اعتراض بی سابقه دانشجویان قزوین به رسایی نماینده حامی دولت

اعتراض بی سابقه دانشجویان قزوین به رسایی نماینده حامی دولت

حمید رسایی نماینده ی  حامی دولت کودتا در ادامه حضور زنجیره ای خویش در دانشگاه های کشور، روز دوشنبه 25/8/88 در دانشگاه بین المللی امام خمینی قزوین حضور یافت ولی این بار با فضایی بسیار متفاوت تر از قبل روبرو گشت . وی که در دانشگاه های دیگر با مخالفت شدید دانشجویان روبرو گشته بود، این بار در دانشگاه بین المللی قزوین با شرایطی بسیار سخت تر روبرو گشت. وی که در دیگر سخنرانی هایش تلاش بسیاری کرده بود تا خود را در برابر اعتراض ها مقاوم جلوه دهد و اعتراض دانشجویان را با داد و قال و مغالطه پاسخ دهد، این بار شکست خورد و در برابر خشم دانشجویان سبز حاضر درسالن اذعان داشت که : " در هیچ دانشگاهی با چنین شرایطی روبرو نگشته بودم و هیچ جا به من چنین توهین هایی نشده بود ."

حمید رسایی

وی که به دعوت بسیج دانشگاه و در برنامه ای تحت عنوان " توهم قانون و واقعیت ها " در دانشگاه بین المللی قزوین حضور یافته بود، بار ها بارها در برابر جمعیت خشمگین و بیشمار دانشجویان مخالف تسلیم شد .

این برنامه که در آمفی تئاتر مرکزی دانشگاه برگزار می شد با حضور پر رنگ و گسترده دانشجویان حامی جنبش سبز آغاز شد که در ادامه با حضور بیشتر دانشجویان، تعداد حامیان جنبش سبز به چندین برابر حامیان دولت تبدیل شد. درب سالن برگزاری این مراسم از ساعاتی پیش از آغاز برنامه به روی حامیان دولت باز بود و ردیف های جلوی  آمفی تئاتر توسط این دسته از افراد اشغال شده بود . اما با آغاز برنامه تعداد دانشجویان مخالف در همان ابتدا، سالن مراسم عملا در اختیار آنان قرار گرفت و حامیان دولت در اقلیت واقع شدند .

مراسم فوق با سخنان توهین آمیز و تحریک کننده ی مجری برنامه آغاز گشت و در همان حین دانشجویان با شعار های " دانشجو میمیرد، ذلت نمی پذیرد " ، " مرگ بر دیکتاتور " ، " ایران شده بازداشتتگاه ، اوین شده دانشگاه  " و ... اعتراض خویش را به مجری برنامه اعلام داشتند .

سپس رسایی با هو شدن دانشجویان پشت تریبون قرار گرفت و سخنان خود را با هوچی گری و شعارهای تحریک کننده آغاز کرد. وی از دانشجویان حامی دولت خواست که شعار مرگ بر آمریکا سر دهند که در مقابل اکثریت سالن با شعار " مرگ بر روسیه " پاسخ وی را دادند . در این زمان و در حالی که صدای رسایی در میان اعتراض دانشجویان از پشت میکروفون نیز شنیده نمی شد مسئولان آمفی تئاتر صدای میکروفون وی را با استفاده از تقویت کننده های صوتی به بالاترین حد ممکن رساندند که این امر نیز با فریادهای بلندتر دانشجویان بی نتیجه ماند. در ادامه رسایی که شرایط را برای سخنرانی مهیا نمی دید به پاسخ دادن به شعار ها و اعتراض های دانشجویان و توهین به آنها پرداخت که دانشجویان معترض نیز به توهین های رسایی با شعارهای "رسایی رسایی عامل کودتایی"، "مرگ بر دروغگو" ، "دروغگو برو گمشو"، "قاتل برو گمشو" و ... و نیزبالابردن کفش های خویش به نشانه اعتراض پاسخ دادند.

در ادامه رسایی در پاسخ به شعار "وکیل ضد ملت خجالت خجالت" اظهار داشت: «این نمایندگان مجلس ششم هستند که باید خجالت بکشند نه من» که توسط دانشجویان هو شد. رسایی در پاسخ به شعار "مرگ بر دیکتاتور" نیز رو به دانشجویان گفت: «واقعاً مرگ بر این عده قلیل دیکتاتور» که دانشجویان نیز با فریاد های "مرگ بر تو" پاسخ وی را دادند.

همچنین دانشجویان حامی دولت که تعدادشان در اقلیت بود و در جلوی آمفی تئاتر جمع شده بودند به تأسی از سخنان رسایی به سر دادن شعار می پرداختند و نیز با الفاظ زشت و توهین آمیزی چون "خفه شو" و "..." و "..." ناتوانی خویش را در برابر اکثریت حامیان جنبش سبز بروز دادند.

 پشت کردن دانشجویان به رسایی

در ادامه برنامه دانشجویان مخالف در اقدامی اعتراضی و خلاقانه پشت به سن آمفی تئاتر و رسایی کردند. رسایی که در این زمان توهین های خود  به دانشجویان را بی تأثیر دید و با آمفی تئاتر پشت کرده به خود روبرو شده بود وارد فاز جدیدی شد و با ادبیاتی نرم تر و آرام تر از دانشجویان دعوت کرد که برگردند تا برنامه ادامه پیدا کند. وی اظهار داشت «می خواهم از امام صحبت کنم و کسانی که مدعی خط امام اند برگردند» تا با این جمله دانشجویان خشمگین را آرام کند و هنگامی که دانشجویان وقعی به این ترفند ننهادند اظهار داشت «می خواهم جملاتی از میرحسین نقل کنم، برگردید» امادانشجویان  باز به حرف وی توجهی نکردند و با شعار "یا حسین میرحسین" اعتراض خویش را ادامه دادند. پس از این اتفاق مجریان برنامه که با بن بست روبرو شده بودند برای آرام کردن فضای سالن به یکی از دانشجویان مخالف اجازه دادند که پشت تریبون قرار گیرد که در این هنگام یکی از دانشجویان پشت میکروفون رفت و با دروغگو خواندن احمدی نژاد سخنان رسایی را مورد انتقاد شدید قرار داد و به دفاع از کروبی ، میرحسین و خاتمی و ... پرداخت که بارها بارها با تشویق های ممتد دانشجویان روبرو شد .

تحصن دانشجویان در صحن دانشگاه و حمایت از یار در بندشان " یاشار دارالشفاء "

پس از این امر دانشجویان معترض سالن را ترک کردند و با تجمع در مقابل دانشکده ی فنی تحصن خویش را با شعار " دولت کودتا، استعفا استعفا " آغاز کردند . آنها با بالا بردن عکس هایی از " یاشار دارالشفاء " دانشجوی سابق این دانشگاه و دبیر اسبق تشکل اصلاح طلب دانشگاه بین المللی قزوین خواستار آزادی فوری و بی قید و شرط وی شدند . این فعال دانشجویی که در جریان تظاهرات مردمی 13 آبان بازداشت شده بود هم اینک در زندان اوین به سر می برد و دانشجویان با شعار " یاشار دارالشفاء آزاد باید گردد "، " زندانی سیاسی آزاد باید گردد " و ... خواستار آزادی یار دبستانی خویش و دیگر عزیزان در بندشان شدند .

حضور مجدد و پر شمار نیروهای لباس شخصی و اطلاعاتی در دانشگاه

روز دوشنبه برنامه های فوق در حالی انجام شد که از ساعات آغازین صبح نیروهای  حامی دولت کودتا به صورتی سازمان یافته شده در دانشگاه حضور یافتند و قصد پر کردن سالن آمفی تئاتر مرکزی را داشتند که  این امر با حضور گسترده دانشجویان ناکام ماند اما جدای از این، روز دوشنبه و برای چندمین بار در این مدت اخیر نیروهای  لباس شخصی و اطلاعاتی در دانشگاه  حضور داشتند و فضای دانشگاه را به صورتی پلیسی- امنیتی در آورده بودند .

رسایی فتوا صادر کرد:موسوی وکروبی،مفسد فی‌الارض

سایت کلمه : نماینده‌ تندرو حامی دولت در مجلس گفت: موسوی و کروبی به دلیل دعوت مردم به آشوب‌های خیابانی‌ مفسد فی‌الارض هستند چرا که امام ‍‌‌(ره) فرمودند بعد از اینکه چیزی قانون شد دیگر نق زدن به آن معنا ندارد. اگر کسی بخواهد مردم را تحریک کند مفسدفی‌الارض است‌.

طبق آنچه خبرگزاری فارس از قزوین منتشر کرده، حمید رسایی دوشنبه شب در نشستی با عنوان قانون، توهم و واقعیت‌ها که در سالن اجتماعات مرکزی دانشگاه بین‌المللی امام خمینی (ره) برگزار شد، اظهار داشت:  موسوی در چهاردهم فروردین ماه نیروهای ستادش را پیرو خط امام و مردم‌سالاری معرفی کرد اما این عده بعد از انتخابات قانون‌شکنی کردند و موسوی برای آنها کف زد و این به معنای دروغ است.

وی با اشاره به تأکیدات امام خمینی (ره) بر قانون‌مداری گفت: در صحیفه امام جلد ۱۴صفحه ۳۸، امام خمینی (ره) فرمودند نمی‌شود از شما پذیرفت که قانون را قبول نداری، غلط می‌کنی که قانون را قبول نداری، قانون تو را قبول ندارد نباید از مردم و کسی را پذیرفت که ما شورای نگهبان را قبول نداریم نمی‌توانیم قبول نداشته باشیم، مردم به این قانون اساسی رأی دادند و منتظر هستند که اجرا شود نه هرکس از هرجا صبح بلند شود بگوید من قانون اساسی، مجلس، شورای نگهبان، دولت و رئیس جمهور را قبول ندارم، همه باید ملزم به این باشند که قانون را بپذیرند حتی قانون بر خلاف رأی شما باشد برای اینکه میزان رأی اکثریت است.

رسایی ادامه داد: امام خمینی (ره) فرمودند بعد از اینکه چیزی قانون شد دیگر نق‌زدن به آن معنا ندارد اگر کسی بخواهد مردم را تحریک کند مفسدفی‌الارض است و بعد از اینکه قانون اجرا شد کسی بخواهد مردم را تحریک کند باید دادگاه‌ها عمل مفسد فی‌الارض با او کنند.

وی یادآور شد: امام خمینی (ره) فرمودند یک عده رأی می‌دهند ولی با نتیجه مخالف هستند، موسوی و کروبی به دلیل قانون‌شکنی باید محاکمه شوند و این مستندش امام است هرکس حتی اگر احمدی نژاد در این انتخابات رأی نمی‌آورد و قانون‌شکنی می‌کرد باید محاکمه می‌شد و برای ما فرقی ندارد.

وی با اشاره به رفتار دشمنان در انتخابات دهم ریاست جمهوری توضیح داد: در این دوره از انتخابات برخلاف انتخابات دوره نهم که سایت‌ها و شبکه‌های ضد انقلاب بیان می‌کردند که انتخابات باید تحریم شود می‌گفتند فقط به احمدی نژاد رأی ندهید و اینها ۳۰ سال با شعار جمهوریت به جنگ اسلامیت آمدند و امروز با شعار اسلامیت به جنگ جمهوریت آمده‌اند.


madrid - ایران - قزوین
من همین امروز فیلمش رو دیدم عجب چیزی بود. ترکوندن. دیگه داشت گریه رسایی در میومد کلی حال کردم. در کل با قزوینی جماعت نباید درافتاد
سه‌شنبه 26 آبان 1388

kamia1 - المان - کلن
زنده باد دانشجو و جنبش دانشجو!!!
چهار‌شنبه 27 آبان 1388

freydun - ایران - شیراز
bavar88 - هلند - امستردام --کجایی اخوی؟؟اگر خودت را ساختی و لولی یک جکامنت بزار بهت بخندیم.مطمئنم اگر میشد عکسی هم ازت داشته بیشتر میخندیدیم.
چهار‌شنبه 27 آبان 1388

black chador - امریکا - ولدن
زنده باد دانشجویان ایران.ادامه ادامه.
چهار‌شنبه 27 آبان 1388

سکوت - ایران - تهران
درود به شرف و شجاعتشون تو رو خدا مردم هوای این بچه‌ها رو باید داشت . پشتشون رو خالی نکنید با سکوت و بیخیالی و همینی که هست گفتن‌ها شریک شکنجه‌کردن‌ها و تجاوزات و حق‌خوری‌های کودتاگران و مجریان به اصطلاح قانون نشید. تو رو به عزت و شرف و انسانیت و عدالت چشمهاتان را بازترکنید وقت تنگ است. یا حق
چهار‌شنبه 27 آبان 1388

paramis - ایران - شیراز
دمتون گرم
چهار‌شنبه 27 آبان 1388

$persian$ - ایران - تهران
خدا حفظتون کنه فرزندان کوروش
چهار‌شنبه 27 آبان 1388

بابک - ایران - سبزوار
رسایی مفسد فی الاارض می باشد کشتن او با محاکمه و بدون محاکمه در هر جا و بر هر مسلمان با هر وسیله ممکن واجب است
چهار‌شنبه 27 آبان 1388

Banooye Irani - آمریکا - هیوستون
bavar88 - هلند - امستردام از خجالتت تو کدوم سوراخ رفتی گم شدی؟؟؟. رسایی برو گم شو......مرگ بر دیکتاتور...برادررفتگر محمود رو بردار ببر........
چهار‌شنبه 27 آبان 1388

zoya.sp - ایران - مشهد
freydun - ایران - شیراز.خیلی با حالی دمت گرم!!!
چهار‌شنبه 27 آبان 1388

diyarim - اذربایجان - باکو
مرسی همشهریایه دلیر. همه ایران باید در مقابله مثله این رسایه سگ رو بایستن که دیگه بی منت اربده نکشه.ابلیییییییییس
پنج‌شنبه 28 آبان 1388

+0
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.