دکتر پوراندرجانی یک روز قبل از مرگش برای استمداد به مجلس رفته بود

دکتر پوراندرجانی یک روز قبل از مرگش برای استمداد به مجلس رفته بود

در حالی‌که فرمانده نیروی انتظامی مدعی می‌شود شهید رامین پوراندرجانی، پزشک وظیفه بازداشتگاه کهریزک، خودکشی کرده است، آخرین اطلاعات موثق دریافتی توسط خبرنگار سایت نوروز، حاکی از آن است که مادر رامین پوراندرجانی، قبل از شهادت پسرش با دکتر روح الامینی، پدر شهید محسن روح الامینی تماس می گیرد و ضمن بیان اینکه محسن توسط رامین پیش از شهادت مورد معاینه قرار گرفته بود به او می گوید که جان پسر من به علت بیان حقایقی در مورد شکنجه و شهادت پسر شما در خطر است." همچنین طبق اطلاع موثق خبرنگار سایت موج سبز آزادی، مرحوم دکتر اندرجانی یک روز قبل از مرگش برای درخواست کمک از جریانات پیش آمده برای استمداد به مجلس رفت و از دکتر صدر رئیس کمیسیون بهداشت و درمان و رئیس سازمان نظام پزشکی درخواست کمک کرده بود که وی حاضر به کمک و حتی شنیدن حرف‌های او نشد.

بنا بر اطلاعات دریافتی حبرنگار نوروز، که برای اولین بار و پس از اطمینان از صحت خبر آنرا افشا نمود، دکتر روح الامینی هم در پاسخ به مادر رامین می گوید: "شما می خواهید من چه کار کنم؟ اگر رضایت بدهم مشکل شما حل می شود. شما با کسانی طرف هستید که متهم پرونده هستند نه من".  تحلیل خبرهای پس از انتشار خبر شهادت دکتر پوراندرجانی مبین آن است که نیروی انتظامی و قوه قضائیه در مورد این خبر بسیار منفعلانه برخورد می کنند و غیر از تکرار ادعاهای قدیمی در مورد برخورد با حوادث کهریزک صحبت های جدیدی مطرح نمی نمایند.

نوروز پس از انتشار گزارش های دریافتی در مورد شهادت دکتر رامین پوراندرجانی و متهم کمودن سردار احمدی مقدم- فرمانده نیروی انتظامی-، سردار رادان- جانشین وی- و سعید مرتضوی دادستان وقت کل کشور که به صورت مستقیم در حوادث کهریزک دخالت داشتند، با پاسخی از سوی آنان مواجه نمی شود که با توجه به سوابق افراد فوق در متهم کردن افراد به جرم های خودساخته و ارتباط دادن اکثر حوادث به نیروهای خارجی امری بسیار بعید به نظر می رسد. برخی اطلاعات مبین آن است که از افراد فوق درخواست شده است در مورد این پرونده صحبت نکنند تا با موج فشارهای بیشتری مواجه نگردند. امری که آنها نیز تاکنون سعی دارند مطابق آن عمل کنند و صحبت های زیادی در مورد نقش خود به خصوص در مورد پرونده شهیدرامین پوراندرجانی بیان نکنند.

صحبت های فرمانده نیروی انتظامی که از کشف وصیت نامه شهید پوراندرجانی و طرح ادعای خودکشی وی می گوید از معدود مواردی است که فرمانده نیروی انتظامی به عنوان عالی ترین مقام این نیرو به صورت مستقیم مطرح می کند تا فشارهای زیادی را که این روزها نیروی انتظامی کشور با آن مواجه است کاهش دهد. ادعایی که به علت طرح اتهاماتی چون دخالت مستقیم وی و جانشینش در این پرونده غیرقابل باور و ساختگی به نظر می رسد. به خصوص که توجه داشته باشیم شهید رامین قبل از شهادت و طی صحبت تلفنی با یکی از دوستانش به او گفته بود که سه شنبه به تبریز خواهد رفت. برای اثبات دروغین بودن ادعاهای فرمانده نیروی انتظامی می توان به دریافت پذیرش از یکی از دانشگاه ها آلمانی توسط رامین پوراندرجانی هم اشاره کرد. او قصد داشت جهت ادامه تحصیل و گرفتن تخصص به این کشور برود.

بنا بر اطلاعات موثق دریافتی خبرنگار موج سبز آزادی نیز، دکتر پوراندرجانی یک روز قبل از مرگ خود برای استمداد در مورد وضعیت پیش آمده و تهدیدهای صورت گرفته به مجلس مراجعه کرده بود. او از دکتر صدر رئیس کمیسیون بهداشت و درمان و رئیس سازمان نظام پزشکی درخواست کمک کرده بود اما  صدر نه تنها حاضر به کمک به وی نشد بلکه حتی شنیدن حرف‌های او را هم نشنید..

موج سبز آزادی پیش از این در گزارشی مبسوط ابهاماتی را در مورد مرگ مشکوک رامین پوراندرجانی مطرح کرده بود و سوالاتی را از علی لاریجانی، ریاست مجلس و کمیته ویژه متشکل از نمایندگان مجلس برای بررسی وضعیت آسیب دیدگان پس از انتخابات مطرح کرده بود که در اینجا مجددا مطرح می شود:

1- تاخیر طولانی در قرائت گزارش کمیته ویژه و عدم برگزاری دادگاه متهمان کهریزک ، به چه علت و با فشار چه اشخاص و نهادهایی بوده است و ارتباط مرگ مرموز دکتر پوراندرجانی با این تاخیرها و خصوصا متن قرائت نشده گزارش کمیته ویژه مجلس چیست؟

2- با توجه به حضور و شهادت دادن دکتر پوراندرجانی در جلسه کمیسیون امنیت ملی و کمیته ویژه و با توجه به اینکه بارها این مرحوم قبل از مرگ نسبت به عدم امنیت جانی خود هشدار داده بود، چرا از وی محافظت نشد و او همچنان در اختیار نیروی انتظامی که مقامات عالی آن از متهمان اصلی پرونده جنایات کهریزک هستند، قرار داشت تا شب هنگام، در سن 26 سالگی و در خواب سکته داده شود یا شهادت وی خودکشی تلقی گردد؟

3- در حالی که خانواده این مرحوم ساکن تبریز هستند و او نیز در نهایت در تبریز دفن شده است، علت برگزاری مراسم تغسیل و تکفین در تهران چه بوده است؟

4- علت مخالفت مقامات امنیتی با کالبدشکافی جنازه وی توسط پزشکان مستقل که از حقوق مسلم خانواده متوفی بوده است چیست؟

5- اگر دکتر پوراندرجانی به مرگ طبیعی فوت شده است و یا خودکشی کرده است به چه دلیل مراسم ترحیم وی با حضور نیروهای امنیتی و در شرایطی غیرعادی برگزار شده است به طوری ‌که حتی دوستان نزدیک آن مرحوم هم جرات حضور در مراسم تدفین را پیدا نکرده‌اند؟

6- ارتباط مرگ پرابهام دکتر رامین پوراندرجانی با متهمان اصلی جنایات شکنجه‌گاه کهریزک و به طور مشخص احمدی مقدم فرمانده نیروی انتظامی، رادان جانشین فرمانده این نیرو و مسئول بازداشتگاه کهریزک و سعید مرتضوی دادستان وقت تهران که متهمان با دستور وی و معاونانش قاضی حداد و قاضی حیدری فر به کهریزک منتقل شده اند ،چیست؟ (اطلاعات ارائه شده توسط نوروز مبین آن است که شخص احمدرضا رادان، جانشین فرمانده نیروی انتظامی بارها رامین را مورد تهدید قرار داده و دستور به سکوت او داده بود)

7- آیا شباهت عجیب نحوه اعلام شدن مرگ این جوان ۲۶ ساله یعنی ایست قلبی در هنگام خواب با قتل‌های سیاسی در سال‌های گذشته، سوال برانگیز نیست؟

sk-swed-m - ایران - ایران
توروخدادیگه ازاین جوون بیگناه حرفی نزنید قلبم اتیشگرفته از مظلومیتش.پس این خداکجاست تا عدالتشو برپاکنه.
چهار‌شنبه 27 آبان 1388

applejuice - کانادا - تورونتو
روحش شاد ...هرگز نمیرد انکه دلش زنده شد به عشق ثبت است بر جریده عالم دوام ما
چهار‌شنبه 27 آبان 1388

siavashoma - انگلستان - منجستر
خامنه ای قاتله و مسئول تمامی این قتلهاست.وگرنه خفه خون نمی گرفت. وای بروزی که دور برگردد.
چهار‌شنبه 27 آبان 1388

raymon - نروژ - ارندال
مرگ بر جمهوری اسلامی اسهالی
چهار‌شنبه 27 آبان 1388

arian1 - ایران - ابادان
از قدیم می گفتند یک درخت خوب را از میوه اش باید شناخت. جمهوری اسلامی را هم در این 30 سال عمر نحس و کثیفش باید از نتایج کارهایش شناخت. جنایت از هر نوعش. شکنجه واعدام . اعتیاد وگسترش بی نهایت انواع مواد مخدر. فحشا .دزدی وفساد در تمام طبقات اداری ودولتی .گرانی وفقر وهزاران هزار موارد دیگر از بدبختیهایست که حکومت کثیف و تماما فاسد جمهوری اسلامی برای مردم این کشور داشته است. وقت انتقام از دارودسته حرامزادگان اسلامی رسیده است پس باید بپا خیزیم وتا نابودی کامل ان شیاطینی که کشورمان را غصب کرده اند لحظه ایی از مبارزه دست نکشیم.
چهار‌شنبه 27 آبان 1388

shiva_v - ایران - شیراز
همه میدونن قضیه چی بوده و بر کسی پوشیده نیست که این نظام فاسد برای رسیدن به اهداف شیطانی خود از هیچ کار ی هیییچ کاری فروگذار نمیماند .یاد این دوست و پزشک عزیز در خاطر ما خواهد ماند و سندی هست بر شیطانی بودن این حکومت اسلامی .
چهار‌شنبه 27 آبان 1388

Hoja Verde - ایران - تهران
در این که آن بدبخت را کشتند اصلن شکی نیست. اگر رژیم بگوید ماست سفید است اصلن باور نمی کنم. حتمن سیاه است. آدم شب تو قفس شیر بخوابه امنیتش بیشتر از اینه که تو زندانهای رژیم باشه. مرگ ابدی بر چرندعلی تک دست.
چهار‌شنبه 27 آبان 1388

blueberry64 - ایران - تهران
خواهش میکنم اینقدر از این مرحوم خبر نذارید. به خدا دلم میگیره هر وقت عکسشو میبینم.
پنج‌شنبه 28 آبان 1388

ARTEMIS-SW - سوئد - مالمو
هر روز از بقای ملایان قاتل دزد برباد رفتن جان عزیزان ایران است چون این نازنین با هویت..مرگ بر ملا و اسلامش.
پنج‌شنبه 28 آبان 1388

Negah* - المان - فرانکفورت
پایان حکومت اسلامی . . این حکومت با هیچ اندیشه و کرداری که نشان از پیشرفت و ترقی داشته باشد، هم خوانی نداشته و ندارد. سی سال است که داریم با این لکه ی ننگ می جنگیم. آن ها هم هر روز دستگیر کرده اند و زندان های دهشتناک تری ساخته اند. شکنجه داده اند و اعدام کرده اند. هزار ترفند به کار برده اند تا حکومت اسلامی را در ذهن و زبان مردم جا بیندازند ، اما موفق نشده اند. کتاب سوزان راه انداختند. مدرسه و دانشگاه را به دین آلودند، اما پاسخی که گرفتند، بیزاری بیش از پیش مردم از نوحه و روضه و خرافات و کرامات بود. حکومت در برابر مبارزات مسالمت آمیز مردم برای آزادی و دمکراسی سگ های بسیجی و پاسدارش را به خیابان می آورد و از هیچ بربریتی دریغ نمی ورزد. مردم اما با این روش ها آشنا هستند و با زیرکی و هوش سرشار خود گزک به دست مزدوران نمی دهند. این بار تنها غم نان نیست، آزادی و دمکراسی هم هست. پس گرفتن هویت ملی و انسانی هم هست. این خواست ها با سرکوب عقب نشینی نمی کنند. تا رسیدن به این خواسته های انسانی و پایان حکومت اسلامی مردم از کوچه ها و خیابان ها به خانه باز نمی گردند.
پنج‌شنبه 28 آبان 1388

amir-amir - کانادا - تورنتو
مثل روز روشن است که قاتلان دکتر ٫ مرتضوى بى شرف و رادان خبیث است
پنج‌شنبه 28 آبان 1388

ehsanusa - امریکا - نیوجرسی
Negah* - المان - فرانکفورت. این مختص حکومت اسلامی نیست! کلا حکومت دینی (از هر نوعش) باعث ایجاد اینچنین مشکلاتی میشه. ضمن اینکه مردم رو از دین و مذهب هم منزجر میکنه. حکومت باید از دین و مذهب جدا باشه. قدرت به هر شکلش فساد میاره. ریختن خون بیگناه هیچوقت بی جزا نمیمونه و نهایتا اینها سقوط خواهند کرد. خدا رحمتش کنه.
پنج‌شنبه 28 آبان 1388

melisa - ایران - تبریز
دلم خون میشه........ واقعا از دست جنایات اینا چی میشه گفت. چی .........
پنج‌شنبه 28 آبان 1388

کلاب - ایران - تهران
کشتنش چون رازهای مگوی اونها رو میخواسته رو کنه. اما خورشید پشت ابر هیچوقت نمونده
پنج‌شنبه 28 آبان 1388

parandeye abi - بلزیک - بروکسل
ARTEMIS-SW - سوئد - مالمو . جوانان ایران هر روز به دست جلادان بی دین وتشنگان قدرت و ثروت بی رحمانه کشته میشوند ولی توبا این کامنتهای غیر اخلاقی و مراکشی الاصل نمک به زخم داغدیدگان میپاشی... وای به تو که رفیق حریری را رهبر مسیحیان لبنان میدونی!.. از تو و امثال تو چه انتظاریست؟؟؟
پنج‌شنبه 28 آبان 1388

mashady - انگلیس - منچستر
اسلامی های افراطی در تمام دنیا مشکل ایجاد میکنند تو ایرانی که خود دولت تروریسم اسلامی افراطییه دیگه واویلا ( هر چه بگندد نمکش میزنند وای به روزی که بگندد نمک )
پنج‌شنبه 28 آبان 1388

punisher - ایران - شیراز
به امید حلق آویز شدن تمامی خونخواران و پاچه خارانشون
پنج‌شنبه 28 آبان 1388

mehditm - ایران - تهران
شهید راه ازادی شد . لعنت بر قاتلینش .اون دکتر روح الامینی ترسو بچه خودش رو کشتن ترسید چیزی بگه حالا پزشک وظیفه رو هم میکشن که رد جنایات اسلام !!! رو پاک کنن مرگ بر خامنه ای و احمدی نژاد پفیوز الت دست چلاق سید علی گدای پدر سوخته
پنج‌شنبه 28 آبان 1388

black chador - امریکا - ولدن
حالا همگی یک صلوات برای اسلام پاک و عادل که با تشکر به خمینی ..و علی چکه ای قاتل و تقلبی نژاد دزد ازبین رفته بفرستید. اسلامی که الان در ایران هست یک دین وحشی و خونین هست و پیروان این دین قلابی ادمهای بیسوادهستند.
پنج‌شنبه 28 آبان 1388

ARTEMIS-SW - سوئد - مالمو
parandeye abi - بلزیک - بروکسل . خلاصه و مفید.مرگ بر اسلام ننگینترین دین تاریخ بشر..
پنج‌شنبه 28 آبان 1388

tnttnt59 - ایران - تهران
اخه از این رادان الدنگ که میگه همه رو لت و پار کنید ، هر پای شکسته صواب داره چه انتظاری میشه داشت جز ادمکشی و غارت و همینطور دار و دسته این حکومت ظلم و جور...
جمعه 29 آبان 1388

+0
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.