۵ تن از متهمان حوادث پس از انتخابات ایران به اعدام محکوم شده‌اند

 5 تن از متهمان حوادث پس از انتخابات ایران به اعدام محکوم شده‌اند

دادگستری کل استان تهران می‌گوید که حکم دادگاه در مورد ۸۱ متهم حوادث پس از انتخابات صادر شده است

قوه قضائیه ایران می گوید که برای ۵ تن از متهمان حوادث پس از انتخابات ریاست جمهوری این کشور حکم اعدام صادر کرده است.

دادگستری کل استان تهران روز سه شنبه ۲۶ آبان (۱۷ نوامبر) با صدور اطلاعیه ای اعلام کرد که این محکومان، به "وابستگی و عضویت در گروه های ضد انقلاب، تروریستی و معاند" متهم بوده اند.

یکی از مقامات دادگستری استان تهران اواسط مهر ماه خبرهای مربوط به صدور حکم اعدام برای سه تن از این متهمان را تأیید کرده بود.

زاهد بشیری راد، مدیر روابط عمومی دادگستری استان تهران به خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) گفته بود که (م.ز) و (الف.پ) به اتهام ارتباط با انجمن پادشاهی ایران و (ن.ع) به اتهام ارتباط با منافقین (سازمان مجاهدین خلق) به اعدام محکوم شده اند.

دادگستری تهران در اطلاعیه تازه خود نوشته است که نام و هویت محکومان به استناد تبصره ماده ۱۸۸ قانون آئین دادرسی کیفری ایران تا پیش از قطعی شدن حکم صادره برای آنها فاش نمی شود.

در کیفرخواستی که معاون دادستان عمومی و انقلاب تهران روز ۱۷ مرداد در جلسه محاکمه دومین گروه از متهمان حوادث پس از انتخابات ایران قرائت کرد، از محمدرضا علی زمانی، احمد کریمی، حامد روحی نژاد، آرش رحمانی پور و امیررضا عارفی به عنوان متهمان مرتبط با انجمن پادشاهی ایران در پرونده نام برده شده بود.

پیش تر برخی گزارش ها از صدور حکم اعدام برای محمدرضا علی زمانی حکایت داشت.

دادگستری استان تهران در اطلاعیه اخیر خود می گوید که تا کنون حکم دادگاه برای ۸۹ تن از بازداشت شدگان حوادث پس از انتخابات صادر شده است که بر اساس این احکام، علاوه بر ۵ نفری که به اعدام محکوم شده اند، ۸۱ نفر به حبس از ۶ ماه تا ۱۵ سال محکوم و سه نفر دیگر تبرئه شده اند.

در این اطلاعیه آمده است که این احکام غیرقطعی و قابل تجدیدنظرخواهی است و تعدادی از محکومان یا وکلای آنها به احکام صادره اعتراض کرده اند.

RajabRingo - سوپد - گوتنبرگ
جان مادرتون ازادشون کنید . شماها که میگید خدا رحیمه خدا کریمه خدا بنده هاشو می بخشه چطور شما که بنده خدا هستید نمی بخشیدپس چی شد رافت اسلامی .
چهار‌شنبه 27 آبان 1388

shabnam anti mammad! - استرالیا - سیدنی
منتظرم ببینم موسوی و کروبی چه واکنشی میخوان نشون بدن..
چهار‌شنبه 27 آبان 1388

invincible - آمریکا - مینستا
پیترو مرچنارو Marcenaro، رئیس کمیسیون حقوقبشر سناى ایتالیا، گفت سفارت ایتالیا در تهران، در جریان قیام مردم ایران، درهاى خود را به روى مردم گشود. نمایندگى ما در تهران بیش از بقیه کشورها براى ایرانیان ویزا صادر کرده و این یک نقطه افتخار و غرور براى کشور ما مىباشد. رئیس کمیسیون حقوقبشر سناى ایتالیا، گفت ما اطلاع داریم که در جریان هجوم به خوابگاه دانشگاه تهران، تعدادى از دانشجویان درحالیکه خواب بودند از پنجره خوابگاه به پایین پرتاب شدند و اسامى آنها را دردست داریم. وى این موضوع را به نقل از آلبرتو برادانینى Alberto Bradanini ، سفیر ایتالیا در تهران که در برابر کمیسیون حقوقبشر سنا گزارش داد، نقل کرد.
چهار‌شنبه 27 آبان 1388

arsene lupin - ایران - برزخ
در ایران قانون یعنی نقض قانون..
چهار‌شنبه 27 آبان 1388

ARTEMIS-SW - سوئد - مالمو
مرگ بر این دادگستری. بعد هم سازمانهائیکه جوانان را ترغیب به مبارزه کردند چه راهکاری برای جلوگیری از این احکام شرم اور دارند؟؟. مرگ بر ج.اسلامی و اسلامش
چهار‌شنبه 27 آبان 1388

$persian$ - ایران - تهران
دیکتاتوریه ناب محکومیت اعدام برای جرایم سیاسی.ببینم کدوم شیر ناپاک خورده ای میاد بازم از این احکام دفاع کنه
چهار‌شنبه 27 آبان 1388

Iranie Azade - آلمان - هامبورگ
در هیچ کشور متمدنى در دنیا فقط به خاطر عضویت در گروه یا حزبى و یا داشتن عقاید متفاوت شخصى را زندانى یا اعدام نمیکنند. این روشى که این اراذل (خامنه اى و احمدى نژاد) پیش گرفته اند فقط در کشورهاى دیکتاتورى مانند کره شمالى، چین، برمه و چندتاى دیگر استفاده میشود، حتى در افغانستان و عراق هم کمتر از این جور اعدام ها شاهدیم. پس مرگ بر على سگ دست و شرکا‌ء......
چهار‌شنبه 27 آبان 1388

شهیده الحجاب1 - ایران - اهواز
ARTEMIS-SW - سوئد - مالمو. اینقدر نعره نزن شیرت خشک میشه. بابا اینان اگه عقل داشتند خودشون رو بدبخت نمی کردند. به خاطر چندرغاز پول و به خاطر یک ویزای خارج ببین خودشون رو بدبخت کردند. ولی خدمونیم ها حسابی دخلشون رو دراوردند. زنده باد جمهوری اسلامی ایران. مرگ بر وطن فروشهای بی دین.مرگ بر رژیم پهلوی ومرگ بر منافقین . تا دیگر شاهد بی اصل ونصبهایی نباشیم که اموال مردم را به غارت ببرند.
چهار‌شنبه 27 آبان 1388

DERAK - انگلستان - لندن
درود .......... انجمن پادشاهی کی؟کجاست؟چکار میکنه؟دفترش کجاست؟. ای بی همه چیز ها با این اتهام های الکی ومسخره.......انجمن پادشاهی توسط فولادوند بدبخت تاسیس شد که اونم که در ترکیه ناپدید کردید دیگه اون 4تا هواداری هم که داشت تواین 2و3 سال ار دست داد ............. ننگ بر خرافات.. بدرود
چهار‌شنبه 27 آبان 1388

taraneh2008 - المان - هامبورگ
شهیده الحجاب1 - ایران - اهواز. .. از کدوم پایگاه بسیج پیام میگذاری .
چهار‌شنبه 27 آبان 1388

black chador - امریکا - ولدن
شهیده الحجاب1 - ایران - اهواز. . مواظب باش ابگوشت سوسمارت نسوزه. مرگ بر تازی چه در کویر چه در قم.
چهار‌شنبه 27 آبان 1388

ali r - ایران - تهران
شهیده حجاب تو هم یکی از امثال خامنه ای بی..هستی . مرگ بر خامنه ای مرگ بر جمهوری اسلامی مرگ بر دیکتاتور زنده باد ایران .پایان شما نزدیک است .
چهار‌شنبه 27 آبان 1388

kamia1 - المان - کلن
. شهیده الحجاب1 - ایران - اهواز! مرده شور افکار جمهورئ وحشیت رو ببرن که بجز قتل مردم چیزئ دیگه ایئ یاد نگرفتین
چهار‌شنبه 27 آبان 1388

alisam - ایران - تهران
RajabRingo - سوپد - گوتنبرگ . اینها از اسلام فقط کشت و کشتارشو یاد گرفتن.این اسلام اسلام که می کنن فقط برای منحرف کردن ذهن ماست.فقط به خاطر اینکه ما رو از بهشت و جهنمی که خودشون تعیین میکنن چه جوری باید باشه بترسونن.تا خودشون اموال این مملکتو به تاراج ببرن.فقط همین.
چهار‌شنبه 27 آبان 1388

dokhtare koorosh - امارات - دوبی
شهیده الحجاب1 - ایران - اهواز شهیده حجاب که الان پیش حوریاست نکنه دوباره زنده شده راستی اون 1ش چیه
چهار‌شنبه 27 آبان 1388

sara-j - سوید - استگهلم
متاسفانه این رژیم کثیف داره بد جور ما رو عادت میده به خبر اعدام شنیدن.گور بگور شی‌ خمینی که هر چی‌ میکشیم از دست توست.
چهار‌شنبه 27 آبان 1388

siavashoma - انگلستان - منجستر
شهیده الحجاب1 - ایران - اهواز شماها اگر شرف و ناموس و شیر مادری خورده بودید اینقدر طرفدار شکنجه و تجاوزو زندان و اعدام نبودید. ظلم ماندنی نیست و نوبت تو . ..هم میرسه. یکی به تو ریئست که پول خون نداهارو سر سفرتون میبرید بگه .یعنی پول اینقدر ارزش داره ؟ ترس از مردم داشته باشید وطن فروشان.
چهار‌شنبه 27 آبان 1388

zoya.sp - ایران - مشهد
شهیده الحجاب1 - ایران - اهواز.به به باور 88 می بینم با حجاب شدی!!!غصه نخور کم کم بقیه برادرای بسیجی ام از ترس مردم سیبیلاشونو میزنن چادر سرشون میکنن!! خیلی تابلو ایدی عوض کردی باور ..
چهار‌شنبه 27 آبان 1388

ARTEMIS-SW - سوئد - مالمو
شهیده الحجاب1 - ایران - اهواز . حقا که وقاحت شما را با هیچ ..قاتلی نمیتوان مقایسه کرد.مرده شور اون حجابت را ببرن با اون کامنت شرم اورت.اه.اه. ..
پنج‌شنبه 28 آبان 1388

شهیده الحجاب1 - ایران - اهواز
ای وطن فروشهای بی غیرت . کارتان به جایی رسیده که سر همدیگر را کلاه میزارید؟ بابا کدوم جنبش سبز کدوم کشک؟ هر روز یکی از این بی خبرها رو می فرستید جلو سپر این قرمه سبزی بشه. فردا هم پراهن عثمان علم می کنید که رژیم این کار رو کرد وان کار را. بابا تا کی بی عقلی؟ 4 نفر وطن فروش عروسک گردان از شما عروسک خیمه شب بازی درست کرده وهرجور که دوست دارند سوکتون میدن شما هم ادا اطفال در میارید. بالا غیرتن کمی از اون مغزهای دست نخوردتون هم استفاده کنید. ببینید بعد از این همه غوغا که به پا کردید چه چیزی عایدتون شد؟ اخر تا کی بی عقلی. من اگه شمارو نصیحت میکنم میدانم که سرتون کلاه رفته و وظیفه خودم را بعنوان یک ایرانی البته فقط ایرانی های حقیقی که شیطان در وجودشان است راهنمایی کنم وبا وطن فروشها برخورد بد داشته باشم. مرگ بر رژیم پهلوی درود بر جمهوری اسلامی ایران مرگ بر منافق ووطن فروش.
پنج‌شنبه 28 آبان 1388

punisher - ایران - شیراز
شهیده الحجاب1 - ایران - اهواز. ای تازی پرست / بی شرم / 1400 ساله که خون تمام ماها رو تو شیشه کردید / میاد روزی که همتون رو بفرستیم پیش اون جدتون.....
پنج‌شنبه 28 آبان 1388

alisam - ایران - تهران
شهیده الحجاب1 - ایران - اهواز . تو از همین جوجه بسیجی ها هستی .یه چیز ..دستت بدن مشکلت حل میشه.
پنج‌شنبه 28 آبان 1388

esta - اتریش - سالزبورگ
شهیده الحجاب1 - ایران - اهواز. همین که اومدی و داری چرت وپرت می گی ها برای ما کلی یه می دونی چرا؟ واسه اینکه انقدر ترسیدی که نمی دونی باید چیکار کنی داری از عقده می ترکی شهید حجاب هم یه آدم عقده ای بود مثل تو که به درک واصل شد پس خدا شما هارو هم لعنت کنه
جمعه 29 آبان 1388

شهیده الحجاب1 - ایران - اهواز
punisher - ایران - شیراز . بزرگتر های اتش پرستت نتونستند تو جوجه میخوای این کار رو بکنی؟ فعلا که توی اتشی که در خانتون می پرستی بسوز تا بعدها. فعلا بچه تر از این هستی که به این چیزها هم فکر کنی. alisam - ایران - تهران همین جوجه کلی حالتون رو گرفته شدید مثل لبو از عصبانیت. بپا فشارت نیفته. یه بنده خدایی گفت همیشه فحاشی بی عقلان از خشم مضاعفشونه که فشار بر تمام وجودشون میاره. بپا خودت را یه موقع از این فشار خراب نکنی... esta - اتریش - سالزبورگ بسیجی می میرد هرگز نمی هراسد.
جمعه 29 آبان 1388

alisam - ایران - تهران
شهیده الحجاب1 - ایران - اهواز . هنوز اون چیز .. دستت نرسیده؟! ادرستو بگو واسه خودمو با پیک موتوری برات بفرستم.
جمعه 29 آبان 1388

Kavkaz - ایران - تهران
شهیده الحجاب1 - ایران - اهواز -من خودم با کمال میل حاضرم بسیجی ها را به آرزویشان که شهادت است برسانم.اما در مورد آتش پرستی که اظهار نظر کردی معلوم شد که اصلا سواد نداری چون ایرانیها قبل از ورود اعراب به ایران یکتا پرست بودند و آتش را مظهر پاکی می دانستند.
شنبه 30 آبان 1388

شهیده الحجاب1 - ایران - اهواز
kamia1 - المان - کلن. کیمیا جون مرده شور اگر خواست بشوره باید تو را 100 مرتبه بشوره ...بابا برید غاز بچرونید. سبزی جنبش به خاطر سیادت مریدتونه واون هم 100 درصد مسلمان چون از نوادگان کسی هست که شما وطن فروشها روزی 100 مرتبه فحاشی اون را می کنید.نواده پیغمبر است. پس اینجا معلوم میشه دشمنی شما و دوستی با جنبش سبز دوستی خاله خرسه ودشمنی با اسلامه نه با حکومت اسلامی.
شنبه 30 آبان 1388

مهرتابان - ایران - تهران
دوستان کل دنیا علیه نقض حقوق بشر در ایران متحد شدند دیروز جمعه با تلاش کانادا و مدافعین حقوق بشر قطعنامه ای علیه ایران صادر شده که من هنوز جزپیاتش را نمی دانم.ولی امیدوارم با تلاش ما در داخل و کمک مدافعین حقوق بشر از اجرای این حکم جلوگیری شود ***ما متحد و بیشماریم***شهیده الحجاب1 - ایران - اهواز دوست هموطن که خودت را ایرانی میدانی رسم تازه واردی احترام به بقیه قدیمیتر هاست دوم این خبر ناراحتت نکرد؟دارن هموطناتو میکشن غیرتت کجا رفته ؟هنوز از این جانیان بی دین که به نام دین امثال ترا فریب میدهند دفاع میکنی؟
شنبه 30 آبان 1388

آنتی کافر1 - ایران - شیراز
alisam - ایران - تهران. ری...پسر! خوشم میاد به هیچی حسابت نکرده که جوابت بده. ..
شنبه 30 آبان 1388

alisam - ایران - تهران
آنتی کافر1 - ایران - شیراز. چیزی نداره که بخواد حساب کنه یا نکنه.تو ام زیاد از مال اون بالا نرو چون نداره میفتی زمین دست و پات میشکنه!
شنبه 30 آبان 1388

+0
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.