علت مرگ دکتر رامین پور اندرجانی : شهادت در دادگاه علیه مجرمان اصلی کهریزک

علت مرگ دکتر رامین پور اندرجانی :
شهادت در دادگاه علیه مجرمان اصلی کهریزک

در حالی‌که کمتر از یک هفته از مرگ مشکوک دکتر رامین پوراندرجانی، پزشک وظیفه بازداشتگاه کهریزک می‌گذرد، سوالات و ابهامات جدی در مورد علت مرگ وی همچنان بی‌پاسخ باقی مانده است. به گزارش خبرنگار موج سبز آزادی، مرحوم رامین پوراندرجانی پیش از مرگش در جلسه کمیته ویژه مجلس جزئیات مرگ شهید روح الامینی و جنایات کهریزک را فاش کرده بود و به همین دلیل زنده ماندن پزشک وظیفه کهریزک به معنای فاش شدن نام بسیاری از عاملان جنایت‌های مخوف بازداشتگاه کهریزک بود. دوستان و خانواده مرحوم رامین پوراندرجانی، پزشک وظیفه زندان کهریزک می‌گویند: رامین در جلسه‌ای با حضور اعضای کمیته ویژه رسیدگی به وضعیت آسیب‌دیدگان حوادث پس از انتخابات و برخی از نمایندگان کمیسیون امنیت ملی مجلس، جزئیات جنایات کهریزک و شهادت محسن روح الامینی را فاش کرده بود و پس از آن نیز به شدت نسبت به امنیت جانی خود نگران بود.

بر اساس اخبار دریافتی خبرنگار موج سبز آزادی از منابع آگاه و موثق در مجلس هشتم و خانواده و دوستان مرحوم رامین پوراندرجانی، نمایندگان مجلس در کمیته ویژه بررسی حوادث پس از انتخابات هنگامی که از رامین پوراندرجانی در مورد نحوه شهادت محسن روح الامینی سئوال می‌کنند، با پاسخ‌های تکان‌دهنده وی مواجه می‌شوند. پزشک وظیفه درگذشته کهریزک در آن دیدار، محل شهادت محسن روح‌الامینی را بازداشتگاه کهریزک و علت شهادت او را بر اثر شکنجه در زندان عنوان می‌کند و می‌گوید: «محسن را با وضعیت اسف‌باری بعد از شکنجه‌های جسمی شدید دو روز قبل از مرگش نزد من آورده بودند. حال جسمی او بسیار وخیم بود و امکانات پزشکی من هم بسیار محدود، ولی آنچه توانستم برای نجات وی کردم. در همان زمان بود که از سوی مسوولان کهریزک تهدید شدم که در صورت توضیح علت جراحت‌های وارده بر مجروحان کهریزک از ادامه زندگی باز خواهم ماند».

این شهادت مرحوم پوراندرجانی در حضور اعضای کمیته ویژه مجلس در حالی عنوان شده بود که مسئولان نیروی انتظامی به دروغ به کمیته ویژه مجلس گفته بودند که پزشک بازداشتگاه کهریزک، ابتلای روح الامینی به مننژیت را تایید کرده است.

موج سبز آزادی و سایر رسانه‌های داخلی در روزهای پس از شهادت محسن روح‌الامینی خبر داده بودند که مسئولان نیروی انتظامی بعد از بازدید از کهریزک و قبل از ارائه گزارش خود از این بازداشتگاه به مجلس از این پزشک وظیفه کهریزک خواسته بودند که دلیل شهادت محسن روح الامینی را ابتلا به مننژیت عنوان کند. اما لازم به توضیح است که رامین پوراندرجانی حاضر به انجام این کار نشد و به بازگویی وقایع ناگوار بازداشتگاه کهریزک برای نمایندگان ملت پرداخت. بخشی از گفته‌های شهید پوراندرجانی که در بالا ذکر شد، یکی از مهم‌ترین بخش‌های گزارش قرائت نشده کمیته ویژه مجلس هم هست که با فشار مسئولان نیروی انتظامی و قضائی و افرادی چون احمدی‌مقدم، مرتضوی و رادان تاکنون اجازه انتشار پیدا نکرده است و با مرگ مشکوک این پزشک، بر احتمال سانسور و حذف آن بخش از اظهارات او از گزارش اصلی افزوده می‌شود. دلیلی که می‌تواند انگیزه کافی برای به قتل رساندن وی را نیز فراهم کند.

تارنمای نوروز در خبری که از مرگ مشکوک پزشک وظیفه کهریزک منتشر کرد، خبر بازداشت وی توسط نیروی انتظامی قبل از مرگش را نیز آورده بود. گفتنی است مرحوم رامین پوراندرجانی بعد از بازداشت توسط نیروی انتظامی، بارها به دوستان نزدیک خود گفته بود که احتمال قتل وی به علت اطلاع از جنایت‌های کهریزک وجود دارد. او همچنین گفته بود که برای شهادت دروغ در مورد آنچه در کهریزک رخ داده است تحت فشار است اما بنابر اظهارات خانواده این مرحوم، او قصد داشت در دادگاه بر علیه مجرمان کهریزک شهادت دهد. او این نکته را به دوستان و خانواده خود گفته بود و به همین دلیل هم نسبت به جان خود بیمناک بود.

این پزشک وظیفه، با تمام بیمناکی از جان خود به خاطر تهدیدهای صورت‌گرفته، در روز سه‌شنبه در استراحت‌گاه خود در ساختمان بهداری نیروی انتظامی فوت می‌کند و دلیل مرگ وی سکته قلبی تشخیص داده می‌شود. پزشکی قانونی معمولا در مواردی که علت مرگ سکته قلبی تشخیص داده می‌شود، در صورت درخواست خانواده مرحوم، دستور کالبدشکافی را صادر می‌کند. اما این حق از خانواده مرحوم پوراندرجانی به دلایل نامعلوم سلب می‌شود. بر خلاف عرف معمول خاکسپاری که معمولا تغسیل و تکفین در محل دفن(تبریز) صورت می‌گیرد، مراحل تغسیل و تکفین مرحوم پوراندرجانی در تهران انجام می‌شود و سپس جنازه تحت تدابیر شدید امنیتی برای دفن به تبریز منتقل می‌شود. شست و شو، غسل و کفن کردن جسد این پزشک وظیفه در تهران و دفن وی در تبریز تحت شرایط شدید امنیتی و همچنین عدم اجازه به خانواده‌اش برای کالبد شکافی جسد، از جمله موارد ابهام برانگیز این پرونده است که نیروی انتظامی و مقامات قضایی تاکنون دلایل قابل قبولی برای آن ارائه نداده‌اند.

با توجه به شواهد فوق و واقف بودن به این امر که از دولت و قوه قضائیه مبنی بر آشکارکردن آنچه که در کهریزک بر جوانان بی‌گناه کشورمان آمده است، نمایندگان مجلس، به ویژه اعضای کمیسیون امنیت ملی و اعضای کمیته ویژه هستند که باید پاسخگوی موارد ابهام این پرونده باشند.

از این رو نمایندگانی که مسوولیت رسیدگی به تخلفات کهریزک را دارند و به خصوص آقایان علی لاریجانی، رئیس مجلس و بروجردی، رئیس کمیسیون امنیت ملی باید پاسخ دهند که:

۱- تاخیر طولانی در قرائت گزارش کمیته ویژه و عدم برگزاری دادگاه متهمان کهریزک ، به چه علت و با فشار چه اشخاص و نهادهایی بوده است و ارتباط مرگ مرموز شهید پوراندرجانی با این تاخیرها و خصوصا متن قرائت نشده گزارش کمیته ویژه مجلس چیست؟

۲- با توجه به حضور و شهادت دادن مرحوم پوراندرجانی در جلسه کمیسیون امنیت ملی و کمیته ویژه و با توجه به اینکه بارها این مرحوم قبل از مرگ نسبت به عدم امنیت جانی خود هشدار داده بود، چرا از وی محافظت نشد و او همچنان در اختیار نیروی انتظامی که مقامات عالی آن از متهمان اصلی پرونده جنایات کهریزک هستند، قرار داشت تا شب هنگام، در سن ۲۶ سالگی و در خواب سکته داده شود؟

۳- در حالی که خانواده این مرحوم ساکن تبریز هستند و او نیز در نهایت در تبریز دفن شده است، علت برگزاری مراسم تغسیل و تکفین در تهران چه بوده است؟

۴- علت مخالفت مقامات امنیتی با کالبدشکافی جنازه این مرحوم توسط پزشکان مستقل و حتی پزشکی قانونی که از حقوق مسلم خانواده متوفی بوده است چیست؟

۵- اگر شهید پوراندرجانی به مرگ طبیعی فوت شده است چرا و به چه دلیل مراسم ترحیم وی با حضور نیروهای امنیتی و در شرایطی غیرعادی برگزار شده است به طوری‌که حتی دوستان نزدیک متوفی هم جرات حضور در مراسم تدفین را پیدا نکرده‌اند؟

۶- ارتباط مرگ مشکوک مرحوم دکتر رامین پوراندرجانی با متهمان اصلی جنایات شکنجه‌گاه کهریزک و به طور مشخص احمدی مقدم فرمانده نیروی انتظامی، رادان جانشین فرمانده این نیرو و مسئول بازداشتگاه کهریزک و سعید مرتضوی دادستان وقت تهران که متهمان با دستور وی و معاونانش قاضی حداد و قاضی حیدری فر به کهریزک منتقل شده اند ،چیست؟

۷- آیا شباهت عجیب نحوه اعلام شدن مرگ این جوان۲۶ ساله یعنی ایست قلبی در هنگام خواب با قتل‌های سیاسی در سال‌های گذشته، سوال برانگیز نیست؟

در انتهای این گزارش لازم است این هشدار به مسئولان قضایی داده شود که جان تعدادی دیگر از سربازان وظیفه حاضر در زندان کهریزک که از شاهدان عینی جنایات بوده‌اند و خصوصا یکی از این سربازها که پس از مشاهده عینی جنایات از حضور در کهریزک امتناع و از سربازی فرار کرده، در خطر جدی است و ممکن است هر کدام از این افراد نیز به سرنوشت دکتر رامین پوراندرجانی مرحوم دچار شوند، هنگام خواب سکته داده شوند و یا همانند تهدیدهای متعدد زندانیان سیاسی که بارها از زبان سعید مرتضوی تکرار شده است، در یک تصادف ساختگی کشته شوند. این سخن قاضی مرتضوی را بسیاری از فعالان سیاسی خوب به یاد می‌آورند که همواره می‌گوید: آمار تصادفات رانندگی در ایران بالاست و خانواده شما هم می‌تواند یکی از این جان باختگان حوادث رانندگی باشد!

yasmiin78 - ایران - تهران
الهی بچه هاتون و هفت نسل کثیف پدرسوختتون به لعنت ابدی دچار بشین که جوونهای مارو پرپر میکنید. الهی اون روزی بیاد که با دستامون تیکه تیکتون کنیم
سه‌شنبه 26 آبان 1388

lagolas - ایران - تهران
خدا بیامرزتش. اسلام پاک ترین دین خداست. من اثبات میکنم. چون کسی ایراد منطقی نیمتونه ازش بگیره پس به اسلام ربط نداره. همه زیر سر ولایت فقیه و اون لاشخوراس
سه‌شنبه 26 آبان 1388

Negah* - آلمان - فرانکفورت
سیاه ترین دوران تاریخ ایران باید همین رژیم ظلم وستم اسلامى دانست در کدام بیدادگاه زمان باید این قاتلان مجازات شوند... آقاى ولى وقیح بی شک نام تو در پشتیبانى از ظلم بر تر از هیتلر خواهد بود دوران سیاه حکومت دارى تو در طول تاریخ بی سابقه بود . در این دوران شما به مصداق تلاوت آیه شریفه "عکس بده جنازه بگیر" تحولی در صنعت خودکشی ایجاد کردی که کف دشمن برید .مرگ بر حکومت استبداد تو ودرود بر آزادگان سبز میهن عزیز وآزاد ایران.
سه‌شنبه 26 آبان 1388

shanul - المان - هامبورگ
جسد دکتر رامین پور اندرجانی باید کالبدشکافی بشود تا علت اصلی مرگ ایشان مشخص شود!!!.
سه‌شنبه 26 آبان 1388

اسماعیل-شیراز - ایران - قم آباد
lt;<گفت:آن یار کز او گشت سر دار بلند////////جرمش این بود که اسرار هویدا می کردgt;>.
سه‌شنبه 26 آبان 1388

Kaweh - آلمان - مونیخ
حالا مگه کالبدشکافی دردی را هم دوا میکرد. در قانون جنگل کفتار کارش وردهخوری است. این هم که این بیچاره بدست همان عوامل کهریزک کشته شده بر کسی پوشیده نیست و به اندازه کافی عوامل این قتل را رسوا کرد
سه‌شنبه 26 آبان 1388

بهدین - آمریکا - نشویل
هیچ حیوانی به‌ حیوانی نمی دارد روا آنچه‌ این نامردمان با جان انسان میکنند
سه‌شنبه 26 آبان 1388

amo danial - اسلو - نروژ
lagolas - ایران - تهران. ممنون میشیم اگر به اثبات برسونی
چهار‌شنبه 27 آبان 1388

nina55 - انگلیس - لندن
yasmiin78 . . الهی امین
چهار‌شنبه 27 آبان 1388

black chador - امریکا - ولدن
lagolas - ایران - تهران. اسلام در دنیا بعنوان یک دین وحشی و عقب افتاده و فاسد شناخته شده چون تنها مسلمانانی که دنیا میبینه اشخاص دروغگو قاتلینی مثل تقلبی نژاد و علی چکه ای و بن لادین و ملا عمر هستند و گروهای تروریستی مثل بسیجها و حزبالله و حماس و الکهیدا هستند. تا وقتی که بقیه مسلمانان در مقابل کشتار و فساد این افراد و گروهها خفه خون گرفتن اسلام مساوی هست با تروریسم. این بندازه کافی ساده و منطقی هست برای تو؟
چهار‌شنبه 27 آبان 1388

kamia1 - المان - کلن
بهدین - آمریکا - نشویل! واقعا
چهار‌شنبه 27 آبان 1388

nina55 - انگلیس - لندن
باور88/لال شدی ...؟ ارزو می کنم باشم و به دار اویختن شما را ببینم که برای قدرت چه کارها که نمی کنید مرگ بر دیکتاتور
چهار‌شنبه 27 آبان 1388

amir-amir - کانادا - تورنتو
مافیاى خبیث جمهورى اسلامى به طرز وخیمى همه جا رشد کرده اژدهاى هفت سرى که تا سرهایش قطع نشود همچنان به خون جوانان ایران تشنه است
چهار‌شنبه 27 آبان 1388

freydun - ایران - شیراز
black chador - امریکا - ولدن --این سگهای وهابی(( القاعده ))هستند
چهار‌شنبه 27 آبان 1388

black chador - امریکا - ولدن
freydun - ایران - شیراز. خیلی ممنون. هر چی فکر کردم اسم تازی این احمقها رایادم نیامد. در ضمن خواهش میکنم به سگها اهانت نکن. من از ته دل سگهامو دوست دارم. اونها هم محافظ من هستند و هم مثل بچهام هستند. در ضمن علی چکه ای و تقلبی نژاد و قااتلین اطرافشون تروریست های شیعه هستند.
چهار‌شنبه 27 آبان 1388

kadkhoda saeid_uk - انگلیس - منچستر
واقا خیلی سخته که جون عزیزترین کس تو یه مشت اجنی به نامردی بگیرن/ ارزوی صبر برای خوانواده دکتر رامین و همه خوانواده های که عزیزاشونو تو این نظام کثیف اخوندی از دست دادن/ پیروزی نزدیک است/
چهار‌شنبه 27 آبان 1388

melisa - ایران - تبریز
کثافتها عین لاشخورها افتادن به جون ملت کی میشه از دستشون راحت شیم.این حکومت بدتر از دوران قرون وسطی اروپاس .
چهار‌شنبه 27 آبان 1388

گویا - ایران - تهران
lagolas - ایران - تهران. منم ممنون میشم بتونی اثبات کنی .
چهار‌شنبه 27 آبان 1388

kiosk - مالزی - سایبرجایا
lagolas - ایران - تهران. .. ترین دینی که هست همین اسلام. تا حالا فکر کردی چرا هرچی بدبخت و گرسنه و تروریست و جهان سومی هست همه مسلمون اند؟. لعنت به اون عرب ملخ خور با دینش
چهار‌شنبه 27 آبان 1388

khorzookhan - ایران - تهران
بهدین - آمریکا - نشویل . حرفت کاملا درسته اما خودمون از پشت کامیون این شعر را برداشتی؟
چهار‌شنبه 27 آبان 1388

ARTEMIS-SW - سوئد - مالمو
از قیافه ی این پزشک سلامت می بارد باید به این رژیم گفت خر..خودتی .
چهار‌شنبه 27 آبان 1388

بابک - ایران - سبزوار
کار بسیج روسی است
چهار‌شنبه 27 آبان 1388

Hoja Verde - ایران - تهران
kiosk - مالزی - سایبرجایا. برای اینکه قدرت های بزرگ ثروت آنها را غارت کرده اند. بخشیش هم تقصیر خودشونه که مدیریت بلد نیستند.
پنج‌شنبه 28 آبان 1388

punisher - ایران - شیراز
باور 88 / / لال مونی گرفتی ...؟؟؟. میاد اون روز که همتون رو حلق آویز کنیم تا نسل .. تون از روی کره خاکی منقرض بشه...
پنج‌شنبه 28 آبان 1388

+0
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.