واکنش نیروی انتظامی به مرگ پزشک کهریزک : علت فوت احتمالا خودکشی بوده

واکنش نیروی انتظامی به مرگ پزشک کهریزک :
علت فوت احتمالا خودکشی بوده

فرمانده نیروی انتظامی ایران: علت فوت رامین پوراندرجانی احتمالا خودکشی بوده است

نیروی انتظامی ایران امروز 27 آبان ماه اعلام کرد علت فوت پزشک بازداشتگاه کهریزک احتمالا خودکشی بوده است.

به گزارش خبرگزاری مهر،اسماعیل احمدی مقدم، فرمانده نیروی انتظامی ایران گفت با توجه به وصیتنامه ای که کنار جسد رامین پوراندرجانی، پزشک بازداشتگاه کهریزک پیدا شده او احتمالا خودکشی کرده است.

همچنین به گزارش ایلنا، خبرگزاری کار ایران، آقای احمدی مقدم گفت رامین پور اندر جانی در وصیتنامه خود به ترسش از محکومیت زندان اشاره کرده است .

فرمانده نیروی انتظامی گفت باید منتظر نظر قطعی پزشک قانونی بود.

به گفته آقای احمدی مقدم پزشک بازداشتگاه کهریزک به عنوان متهم حوادث اخیر در این بازداشتگاه احضار شده و با قرار وثیقه آزاد بوده است.

اسماعیل احمدی مقدم، فرمانده نیروی انتظامی ایران گفت با توجه به وصیتنامه ای که کنار جسد رامین پوراندرجانی، پزشک بازداشتگاه کهریزک پیدا شده او احتمالا خودکشی کرده است.

در همین حال روزنامه تایمز چاپ لندن هم در شماره امروز، 18 نوامبر خود گزارشی درباره رامین پور اندر جانی منتشر کرده است.

مرگ بر اثر"حمله قلبی": دکتری که درباره شکنجه در کهریزک زیاد می دانست، عنوان این گزارش امروز است.

در گزارش روزنامه تایمز آمده:" دلیل رسمی مرگ آقای پور اندرجانی حمله قلبی اعلام شده است اما شواهدی وجود دارد مبنی بر این که مقامات رسمی او را کشته و یا مجبور به خودکشی کرده اند چون شاهد وحشی گری اعمال شده علیه دستگیر شدگان مخالف دولت در حوادث بعد از انتخابات ریاست جمهوری در ایران بوده است."

در این گزارش از قول مسعود پزشکیان، وزیر پیشین بهداشت ایران و عضو کمیته بهداشت و درمان مجلس ایران نوشته شده که احتمال حمله قلبی آقای پور اندرجانی وجود ندارد.

به گزارش تایمز، پزشک بازداشتگاه کهریزک به دوستان خود گفته بود که نگران امنیت خود است که متعاقب آن رفتار مقامات هم بدگمانی دوستان او را شدت بخشیده است.

در بخش دیگری از این گزارش آمده، 4 ماه از تعطیلی کهریزک می گذرد و با وجود این، گزارش کمیته ویژه در این باره هنوز منتشر نشده و هیچ کس در این رابطه مجازات نشده است.

این در حالی است که به گزارش ایسنا، اسماعیل احمدی مقدم، تاکید کرده که آقای پور اندر جانی به عنوان پزشک در کهریزک مستقر نبوده و تنها هفته ای یک یا دو روز به این بازداشتگاه می رفته است.

فرمانده نیروی انتظامی در بیان جزییات مرگ این پزشک گفت: "او که افسر وظیفه بوده، در پی بازگشت از دادسرا در آسایشگاه خوابیده و پس از آن هم آسایشگاهی هایش متوجه شده اند که فوت کرده است."

به گفته وی آقای پور اندرجانی برای ارایه پاره ای توضیحات در مورد حوادث اخیر به دادسرا احضار شده بوده و آنگونه که در وصیتنامه اش نوشته از نحوه دادرسی گلایه داشته و به پنج سال زندان تهدید شده بوده است.

پیشتر منابع نزدیک به اصلاح طلبان در ایران از مرگ رامین پوراندرجانی، پزشک بازداشتگاه کهریزک خبر داده بودند.

تغییر، پایگاه اطلاع رسانی حزب اعتماد ملی از "خودکشی" و سایت اینترنتی نوروز، نزدیک به جبهه مشارکت ایران اسلامی هم از مرگ این پزشک 26 ساله خبر داده و احتمال "خودکشی یا قتل" او را مطرح کرده بود.

به نوشته سایت تغییر آقای پوراندرجانی از سوی مقامات متهم شده بود که در زندان کهریزک، مرتکب قصور پزشکی شده است.

به گفته دوستان رامین پوراندرجانی، او پیش از مرگ به دوستانش خود گفته بود در جریان رسیدگی به پرونده بازداشتگاه کهریزک، اتهام قصور در انجام وظایف پزشکی به آقای پوراندرجانی زده شده و او هم به نوعی در مرگ بازداشت شدگان در کهریزک مقصر قلمداد شده است، که بعد از گزارش پزشکی قانونی مبنی بر فوت کشته شدگان بر اثر اصابت جسم سخت به سر، این اتهام از او رفع شده است.

رامین پوراندرجانی، 26 ساله،دوره خدمت سربازی خود را در بهداری نیروی انتظامی تهران بزرگ می گذراند و طبق برخی گزارش ها، بهداری نیروی انتظامی تهران بزرگ دلیل مرگ او در ۱۹ آبان را ایست قلبی در خواب و در خوابگاه محل خدمتش عنوان کرده است.

روز سه شنبه، 26 آبان ماه چند نفر از نمایندگان مجلس ایران مرگ رامین پوراندرجانی، پزشک بازداشتگاه کهریزک را "مشکوک" خوانده اند و اعلام کردند این موضوع را پیگیری خواهند کرد.

youme - ایران - اصفهان
دوستان عزیز برای آزادی ایران: مقاومت مدنی هر روز و هر جا. ایران بپاخیز (انتقام خون فرزندان ایران را بگیریم و از ادامه کشتار برادران و خواهرانمان جلوگیری کنیم)
چهار‌شنبه 27 آبان 1388

black chador - امریکا - ولدن
علی چکه ای به خانواده رامین: سکته قلبی دوست ندارید؟ خوب میگیم خودکشی کرده. اگر خودکشی دوست ندارید به پزشک قانونی میگم بنویسه از سرطان مرده. سرطان بخصوصی مورد علاقهتون هست؟
چهار‌شنبه 27 آبان 1388

shanul - المان - هامبورگ
اسماعیل احمدی مقدم، فرمانده نیروی انتظامی ایران غلط کرده که گفته رامین پوراندرجانی خودکشی کرده است وصیتنامه ای را هم که ادعا کرده کنار جسد بوده ساختگی است!!! اگر راست می گویند وصیتنامه را بدهند خط شناسی تا مشخص شود واقعا متعلق به دکتر رامین پوراندرجانی است!!! جوان مردم را زدند کشتند و طبق معمول کارخانه دروغ سازی را در موردش راه انداختند.
چهار‌شنبه 27 آبان 1388

arian1 - ایران - ابادان
ایا واقعا دین اسلام یک دینی است که به پیروانش دروغگویی می اموزد که دروغ گفتن وفریب دادن مردم در کشورمان یک امر عادی باید باشد یا اینکه انهایی که برای جمهوری اسلامی کار می کنند موجودات حرامزاده وکثیفی هستند که دروغ گفتن رامثل حرامزادگی شان طبیعی می دانند.
چهار‌شنبه 27 آبان 1388

alireza-perspolisi - ایران - بندرعباس
همه مردم ایران خرن تو روحتون شما گفتنو مردم باور کردن
چهار‌شنبه 27 آبان 1388

kamia1 - المان - کلن
bavar88 - هلند - امستردام !! ببند ...
چهار‌شنبه 27 آبان 1388

kamia1 - المان - کلن
arian1 - ایران - ابادان! صبح بخیر
چهار‌شنبه 27 آبان 1388

Hoja Verde - ایران - تهران
احتمالن؟!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
چهار‌شنبه 27 آبان 1388

arian1 - ایران - ابادان
کامیا 1-المان - کلن. صبح بخیر به شما هموطن
پنج‌شنبه 28 آبان 1388

ARTEMIS-SW - سوئد - مالمو
ای بی شرفها احتمالا!!!!!!!! اجداد شما حمار و خود حمار زاده..
پنج‌شنبه 28 آبان 1388

کلاب - ایران - تهران
اینا دیروز گفتن سکته. امروز میگن احتمالا خودکشی. فردا با کمال پرویی میگن ما کشتیمیش
پنج‌شنبه 28 آبان 1388
+0
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.