بانوان اول مشرق زمین: از همسر رییس‌جمهور ایران تا ملکه‌ی اردن + عکس

بانوان اول مشرق زمین: از همسر رییس‌جمهور ایران تا ملکه‌ی اردن

همسر رئیس جمهور ایران                                              ملکه ی اردن

میشل اوباما، همسر باراک اوباما و کارلا برونی، همسر نیکولا سارکوزی را می‌توان خبرسازترین بانوان اول حال حاضر دانست. اما در این بین، همسر روسای جمهور ایران و کشورهای خاورنزدیک در کجای دنیای "بانوان اول جهان" ایستاده‌اند؟

میشل اوباما ( آمریکا ) و کارلا برونی ( فرانسه )

سالیان زیادی سیاست را تنها قلمرویی مردانه می‌دانستند که زنان حتی اجازه‌ی عبور از شعاع چند کیلومتری آن را نداشتند و حضور هیچ بانویی در گفت‌وگوهای سیاسی مردانه تاب آورده نمی‌شد. با این حال آنها که تاریخ خوانده‌اند، به‌خوبی می‌دانند که هرچند زنان حکم ممنوع الورود بودن به دنیای سیاست را داشته‌اند، اما کم نبوده‌اند تصمیات حساس تاریخی که می‌توان ردپای پررنگ زنان را در اتخاذ آنها به خوبی مشاهده کرد: قتل امیرکبیر به فرمان مادر ناصرالدین شاه، آتش زدن تخت جمشید از سوی اسکندر مقدونی که برخی معشوقه‌ی وی را محرک آن می‌دانند و یا ماری آنتوانت، ملکه‌ی نامدار فرانسه که تأثیرات منفی فراوانی بر لویی چهاردهم داشت و او را یکی از مقصران اصلی به راه افتادن انقلاب فرانسه می‌دانند.

 

 دنیای امروزی سیاست با سال‌ها و قرن‌های گذشته، دست‌کم از نظر میزان حضور زنان در این قلمروی تا پیش مردانه، تفاوت‌های چشمگیری داشته است: میشل اوباما، در زمان مبارزات انتخاباتی همسرش، در چندین مورد به جای او سخنرانی می‌کند و سرانجام نیز به عنوان نخستین بانوی اول سیاه‌پوست آمریکا قدم به کاخ سفید می‌گذارد.

 

پرنسس دایانا، همسر پیشین پرنس چارلز ولیعهد بریتانیا، به چهره‌ا‌ی فراملی بدل می‌شود؛ تا آن اندازه محبوب که مراسم خاکسپاری‌اش در صف پربیننده‌ترین برنامه‌های تلویزیونی جهان قرار می‌گیرد. اما در این میان، بانوان اول کشورهای شرقی و به خصوص خاورمیانه در کجای دنیای سیاست ایستاده‌اند؟ این منطقه از جهان همواره در تیررس خبری قرار داشته است و روند آنچه که این روزها در خاک کشورهای آن رقم می‌خورد، باعث شده تا هم‌اکنون بیشتر از گذشته توجه عمومی را به خود جلب ‌کند.

 

تصویری از پرنسس دایانا در سال ۱۹۹۵. دایانا یکی از محبوب‌ترین اعضای خانواده‌ی سلطنتی در بریتانیا بود

 

این بار اما به سراغ زنانی رفته‌ایم که پشت سر دولتمردان این کشورها ایستاده‌اند و در برخی موارد کمتر نامی از آنها برده می‌شود؛ بانوان اول شرقی که خواه زیر سایه‌ی پررنگ همسرانشان قرار گرفته‌اند و خواه چنان مستقل بوده‌اند که چهره‌اشان برای مردمان غرب کره‌ی زمین شناخته‌ شده‌تر از مردانشان است.

 

هیرو ابراهیم احمد ( عراق )

 

 

بانویی مسن و غیر محجبه که ۲۹ سال پیش با جلال طالبانی ازدواج کرد و بیشتر هم تمایل دارد زیر سایه‌ی همسر قرار بگیرد. همین امر هم دلیلی است که موجود نبودن عکس‌هایی از وی را توجیه می‌کند. هیرو ابراهیم احمد تنها یک بار تیتر خبر رسانه‌های جهان شد و آن نیز به ماه مه سال ۲۰۰۸ باز می‌گردد، زمانی که سوءقصدی به جان بانوی اول عراق صورت گرفت.

 

در آن زمان همسر رییس‌جمهور عراق قصد حضور در مراسمی فرهنگی را در پایتخت این کشور داشت که بمبی در نزدیکی خودروی وی منفجر شد. در این حادثه به وی آسیبی نرسید اما چهار محافظ وی زخمی شدند.

 

جلال طالبانی از طریق پدر همسرش با وی آشنا شد. پدر هیرو ابراهیم احمد نویسنده‌ای کرد بود که در هنگام تشکیل "اتحادیه‌ی مهینی کردستان" از سوی جلال طالبانی از وی حمایت کرد.

 

 

 

آمنه اردوغان ( ترکیه )

 

 

آمنه اسم چندان نادری در ترکیه به شمار نمی‌آید و زنان زیادی هستند که والدینشان در بدو تولد نام مادر پیامبر اسلام را برای آنها برگزیده‌اند. اما ترکیه سال‌ها بود که آمنه‌ای همچون "آمنه اردوغان" را تجربه نکرده بود. این زن ۵۴ ساله که در سال ۱۹۷۸ با رجب طیب اردوغان ازدواج کرده، محجبه است و "توربان" به سر می‌کند. آن هم در کشوری که تاریخش نام فردی همچون آتاتورک را در خود ثبت کرده و مسئله‌ی حجاب همواره موضوعی بحث‌برانگیز در آن به شمار می‌رود.

 

از آمنه اردوغان در بسیاری از کشورها استقبال می‌شود، به جز در زادگاهش. محجبه بودن خانم اردوغان برای احمد نجدت سزر، رییس‌جمهور سکولار پیشین ترکیه، تا آن اندازه غیر قابل تحمل بود که از او برای هیچ مراسمی دعوت به عمل نیاورد.

 

البته امروزه با به روی کار آمدن عبدالله گل به سمت ریاست جمهوری ترکیه، کار برای آمنه اردوغان راحت‌تر شده است، زیرا خیرالنسا گل نیز جزو بانوان محجبه‌ی این کشور محسوب می‌شود.

 

اسما اسد ( سوریه  )

 

زمانی که بشار اسد بر صندلی ریاست‌جمهوری سوریه نشست، همسر وی با شلوار جین و تی‌شرت سفرهای اکتشافی خود را به گوشه و کنار سرزمینی که همسرش اینک مقام اول سیاسی در آن را بر عهده داشت، آغاز کرد.

 

 این بانوی ۳۳ ساله متولد شهر لندن است و پدرش یکی از متخصصان به‌نام سوری در زمینه‌ی قلب محسوب می‌شود. اسما اسد در رشته‌ی علوم کامپیوتری و ادبیات فرانسه از دانشگاهی در برتانیا فارغ‌التحصیل شد و تنها عشق به همسرش بشار اسد بود که باعث شد این زن تحصیلکرده و زیبای عرب به زادگاه والدینش بازگردد. او در سال ۲۰۰۱ نخستین سازمان غیر دولتی (NGO) را در سوریه تأسیس کرد. 

 

 

ملکه رانیا ( اردن )

 

رانیا ال‌ یاسین را می‌توان بدون تردید ستاره‌ی بانوان اول کشورهای مشرق زمین دانست. زنی زیبا و جذاب، با اعتماد به نفس، تحصیلکرده و مسلط به زبان انگلیسی که تاکنون چندین بار مهمان ویژه‌ی برنامه‌های تلویزیونی مشهور آمریکا، از جمله "اپرا وینفری" بوده است.

 

رانیا در روز ۳۱ آگوست سال ۱۹۷۰ در خانواده‌ای فلسطینی‌تبار و با تحصیلات عالی در شهر کویت به دنیا آمد. وی فارغ‌التحصیل رشته‌ی بازرگانی از دانشگاه آمریکایی شهر قاهره است. رانیا در سن ۲۳ سالگی در مراسم شامی با ملک عبدالله، پادشاه کنونی اردن آشنا شد که این آشنایی سرانجام به ازدواج این دو با یکدیگر ختم شد. 

 

ملکه رانیا علاوه بر داشتن یک وبسایت شخصی، دارای یک صفحه‌ی اختصاصی در سایت یوتوب نیز هست و تا کنون در فعالیت‌های اجتماعی بین‌المللی شرکت داشته است. تلاش‌های ملکه‌ی اردن در راه احقاق حقوق زنان عرب باعث مخالفت‌ با وی و همچنین دشمن‌تراشی‌ از سوی مسلمانان افراطی برای او شده است.

 

 

وفا سلیمان ( لبنان )

زمانی که وفا سلیمان در سال ۱۹۷۳ با همسرش میشل سلیمان آشنا شد، به هیچ‌وجه گمان نمی‌کرد که روزی در جایگاه بانوی اول لبنان بنشیند، زیرا در آن زمان میشل سلیمان تازه از دانشگاه نظامی فارغ‌التحصیل شده بود.

 

از همین رو نیز این بانوی ۵۷ ساله از همان ابتدا بر روی پای خود ایستاد و با اتمام تحصیلاتش در رشته‌ی علوم تربیتی شغل معلمی را برای خود برگزید. وی سپس به عنوان متخصص امور تربیتی در وزارت آموزش و پرورش لبنان مشغول فعالیت شد که پس از ارتقای درجه‌ی همسرش به ریاست ارتش این کشور از شغل خود کناره گرفت.

 

اما مرتبه‌ی بالای سیاسی میشل سلیمان باعث نشد تا همسر وی به خانه‌نشینی روی آورد. وفا سلیمان که خود مادر سه فرزند به شمار می‌رود، فعالیت‌های اجتماعی در زمینه‌ی حقوق کودکان و زنان را در پیش گرفت و توجه خود را بیش از پیش به امور آموزشی معطوف کرد.  

 

 

امینه عباس ( فلسطین )

 

همسران رهبران فلسطینی را می‌توان تنها سایه‌های مردانشان دانست؛ زنانی که به ندرت در اجتماع ظاهر می‌شوند و در معدود دفعات حضورشان نیز همواره در چند قدمی همسرانشان بوده‌اند. امینه عباس، همسر محمود عباس، رییس تشکیلات خودگردان فلسطین به این دسته تعلق دارد. او نمونه‌ی کاملا متضاد همسر یاسر عرفات به شمار می‌رود.

 

در حالی‌که همسر عرفات بیش از همه به دلیل تمایل به زندگی مجلل و لوکس و مسافرت‌های خارج از کشور چهره‌ی شناخته شده‌ای برای رسانه‌ها محسوب می‌شود، امینه عباس، زنی است که جزییات فراوانی از وی در دسترس نیست. از زمان روی کار آمدن محمود عباس، تنها عکس‌های اندکی از همسر وی منتشر شده‌اند که بانویی محجبه را نشان می‌دهند که هیچ‌گاه در سفرهای برون مرزی همسرش را همراهی نکرده است.

 

آخرین حضور اجتماعی قابل توجه امینه عباس به ماه نوامبر سال گذشته‌ی میلادی باز می‌گردد؛ زمانی که بانوان اول کشورهای عربی در ابوظبی گرد هم آمدند تا برای پیشبرد حقوق زنان با یکدیگر گفتگو کنند.

 

در زندگی‌نامه‌ی محمود عباس آمده است که او سه فرزند پسر دارد و بزرگترین فرزندش سال‌ها پیش بر اثر نارسایی قلبی درگذشته است.

 

 

اعظم السادات فراحی ( ایران )

 

لفظ بانوی اول در زبان سیاسی ایران لفظ رایجی نیست و وجود چنین بانویی در روند کنونی سیاسی کشور تصور غریبی است. پس از انقلاب اسلامی، همسران دولتمردان ایران همگی زنانی بوده‌اند که ایستادن در سایه‌ی مردانشان را ترجیح داده‌اند و هیچ‌کدام فعالیت جدی چه در عرصه‌ی سیاسی و چه در عرصه‌های اجتماعی نداشته‌اند. تصاویر اندکی از آنها نیز منتشر شده و اطلاعات دقیقی هم از زندگی‌نامه‌ی آنان در دسترس نیست.

 

اعظم السادات فراحی، همسر محمود احمدی‌نژاد است که تا کنون تنها دو بار همراه همسرش عازم سفر برون مرزی شده که هر دوی آنها در سال ۱۳۸۷ و به مقصد ترکیه و کشور آفریقایی کومور بوده است. تا کنون خانم فراحی یک بار نسبت به وقایع سیاسی عکس‌العمل نشان داده است که آن نیز به نامه‌ای باز می‌گردد که وی سال گذشته خطاب به سوزان مبارک، همسر رییس‌جمهور مصر نوشت.

 

این نامه به مناسبت حوادث اخیر نوار غزه نوشته شده و در آن آمده بود: « سرکار خانم سوزان مبارک همسر رئیس‌جمهوری مصر، در شرایطی که معمولاً همسران روسای جمهوری مسوول خیریه‌ها می‌شوند و با مردم مستمند و بیمار همدردی می‌کنند، چطور است که در این حادثه عظیم که همه ملت‌ها به خروش آمده‌اند، شاهد سکوت یا بی‌تفاوتی بعضی از آنها هستیم؟ شما می‌دانید فرصت خدمت به مردم و به‌خصوص ستمدیدگان، یک هدیه و توفیق الهی است و اگر فرصت‌سوزی شود، غضب الهی را به دنبال خواهد داشت.»

 

 

زینت کرزی ( افغانستان)

 

 

بانوی اول افغانستان، زنی تحصیلکرده است که در سال ۱۹۹۹ با حامد کرزای، رییس‌جمهور این کشور ازدواج کرد. زینت کرزای متولد شهر قندهار است و در رشته‌ی پزشکی زنان از دانشگاه کابل فارغ‌التحصیل شده است. او چندین سال در بیمارستانی در پاکستان مشغول به کار بوده اما پس از ازدواج با حامد کرزای فعالیت بیرون از خانه را کنار گذاشته است.

 

خانم کرزای در سال ۲۰۰۴ و در زمان ریاست‌جمهوری محمد خاتمی سفری به ایران داشت و در پی آن یک سال بعد میزبان زهره صادقی، همسر محمد خاتمی شد. این دیدار یکی از معدود موقعیت‌هایی بود که برای نخستین بار تصاویری از خانم کرزای در رسانه‌های افغانستان منتشر شد.

 

حامد کرزای و همسرش ۱۶ سال با یکدیگر اختلاف سن دارند و در سال ۲۰۰۷ صاحب نخستین فرزندشان شدند؛ پسری به نام میرویس، نام یکی از شاهان پیشین افغانستان.

 

 

 

سوزان مبارک ( مصر )

 

همسر رییس‌جمهور مصر را می‌توان در زمره‌ی زنانی دانست که فعالیت‌های خیریه در صدر اولویت‌های کاریشان قرار دارد. لیست مؤسساتی که توسط سوزان مبارک اداره می‌شوند یا اینکه او در آنها سهمی دارد، طولانی است. برای این بانوی سالخورده حضور در برنامه‌ی کودک به همراه لارا بوش، بانوی اول پیشین آمریکا و کتابخوانی برای بچه‌ها با هدف تشویق آنها به مطالعه، کاری خارج از قاعده نیست.

 

خانم مبارک در سال ۱۹۴۱ از مادری پرستار اهل کشور ولز و پدری مصری و پزشک متولد شده و در دانشگاه آمریکایی قاهره در رشته‌ی علوم سیاسی و علوم اجتماعی تحصیل کرده است. او دو پسر دارد که تنها آنها او را "مامان" صدا نمی‌زنند، زیرا رسانه‌های کشور مصر هم بیشتر با عنوان "مامان سوزان" از بانوی اول این کشور یاد می‌کنند.

 

 

سارا نتانیاهو ( اسرائیل )

 

سارا نتانیاهو زنی است که هرچند عنوان بانوی اول اسرائیل را با خود یدک می‌کشد، اما در برخی موارد همسرش ترجیح داده است تا از حضور وی در مراسم‌ رسمی چشم‌پوشی کند. مستخدمان و کارکنان منزل نخست‌وزیر اسرائیل از صحنه‌های مرافعه، حسادت‌های زنانه یا تحقیر کردن زیردستان توسط این بانوی ۵۱ ساله یاد می‌کنند.

 

از دوره‌ی نخست به روی کار آمدن نتانیاهو، این امر برای رسانه‌‌های این کشور نیز روشن شد که همسر وی را نمی‌توان در زمر‌ه‌ی زنان با اعتماد به نفس دانست. بنیامین نتانیاهو تقریبا در تمامی مبارزات انتخاباتی خود در ابتدای سال جاری میلادی بدون همسرش در اجتماع حاضر می‌شد.

 

در هنگام سفر بنیامین نتانیاهو به واشنگتن، مشاوران سیاسی وی سخت برای برآورده کردن درخواست سارا نتانیاهو تلاش می‌کردند که مایل بود با میشل اوباما دیدار کند. هرچند دست آخر خانم اوباما رفتن به یک مراسم باله در نیویورک را به برگزاری این دیدار ترجیح داد.  

 

از زمان شروع دوره‌ی دوم ریاست جمهوری نتانیاهو، همسر وی سعی کرده است تا جنبه‌ی دیگری از خود را به نمایش بگذارد. او  فعالیت‌هایش را بیش از همه بر روی شغلش که روانشناسی کودک در اداره‌ی شهری اورشلیم است، متمرکز کرده است. این بار بانوی اول اسرائیل مشغله‌های شغلی‌اش را دلیل عدم همراهی همسرش در سفر اخیر اروپایی وی ذکر کرده است.

 

angelx - انگلیس - لندن
والا امینه عباس در برابر این خانم دماغ یه پا مدله !!
چهار‌شنبه 27 آبان 1388

pahlavi100 - آمریکا - کالیفورنیا
کاش یک اشاره‌ای هم به بانوی اول ۳۰ سال پیش ایران میشد. مطمئناً شهبانو فرح پهلوی هنوز در قلب اکثریت ایرانیان بانوی اول است.
چهار‌شنبه 27 آبان 1388

applejuice - کانادا - تورونتو
باعث شرمندگی....
چهار‌شنبه 27 آبان 1388

alireza.ch - سوییس - نوشاتل
ای لعنت به هر چه آمریکایی و انگلیسی و جوجه کمونیست و مارکسیست اسلامیست و شاه فضول و آخوند شیاد و مسلمان مسجدی باد که ما را به دامان جمهوری اسلامی انداختند!
چهار‌شنبه 27 آبان 1388

persianshadow1 - انگلستان - برایتون
این زنیکه و شوهرش مایه شرم هستند! اگه اینها ایرانی هستند من یکی از ایرانی بودن خودم استعفا میدم! من نمیدونم چرا اینها این شکلی هستند؟ چه اصراری دارن ایرانیها رو با این قیافه های زشت به دنیا معرفی کنند! چه گیری کردیما!! خدایا ما را از دست این اهریمن های زشت صورت و زشت سیرت نجات بده!
چهار‌شنبه 27 آبان 1388

778899 - ایران - شیراز
بیش از این که سیمای انسانها زیبا باشه ،باید سیرت انسانها زیبا باشد.بعضی انسانها سیمای زیبایی دارند ولی در عوض سیرت بسیار زشتی دارند، بعضی دیگر سیمای زشت ولی سیرت زیبایی دارند..و چه بدبخت کسانی که هم سیمایی زشتی دارند و هم سیرت زشت...حالا میتوانیم بگوییم امثال احمدی نژاد و ایل و تبارش جز کدام دسته هستند؟؟؟؟؟؟
چهار‌شنبه 27 آبان 1388

bavar88 - هلند - امستردام
زیبایی یک زن فقط برای همسر وی توجیه پذیر است نه اینکه بصورت بزک کرده زیبایی های ظاهری را در ملا عموم به نمایش بگذارد. به نظر می رسد که همراه داشتن زنان در مناسبتهای رسمی سران دنیا شبیه نمایش گذاشتن عروسکهای ویترینی خودشان است. برای همین بوده که شجریان نخواسته از نمایش عمومی عقب بماند. در هر صورت/ ای زن از فاطمه به تو اینگونه خطاب است....ارزنده ترین زینت زن حفظ حجاب است.
چهار‌شنبه 27 آبان 1388

bavar88 - هلند - امستردام
در ضمن زن در فرهنگ غربی یعنی کالای مصرفی و تجدید ناپذیر. هر چه لوکس تر مشتریش پولدارتر! نه ارتمیس سویدی؟
چهار‌شنبه 27 آبان 1388

RajabRingo - سوپد - گوتنبرگ
انقلاب کردیم که فرح بره اعظم السادات بیاد به قول مشدی باقر پس ماهاها چی مثل اقای مخمل باف تادیروز کرواتیهارو مسخره میکردند ولقب بچه فوفول میدادن امروز پاپیون میزنن و قهوه فرانسه میل میکنن فردا هم اعظم السادات اسمشو میذاره مارگریت السادات مدل موی فرحی هم میزنه یه کالسکه هم از انگلیس سفارش میدن محمود هم کاپشن خشکلشرو با یه فراک تاخ میزنه میشینه تو کالسکه دست تکون میده به همین سادگی . پس ماهاها چی ..........
چهار‌شنبه 27 آبان 1388

black chador - امریکا - ولدن
bavar88 - هلند - امستردام. ...ارزنده ترین زینت یک زن سواد و شعورش هست. دوما در اسلام زن نصف ادم حساب میشه. یک سگ در غرب بیشتر حق داره تا یک زن در کشورهای اسلامی. در اسلام یک مرد میتونه با یک نوزاد ازدواج کنه اگر پول کافی بده به خانواده اش.
چهار‌شنبه 27 آبان 1388

sasan-AM - سوئد - ژامبون
bavar88 - هلند - امستردام نظرات شما و شبیه به شما را فقط میشه در دانشگاه علوم سیاسی امام صادق پیدا کرد. جایی که افکار طالبانی و شستشوی مغزی انجام میشه . شما و هم عقیده های شما هنوز در 1400 سال پیش به سر میبرید. به نظر من شما هم باید باشید و نظرتون رو بگید تا مردم بتونن قضاوت کنن. در ضمن در غرب با باتوم نمی زنن تو سره کالاهای مصرفی شون تا امام زمانشون ظهور کنه.
چهار‌شنبه 27 آبان 1388

kadkhoda saeid_uk - انگلیس - منچستر
pahlavi100-کالیفرنیا؛ دوست عزیز اگر این اخوندای کثیف و اجنبی نبودن؛ به جای این زنیکه از شوهرش میمون تر؛ همسر(رضا شاه پهلوی دوم)باید به عنوان ملکه ایران تو این اجلاس شرکت میکرد. بعضی وقتها اینقدر فکرش اذیتم میکنه که فریاد میکشم؛ خدایا اخه چرا ما ایرانیها باید از عرش به فرش افتادیم؟؟
چهار‌شنبه 27 آبان 1388

Hoja Verde - ایران - تهران
برای این زنیکه و شوهر نفهمش باید افسوس خورد. فلسفه ی حجاب چیست؟ این که زن باعث جلب توجه نشود. ولی این زنیکه با چادر مسخره اش توجه همه رو به خودش جلب میکند. خلایق هر چه لایق. نماینده ی کشور ما اینها هستند!
چهار‌شنبه 27 آبان 1388

OmidParsi - ایران - تهران
چقدر گیر می دین ، (( علف )) باید به دهن (( بزی)) مزه بده . که می ده !
چهار‌شنبه 27 آبان 1388

majidm4 - ایران - مشهد
black chador - امریکا - ولدن. شاید اطلاع درستی از احکام ندارید چون آنچه که نصف محسوب میشه در قسمت ورثه است نه اینکه زن نصف مرد باشه تازه اونجا نیز خیلی احکام دقیقی ذکر شده که نیاز به مطالعه بیشتر است به شنیده ها اکتفا نکنید و بیشتر تفحص کنید ضمن اینکه این مطلب واضح است که غرب از زن بعنوان کالا استفاده میکنه میگید نه یک سر برو بیرون و از اول خیابان تا آخر خیابان ببین چند جا از زن برای تبلیغ کالا و یا در جهت آن استفاده شده؟ بنابراین علیرغم بیشتر افراد که دوست ندارند زن در پوشش باشه به نظر میرسد که زن با پوشش امنیت بیشتری داره. پس بنظر میرسه که حجاب ارزنده ترین است ونه دیگر چیزاهایی که برای فرد امنیت نمی آورد. موفق باشید
چهار‌شنبه 27 آبان 1388

quick31 - امریکا - واشنگتون
به black chador - امریکا - ولدن و سایر افراد دیگر توصیه می شود از سروکله زدن با این کوته فکران روزگار که حداقل 500 سال از انسانیت عقب افتاده اند جدا خوداری شود و فقط در یک کلمه می شود گفت متاسفم
چهار‌شنبه 27 آبان 1388

amin7777 - انگلستان - منچستر
bavar88 - هلند - امستردام . تو هم فقط کارت این که از جمهوری اسلامی پول بگیری و بیای اینجا برای هر موضوعی یه ...پرتی بگی.(نقطه چین رو به دلخواه خودتون توش کلمه بزارید)
چهار‌شنبه 27 آبان 1388

نیک پندار - ایران زمین - شیراز
bavar88 - هلند - امستردام عزیزم از حضرت صادق ع به شیعیان سفارش شده: مراقب باشید باعث بدنامی ما نشوید، جنابعالی بیشترین خدمتی که به اسلام میتونی بکنی اینه که اصلا اینجا کامنت نذاری چون بعضی از دوستان هر حرفی که از طرف هر به ظاهر مسلمانی زده شود را به پای اسلام میذارن در ضمن منم یک مسلمانم و میخوام بدونم این حدیثی که از فاطمه س گفتی سندش چیه؟
چهار‌شنبه 27 آبان 1388

roshan1980 - ایران - ایران
bavar88 - هلند - امستردام . واقعا دلم برات میسوزه. کاش حداقل یکم مطالعه داشتی که سنجیده تر از عقایدت دفاع میکردی
چهار‌شنبه 27 آبان 1388

siamakk - ایران - تهران
اسمش برازنده ی دماغشه! بابای ..باید اسم دختر زشتشو میذاشت اعظم الدماغ!
چهار‌شنبه 27 آبان 1388

yavar1355 - آمریکا - هستون
bavar88 - هلند - امستردام. عزیزم وقتی از زنان مسلمان محجبه تعریف میکردی ، رایحه خوش عرق و گلاب (البته بصورت میکسچر) و حمام هفته ای یکبار اون هم جمعه صبح رو فراموش کردی. اینا رو هم همین جوری برای یاد آوری گفتم. خداوند متعال آنشاء الله شما رو هم در این جهان و هم در آن جهان با همین مدل محجبه (اختصارا کک-مک) محشور بگرداند. آن شاء الله که همین زن احمدی نژاد 7 شب پشت سر هم بیاد تو خوابت. آمین یا رب العامین.
چهار‌شنبه 27 آبان 1388

90min - ایران - ابادان
bavar88 - هلند - امستردام . در ضمن زن در فرهنگ غربی یعنی کالای مصرفی و تجدید ناپذیر ////////. اخه ساواکی جون اینا که زنهای مشرقی هستن این اژدهاالسادات شما حجاب بر صورت کشیده تا کراهت چهرهاش نمایان نشه که توی این مسیله هم شکست خورده /کله پوک باید میفهمید که سیرت زشت تر از صورتش بیشتر بر مردم هویداست
چهار‌شنبه 27 آبان 1388

Miss king - هندوستان - دهلی
خوب بانوی ایران هم یه نوع مد جدید آوردن. همه لختی . این هم این جوری. به این چیزا نباید گیر داد. فهم و شعورش رو ببیند. والا ما ایرانی ها فقط از با حجاب بدمون میاد.
چهار‌شنبه 27 آبان 1388

90min - ایران - ابادان
bavar88 - هلند - امستردام . در ضمن زن در فرهنگ غربی یعنی کالای مصرفی و تجدید ناپذیر . جاسوسک در زبان اسلام هم یعنی هیچ//
چهار‌شنبه 27 آبان 1388

gogoli - ایران - تهران
pahlavi100 - آمریکا - کالیفورنیا .. خیلی بی نمکی!
چهار‌شنبه 27 آبان 1388

shabnam anti mammad! - استرالیا - سیدنی
زمانی بانوی اول ایران ثریا ملکه گل سرخ و شهبانو فرح یکی از متشخص و در عین حال زیباترین زنان سیاسی دنیا بودند. اما حالا یک دماغ برامون شده بانو!!!
چهار‌شنبه 27 آبان 1388

abbasali - ایران - مازندران
bavar88 - هلند - امستردام . نمیدونم کی هستی ولی مطمئن هستم مسلمان نیستی چون نصف فحش های که به مسلمانا تو سایت میدن برای کامنتهای توست. ..
چهار‌شنبه 27 آبان 1388

Atheist-0 - کانادا - ونکوور
bavar88 - هلند - امستردام. شما بجای اینکه از..استاد شجریان بخوری بفرمائید این اعظم الله فراخ تحصیلاتش چیه و چند کلاس سواد داره حالا قیافه انترش بیخ ریش شوهر میمونش. از حجاب فرمودید من در ایران چه قبل از عن قلاب و چه بعدش هرگز فاحشه ای را بدون چادر ندیدم. در ضمن ممکنه در زمان فاطی شما فقط حجاب ارزنده بوده اما در زمان حال میزان خردمندی و داشتن دانش باضافه نجابت ذاتی ارزنده است و بس.
چهار‌شنبه 27 آبان 1388

forouhar - ایران - تهران
زنان ایرانی چه از نظر شکل وهم شعور ازهمه سرند این موجود را لطفن به حساب غزه بگذارید
چهار‌شنبه 27 آبان 1388

saeed1 - کانادا - تورونتو
persianshadow1 - انگلستان - برایتون. فکر میکنم همه مون دلیلش رو میدونیم!
چهار‌شنبه 27 آبان 1388

آنتی اسلام - ایران - اهواز
bavar88 - هلند - امستردام زیبایی یک زن فقط برای همسر وی توجیه پذیر است...}} حالا تو از کجا فهمیدی توی این یک قواره پارچه 1 زن هست؟!! شاید مرد باشه مگر جنسیتش رو دیدی؟
چهار‌شنبه 27 آبان 1388

FARHOD52 - ایران - تهران
ای بابا امان از دست این ننه رقیه ها و خان باجی ها حالا فکر میکنه رفته خانه ننه سکینه دوره یا رفته خونه اقدس کچل سفره حضرت عباس بابا دم خروس باور کنیم یاکارهای نابتون . بابا شمسی کوره همین کارها را کردی که شوهرت از قیافه کریه و صدای انکرت گریزون و میاد تو خیابون دستور میده دخترای خوشگل و با حجاب را هم بگیرن یا مثل ندا بکشن تا امثال تو کثافت تو ایران دیگه سر تر از خودتون را نبینین حالا که اونجایی بیا یه کار دیگه هم بکن زیر چادرت یه پارتی لوازم آرایش مخفی کن برای اون عروس و دختر ت تو شهر نو
چهار‌شنبه 27 آبان 1388

iranbanou - فرانسه - پاریس
سارا نتانیاهو مثل شوهر عوضیشه از چشمهاش ایینه کثیف دلش معلومه
چهار‌شنبه 27 آبان 1388

ARTEMIS-SW - سوئد - مالمو
bavar88 - هلند - امستردام . می دانی در دین ننگینت دیه ی یک زن برابر است با ...چپ یک مرد؟؟؟؟خودت می دانی در نقطه چین چیست مرگ بر دینت و ننگ بر کلفت اعظم عنتره زن عنتر.
چهار‌شنبه 27 آبان 1388

star1388 - یو کی - لندن
من خودم یه طن با حجابم ..خوبم میدونم اسلام برای زن چه ارزش قاپله ...ولی این زن رپیس جمهور دست کمی از شوهرش نداره و ابروی مارو برده ...اخه این چیه پیچیده خودشو توش ...واقعا که روم نمیشه جایی بگم ایرانیم ...مگه زن رپیس جمهور ترکیه چشه ...تو کشوری که با حجاب مبارزه می کنن هم با حجاب هست هم اینکه دارم معده درد نمی گیره وقتی می بینتش .... خدایا ما ایرانی ها به درگاهت چه کنهای کردیم که اینطوری باید جلوی دنیا خیت بشیم
چهار‌شنبه 27 آبان 1388

grgesho - ایران - بوشهر-کنگان
درود بر ایران و ایرانی
چهار‌شنبه 27 آبان 1388

mahmood2009 - ایران - یزد
بانوی عنتر
چهار‌شنبه 27 آبان 1388

shanul - المان - هامبورگ
بانوی اول کشور امام زمان حاجیجه خانم اعظم السادات فراحی عقب افتاده تاریخی همسر محمود احمدی‌نژاد میمون واقعا یک زیبای خفته است با اون چادر سیاه کثیفش ابروی زنان ایرانی را برد.
چهار‌شنبه 27 آبان 1388

fall - ایران - تهران
bavar88 - هلند - امستردام . چطور وقتی می خواین طبق دستورات دینت !! زن صبغه کنین و برین عشق و حال اونوقت صورت و ظاهر زن و حتی سنش براتون مهم می شه و هرچی بزک کرده تر بهتر و هر چی خوشگل تر و خوش اندام تر به به تر !؟. ****** می دونی باور ؟ بزرگترین مشکل تو دینت اینه که فقط گیر دادین به : از کمر به پایین *******. من از تو یه سوال دارم . بگو ببینم خدایی که تو میشناسی اگه میخواسته یه زن موهاشو بپوشونه پس واسه چی اصلا مو داده ؟ خب کچل می آفرید . یا اگه می گه کمر به پایین بده پس اصلا چرا آفریده ؟ یا اگه بده پس چطور با چهارتا کلمه چرند و پرند خوب می شه !؟. بشین یه کمی فکر کن و کم چرت و پرت بنویس .
چهار‌شنبه 27 آبان 1388

keivan_k777 - ایران - تهران
bavar88 - هلند - امستردام . . تو .. مزدوره دستمال چی. ..تمومه کارتون.
چهار‌شنبه 27 آبان 1388

khanande - ایران - ایران
همه روول کن و اون امینه عباس، همسر محمود عباس، رو بگو..! :)
چهار‌شنبه 27 آبان 1388

yafaya - ّایران - تهران
جواب هرشعرو پند و .. دباره حجاب تو شعر حجاب ایرج میرزا داده شده . برو بخون حالشو ببر .ایرانا
چهار‌شنبه 27 آبان 1388

farshid2009 - مالزی - کوالالامپور
آدم شرمش میاد خودشو ایرانی معرفی کنه. تورو خدا کمی بیشتر به قیافه مسخرش توجه کنید..... تاثیر همنشینی با انتر رو در چهره اش به وضوح می تونید ببینید
چهار‌شنبه 27 آبان 1388

mohsenkmp - هلند - ماستریخت
بانوی اول ایران این زنیکه کلاغ سیاه نیست.بهره بگید زن رییس جمهور دیکتاتوریه ایران اسهالی
چهار‌شنبه 27 آبان 1388

pouriya - ایران - رودسر
bavar88 - هلند - امستردام . . تو یک مزدور بی شرم بیش نیستی...
چهار‌شنبه 27 آبان 1388

kili_patilaki - قطر - دوحه
من متوجه نمی شم..یعنی حتما باید بانوی اول ایران لخت و پتی باشه که ما قبولش کنیم؟حتما باید روی صورتش چند کیلو سفید کننده باشه؟ و یا حتما باید در برنامه ی اوپرا شرکت کرده باشه؟حتما باید زیبا باشه؟ و اگه نباشه باید بهش خندید؟ و مسخره اش کرد؟. برای کسانی که ملاک انسانیت را عریان بودن میدانند متاسفم.
چهار‌شنبه 27 آبان 1388

freydun - ایران - شیراز
pahlavi100 - آمریکا - کالیفورنیا-- . نخیر در قلب ما جا ندارند چون همیشه گفته از سادات است و کمکهایش به حوزه های علمیه ومرکز اسلامی هامبورک فراموش نمیشود
چهار‌شنبه 27 آبان 1388

kaveh52 - ایران - تهران
. bavar88 - هلند - امستردام . ببخشید ولی شما داری همون مزخرفات 30 سال پیش جمهوری اسلامی رو تحویل میدی امثال شما چیزهای جدیدتری یاد گرفتند یک نگاه به اوضاع مملکت بکن ببین نتیجه حرفهای 30 سال پیش چی شده . در ضمن تبریک میگم بهتون ضربه ای که شماها به اسلام در ایران زدید چنگیز و هلاکو نتونستند بزنند
چهار‌شنبه 27 آبان 1388

Parastoo06 - استرالیا - سیدنی
حیف ایران؛ همه چیز این رژیم برعکسه، مامود ،زنش هم مثل خودش اکبیریه!!
چهار‌شنبه 27 آبان 1388

dkdk - دانمارک - اسلیس
bavar88 - هلند - امستردام . کسانیکه از شما انتقاد کردند افرادیند که فرهنگ بالا و مطالعه را در بیشرمی بانوان میدانند.مثلا هر که زنش زیباتر دامن کوتاهتر.چشمهای رنگیتر لخت و عریانتر و قابل توجه تر باشد بافرهنگ و با دانشترند.شرم کنید واله.یک بانو موهایش باز باشد و لباس راحت پوشیده باشد کاملا درست است اما اینکه خودش را برای جلب توجه مردان ارایش زننده کند هرگز نمیتواند همسر خوب و متعهد به شوهرش باشد.اسلام کریستین یهود بودائی و غیره همگی انسانند مهم مذاهب نیست مهم انسان بودنه.شریف بودنه پاک بودنه و با شرم و حیا بودنه پس نمیخواد حتما تابع دینی باشید.اول انسان باشید.
چهار‌شنبه 27 آبان 1388

arvin314 - انگلیس - برادفورد
استار 1388 -لندن میشه لطف کنید و ارزشی رو که اسلام برای زن قایل شده رو با ذکر سند برای من توضیح بدید.ممنون میشم.
چهار‌شنبه 27 آبان 1388

afghan_girl - نروی - اسلو
هه هه هه.چه زنی داره کرزی ما.لوووووووول
چهار‌شنبه 27 آبان 1388

sama128 - ایران - شیراز
چقدر شبیه احمدی نژاد هستش انگار خواهر و برادر با هم ازدواج کردن -
چهار‌شنبه 27 آبان 1388

alireza.ch - سوییس - نوشاتل
majidm4 - ایران - مشهد. شما ه اطلاع درست تر دارید می شود بفرمایید در هنگام ادای شهادت از طرف زنان حکم چگونه است؟ آنجا هم موجودیت زن نیمه است یا کامل؟
چهار‌شنبه 27 آبان 1388

mv666 - فیلیپین - مانیل
bavar88 - هلند - امستردام. دوستان مسئول سایت.لطفا به اراجیفی که این مزدور مینویسه و رو مخ همس توجه بیشتری داشته باشین و محض رضای خدا اینو بلاک کنین.به شعور همه داره توهین میکنه
چهار‌شنبه 27 آبان 1388

delmorde - سوپد - یوتبوری
pahlavi100 - آمریکا - کالیفورنیا . صد البته. دوست عزیز هموطن گرامی بانو فرح شخصی تحصیل کرده و باشعور است از خانواده ای بزرگ با این عجوزه قابل مقایسه نیست.
چهار‌شنبه 27 آبان 1388

شراره ح - سوئد - یٍولٍه
kadkhoda saeid_uk - انگلیس - منچستر، خودم کردم که لعنت بر خودم باد! / من با کمال تاسف دقیقا سیزده آبان 1358 اومدم به دنیا :(
چهار‌شنبه 27 آبان 1388

gggfff - ایران - ایران
bavar88 - هلند - امستردام . تو معلومه از اون کله سیاهها هستی که میخوای سنت پیغمبره .. رو ترویج بدی ولی بدون حجاب اول دراسلام نبود و بعدها محمد.. اون رو در اورد بعد هم ارزنده ترین زینت انسان عقل و انسانیت است نه لچگ بر سر کردن رافضی
چهار‌شنبه 27 آبان 1388

fall - ایران - تهران
*****bavar88 - هلند - امستردام *****. در ضمن یرات متاسفم که به دینی اعتقاد داری که ستونش با یه باد بدبو می ریزه ! می دونی که منظورم چیه ؟ آخه می گن نماز ستون دین اسلامه و اگه یه باد ازت در بره دیگه ستون دین خراب شده و از اول باید بسازیش ! . هاهاهاااااااا حتی ستون دینت هم با یه باد بد بو از پایین تنه می ریزه !!!!. خداییش عجب دینی داری ها ؟ همه ش از بیخ و بن گیر داده به پایین تنه..
چهار‌شنبه 27 آبان 1388

maryam2009 - ایران - ایران
بچه ها به این bavar88 اصلا محل نذارین آخه ما که در حد این متحجرها نیستیم ..دیگه فکر کرده خیلی آدما..bavar عزیزم اینقدر از این شرو ورا بنویس تا جونت در اد...
چهار‌شنبه 27 آبان 1388

esfahan_20 - ایران - اصفهان
.. اسلام که ابروی چند هزار ساله ما را به باد دادی تف بر تو.
چهار‌شنبه 27 آبان 1388

blueberry64 - ایران - تهران
باور کنید این bavar88 - هلند - امستردام مریض روانی هستش. فقط خوشش میاد گل واژه تلاوت کنه، حرص بقیه رو دربیاره و فحش بخوره. همین جوری ارضا میشه..
چهار‌شنبه 27 آبان 1388

parandeye abi - بلزیک - بروکسل
ARTEMIS-SW - سوئد - مالمو. .. تو این قانون چپ و راست مرد رو از کجات در اوردی؟
چهار‌شنبه 27 آبان 1388

farahnaz2009 - استرالیا - سیدنی
Atheist-0 - کانادا - ونکوور . آخ که ٔگل گفتی‌. خوب جواب این..نادان "ناباور ۸۸" رو دادی، دمت گرم. .
چهار‌شنبه 27 آبان 1388

abiabi - انگلستان - لندن
بانوی اول لبنان و سوریه و فلسطین و اردن و ترکیه و مصر را نگاه کنید با اینکه مسلمان هستن ببینید چقدر اسمارت هستن به قول انگلیسیها یعنی چقدر شیک هستن ولی بانوی اول کشور ما را ببینید که چقدر بد لباس پوشیده و حجاب اسلامی بدی دارد یعنی خیلی کاسه از آش داغتر هست . من میخواهم بدانم یعنی واقعا اسلام میگه اینطوری باشید . این خانم با این کارش آبروی اسلام را برده چه برسه به ما ایرانیان
چهار‌شنبه 27 آبان 1388

negin135 - اسراپیل - تل اویو
ناتانییاهو که رئیس جمهور نیست عامو بی بی یا بنیامین ناتانییاهو نخست وزیره
چهار‌شنبه 27 آبان 1388

barbud_daneshmand - بلزیک - گنت
ماری آنتوانت، ملکه‌ی نامدار فرانسه که تأثیرات منفی فراوانی بر لویی چهاردهم. متاسفانه در مقاله بالا اشتباهی رخ داده: ماری انتوانت همسر لوئی شانزدهم بود که درانقلاب کبیر با گیوتین گردن زده شد.
چهار‌شنبه 27 آبان 1388

omidefarda - استرالیا - ملبورن
persianshadow1 - انگلستان - برایتون خیلی کامنتت با حال بود دمت گرم.ماه پیش رفته بودم مالزی کنسرت گوگوش عزیز و تا دلت بخواد ایرانی های زیبا و باکلاس دیدم و اینقدر این موضوع برام جالب بود که هی سعی می کردم خوب بهجمعیت زیبای ایرانی نگاه کنم و لذت ببرم بعدش هم با کنسرت قشنگ گوگوش کاممان شیرینتر شد. جای همه دوستان خالی بود.
چهار‌شنبه 27 آبان 1388

dokhtar_ahwazi...alman - المان - مونستر
بابا تو رو خدا اسم بانو روی این انترالسادات نذارین این کجاش به ادم رفته اخه...... درد و بلای هرچی ادم و حیوانه بخوره توی تارو پود هیکل نجست
چهار‌شنبه 27 آبان 1388

dannni - سوئد - استکهلم
شراره ح - سوئد - یٍولٍه //خود ماه ابان نحس است تازه 13 بدنیا اومدی
چهار‌شنبه 27 آبان 1388

alireza.ch - سوییس - نوشاتل
parandeye abi - بلزیک - بروکسل. قانون مجازات اسلامی، کتاب چهار، دیات:. ماده دویست و نود و هفت: دیه قتل مرد مسلمان برابر با یک صد شتر پنج ساله(و بزرگتر) است که خیلی لاغر نباشند. ماده سیصد: قتل زن مسلمان خواه عمدی خواه غیر عمد نصف دیه مرد مسلمان است.( پنجاه شتر). ماده چهارصد و سی و پنج: قطع دو بیضه دفعتا دیه کامل(صد شتر) قطع بیضه چپ دو ثلث دیه(هفتاد و پنج شتر) و قطع بیضه راست یک ثلث دیه(بیست و پنج شتر) دارد. این هم تقدیم به شما که در پی رفرنس می گردید.
چهار‌شنبه 27 آبان 1388

AsaL Barbie - کانادا - ونکوور
اه اه حالم بهم خورد. چقدر خجالت کشیدم. من که ایرانیم حالم از دیدن بانوی اول کشورم بهم خورد وای به حال غیر ایرانی!
چهار‌شنبه 27 آبان 1388

farzanik - ایران - گنبد کاووس
در ضمن بی نظیر بوتو جاش خالیه !!!!!!!. همچنین یانگوم بزرگ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
چهار‌شنبه 27 آبان 1388

mashady - انگلیس - منچستر
pahlavi100 - آمریکا - کالیفورنیا باز تو پیدات شد دستمال
چهار‌شنبه 27 آبان 1388

khodemanitar - اسکاتلند - ابدین
ننگ بر طالبان چه کابل چه تهران
چهار‌شنبه 27 آبان 1388

بچه تهرون - ایران - تهران
اینقدر برای این bavar88 بدبخت مینویسین این فلک زده راستی راستی باورش میشه که دیگه جاروکش وزارت اطلاعات نیستو شده مامور اطلاعاتی. ببینین میتونین اب و نون این فلک زده رو ببرین.
چهار‌شنبه 27 آبان 1388

persianshadow1 - انگلستان - برایتون
omidefarda - استرالیا - ملبورن. به خدا تا توی ایران بودم فکر میکردم مثلا ایتالیاییها خیلی خوشتیپن ولی تو این 10 سالی که یوکی هستم دیدم ما ایرانیها چه مرد چه زن از همه خوشتیپ تریم ایتالیایهای کوتوله باید جلومون لنگ بندازن. اون وقت این زنیکه لحاف پیچ باید بشه نماینده کشورمون! تف به این روزگار.
چهار‌شنبه 27 آبان 1388

Banooye Irani - آمریکا - هیوستون
bavar88 - هلند - امستردام *** شما لطف کنید و اون دهن .. رو ببندین .. حالمونو بهم زده.
چهار‌شنبه 27 آبان 1388

hamesheh bahar - انگلستان - لندن
باید گفت بانوی اول ا.ن ایران!! حالا ا.ن. چند تا از اینها داره bavar88 - هلند - امستردام بهتر می دونه نه اینکه هلنده...آخوندها را خوب بلده.
چهار‌شنبه 27 آبان 1388

mr. fair - انگلستان - منچستر
بر پدر احمدی نژاد لعنت ولی ملکه اردن انگلیسی مثل مادر خود ملک حسین بر اردن وهر چی عرب لعنت که تموم بد بختیای دنیا زیر سرشونه
چهار‌شنبه 27 آبان 1388

black chador - امریکا - ولدن
majidm4 - ایران - مشهد. نصف بودن یک زندراسلام فقط در ارثیه نیست بلکه در شهادت هم هست. طبق گفته قران زنان مسلمان شعور ندارند برای همین دلیل یک زن در اسلام نمیتونه قضاوت کنه. البته همون زن از زمان کودکی میتونه وسیله سکس یک مرد باشه حلا یا ساعتی و یا بطور دایم. و چون مردهای مسلمان زنهارا برای سکس نمیخوان میتونن چهارتا زن دایمی و هر چند تا فاحشه صیغه ای بخوان داشته باشن فقط باید مواظب باشن ک تا وقتی صیغه اون مرد هستند مرد همسایه صور تشون رو نبینه. بعد که دوره صیغه تموم شد و ؛خرجیش؛ رو گرفت اون زن میتونه بره صیغه مرد همسایه بشه برای چند ساعت بعد از اینکه ؛خرجیش؛ را از مرد همسایه گرفت اگر مرد اولی خواست میتونه دوباره صیغه اش بکنه. واقعا باید اقرار کنم که هیچ دینی مثل اسلام از زنها حفاظت نمیکنه.
چهار‌شنبه 27 آبان 1388

zoya.sp - ایران - مشهد
bavar88 - هلند - امستردام .هروقت جکامنت های تو برادر بسیجی رو می خونم بو گند جوراب و عرق و ریش و پشم و سایر مشخصات برادران بسیجی رو کاملا احساس می کنم در یک کلام یاد نماز خونه برادران دانشگاه میوفتم که همیشه ار جلو درش که رد مشی بو گندجوراب وعرق پا حالتو بهم میزنه!!!کلا خیلی داغونی برادر هسته ای!!!!
چهار‌شنبه 27 آبان 1388

ARTEMIS-SW - سوئد - مالمو
alireza.ch - سوییس - نوشاتل. سپاس از شما که پاسخ شایسته و بجا به جانوران اسلامی می دهید.
چهار‌شنبه 27 آبان 1388

kamia1 - المان - کلن
bavar88 - هلند - امستردام !! ببند ...
چهار‌شنبه 27 آبان 1388

majidm4 - ایران - مشهد
black chador - امریکا - ولدن امثال ما که در خارج زندگی می کنیم شاید بیشتر با این مساله مواجه باشیم که در غرب که ادعای ادیان دیگر را دارند زن بعنوان یک ملعبه و یک کالاست چرا خود را گول می زنیم و این فاحشه خانه ها و این همه مسایل سکس را نمی بینید و فقط به دنبال نقطه تو اسلام میگردید اونجا که اسلام به زن اجازه قضاوت نمیده یک دلیلش اینه که زن از مرد احساسی تر و تحت تاثیر عواطف است آنجا که فردی مثلا قتل انجام داده ممکن است با اندک گریه قاتل حکم به برائت فرد دهد لذا چون خالق میداند این که در مسند بنشیند چه خواهد شد لذا فرموده زن قاضی نشود ثانیا تعدد زوج در اسلام خود نیاز به بحث دارد اما اینکه افراد نادانی باعث آبروریزی می شوند را نباید به پای اسلام گذاشت پس اگه اهل کتابیم باید مطالعه بیشتر را در دستور کار قرار دهیم ثالثا به نظر شما کدوم دین الهی بهتر و کاملتر بیان کرده. موفق باشید
چهار‌شنبه 27 آبان 1388

سنگلج - ایران - تهران
مرگ بر دیکتاتور
چهار‌شنبه 27 آبان 1388

baba kurosh - ایران - قم
شما توقع داشتید سیندرلا بیاد زن این کرم خاکی بشه همین اورانگاتونم از سرش زیاده
چهار‌شنبه 27 آبان 1388

shiva_v - ایران - شیراز
کاش انتر بود ولی زن احمقی نژاد نبود .این هر هر زشتی زشتتره.
چهار‌شنبه 27 آبان 1388

odin - بلژیک - انتورپن
bavar88 - هلند - امستردام . والا این چیزی نیست که فقط من بگم بشهادت همه کسانیکه تا الان نظرات تو رو خوندن ذره ای شرف .را با میرکوسکوپ هم نمیشه در تو یافت اما برو از خودت سوال کن اونکه دختر 9 ساله میگیره یا ایه صادر میکنه که با زن پسر خودش همخوابه بشه بزن بعنوان عروسک نگاه میکنه یا اونکه رئیس مملکتش را از بین زنها انتخاب میکنه؟ ...
چهار‌شنبه 27 آبان 1388

bahram55 - نروژ - ریوان
باور88 .ازتو مموتیه از هر دو شما اسلامتونه.یادم رفت عنترالسادات فراخی ازهمه عنتره . یه پرس هم بغلش.باور88 حال میکنی از این همه علاقه که همه بهت دارن
پنج‌شنبه 28 آبان 1388

iranian pardis - امریکا - شیکاگو
هلند-امستردام.باز سروکله توی نکبت پیداشدحالم ازت بهم می خوره اخه توی وچه میفهمی زیبائی چیه انموقه که پادشاهان ورئیس جمهورهای کشورها جلوی پای شهبانوی ماتعظیم می کردن تو کدوم گوری بودی خداوند شماخشکه مقدسارو لعنت کنه که ایرانه عزیزمونو ازعرش وافتخار به فرش کشوندید.
پنج‌شنبه 28 آبان 1388

ARTEMIS-SW - سوئد - مالمو
dkdk - دانمارک - اسلیس. شما که ارایش زن و احتمالا لباس بازاو را//...بی شرمی..// می دانید چطور می گوئید انسان بودن مهم است؟؟؟؟؟و چرا در دانمارک هستید...1.بام.و 2.هوای....مسلمان خجالتی.
پنج‌شنبه 28 آبان 1388

star1388 - یو کی - لندن
arvin314. ار من سند می خوای ..من هم سند میدم ...ولی قبلش اینو می گم رژیم ایران بلایی سر اسلام اورد که هیچ دشمنی نمی تونست بیاره ...تو اسلام ما حکمی به نام سنگسار نیست ...مطمنا باپر نمی کنی ..مثل من ...باور نداشتم ..ولی تحقیق کردم و فهمدیم خیلی چیز هایی که توی این 39 اخوندا کردن تو سر ما یه دروغه بزرگه ... در مورد ارزش زن ..برای مثال فقط یه سوره بهت معرفی می کنم از قران ...سوره طلاق ..ترجمه فارسی شو بخون . فعلا همینو داشته باش ..خواستی باز هم می گم . فقط اینم بدن اگه دست حکومت ایران باشه و این اخوندا و جراتشو داشته باشن قران خدا رم زیر رو می کنن .. مثل بقیه کتاب ها و اسنادی که از بین بردن
پنج‌شنبه 28 آبان 1388

katrina - اسکاتلند - گلاسکو
mashady-منچستر- ازشنیدن حرف منطق اذیت میشوی ؟؟؟نکنه خودتون دستمال تشریف دارید حال ادم روبااین افکارپشت کوهی بهم میزنید اه
پنج‌شنبه 28 آبان 1388

arvin314 - انگلیس - برادفورد
خانم یا آقا ممنون از اینکه سند ارایه کرده و حاضر شدید با هم بدون دشمنی و کینه صحبت کنیم. تو این سوره که شما ازش اسم بردید متاسفانه تبعیض بسیار آشکاری رو بین زن و مرد بهش بر میخوریم که درست خلاف آنچه بود که شما سعی در اثباتش دارید.نمیدونم بعنوان بک انسان تا کی باید بین زن و مرد فرق گذاشت؟.چرا باید حق طلاق با مرد باشه.؟در سوره نسا آیه3میگه {اگه میترسید که در باره یتیمان بعدالت رفتار نکنیدبا زنانی که برای شما پاک و دلخواهتان هستند ازدواج کنید.با 2تا ؛3تا و چهارتا؛اگه میترسید بیعدالتی کنیدبیک زن یا به کنیزانتان اکتفا کنید. .....!!!!!!! }آیا به این میگید ارزش زن؟درآیه 11 همون سوره هم میگه: خدا در باره ی فرزندانتان به شما سفارش میکند که پسر دوبرابر سهم دختر دارد.!!!!! چرا؟؟؟؟؟در مورد اینها هم میخواستم نظرتون رو بدونم .اگه ممکنه. من بیشمار سند سراغ دارم که با نقطه نظر شما کاملا حالت عکس داره خواستید براتون عنوان میکنم...
پنج‌شنبه 28 آبان 1388

reza uk - اسکاتلند - گلاسگو
وای چی بگم?
پنج‌شنبه 28 آبان 1388

farahnaz2009 - استرالیا - سیدنی
حالا دوستان از همه اینها که بگذریم، اصلا این عجوزه اونجا رفته که بگه چند منه؟ وظیفش چی‌ بوده؟ مثل مجسمه ابولهول نشسته اونجا که چی‌؟ مثلا به نمایندگی‌ از طرف آخوندا (نه ایران، چون ما این عجوزه رو نماینده خودمون نمیدونیم) اومده چه .... بخوره؟ همینطور مثل روح دیدها زل زده. انگلیس یا ایتالیا یش هم باید خیلی‌ قوی!!!باشه که بدون گوشی ترجمه داره گوش میده!!! من مطمئن هستم که انتری نژاد این دراکولا رو فرستاده تا یه چند روزی از شر ش راهت بشه تا بتونه با خواهر‌های بسیجی‌ حال کنه!!!اگه دروغ میگم بگو؟.
پنج‌شنبه 28 آبان 1388

black chador - امریکا - ولدن
majidm4 - ایران - مشهد. بله من در جامعه ای زندگی میکنم که همه چیز داره از مسجد و کلیسا تا فاحشه خونه و بار ولی استفاده کردن از هر کدام به خود شخص مربوطه نه پلیس یا بسیج. در مورد احساسی بودن زنان ممکنه زنهای مسلمان از نظر. احساسی ضعیف باشند ولی در جامعه ای که من زندگی میکنم از این خبرها نیست. اینجا قاضی های زن خیلی سنگدلتر هستند تا قاضی های مرد. تو یک نگاه به کابینه اوباما بکن و به من بگو کدام یک ازاین زنها از نظر احبساسی ضعیف هستند. هلری ما تقلبی نژاد وهمه کابینشو میزاره توی جیب شلوارش و راه میره. در ضمن بنظر من بهترین وجدان هر شخصی هست.
پنج‌شنبه 28 آبان 1388

جاوید ایران - ایران - ایران
بر عکس همه ی زنان مثلا اول که به شکلی می شه گفت مانکن هستند همسر رپیس جمهور ایران بسیار بسیار فهیم و باوقار به نظر میاد... این همسر اوباما واقعا زشته و وقتی تیپ می زنه زشت ترم به نظر می آد...به نظرتون چطور اوباما رفته این زن رو گرفته!!!!!!!!!!!
پنج‌شنبه 28 آبان 1388

pahlavi100 - آمریکا - کالیفورنیا
katrina - اسکاتلند - گلاسکو.. . از داشتن هموطنی همچون شما، که تاریخ پر افتخار ایران را ارج مینهد، به خودم میبالم. به امید رهایی وطن از دست لاشخور ها.
پنج‌شنبه 28 آبان 1388

pahlavi100 - آمریکا - کالیفورنیا
gogoli - ایران - تهران ...لطف کنید برای رفع سؤ تفاهم موضع خودتون رو در مورد دین اسلام، احمدی‌نژاد و نظام جمهوری اسلامی مشخص کنید. قبلا از اینکه به صحرای "مصدق" گریزی نمیزنید تشکر می‌کنم. دلیل اینکه این تقاضا رو کردم این هست که میبینم به نهایت با نظام پادشاهی مخالفت می‌کنید، ولی‌ خاطرم نمی‌‌آید که انتقادی از دولتمردان امروز ایران از شما شنیده باشم.
پنج‌شنبه 28 آبان 1388

vahid22 - آلمان - هامبورگ
majidm4 - ایران - مشهد bavar88 - هلند - امستردام بذار یه توضیحی براتون بدم شاید روشن بشید ببینید عزیزان همه کسانی که در اینجا از اسلام انتقاد می کنند قبلا مسلمان یا مسلمان زاده بودند(مثلا من خودم از هم شما بیشتر مسلمان بودم)بنابراین با بلغور کردن حرفای آخوندا نمیخواد مجابشون کنید چون مسلما همه اونارو بیشتر از شما میدونند در ضمن شما که ادعای روشنفکری دارید چطور از یه دین .. دفاع می کنید فقط با کمی مطالعه خیلی چیزا براتون روشن میشه!دست از تعصب بردارید جواب من رو هم نمیخواد بدید فقط برید یه کمی فکر کنید.اون دوستی که گفت ارزنده ترین زینت زن عقل و شعوره ممنون خیلی حال کردم.
پنج‌شنبه 28 آبان 1388

star1388 - یو کی - لندن
دوست عزیز ...arvin314. دوست عزیز من نمی دونم نیتجه این بحث ها می خواد به کجا بکشه ..اینکه من دینمو عوض کنم ویا شما عقیدتو ...هیچکدوم ...دار تو انکلیس زندگی می کنی ...دموکراسی واقعی رو داری کامل حس می کنی ...با این بحث ها جز اینکه کدورت قلبی بین هم وطن هامون پیش بیاد ..هیچی دیگه نیست ..اگه بخوام ادامه بدم تا جایی که دلت بخواد هست ...ولی نمی خوام ... من اینجا کامنت گزاشتم که روم نمیشه بگم ایرانیم و این زن اول کشوره منه ...همین ...نیومدم اینجا بحث کنم برای ایجاد کدورت ........... من ایرانی ازاد رو ارزو دارم و با ایرانی هایی همدگیریو جدای هر مدهب و قومی دوست بدارند .
پنج‌شنبه 28 آبان 1388

vahid22 - آلمان - هامبورگ
جاوید ایران - ایران - ایران همسر رپیس جمهور ایران بسیار بسیار فهیم و باوقار به نظر میاد!!!!تو دیگه . شعر نگو قناری!!. .
پنج‌شنبه 28 آبان 1388

شراره ح - سوئد - یٍولٍه
dannni - سوئد - استکهلم: خواهش میکنم نحسی از خودتونه اگه خوبه اگه هم بده باز هم برازنده خودتونه.
پنج‌شنبه 28 آبان 1388

katrina - اسکاتلند - گلاسکو
pahlavi100 - آمریکا - کالیفورنیا - من همیشه ازکامنت های شما لذت میبرم همینطورازنام کاربری زیبایتان به امیدازادی ایران زمین وبازگشت شهربانوفرح دیباوشاهزاده عزیزم به ایران
پنج‌شنبه 28 آبان 1388

arvin314 - انگتیس - برادفورد
استار 1388-از همصحبتی با شما خوشحال شدم.از اینکه هموطنم با خردمندی صحبت میکنه بسیار مسرورم و باید بگم که بهیجوجه قصد دل آزاری نداشته و ندارم.باز هم به کامنتای شما توجه خواهم کرد عزیز.من از دوستان در این سایت خیلی چیزها یاد گرفتم و بهشون افتخار میکنم .
پنج‌شنبه 28 آبان 1388

farahnaz2009 - استرالیا - سیدنی
این سایت رو پیشنهاد می‌کنم که باز کنین و بخونین، این رپورت از شهر قم هست و اینکه رژیم کثیف و این آخوندای هرزه چطور زیر پوشش صیغه فحشا رو رواج میدان و زنهای بی‌ پناه برای خرج و مخارج خونواده مجبور به تن فروشی میشن، (بخصوص تو باور۸۸) چشمای کورت رو باز کن و حقیقت عریان رو در جامعه ایده‌ال اسلامیت ببین و باز .... زیادی ... https://bipanaham.blogspot.com/2009/11/blog-post_19.html.
پنج‌شنبه 28 آبان 1388

arash050 - امارات - امارات
نیک پندار - ایران زمین - شیراز. درود بر تو دوست عزیز واقعا که با جهل ونادانی این عده و این اخوندای کثیف امامهای ما هم شرمنده شیعه میشوند ولی به اون عده از دوستها که به اعتقادات ومقدسات بقیه توهین میکنند بس فرق شما با اخوندها چیست بیایید برای یک ایران ازاد بجنگیم بدور از تفرقه ایا دوست دارید ایران مانند عراق وافغانستان شود بس همه با هم فقط برای ایرانی ازاد بجنگیم مرگ بر دشمنان تفرقه انگیز
پنج‌شنبه 28 آبان 1388

katrina - اسکاتلند - گلاسکو
جاوید ایران - ایران - ایران -امدی حرف بزنی ......واقعاکوته فکری توذات شماست که وقاریک زن روچادروروسری یاچرت وپرت هایی ازاین دست می بینید برات متاسفم نادان
پنج‌شنبه 28 آبان 1388

star1388 - یوکی - لندن
دوست عزیز arvin314 . ممنون که این بحث ادامه ندادیم ...من با بحث کردن مخالف نیستم ..ولی همیشه همه جا و حتی تو همین سایتم گفتم ..جای اینکه این روز ها عقایدمو هی تو سر هم بزنیم ..بیان متحد باشیم ..تا دست ایرانی بالاست و خون جوون هامون زمین ریخته شده نمی خوام اتحاد زیبای ایران ایرانی برای عقایدی که مختص هر کسه بهم بریزیم ... ایرانی ازاد اروزی همه ماست ..چه مسلمان ...چه مسیحی ..چ زرتشتی و هر دین عقیده دیگه ای .
پنج‌شنبه 28 آبان 1388

mohammad55 - انگلیس - لیورپول
-حالا فراحی اقابود یاخانم
پنج‌شنبه 28 آبان 1388

Kaweh - آلمان - مونیخ
از ایرانی بودن خودم پشیمان نیستم ولی از اینکه احمدی نژاد پرزیدنت ایران است احساس شرم میکنم
پنج‌شنبه 28 آبان 1388

nancyajram95 - کاناد - ونکوور
اوای عجب دل پری داشی آقا علیرضا لول لول. alireza.ch - سوییس - نوشاتل
جمعه 29 آبان 1388

khane poshali - هند - دهلی
باور - اینقدر خودتو .... از نجابت دیگه تو این کشور مثلا مسلمان خبری نیست . فقط باید یه نگاه به آمار زنهای خراب تو ایران بندازی و بعد دم از مسلمونی بزنی
جمعه 29 آبان 1388

alind - کردستان عراق - اربیل
bavarهلند امستردام زیباى زن براى شوهرش است ولى هرکس ج زن ج مرد میخواهد زیبا باشد .افراد مثل تومیخواهند زن براى شوهرش کالا باشد نه شریک زندکى. زن در غرب کالا نیست. ولى مثل هر انسان دیکر ازاد است. صاحب شرف وکرامت خود است.
جمعه 29 آبان 1388

nikiniki12 - المان - فرانکفورت
زمانیکه خانم فرح بهلوی در ایران بود همه دنیا حرف زیبایی و خوشپوشی شو میزدند. این زنم که هم قیافش مثل برج زهره ماره هم شوهرش بزرگترین جنایتکار دروغگوی دنیاست چه کسایی در ایران زمین حکومت میکنند گریه اوره.
شنبه 30 آبان 1388

gogoli - ایران - تهران
pahlavi100 .. من مثل خیلیهای دیگه یه ایرانی مسلمونم. انتقاد میکنم اما فحش نمیدم. تاثیر انتقاد از فحش خیلی بیشتره! ضمنا نظر خود شما در مورد دکتر مصدق چیه؟
شنبه 30 آبان 1388

kadkhoda saeid_uk - انگلیس - منچستر
شراره ح - سوئد؛ من خوشبختانه در زمان پرافتخار پهلوی بدنیا امدم ولی متاسفانه 6 ماه بعدش انقلاب کذایی شود و مجبور شدم ۲۰ سال از عمرم و تو سیاه ترین دوران طول تاریخ ایران زندگی کنم. به امید ازادی ایران زمین
یکشنبه 1 آذر 1388

zebelkhan - آمریکا - سن خوزه
نکبت السادات .. فراخی بیشتر بهش میاد!
یکشنبه 1 آذر 1388

+20
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.