انتصاب عجیب: دو رئیس برای یک نمایشگاه! + تصاویر احکام

انتصاب عجیب: دو رئیس برای یک نمایشگاه! + تصاویر احکام

وزیر بازرگانی در حالی کاظم اکبرپور را به عنوان مدیر عامل شرکت سهامی نمایشگاه‌های بین‌المللی منصوب کرده که با حکم مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی نیروهای مسلح نیز عباس قلی‌زاده به عنوان مدیرعامل این شرکت انتخاب شده است.

به گزارش خبرگزاری مهر، در حالی که هنوز اعتراض‌های وزارت بازرگانی، اتاق‌های بازرگانی و تعاون ایران درباره واگذاری شرکت سهامی نمایشگاه بین‌المللی جمهوری اسلامی ایران به سازمان تامین اجتماعی نیروهای مسلح (ساتا) بابت رد دیون دولت ادامه دارد، امروز در اقدامی عجیب و قابل تامل، وزارت بازرگانی و ساتا در احکام جداگانه‌ای دو رئیس برای این نمایشگاه تعیین کردند.

روابط عمومی شرکت سهام نمایشگاه بین‌المللی ایران در اطلاعیه‌ای اعلام کرد: عباس قلی زاده به عنوان عضو اصلی هیأت مدیره و مدیر عامل شرکت سهامی نمایشگاه‌های بین المللی جمهوری اسلامی ایران منصوب شد.

در این اطلاعیه آمده است: طی حکمی از سوی مدیر عامل سازمان تامین اجتماعی نیروهای مسلح (ساتا) مهندس عباس قلی زاده را از تاریخ 2/8/88 به مدت 3 سال به عنوان عضو اصلی هیأت مدیره و مدیر عامل شرکت سهامی نمایشگاه‌های بین المللی جمهوری اسلامی ایران منصوب کرد.

در انتهای این حکم سرتیپ پاسدار حسین دقیقی خواستار ارتقای جایگاه شرکت همراه با برنامه ریزی همه جانبه و مدبرانه در زمینه توسعه حضور بنگاه‌های اقتصادی کشور عزیزمان در بازارهای جهانی شد.

این در حالی است که وزیر بازرگانی نیز در حکمی کاظم اکبرپور را به عنوان عضو هیأت مدیره و مدیر عامل شرکت سهامی نمایشگاه‌های بین‌المللی جمهوری اسلامی ایران منصوب کرده است.


در این حکم آمده است: «با عنایت به شایستگی، تعهد و صلاحیتهای علمی و عملی و تجارب ارزشمند جنابعالی و به استناد بند (1) مصوبه مورخ 23/8/88 مجمع عمومی عادی به طور فوق العاده، به موجب این حکم برای مدت دو سال به عنوان "عضو هیأت مدیره و مدیر عامل شرکت سهامی نمایشگاه‌های بین المللی جمهوری اسلامی ایران" منصوب می‌شوید.»

در این حکم آمده است: «انتظار دارم بر پایه چهار محور" عدالت گستری، مهرورزی، خدمت به بندگان خدا و تعالی و پیشرفت مادی و معنوی" ضمن رعایت کامل قوانین و مقررات با تلاش و کوشش نسبت به برنامه ریزی و نظارت صحیح و اصولی علی الخصوص فرآیند برگزاری نمایشگاه‌های تخصصی به منظور توسعه صادرات، همکاری با اتحادیه‌های نمایشگاهی و معرفی دستاوردها و تولیدات داخلی اقدام لازم را به عمل آورید.»

در این میان، حمیدرضا اسکندری عضو هیأت مدیره شرکت سهامی نمایشگاه‌ها نقطه نظرات و سیاستهای کلی ساتا را در خصوص برگزاری نمایشگاه‌ها و برنامه‌های آتی اعلام کرد و یادآور شد: بر اساس مصوبه مورخه 27/2/88 شرکت سهامی نمایشگاه‌های بین المللی رسما به ساتا واگذار و 5 درصد از سهام آن نیز به کارکنان این شرکت اختصاص یافته است.

وی گفت: به زودی طرح‌های ساتا در خصوص بهبود روند و توسعه نمایشگاه‌ها اعلام خواهد شد.

این در حالی است که دبیر کل اتاق تعاون ایران و عضو شورای عالی اصل 44 قانون اساسی واگذاری نمایشگاه بین المللی از سوی دولت به عنوان رد دیون را فقط توجیه قانونی و غیر قابل قبول دانسته است.

همچنین اتاق بازرگانی و صنایع و معادن تهران خواستار ابطال واگذاری نمایشگاه بین‌المللی تهران به سازمان تامین اجتماعی نیروهای مسلح به دلیل تعارض با اصل 44 قانون اساسی شده است.

در همین حال، هیأت نمایندگان اتاق ایران، مصوبه‌ای از تصویب گذارنده است که براساس آن، هیأت رئیسه اتاق ایران، موظف به پیگیری واگذاری شرکت سهامی نمایشگاه‌های بین المللی جمهوری اسلامی ایران به بخش خصوصی شده است.

Complicated Life. - ایلات متحده - دالاس
به زودی خبری به ایرانینز میسانیم که دنیا را تکان خاهد کرد.
چهار‌شنبه 27 آبان 1388

ehsan_2nd_time - یوکی - لندن
شیر تو شیره دیگه
چهار‌شنبه 27 آبان 1388

sobhanjan - امارات - ابوظبی
خودشون هم موندن چه غلطی بکنند همش زیر سر انتری نژاد هست آخرهم خودش میشینه جای همشون میگید نه حالا ببینید
چهار‌شنبه 27 آبان 1388

saresobh - سوئد - ملمو
خدایی لنگمون تو دنیاااااااا پیدا نمیشه هاهاهاهاهاها
چهار‌شنبه 27 آبان 1388

baba kurosh - ایران - قم
از این موردا تو ایران زیاده مثلا انتری نژاد هم رییس جمهوره (منتصب) هم دلقک سیرک
چهار‌شنبه 27 آبان 1388

abadan-usa - امریکا - سندیگو
Complicated Life. - ایلات متحده - دالاس. لطف کنید فارسی بنویسید متوجه نشدیم البته با کمال احترام.
چهار‌شنبه 27 آبان 1388

مسلمان ایرانی - ایران - شیراز
یکی رفته بوده سربازی بعد که تموم میشه به دوستش میگه ایران خیلی خ ر تو خ ر هست ها !! من تا به حال سه بار رفتم سربازی کسی نفهمیده! حالا شده جریان این حکم دادنه!
پنج‌شنبه 28 آبان 1388

کلاب - ایران - تهران
اینا اخر سوتتی اند
پنج‌شنبه 28 آبان 1388

+0
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.