مایلی کهن در حمایت از منشور اخلاقی : حتماً فردوسی پور خواهرزاده ضرغامی است

مایلی کهن در حمایت از منشور اخلاقی :

حتماً فردوسی پور خواهرزاده ضرغامی است

سرمربی سایپا حتی در روزهایی که لیگ فوتبال کشور در تعطیلات نیم فصل به سر می برد قابلیت ویژه یی دارد. یک اظهار نظر و حتی مصاحبه یی کوتاه از او می تواند خوراک اصلی رسانه ها باشد و در روزهای بی خبری صفحات ورزشی روزنامه ها را تغذیه کند. این خاصیت ویژه «محمد مایلی کهن» بودن است.

حمایت از اجرای منشور اخلاقی

«بازی جوانمردانه یعنی منشور اخلاقی؛ یعنی اینکه شما باید همه چیز را رعایت کنید.» منشور اخلاقی و موضوعات مربوط به آن همچنان یکی از مباحث اصلی فوتبال ایران است. در روزهایی که اغلب کارشناسان ورزشی کشور ضمن وارد دانستن ایرادات عمده در اجرای منشور انتقادات سنگینی را پیرامون این مساله مطرح می کنند سرمربی سایپا در آخرین گفت وگوی خود در نقش مدافع منشور ظاهر می شود؛ «من مدافع و حامی فوتبال جوانمردانه ام و تا به حال هم آن را رعایت کرده ام. تاکنون دو بار این افتخار نصیبم شده که به عنوان سرمربی تیم ملی فوتبال و سرمربی تیم ملی فوتسال به خارج بروم. یک بار سوم آسیا شدیم و یک بار هم چهارم دنیا و در هر دو تورنمنت کاپ اخلاق را گرفتیم. این یعنی اینکه هم بار فنی بالا داشته ایم و هم مسائل اخلاقی را رعایت کرده ایم.»

محمد مایلی کهن در ادامه می گوید؛ «چند سال پیش من به دنبال تحقیق بودم و درباره تحقیقم با علی کریمی و محرم نویدکیا که آن زمان در تیم های بایرن مونیخ و بوخوم بازی می کردند، صحبت کردم. سوال های زیادی پرسیدم که یکی از سوال هایم از علی کریمی این بود که آیا در بایرن مونیخ به شما می گویند چه زمانی بخواب و چه زمانی بیدار باش، کجا برو و کجا بیا و آیا در کل تحت نظارت هستید. کریمی در پاسخ به من گفت به ما گفته اند بایرن مونیخ شأن دارد. اولاً شما نمی توانید هر جایی بروید و این نیست که شما 9 شب به بعد هرجا بخواهید بروید. آنها یک نظارت نامحسوس دارند و اگر ببینند شما در یک جای خاص هستید، برخورد می کنند. در آنجا این طور نیست که کسی بیاید و واسطه شود و نقش پارتی را بازی کند. این قانون در همه جا هست اما ما در اینجا تافته جدا بافته هستیم. هر کاری بخواهیم می کنیم.»

دوپینگ و مسائل مربوط به آن بهانه دیگر سرمربی سایپا برای حمایت از منشور اخلاقی است. او در ادامه سخنانش برای چندمین بار به ماجرای ریو فردیناند اشاره می کند؛ «مصاحبه یی از رضا چلنگر دیدم. او در آن مصاحبه گفته بود در تیم ملی مترجم بوده و شریف هم رئیس کمیته ضددوپینگ بوده. ماموران ضددوپینگ به اردوی تیم ملی آمدند و خواستند از سه نفر تست بگیرند و آن سه نفر حاضر نشدند تست بدهند. اتفاق بسیار عجیبی است. شما دیدید ریو فردیناند که یکی از مدافعان ارزنده منچستریونایتد و تیم ملی انگلیس بود، وقتی حاضر نشد تست دوپینگ بدهد هشت ماه محروم شد و نتوانست در یورو شرکت کند. مشکل ما این است که متاسفانه افراد مسوول از ناحق دفاع می کنند که این هم یکی از عیب های ماست.»

اما آیا فدراسیون فوتبال می تواند به بهانه اجرای منشور اخلاقی در زندگی خصوصی افراد کنکاش کند؟ پاسخ حامی اجرای منشور اخلاقی به این سوال خیلی صریح نیست؛ «تناقض در صحبت های ما وجود دارد. می گوییم نباید در مسائل شخصی افراد ورود کنیم اما شما دیدید که فردوسی پور در برنامه دوشنبه 90 سوالی را از مدیرعامل سایپا پرسید. آیا آن سوال پرسشی فوتبالی بود؟ قطعاً جواب منفی است. این ورود به مسائل خصوصی بود که کاملاً هم سیاسی است. به فردوسی پور چه ربطی دارد. پس حتماً که او بیش از 10 سال است که دارد 90 را اجرا می کند، خواهرزاده ضرغامی است،»

انتقاد از صدا و سیما

مایلی کهن هنوز هم دلگیر است. او از انواع سوال هایی که بعضاً در برخی از برنامه های تلویزیونی مطرح شده و به طور مستقیم شخص او را نشانه گرفته اند، دلگیر است؛ «برخی میکروفن ها تبدیل شده به وسیله یی برای حمایت از برخی افراد. متاسفانه برخی افراد طوری فضا در تلویزیون پیدا می کنند که تبدیل به طلبکار می شوند. طلبکاری شان به گونه یی است که وقتی من و امثال من حرفی می زنیم می گویند به تو هیچ ربطی ندارد و ساکت شو و حرفی نزن و اگر ادامه دهی تو را له می کنیم.»

سرمربی سایپا در بخش دیگری از سخنانش انتقادات جدی تری را به عملکرد صدا و سیما و به خصوص شبکه سوم مطرح می کند؛ «به نظرم در تلویزیون افراد متخصص ورزش وجود ندارد. مدیر ورزش شبکه سوم آدم خوبی است، اما سال هاست او یک نفر است. باید از افراد متخصص در تلویزیون هم استفاده کرد. این طور نیست که صرفاً میکروفن و دوربین را به دست دو نفر بدهند و بگویند برو گزارش بگیر. به همین خاطر است که متاسفانه می گویم برخی میکروفن ها واگذار شده و بده بستان می شود و شکی در این نیست.»

او یک خاطره هم نقل می کند؛ خاطره یی که رمزگشایی از آن می تواند بسیاری از مسائل را روشن کند؛ «چند ماه پیش خدمت ضرغامی رسیدم و به او گفتم بعضی برنامه های ورزشی تخریب کننده و کاملاً جهت دار است. انتقاد عیبی ندارد اما تخریب بسیار بد است. دقیقاً ساعت 15/10 شبی که من به عنوان سرمربی تیم ملی انتخاب شدم، گزارشگر شبکه 6 جلوی کفاشیان را گرفت و به او گفت با توجه به اینکه مایلی کهن سوابق خوبی نداشته چطور او را انتخاب کردید. در حالی که اگر می پرسید معیار شما برای انتخاب مایلی کهن چه بود و کفاشیان جواب می داد، خود بیننده می توانست قضاوت کند.»
siavash1 - انگلیس - لندن
خفه شو ابله دستمال به دست. .منشور اخلاقی رو باید چپوند اونجای علی گدا. با عرض پوزش به هموطنان عزیز.
پنج‌شنبه 28 آبان 1388

katrina - اسکاتلند - گلاسکو
دردوبلای عادل جان بخوره توسرت مایلی کهنه چقدرازاین بدم میاد زرافه......
پنج‌شنبه 28 آبان 1388

Sonia236 - آمریکا - نیویورک
چقد این مرتیکه ور میزنه جدیدا! مرتیکه انگل نه ریخت داره نه پهن بارشه اندازه یه آدم حرف میزنه میگن میمون هرچی زشت تر نازش بیشتر راست میگن!
پنج‌شنبه 28 آبان 1388

saken - ایران - یزد
دوباره زر زد روانی عقده ای .چرا مصاحبه هایش را آب وتاب میدهید ؟معلومه وقتی بهش پروبال میدن خفه نمیشه
پنج‌شنبه 28 آبان 1388

abbasali - ایران - مازندران
این مشاجره ها همش فیلمه.چی شده یکدفعه همه با هم دعوا دارن. فقط میخان با موضوعات انحرافی مخ مردمو درگیر کنن
پنج‌شنبه 28 آبان 1388

dadash88 - ایران - ایران
حرف درست رو باید قبول کرد و متاسفانه این دو siavash1 - انگلیس - لندن و katrina - اسکاتلند - گلاسکو بویی از ادب و فهم نبرده اند اگر بویی از ادب داشتند به سخن گوینده کاری نداشتند بلکه به حرفهایی که زده دقت میکردند. و این از آن چیزیهایی است که گریبان گیر همه میشود. عادل فردوسی پور به واسطه رابطه به داخل تلویزیون آمده و به خاطر همان رابطه هم آنجا مانده. اگر شما نشناسید من که او را خوب میشناسم. خود او به خاطر نسبت داشتن وارد این برنامه شده و اصولا کسی تا وابستگی خاصی نداشته باشد نمیتواند مجری برنامه های زنده در تلویزیون باشد. حرفهای مایلی کهن در اینجا بر اساس آنچیزی که نقل کرده درست و منطقی است و متاسفانه از آنجایی که منطق جایی در بین ما ندارد باید به او فحش داد و آنچه که لیاقت شخص گوینده است را برزبان جاری ساخت. تا کی باید آنچه که خود به آن سزاوار تریم را به دیگران نسبت دهیم و اینگونه با حرف درست و صحیح برخورد نماییم؟
پنج‌شنبه 28 آبان 1388

bamdadan1979 - ایران - ایران
لوووووووووووووووووول بابا خود عادل هم از اوناست
پنج‌شنبه 28 آبان 1388

peace persian - ا نگلیس - بیر مینگهام
اkatrina - اسکاتلند - گلاسکو . دردوبلای عادل جان بخوره توسرت مایلی کهنه چقدرازاین بدم میاد زرافه..... . (من هم مثل تو از این خوش نمیاد)
پنج‌شنبه 28 آبان 1388

freydun - ایران - شیراز
ترا خدا کامنت این ..را نگاه کنید(jakjak - آمریکا - ماساچوست در خبر دیدار موسوی و کروبی+عکس) . به خودش فحش داده!!! ایران ازاد و خودش را خطاب قرار داده وگفته میشه یک کم فقط یک کم خفه شین؟؟ . اینقدر فحش داده که اسم خودش هم فراموش کرده و دیده یکنفر چرت وپرت نوشته برای خودش جواب نوشته. بیچاره ماها که چرندیات اینها را باید بخونیم!!. حتما نگاه کنید در همین سایت
پنج‌شنبه 28 آبان 1388

khalije ariyayi - امریکا - لاس وکاس
ARTEMIS-SW - سوئد - مالمو . چه نسبتی با مایلی کهن داری؟اخه هر دوتاتون بی ادب .. هستید! جالب اینکه هر دوتاتون به دلیل روابط ویژه با... به فحاشی هاتون ادامه میدید ...
پنج‌شنبه 28 آبان 1388

shiva_v - ایران - شیراز
منشور اخلاقی = افتضاه و آبرو ریزی نه تنها فوتبال بلکه نظام قانون گذاری کشور.
پنج‌شنبه 28 آبان 1388

katrina - اسکاتلند - گلاسکو
dadash88 - ایران - ایران -جمعش کن سخنرانیت رانظرمن به توربطی نداره
پنج‌شنبه 28 آبان 1388

bolton4 - انگستان - بولتون
مرتیکه اشغال فقط مثل سگ گاز مگیره
پنج‌شنبه 28 آبان 1388

parviz1 - انگلستان - کترینگ
اینا همش سیاه بازیه .اون مونگول کلنگ دستمال بدست را همه میشناسند ولی عادل را نه.الان که ملت پشت بفوتبال کردن و چیزی از فوتبال تو ایران نمونده جز شرمندگی دلیلش اینه که اونجا هم شده فامیل بازی و پارتی بازی و بخور بخور دزدی مسخره بازی.باشگاه های دنیا کلی پول میدن تا یک بازیکن بخرن ولی باشگاه های ما کلی بازیکنها را تلکه میکنند تا بیان بازی کنند .ما در ایران آنقدر بازیکنان خوب در باشگاه های دست دو و سه داریم که خیلی از بچه های تیم ملی بهتر بازی میکنند و فقط چون پول و پارتی و پوررو گری ندارن همان(3پ)مشهور در ایران بیچاره ها باید ناشناخته بمونند. امثال همین مایلی کلنگ و چهارتا آشغال دیگه مثل علی پروین و.. که هر کدامشان برای خراب کردن فوتبال یک کشور کافیست کم داشتیم؟!!!!برین از بازیکنان پرونده این آشغالها را در بیارین تا ببینید که اینها کین .دولتیا هم که مشخصه قتیکه میلیونها میدن تا برسن به پست ریاست و...بهر حال باید جبران کنند دیگه.
پنج‌شنبه 28 آبان 1388

shahram khosh maram - ایران - تهران
دوستان پرسپولیسی٬‌ خبری را در این سایت خواندم که به مدیران باشگاهتون خیلی مربوط هست. لطفا سریعا به انها اطلاع دهید. عنوان خبر این بود: خطر نگهداری دستمال الوده در جیب!
پنج‌شنبه 28 آبان 1388

katrina - اسکاتلند - گلاسکو
shahram khosh maram-تهران-سلام بچه خوش مرام -اتفاقاتوسایت اس اس خواندم که کیسه های حمام رابلافاصله بعد از چرک برداری شسته وزیرنورافتاب قرار دهید همینطورحوله هههههه قابل توجه گلرحوله ای .....
جمعه 29 آبان 1388

freydun - انگلستان - ساندرلند.
خفه شو مرتیکه خر....دوست.داریم.قعله.نوعئ.جعمه29ابان1388
جمعه 29 آبان 1388

shahram khosh maram - ایران - تهران
katrina - اسکاتلند - گلاسکو تو چقدر تو کف حوله دروازه بان باکلاس ما هستی. خب دروازه بان های کاردرست مثل شوماخر و اولیور کان و ...همیشه یه حوله خیلی باکلاس هم داشتن درست مثل گلر ما. تو کجای دنیا بازیکنا از لنگ استفاده میکنن؟‌ (البته به جز پرسپولیس)
جمعه 29 آبان 1388

*پسر شجاع* - ایران - تهران
shahram khosh maram - ایران - تهران . یادش بخیر ...کیسه حموم و لگن و حوله چه روزگاری داشتند حالا دستمال هم اضافه شد........
شنبه 30 آبان 1388

*پسر شجاع* - ایران - تهران
katrina - اسکاتلند - گلاسکو . سلام...حالا زیاد اذیتشون نکن بیچاره ها بخاطر انفولانزای خوکی مجبور هستن هر روز حوله شون رو بشورند جلو آفتاب پهن کنند ...دلت میاد طالب لو آنفولانزای خوکی بگیره..هههههههههههه
شنبه 30 آبان 1388

katrina - اسکاتلند - گلاسکو
shahram khosh maram-تهران-دروازه بان باکلاس ???طالبلو مهدکودک هم نداره چه برسه به کلاس درضمن لنگ وکیسه ......تابوده برای اس اس بوده
شنبه 30 آبان 1388

shahram khosh maram - ایران - تهران
*پسر شجاع* - ایران - تهران . اخ گفتی. حموم قدیمی. یادش بخیر. اخرین بار توی دوره سربازی توی یکی از روستاها رفتم حموم قدیمی. ساعت 5 صبح بود و کم کم مردم با لنگ می امدند. البته اعتراف میکنم بیشترین تعداد لنگ رو توی ورزشگاه ازادی توی یکی از بازیهای پرسپولیس دیدم. راستی یه سوال هم خدمتتون دارم (البته اگه جزو اطلاعات طبقه بندی و فوق سری باشگاهتون نیست) : شما وقتی ورزشگاه میرین فقط لنگ میبرین یا سنگ پا رو هم میبرین؟؟
شنبه 30 آبان 1388

shahram khosh maram - ایران - تهران
katrina - اسکاتلند - گلاسکو. اگر دروازه بان های پرسپولیس از نظر فوتبال توی شیرخوارگاه باشن٬‌ طالب لو داره توی هاروارد و اکسفورد تانژانت زاویه شوتها رو محاسبه میکنه. در ضمن میگن یه گلرتون هم انفولانزا گرفته. اقای طالب لو از حوله ابریشمی و حریر استفاده میکنند. من به مسوولان سایت پیشنهاد میکنم عکسهای مختلفی از زوایای مختلف از این حوله شیک بگیرند و در قسمت مد و فشن بذارن!
شنبه 30 آبان 1388

katrina - اسکاتلند - گلاسکو
shahram khosh maram - ایران - تهران -خوش مرام جان مرسی یک ساعتی خندیدم حتما مسئولین سایت هم کلی خندیدند این زوایاحوله بوعرقی منو کشته ههههههههههههه پسرشجاع -تهران -سلام -خوبی؟باباخیلی اعتمادبه نفسشون بالاست هههههههههههه
شنبه 30 آبان 1388

dadash88 - ایران - ایران
katrina - اسکاتلند - گلاسکو . اول برو حرف زدن یاد بگیر بعد بیا حرف بزن تو رو چه به این حرفا؟ چی شد بهت برخود نکنه تو هم با ایشون نسبت داری؟ ..
شنبه 30 آبان 1388

katrina - اسکاتلند - گلاسکو
dadash88 - ایران - ایران -خداشفابده واقعاکه.........................
شنبه 30 آبان 1388

dadash88 - ایران - ایران
katrina - اسکاتلند - گلاسکو . ........................................... خدا به شما سلامتی بده ............
شنبه 30 آبان 1388

+0
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.