تشکیک نزدیکان پزشک کهریزک در ادعای خودکشی وی

تشکیک نزدیکان پزشک کهریزک در ادعای خودکشی وی

در پی انتشار شایعه خودکشی دکتر رامین پوراندرجانی، ‌برخی نزدیکان وی با ارسال مستندانی ادعای سایت اصلاح‌طلب نوروز و سایت اصولگرای جهان مبنی بر خودکشی این پزشک جوان را زیرسؤال بردند.

به گزارش خبرنگار «آینده»، دیروز سایت نوروز خبری منتشر کرد که در آن ادعا شده بود دکتر رامین پوراندرجانی خودکشی کرد. سایت نوروز منبع خبر خود را اعلام نکرده است، اما با اطمینان خبر از خودکشی وی داده است. اما دوستان و آشنایان وی که در جریان وقایع چند ماه اخیر درباره او بوده اند با شاره به مستنداتی معتقدند که وی خودکشی نکرده است.

به گفته این افراد اعتقاد به عدم خودکشی وی از کنار هم گذاشتن چند مطلب و شناخت طولانی از وی ایجاد شده است که در ادامه مطلب به برخی از این دلایل اشاره خواهد شد.

بیوگرافی
رامین پوراندرجانی در 19 خرداد سال 62 در تبریز متولد شد. در سال 1373 در سازمان ملی پرورش استعدادهای درخشان پذیرفته شد و 7 سال در آن جا مشغول به تحصیل بود. در سال 1380 در رشته پزشکی دانشگاه اردبیل با رتبه 1069 کشوری پذیرفته شد. سپس به دانشگاه تبریز انتقال یافت و در سال  1387 فارغ التحصیل شد. از سوابق و افتخارات وی می توان به کسب رتبه اول در شعر دانش آموزی سال 75، رتبه اول استانی جشنواره خوارزمی سال 1378، برگزاری نمایشگاه توانمندی های دانش آموزان سمپاد تبریز در سال 1378، تسلط به زبان های انگلیسی و فرانسوی و چند مقاله علمی پژوهشی پزشکی اشاره کرد.

خدمت سربازی
در سال 1387 و پس از فراغت از تحصیل به خدمت سربازی اعزام و به عنوان پزشک وظیفه نیروی انتظامی در بهداری فرماندهی نیروی انتظامی تهران بزرگ (فاتب) در میدان انقلاب مشغول به انجام وظیفه شد. همچنین در فروردین 1388 به مدت 1 ماه به بهداری ناجا در منطقه مرزی سیستان و بلوچستان اعزام شد. دکتر پوراندرجانی پس از بازگشت به تهران به عنوان پزشک وظیفه یک روز در هفته در ساعات اداری به بازداشتگاه کهریزک اعزام می شد. در حوادث پس از انتخابات نیز  4 بار به آن‌جا اعزام شد و به معاینه بیماران و نوشتن دستورات دارویی پرداخت، اما اجرای دستورات پزشکی بر عهده مسئولین بازداشتگاه و بهیار همراه قرار داشت که کشیک 24 ساعته بازداشتگاه بوده اند.

شروع ماجرا
پس از حوادث انتخابات و علی رغم آن که وی پزشک سرباز وظیفه بوده 4 بار به بازداشتگاه کهریزک اعزام شد و به معاینه و تجویز دارو برای بازداشت شدگان پرداخت. اما مرگ امیر جوادی فر روند قضایا را دگرگون ساخت و در ادامه مرگ محسن روح الامینی و افراد پس از آن، ابعاد مسئله را گسترده‌تر کرد.

نخستین بار از سوی سایت نوروز و بدون ذکر منبع خبر، خودکشی وی اعلام شد. اما این احتمال با توجه به روحیه تسلیم ناپذیر وی، اعتقادات مذهبی، وابستگی عاطفی و احساس مسئولیت دربرابر خانواده و مکالمات شب فوت با خانواده و دوستان که همگی حاکی از سلامت و روحیه خوب وی بود، غیرممکن است.

نکته جالب آن که در خبر اولیه نوروز حتی اسم ایشان به اشتباه  "پورارزجانی" ذکر شده بود و برخی جزئیات دیگر نیز نادرست بوده‌اند.این در حالی است که سایت جهان نیز به انتشار خبر خودکشی آن مرحوم اقدام کرد.

بررسی مرگ پزشک کهریزک توسط دادستان

دادسرای تهران در بیانیه ای اعلام کرد که پرونده مرگ رامین پوراندرجانی، پزشک بازداشتگاه کهریزک در دادسرای امور جنایی در حال رسیدگی است.

دادسرای عمومی و انقلاب تهران در بیانیه خود گفته است که به دستور دادستان تهران، پرونده ای در باره فوت رامین پوراندرجانی، از پرسنل وظیفه نیروی انتظامی تشکیل شده است.

این بیانیه خاطرنشان می کند که جسد این پزشک، نوزده آبان در محل خدمت او پیدا شده و آزمایش های اولیه کالبد شکافی نشان می دهد که مرگ او به علت مسمومیت نبوده است.

در حالی که با گذشت 4 ماه از وقایع کهریزک، هنوز گزارش کمیته ویژه مجلس و کمیته شورای عالی امنیت ملی منتشر نشده، با تایید خبر مرگ مشکوک پزشک کهریزک، پرونده جنایات این بازداشتگاه وارد مرحله پیچیده تری شده است.

به گزارش خبرنگار آینده، دکتر رامین پوراندرجانی، فارغ التحصیل رشته پزشکی سرباز وظیفه ای بوده که  معاینه زندانیان کهریزک را بر عهده داشته است.

گفته می شود در حالی که 3 ماه از خدمت وظیفه وی مانده بود، وی برای معاینه به کهریزک فرستاده می شود و گویا برخی افراد نظیر مرحوم محسن روح الامینی نیز توسط وی معاینه شده اند، اما اخیرا خبر کشته شدن وی منتشر شد.

علت مرگ این جوان 26 ساله ایست قلبی اعلام شده است

در حالی که پیکر این پزشک در 21 آبان ماه تشییع شده، برخی رسانه ها مدعی شدند خانواده این پزشک اجازه کالبدشکافی پیدا نکرده اند و روز گذشته نیز مجلس ترحیم وی برگزار شده است.

سایت اصولگرای جهان واصلاح طلب نوروز از خودکشی بعنوان علت مرگ این جوان خبر داده اند.

در این حال، سایت جهان، نزدیک به رییس کمیته ویژه شورای امنیت ملی از این پزشک به عنوان یکی از متهمان پرونده جنایت کهریزک نام برد و اعلام کرد که وی خودکشی کرده است.

به نوشته این سایت, این فرد که گفته می شود پزشک مامور در بازداشتگاه کهریزک بوده است چندی قبل پس از بازجویی به عنوان یکی از متهمان پرونده کهریزک بازداشت و سرانجام با قید وثیقه به صورت موقت آزاد شد.

خبر خودکشی این فرد در حالی منتشر شد که گفته می شد با توجه به شواهد و مستندات پرونده حداکثر مجازات این فرد 5 سال بوده است.

این فرد در روزهای گذشته تلاش داشته با برخی نمایندگان مجلس دیدار نماید، اما این دیدار محقق نشد. پیگیری های لازم در این زمینه توسط دستگاههای ذیربط آغاز شده است.

همچنین گفته می شود با آماده شدن پیش نویس گزارش کمیته ویژه مجلس از حوادث پس از انتخابات، تلاشهایی در کار است تا متن این گزارش با تغییراتی منتشر شود.

با این حال یک عضو کمیته ویژه مجلس به خبرنگار جهان گفت: اعضای این کمیته مصمم هستند تا ضمن معرفی مسببین اصلی ایجاد حوادث دردناک پس از انتخابات، عاملین فجایع کهریزک را بدون هیچ گونه اغماضی معرفی نمایند.

لازم به ذکر است رهبر انقلاب پیش از این بارها بر محاکمه و مجازات عاملین فجایع کهریزک و کوی دانشگاه تاکید نموده اند.

منبع : آینده نیوز

youme - ایران - اصفهان
دوستان عزیز برای آزادی ایران: مقاومت مدنی هر روز و هر جا. ایران بپاخیز (انتقام خون فرزندان ایران را بگیریم و از ادامه کشتار برادران و خواهرانمان جلوگیری کنیم)
چهار‌شنبه 27 آبان 1388

black chador - امریکا - ولدن
بعد میگن چرا مغزها ازایران فرار میکنند. نابود بشه این رژیم اسلام وحشی که تا اخرین ایرانی را از بین نبره ارام نمیشه.
چهار‌شنبه 27 آبان 1388

kamia1 - المان - کلن
سر همه رو یکئ یکئ زیر اب میکنن
چهار‌شنبه 27 آبان 1388

teyseh - هلند - آمستردام
سایت نوروز از اول هم احتمال قتل این مرحوم را آورده بود. لطفا خبر را تصحیح کنید.
چهار‌شنبه 27 آبان 1388

shanul - المان - هامبورگ
یا به ایشان امپول هوا تزریق کردند یا مسومیت غذایی علت مرگ دکتر رامین پوراندرجانی می تواند باشد! ادعای خودکشی ایشان یک دروغ بزرگ است . چون دلیلی وجود نداشته ایشان بخاطر ان بخواهد خودکشی کند!!!.
چهار‌شنبه 27 آبان 1388

farid ario - ایران - تهران
داستان همون داستان قدیمیه...آمپول فشار که باعث سکته قلبی میشه هیچ اثری هم از خودش نمیزاره.
چهار‌شنبه 27 آبان 1388

mohsen_raja - ایران - تهران
{رهبر انقلاب پیش از این بارها بر محاکمه و مجازات عاملین فجایع کهریزک و کوی دانشگاه تاکید نموده اند.} ای تو روح پدر رهبر انقلاب! این بیچاره هم یکی از متهمان بوده، معلوم شد اگر قرار بر محاکمه باشه چه کسانی رو محاکمه و مجازات میکنند!
چهار‌شنبه 27 آبان 1388

kamia1 - المان - کلن
bavar88 - هلند - امستردام ! ببند ..
چهار‌شنبه 27 آبان 1388

shabi - فرانسه - پاریس
خدا این جانیها را لعنت کند.. جگرم آتش گرقت. اشتباه این پسرک این بود که پیش چشم این جانیها ماند و افشاگری کرد. باید اول از کشور خارج میشد بعد حرف می زد مثل آرش حجازی...
چهار‌شنبه 27 آبان 1388

Hoja Verde - ایران - تهران
خمینی دجال: "دلخوش نباشید که مسکن فقط میسازیم! آب و برق را مجانی میکنیم، اتوبوس را مجانی میکنیم، دلخوش به این مقدار نباشید! معنویات شما را، روحیات شما را عظمت میدیم. شما را به مقام انسانیت میرسانیم. اینها شما را منحط کردند، اینقدر دنیا را پیش شما جلوه دادند که خیال کردید همه چیز این است. ما هم دنیا را آباد میکنیم و هم آخرت را.یکی از اموری که باید بشد همین معناست، که خواهد شد...."( تف به اون قبرت)
پنج‌شنبه 28 آبان 1388

ARTEMIS-SW - سوئد - مالمو
من موافق اعدام نیستم چون مجازات حبس ابد یعنی مرگ تدریجی اگر روزی ایران ازاد شد تمام ملایان و جانورانی که در کشتار شکنجه تجاوز سهیم بودند باید محکوم به حبس ابد با اعمال شاقه و مصادره ی اموال انها...این نهایت ترحم به این دراکولا هاست.
پنج‌شنبه 28 آبان 1388

niyaz - انگلیس - لندن
اون خدا بیامرز که به هر طریقی رفت اما بیچاره خانوادش که چی میکشن.
پنج‌شنبه 28 آبان 1388

سنجاقک - انگلیس - ا......
اون وقت میگن چرا تحصیل کرده ها فرار میکنند به خارج از کشور برای اینکه امنیت نیست اینها وقت میخواهند یک مشت آدم عامی و یک مشت ملا احمق در آن مملکت باشند ..
پنج‌شنبه 28 آبان 1388

black chador - امریکا - ولدن
ARTEMIS-SW - سوئد - مالمو. خل شدی؟ خرج این کثافتها رو در زندان کی بده. همه باید اول کتک بخورن بعد اعدام بشن.
پنج‌شنبه 28 آبان 1388

+0
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.