یورش ۴ گلدکوئیستی ورشکسته به دفاتر شرکت های هرمی

یورش 4 گلدکوئیستی ورشکسته به دفاتر شرکت های هرمی

چهار گلدکوئیستی ورشکسته هم پیمان شدند با یورش به دفاتر شرکت های هرمی ضمن زورگیری از اعضای آنها با ایجاد جو رعب و وحشت مانع ادامه فعالیت چنین شبکه هایی شوند. این چهار پسر که همگی از یک محله و از دوستان قدیمی هستند به صورت جداگانه به عضویت گلدکوئیست و شرکت های هرمی دیگر درآمدند ولی توقع شان برای کسب سود و درآمد برآورده نشد و به همین خاطر به فکر انتقامجویی افتادند.

چهار مرد جوان روز 20 مهرماه سوار بر یک دستگاه پژو 206 نقره یی رنگ از شهرک گلستان- واقع در جاده ساوه- به تهران آمدند. ساعت 17 بود که به یک مجتمع تجاری در ستارخان رسیدند و آنها در حالی که قمه و شمشیر در دست داشتند وارد یکی از دفاتر ساختمان شدند و با تهدید 40 مرد و زنی که در آنجا حضور داشتند اموال آنان را غارت و سپس سعی کردند همه آنها را در یک اتاق حبس کنند اما با سر و صدای ایجادشده همسایه ها متوجه موضوع شدند و به کمک 40 گروگان شتافتند. در نهایت مردان خشن پا به فرار گذاشتند ولی یکی از آنها به نام هابیل دستگیر و به نیروی انتظامی تحویل داده شد. هابیل در اعترافاتش گفت؛ من و سه دوستم عضو شرکت های هرمی شدیم و در مجموع 20 میلیون تومان سرمایه را که با زحمت فراهم کرده بودیم به سرشاخه ها دادیم تا ماهانه سود پول مان را دریافت کنیم اما چند ماه گذشت و هیچ خبری از سود نشد. برای همین تصمیم گرفتیم اصل پول مان را پس بگیریم ولی باز هم به نتیجه نرسیدیم و سرشاخه ها با وعده و وعیدهای پوچ ما را از سر خود باز می کردند. در نهایت به این توافق رسیدیم که به زور سرمایه مان را از این افراد پس بگیریم.

با اعترافات این جوان دو نفر از دوستان او به نام های بیژن و حامد روز 21 مهرماه در خانه هایشان در شهرک گلستان بازداشت شدند و از منزل آنان 40 دستگاه گوشی تلفن همراه، مبلغ زیادی وجه نقد و مقدار قابل توجهی طلای مسروقه کشف شد. پس از آن جست وجوها برای یافتن متهم چهارم که از زمان حادثه متواری شده بود، ادامه یافت و مشخصات خودرو پژو 206 او به تمامی واحدهای گشتی ابلاغ شد تا اینکه علی اصغر نیز در حالی که در خیابان آزادی سوار اتومبیل پارک شده اش بود، دستگیر شد. کارآگاهان پایگاه دوم پلیس آگاهی هنگامی که به تحقیق از این متهمان پرداختند، متوجه شدند آنها که از سال ها قبل با هم دوست هستند هر کدام به صورت جداگانه عضو گلدکوئیست و یک شرکت هرمی دیگر شدند و سرنوشت مشابهی پیدا کردند و در نهایت تصمیم گرفتند ضمن زورگیری در دفاتر شرکت های گلدکوئیستی رعب و وحشت ایجاد کنند و اعضای آنها را بترسانند. چهار پسر جوان در اعترافات خود توضیح دادند در مجموع به هفت دفتر این شرکت ها یورش بردند و از حاضران زورگیری کردند. سرهنگ عباسعلی محمدیان رئیس پلیس آگاهی تهران در این باره گفت؛ شرکت های هرمی با متوسل شدن به شیوه های متقلبانه، به صورت حضوری یا از طریق اینترنتی با عضوگیری پول و سرمایه اعضا را اخذ می کنند و به آنها وعده های گوناگونی می دهند، از جمله اینکه در کمترین زمان با سرمایه گذاری پول در شرکت های زودبازده خارجی سود قابل ملاحظه یی را به آنها برمی گردانند، آنها را برای کار تجاری یا تفریح به کشورهای دیگر می فرستند، پس از جذب مبلغ مورد نظرشان از طریق معرفی اعضای جدید از طرف شرکت خارجی بازنشسته می شوند و تا آخر عمر از مزایای حقوق بازنشستگی برخوردارند و....در حالی که تمامی این وعده های فریبنده فقط برای کسب سود بیشتر و نامشروع سرکرده های این شبکه های هرمی است و برای اعضای پایین دستی شرکت به غیر از سرخوردگی، زیان مالی، درگیری، فرار و زندگی مخفیانه، سرقت، زورگیری، آدم ربایی، قتل و... چیز دیگری در پی ندارد.

سرهنگ محمدیان با تشریح اینکه رسیدگی به پرونده های هرمی از وظایف پلیس امنیت است و فقط در صورت بروز جرائمی از قبیل زورگیری از طریق مراجع قضایی به پلیس آگاهی ارجاع می شود، گفت؛ بررسی پرونده شرکت هایی که به پلیس آگاهی ارجاع شده حاکی است اغلب این شرکت ها حتی یک ریال هم به اعضای خود سود پرداخت نکرده اند و برخی از آنها فقط به صورت مجازی در سایت های اینترنتی مدعی پرداخت سود به اعضا می شوند تا از این طریق با فراهم کردن زمان بیشتر بتوانند با عضوگیری افراد بیشتری سود بالاتری کسب کنند. ادعای سرمایه گذاری سرکرده های گروه های هرمی در بازارهای جهانی صحت ندارد و در خصوص اکثریت قریب به اتفاق شرکت هایی که تاکنون متلاشی شده اند، مشخص شده بیش از 70 درصد وجوه واریزی اعضا به شرکت در بین سران اصلی تقسیم و مابقی آن نیز به صورت سود به سایر افراد پرداخت می شود.

سرهنگ محمدیان در پایان اشاره کرد؛ چهار متهم این پرونده که خود با رویای یک شبه پولدار شدن از قربانیان چنین گروه ها و شرکت هایی شدند هم اکنون به اتهام زورگیری، ایجاد رعب و وحشت در جامعه و تهدید به قتل دستگیر شده اند و پرونده آنها در مراجع قضایی و انتظامی در حال رسیدگی است.

در ادامه کارآگاهان با مراجعه به دو دفتر این شرکت ها در برابر 70 مالباخته قرار گرفتند. این در حالی بود که چندین نفر نیز حاضر به طرح شکایت و پیگیری قضایی موضوع نشدند. در حال حاضر تحقیقات برای شناسایی سایر مالباختگان ادامه دارد و ارزش اموال مسروقه تاکنون به بیش از 100 میلیون تومان رسیده است.

RajabRingo - سوپد - گوتنبرگ
نابرده رنج گنج میسر نمیشود .
چهار‌شنبه 27 آبان 1388

quick31 - امریکا - واشنگتون
گلدکوئیست کلاه بردار هستند پول میلیونها مردم رو خوردن . وهمچون شرکتی که سالهاست پول مردم رو با شیادی مخوره نمی تونه به کارش ادامه بده مگر باحمایت دولت سالهاست این شرکت در ایران با سواستفاه از شرایط بحران زده جوانان نامید وبیکار درایران با وعده دروغین پول دار شدن اقدام به اخازی از انان میکنه . (بدون عرق ریختن در منزل خود بنشینید و ثروتمند شوید و منتظر سکه های تقلبیه طلا باشید)
چهار‌شنبه 27 آبان 1388

farhod52 - ایران - تهران
بیشرفهای بیهمه چیز می خواهند شرکتهای هرمی را به لجن مال بکشن دیگه هرچی دزد و پدرسوخته است به اسم اعضای باند گلدکوئست جامیزنن
چهار‌شنبه 27 آبان 1388

armin_taroos - کره - گونپو
6 سال پیش ششصد هزار تومان من را مثل آب خوردن . انشاله پول بیماری بچه تون بشه.ش
چهار‌شنبه 27 آبان 1388

amir-amir - کانادا - تورنتو
تو مملکتى که دولتش دزد و کلاه بردار و متقلبه افتابه دزد ها شرکت درست مى کنند این مسئله تازه اى نیست از سال ٦٠ وجود داشت تحت نام شرکت هاى مضاربه اى فعالیت مى کردند پول هاى مردم را دریافت مى کردند تا مدتى هم به ازاى هر ١٠٠ هزارتومان ٣ هزار تومان سود مى دادند و بعد از چند ماهى حب جیم را مى خوردند دولت فخیمه اسلامى تمام هم و غمش این بود که سراغ این گروه و آن گروه سیاسى و فرهنگى برود افرادشان را دستگیر کند و روزنامه و کتاب را تخته کند الى آخر که تا الان هم مشغول همین کار است هنر دیگرى که ندارد نه اقتصاد مى داند نه سیاست بلد است سى سال است که دارد درجا مى زند و از جیب نفت خرج مى کند و هنوز دارد فکر مى کند که چگونه مى توان به مردم یادشان داد که وقتى به توالت مى روند اول پاى چپ را قرار دهند
چهار‌شنبه 27 آبان 1388

nader303 - ژاپن - ژاپن
سردسته این گلدکوئیستی ها هم سپاه پاسدارنه.
چهار‌شنبه 27 آبان 1388

mls_406 - ایران - تهران
گلد کویست چیه؟ وقتی نوشته سود ماهیانه پرداخت میکرده که دیگه کویست نیست . میشه investment
چهار‌شنبه 27 آبان 1388

مسلمان ایرانی - ایران - شیراز
بسیاری از حرکتها از دانشگاه تهران شروع میشه. شنیدم که برای اولین بار شرکتهای هرمی از دانشگاه تهران استارت خورده!
پنج‌شنبه 28 آبان 1388

atena10 - ایران - تهران
من خودم عضو شرکت گلد کوییست بودم و سکه ای که گرفتم بردم کریم خان مرکز طلا فروشی و به من گفتند طلا است ولی اون قیمتی که خریداری کردم به من نمی دند و ان رو هم روز اول قبل از اینک من وارد شم به این گروه برام توضیح دادند و گفتند باید فعالیت کنی و گرنه نمی تونی موفق بشی ؛ من چون بچه داشتم نمی تونستم ای طرف و اونطرف برم ولی خیلی هارو می شاسم که هنوز هم دارن فعالیت می کند: اگر توجیه بشید یاوارد می شوید و گنه نه؛ اونهایی که سرشون کلاه گذاشته شده به احتمال قوی آدمهای درپیت بهشون این کار رو معرفی کردند ؛ من خودم سودی که نکردم هیچی ضرر هم کردم ولی خودم هم می دونستم گر فعالیت نکنم پولی هم دستمو نمی گیره
پنج‌شنبه 28 آبان 1388

sabzehGhabaa - کانادا - تورنتو
مسلمان ایرانی - ایران - شیراز. اشتباه نکن. شروع همه فتنهه ها از بیت رهبری سپاه چارپایان و گور خمینی است.
پنج‌شنبه 28 آبان 1388

+0
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.