جزئیاتی از بورس ندا آقا سلطان در دانشگاه آکسفورد

جزئیاتی از بورس ندا آقا سلطان در دانشگاه آکسفورد

چندی پیش همان گونه در رسانه های عمومی منتشر شد دانشگاه آکسفورد اعلام کرد به یادبود ندا آقا‌سلطان که دانشجوی فلسفه بود، به دانشجویان تحصیلات تکمیلی رشته فلسفه بورس تحصیلی می‌دهد. این بورس که هزینه‌های کالج را پوشش می‌دهد اولویت دریافت آن با دانشجویان ایرانی است.

به گزارش خبرنگار سیاسی پرچم پس از انتشار این خبر، سفارت جمهوری اسلامی ایران در لندن با ارسال نامه ای به دانشگاه آکسفورد از اقدام این دانشگاه مبنی بر ایجاد یک بورس تحصیلی به نام "ندا آقا سلطان" انتقاد کرد. در نامه سفارت ایران آمده بود که با توجه به قرائن موجود نداآقاسلطان توسط دشمنان ایران به قتل رسیده است و آکسفورد با این اقدام عملا به یک کارزار با انگیزه سیاسی پیوسته است.

بنا بر این گزارش، بورس تحصیلی "ندا آقاسلطان" یک بورس تحصیلی دو ساله است که به دانشجویان دورۀ فوق لیسانس فلسفه داده می شود و مبلغ آن ٤٠٠٠پوند ( معادل ٦٦٠٠ دلار آمریکا ) است.
بورس مذکور به دانشجویان کالج کوئینز دانشگاه آکسفورد تعلق خواهد گرفت و کلیۀ دانشجویان مقطع فوق لیسانس یا کارشناسی ارشد رشتۀ فلسفه می توانند تقاضای دریافت این بورس را بدهند اما در شرایط مساوی دانشجویان ایرانی تبار از اولویت برخوردار خواهند بود.

بر همین اساس، طبق اطلاعات به دست آمده توسط این خبرنگار تعداد زیادی از ایرانیان سراسر دنیا تقاضای بورس تحصیلی ندا آقاسلطان را کرده اند و تا کنون از ایران نیز بیش از بیست نفر درخواست پذیرش خود را به آکسفورد ارسال کرده اند که تا بدین لحظه با تقاضای دو نفر از آنها موافقت شده است.

گفتنی است که در میان درخواست کنندگان برخی نخبگان و دانشجویان ممتاز نیز دیده می شوند.

هنوز از واکنش وزارت علوم به این بورس تحصیلی خبری منتشر نشده است.

asir@.P - فرانسه - پاریس
((در نامه سفارت ایران آمده بود که با توجه به قرائن موجود ندا آقاسلطان توسط دشمنان ایران به قتل رسیده است و آکسفورد با این اقدام عملا به یک کارزار با انگیزه سیاسی پیوسته است.))پس شهید شده!! خوب دیگر دل دردتان چیست؟؟!! کسی به دولت شما خرده گرفت؟؟!! نمی دانند چه بگویند و چه بخواهند!!.
چهار‌شنبه 27 آبان 1388

iran_javid - چک - پراگ
به میمنت مرگ خامنه‌ای یه کفّ مرتب بزنید
چهار‌شنبه 27 آبان 1388

Nedaye Melate Mazlum Iran - المان - دوسلدورف
ندا, کابوس رژیم متعفن اخوندی. اسمش, یادش, عکسش, حرفش, بورسیه اش و حتی سنگ قبرش تن این ح.ر.و.م.ز.ا.د.ه ها رو میلرزونه. لحظه پرپر زدن عزیزای تک تک این خون اشاما یه کم دلمو خنک میکنه. اندکی صبر سحر نزدیک است
چهار‌شنبه 27 آبان 1388

baba kurosh - ایران - قم
بورس تحصیلی انتری نژاد در دانشگاه گومبا گومبا؛ دوستان علاقمند به باور 88 مراجعه کنند. کلیۀ دانشجویان مقطع فوق لیسانس یا کارشناسی ارشد رشته های آدم فروشی؛‌ وطن فروشی ؛ ...مالی؛ دستمال کشی و...می توانند تقاضای دریافت این بورس را بدهند
چهار‌شنبه 27 آبان 1388

مسلمان ایرانی - ایران - شیراز
وزارت علوم مدرک دانشگاه آکسفورد رو مورد تایید قرار نخواهد داد! به دو دلیل : 1 مدرک کردان رو تایید نکرد و 2 میخواد بورسیه ی ندا بده!
چهار‌شنبه 27 آبان 1388

Hoja Verde - ایران - تهران
asir@.P - فرانسه - پاریس. به مسئله ی خیلی خوبی اشاره کردید. اما اجازه بدهید سخنت زیبایتان را کامل کنم: "پس چرا زنیکه های بسیجی رفتند روبروی سفارت انگلستان و گفتند آرش حجازی را تحویل دهید ؟ و گفتند توسط ماموران مخفی کشته شده (شهید شده) . و بعد با بورس ندا مخالفت می کنند؟ تناقض تو حرفهای رژیم موج میزنه. قاتل ندا صد در صد علی تک دست است" با سپاس هموطن گرامی.
چهار‌شنبه 27 آبان 1388

amir-amir - کانادا - تورنتو
سفارت بهتر است خفه شود و چیزى نگوید چونکه رسوائى بیشتر براى رژیم اسلامى ببار مى آورد
پنج‌شنبه 28 آبان 1388

f117 - هلند - المره
دوستان عزیز..من یکی که به جمهوری اسلامی افتخار میکنم..شماره یک دنیاست. البته در پستی .بیشرفی .روغگویی. ادم کشی. بیغیرتیو بی ناموسی/ این اعراب پست و وحشی ادامه دهندگان راستین اسلام ناب محمد تازی هستند
جمعه 29 آبان 1388

+0
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.