کاهش کل کلسترول نشانه سرطان

کاهش کل کلسترول نشانه سرطان

تحقیقات جدید نشان داده است که کاهش کل کلسترول در بدن می ‌تواند نشانه ابتلا به سرطان باشد.  

به گزارش ایسنا، محققان در مطالعات جدید خود دریافته ‌اند که کاهش کلی کلسترول در بدن می ‌تواند نشانه سرطان باشد، اما تنها دلیل آن نیست و این یافته، دید بهتری درباره نقش کلسترول در سرطان به متخصصان می‌ دهد.

البته این یافته، با پژوهشی که بیان می کرد "کلسترول، خطر ابتلا به سرطان پروستات را افزایش می ‌دهد" مغایرت دارد.

چندین سال است که محققان متوجه شده‌اند کاهش کلی کلسترول در بدن، یعنی کاهش مجموع هر دو کلسترول خوب (HDL) و کلسترول بد (LDL)، در برخی از افراد که مبتلا به انواع خاصی از سرطان ها هستند، مشاهده می شود.

این یافته محققان را مدت ها نگران کرده بود، چون آنها می ‌دانستند که پایین آمدن کلسترول، به ویژه کلسترول بد، روشی مناسب برای جلوگیری از حملات قلبی و سکته مغزی است.

این تناقض، ذهن محققان را مشغول کرد تا جایی که تصمیم گرفتند به این سوال پاسخ دهند که "آیا کاهش کلسترول عامل بروز سرطان است یا نشانه و پیامد آن؟"

دکتر "دمتریوس آلبانس" محقق ارشد "انستیتو ملی سرطان در آمریکا" خاطرنشان کرد: خوشبختانه در تحقیقات اخیر ما، پاسخ این تناقض پیدا شد و مطالعات ما تایید کرد که کاهش کلسترول کلی بدن می ‌تواند نشانه یک سرطان ناشناخته باشد.

دکتر آلبانس و دستیاران وی در یک تحقیق بزرگ و طولانی مدت که تا کنون در این زمینه انجام شده، طی 18 سال نزدیک به 30 هزار فرد سیگاری فنلاندی را تحت آزمایش و مطالعه قرار دادند.

محققان تاکید کردند: این یافته نگرانی ‌های متخصصان را نسبت به افزایش خطر ابتلا به سرطان در اثر کاهش کلی کلسترول در بدن، برطرف می‌ کند.

گفتنی است، این مطالعه توسط یک گروه بین‌المللی از محققان انجام شده است.

+0
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.