تاثیر مواد شیمیایی موجود در کالاهای پلاستیکی بر رفتار پسربچه ها

تاثیر مواد شیمیایی موجود در کالاهای پلاستیکی بر رفتار پسربچه ها

هورمون های مردانه رفتارهای پسرانه را ترغیب می کند

محققان آمریکایی می گویند مواد شیمیایی موجود در پلاستیک، بر مغز پسر بچه ها تاثیر گذاشته و رفتار آنها را "زنانه" می کند.

طبق این مقاله جنین هایی که از طریق رحم مادر در معرض میزان بیشتری از این گونه مواد قرار می گیرند، تمایل کمتری به بازی با اسباب بازی هایی مانند ماشین، قطار، تفنگ و به طور کلی بازی های "خشن تر" مانند جنگیدن، نشان می دهند.

در این مقاله که در مجله بین المللی آندرولوژی به چاپ رسیده است، نسبت به مضرات فتالیت های موجود در کفپوش های وینیل و پلیمرهای پلاستیکی (پی وی سی) استفاده شده در پرده های حمام، ابراز نگرانی شده است.

از آنجایی که این فتالیت ها می توانند اختلالات هورمونی ایجاد کنند، چندین سال است که استفاده از آنها در اسباب بازی هایی که در اتحادیه اروپا به فروش می رسد، ممنوع شده است. هر چند که هنوز در بسیاری از لوازم خانگی از جمله لوازم پلاستیکی و ظروف بسته بندی به وفور استفاده می شود.

فتالیت ها که انواع مختلف دارند می توانند ویژگی های هورمون استروژن زنان را تقلید کنند.

این گروه محققان که از دانشگاه روچستر هستند، اثبات کرده اند جنین هایی که از طریق مادر در معرض این مواد قرار می گیرند، در هنگام تولد ناهنجاری هایی در اعضای تناسلی شان دیده می شود. آنها همچنین گفته اند که برخی از فتالیت ها با مختل کردن عملکرد هورمون تستسترون، بر مغز هم تاثیر می گذارند.

دکتر شانا سوان و گروه تحقیقاتی او، از طریق آزمایش ادرار مادران در اواسط دوره بارداری، میزان فتالیت موجود در بدن آنها را اندازه گیری کرده اند.

در این آزمایش، 145 مادر، به همراه کودکانشان مورد آزمایش قرار گرفتند که از این تعداد 74 کودک پسر و 71 کودک دختر بودند. این کودکان پس از تولد، در سن 4 تا 7 سالگی در مورد انتخاب اسباب بازی و همچنین بازی های مورد علاقه شان مورد مطالعه قرار گرفتند.

شانا سوان اذعان کرد که پسر بچه های مورد مطالعه خردسال بوده اند، اما گفت علاقه کمتر آنها به بازی های پسرانه ممکن است بر رشد و نمو آنها در سنین بالاتر اثر بگذارد و آنها در آینده رفتاری "زنانه" از خود نشان دهند.

i.am.the.world - لوگزامبورگ - اش
دنیایی که ما شارلاتانهاو سودجوها ساخته و میسازیم؛ سرزمین الوده و ویرانیست. سودجویی و طمع ورزی ما؛ همه چیز را ویران و نابود خواهد کرد. انسان برای امنیت خیالی خودش؛ امنیت جهان را بر هم زده است و بهیچوجه در غم رفتار خودش و مسئولیت انسانیش در برابر همنوعانش نیست. برای سودجویی و بدست اوردن ثروت هر رذالتی را مجاز میداند و از هیچ حقه ایی رویگردان نیست. انسانها از زندگی نبرد وحشتناکی ساخته اند و هیچ کس زیبایی درختان؛ شکوه اسمان؛ و گستردگی بیمانند زندگی را نمیبیند. بر سر ما انسانها چه امده است؟ اینهمه بیرحمی؟ اینهمه نفرت؟ اینهمه دشمنی؟ شادباشید.
چهار‌شنبه 27 آبان 1388

+0
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.