28 آبان 1388

daniall - فرانسه - نانت
ardesheer - امرپکا - نپو پورت . دوست عزیز مصر و الجریا هم گروه بودن و اون بازی که مصر برد باید با اختلاف 2 گل میبرد که بره پلی اف البته اگه با اختلاف 3 گل میبرد مستقیم میرفت.ولی این بازی پلی اف بود توی کشور بیطرف.
پنج‌شنبه 28 آبان 1388

rezanl - هلند - امسترام
اینجا تو امستردام تو محلمون یه مصری هست که میوه فروشه و همیشه دم مغازش صدای قران میاد انگار کسی مرده( تو این مایه ها)!. تو فکرم امروز بعد از این خبر چه میذاره ؟
پنج‌شنبه 28 آبان 1388

poriyaye_vali - قطر - دوحه
خدا رو شکر که الجزایر برد وگرنه مصریها دوحه رو رو سر ما خراب میکردند.....یادتون نره جمال عبدالناصر چاپلوس کسی بود که برای اولین بار در تاریخ از واژه جعلی خلیج ....استفاده کرد
پنج‌شنبه 28 آبان 1388

toba2 - انگلستان - لندن
خیلی خیلی خیلی خوشحالم که تیم مصر باخت .تا دیگر هیچ تیم بی احترامی به مهمانش نکند.اول برام فرقی نداشت کی برنده میشه .مصر قهرمان افریقا بود . همیشه ادم خودخواه ومتکبر یک وقت میاد که . دماغش پیچ جانانه بدن که نفس کشیدن براش سخت باشد
پنج‌شنبه 28 آبان 1388

ardesheer - امرپکا - نپو پورت
daniall - فرانسه - نانت خیلی ممنون دانیال جان
پنج‌شنبه 28 آبان 1388

+0
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.