عیادت مهدی کروبی , میرحسین موسوی و خاتمی از آیت الله بیات زنجانی - عکس

عیادت مهدی کروبی , میرحسین موسوی و خاتمی از آیت الله بیات زنجانی

مهدی کروبی , مهندس میرحسین موسوی و سید محمد خاتمی به صورت جداگانه با حضور در بخش مراقبتهای ویژۀ بیمارستان و مرکز قلب تهران از آیت‌الله‌العظمی بیات زنجانی عیادت کردند و ضمن گفتگو با او ، برای این مرجع تفلید  آرزوی سلامتی و بهبودی کامل کرد.

در این دیدارها که پزشکان معالج نیز حضور داشتند، توضیحاتی درباره شرایط جسمانی بعد از عمل جراحی آیت‌الله بیات زنجانی ارائه شد.

sajad-tehran - ایران - تهران
خاتمی فقط بلده تقلید کنه،تازگیها نگاه میکنه ببینه موسوی و کروبی چه کار میکنن تا سریع اونم انجام بده
سه‌شنبه 26 آبان 1388

wildpiony - هند - بمبیی
سه کله پوک!!!
سه‌شنبه 26 آبان 1388

bavar88 - هلند - امستردام
بینوایان - ایران - تهران / مسلمان ایرانی - ایران - شیراز:‌ در جواب شما عزیزان که در جایی گفته بودید که از قماش ضد انقلابیون هستم! نه خیر بنده هم طرفدار شدید جمهوری اسلامی هستم منتها یک فرق اساسی با شما دارم و اون اینه که در کار ما تساهل و تسامع نقشی ندارد در جایی که کافرانی مثل ارتمیس سویدی بخواهند هنر نمایی کنند ترحم به انها ظلم به مسلمانان داخلی است باید برجک این تریپ ادمها را پایین بیاریم. شاید یکی از مشکلات شما اینه که از این ور اب خیلی خبر ندارید که چطور انگلها بر علیه جمهوری اسلامی لجن پراکنی می کنند و از ترویج همجنسبازی ایرانیها گرفته تا لامذهبی و از این چرندیات که همش برای خوش رخصی و یک لقمه نون در کمپ اوارگان بیشتر نیست. به هر حال امیدوارم که بر عقیده خود در دفاع و حفظ دستاوردهای نظام مقدس اسلامی ایران پایدار و ثابت قدم باشید. ناسطا گفتن این محالفین از بی سوادی و اتش درونی انها است جایی که منطق است این فحش با زاویه معکوس به خودشان بر می گردد.
سه‌شنبه 26 آبان 1388

bavar88 - هلند - امستردام
اقای موسوی خواسته یا نا خواسته بازیچه ی و الت دست رسانه های بیگانه شد. یکی از طرفداران موسوی به من بگه دلیل نامه ی موسوی به شیخ منزوی حجت الاسلام منتظری که امام در نامه ی معروف خود بیان کرد که شما دیگر وکیل من هم نیستید و ایشان را ساده لوح خطاب کرد چه بود؟ و چرا بخشی از موسوی ها بر خلاف نظر امام دل بسته ی منتظری معلوم الحال شده اند؟ راستی چرا موسوی از پهلوی/عبدالمالک ریگی/ رهبر مجاهدین خلق (منافقین) اعلام برائت نمی کند؟ واقعا اگر ادعا دارد دلسوز نظام است. اخیرا خانوم گوگوش و ارتمیس ..هم پرچم داره سبز اهل بیت شده اند!
سه‌شنبه 26 آبان 1388

bavar88 - هلند - امستردام
و اما خطاب به سبزهای امیدوار! بعد از جنگ و رحلت امام مملکت به دست تکنوکراتهایی افتاد که مظهر آن کارگزاران سازندگی و رهبر فکریشان هاشمی رفسنجانی بود. این گروه بعدا به تئوریسینهایی چون عبدالکریم سروش پیوند خوردند و بعد از دوم خرداد اصلاحات را راه انداختند.نوکیسه هایی که در دوره سازندگی و از راه رانتهای جور واجور سربرآورده بودند کوشیدند در دوره اصلاحات علاوه برشریانهای اقتصادی , قدرت بلامنازع سیاسی را نیز در دست بگیرند و با حذف ولایت فقیه یا خنثی کردن آن مملکت را به طرف سکولاریسم و همپیمانی با غرب پیش ببرند.اما خوشبختانه روزگار آن گونه که می پنداشتند پیش نرفت و ما به فاصله هشت سال شاهد افول جریان غربگرای پنهان شده در پس اصلاحات بودیم. شکستهای پی درپی این گروه در انتخاباتهای متعدد می رفت که طومار آنان را در هم پیچد و آنها را به تاریخ پیوند دهد. میرحسین تیر آخر ترکشی بود که به هدف ننشست). ادامه در قسمت بعد...
سه‌شنبه 26 آبان 1388

bavar88 - هلند - امستردام
جریان شکست خورده در انتخابات به جای پذیرش شکست, کوشید از طریق جریانات کف خیابان پس از انتخابات مرگ نهایی خود را انکار کند و سوار بر موج نارضایتیهایی که در میان مردم در طی سالها - از اول انقلاب تا کنون -به وجود آمده, قدرت را با قلدری و قانون شکنی و موج سواری بر موج نارضایتی ها از آن خود سازند. موسوی ممکن است سکوت کند اما برنمی گردد چون لج باز تر از آن است که بپذیرد مرگ جریان یاد شده با نام و عنوان او مهر شده است!
سه‌شنبه 26 آبان 1388

a_bamdad - ایران - تهران
همونقدر که از احمدی نژاد بدم میاد دوبلش رو از خاتمی متنفرم.بودن این مردک بر سر کار و جنایتهایی که مرتکب میشه حاصل بی عرضه گیهای خاتمییه.هم بی عرضه گیهایی که باعث شد مردم از رای دادن مایوس بشن و هم بی عرضهگیهایی که وزارت کشورش انجام داد تا این میمون با تقلب بر رفسنجانی پیروز بشه.اما عشقست میرحسین عزیز و کروبی بزرگ که پایدارن و همراه مردم.دروووود
سه‌شنبه 26 آبان 1388

آنتی اسلام - ایران - اهواز
1 . نوشتاری از صادق هدایت :( آنچه اسلام به ایران داد ). . . ما که عادت نداشتیم دخترانمان را زنده به گور کنیم ، ما برای خودمان تمدن وثروت و آزادی و آبادی داشتیم و فقر را فخر نمیدانستیم همه اینها را از ما گرفتند وبجاش فقرو پشیمانی و مرده پرستی و گریه و گدائی و تأسف واطاعت از خدای غدار و قهار و آداب ..شوئی و خلأ رفتن برایمان آوردند ، همه چیزشان آمیخته با کثافت و پستی و سود پرستی و بی ذوقی و مرگ و بدبختی است. چرا ریختشان غمناک و موذی است و شعرشان چوس ناله است چونکه با ندبه و زوزه و پرستش اموات همه اَش سرو کار دارند. برای عرب سوسمار خوری که چندین صد سال پیش به طمع خلافت ..ه، زنده ها باید به سرشان لجن بمالند و مرگ و زاری کنند.
سه‌شنبه 26 آبان 1388

آنتی اسلام - ایران - اهواز
2 .. ، در مسجد مسلمانان اولین برخورد با بوی َگند خَلأست که گویا وسیله تبلیغ برای عبادتشان و جلب کفار است تا به اصول این مذهب خو بگیرند. بعد این حوض کثیفیکه دست و پای چرکین خودشان را در آن می شویند و به آهنگ نعره مؤَذن روی زیلوی خاک آلود خودشان دولا و راست میشوند و برای خدای خونخوارشان ِورد و اَفسون میخوانند. .. , عید قربان مسلمانان با کشتار گوسفندان و وحشت و کثافت و شکنجه جانوران برای خدای مهربان و بخشایشگر است خدای جهودی آنها قهار و جبار و کین توز است و همه اش دستور کشتن و چاپیدن مردمان را میدهد وپیش از روز رستاخیز حضرت صاحب را میفرستد تا حسابی دَخل اُمتش را بیاورد و آنقدر از آنها قتل عام بکند که تا زانوی اسبش در خون موج بزند.
سه‌شنبه 26 آبان 1388

آنتی اسلام - ایران - اهواز
3 ...تازه مسلمان مومن کسی است که به امید لذتهای موهوم شهوانی و شکم پرستی آن دنیا با فقر و فلاکت و بدبختی عمر را بسر برد و وسایل عیش و نوش نمایندگان مذهبش را فراهم بیاورد. همه اَش زیر سلطه اَموات زندگی میکنند و مردمان زنده امروز از قواننین شوم هزار سال پیش تبعیت میکنند کاری که پست ترین جانوران نمیکنند. عوض اینکه به مسائل فکری و فلسفی وهنری بپردازند ، کارشان این است که از صبح تا شام راجع به شک میان دو و سه استعامنه قلیله و کثیره بحث کنند. این مذهب برای یک وجب پائین تنه از عقب و جلو ساخته و پرداخته شده. انگار که پیش از ظهور اسلام نه کسی تولید مثل میکرد و نه سر قدم میرفت ، خدا آخرین فرستاده خود را مامور اصلاح این امور کرده!
سه‌شنبه 26 آبان 1388

آنتی اسلام - ایران - اهواز
4 ...تمام فلسفه اسلام روی نجاسات بنا شده اگر پائین تنه را از آن حدف کنیم اسلام روی هم میغلتد و دیگر مفهومی ندارد. بعد هم علمای این دین مجبورند از صبح تا شام با زبان ساختگی عربی سرو کله بزنند سجع و قافیه های بی معنی و پر طمطرق برای اغفال مردم بسازند ویا تحویل بدهند. سرتا سر ممالکی را که فتح کردند، مردمش را به خاک سیاه نشاندند و به نکبت و جهل و تعصب و فقر و جا سوسی و دوروئی و دزدی و چاپلوسی و---آخوند لیسی مبتلا کردند و سرزمینش را به شکل صحرای برهوت در آوردند. ... اما مثل عصای موسی که مبدل به اژدها شد وخود موسی از آن ترسید این اژدهای هفتاد سر هم دارد این دنیا را می بلعد. همین روزی پنج بار دو لا راست شدن جلو قادر متعال که باید بزبان عربی او را هجی کرد، کافی است تا آدم را تو سری خور و ذلیل و پست و بی همه چیز بار بیاورد.
سه‌شنبه 26 آبان 1388

آنتی اسلام - ایران - اهواز
5...مگر برای ما چه آوردند ؟ معجون دل به هم زنی از آرا و عقاید متضادی که از مذاهب و ادیان و خرافات پیشین ، هول هولکی و هضم نکرده استراق و بی تناسب بهم در آمیخته شده است، دشمن ذوقیات حقیقی آدمی، و احکام آن مخالف با هر گونه ترقی و تعالی اقوام ملل است و به ضرب ششمشیر به مردم زوزچپان کرده اند. یعنی شمشیر بران و کا سۀ گدائی است، یا خراج و جزیه به بیت المال مسلمین بپردازید یا سرتان را میبریم هر چه پول و جواهر داشتیم چاپیدند. آثار هنری ما را از میان بردند و هنوز هم دست بردار نیستند؛ هر جا رفتند همین کار را کردند. .
سه‌شنبه 26 آبان 1388

Parastoo06 - استرالیا - سیدنی
بزودی بدرک واصل میشه.
سه‌شنبه 26 آبان 1388

grgesho - ایران - بوشهر-کنگان
اینها میدونن که دیگه جنبش سبز نزد مردم مفهومی نداره دارن خود شیرینی میکنن. خودشون میدونن که نزد مردم چقدر منفور شده اند.
سه‌شنبه 26 آبان 1388

Mohammad Shirazi - ایران - شیراز
کاش می شد که زنده بمانی و دیگران بجای تو بمیرند.
سه‌شنبه 26 آبان 1388

grgesho - ایران - بوشهر-کنگان
اینها میدونن که دیگه جنبش سبز نزد مردم مفهومی نداره دارن خود شیرینی میکنن. خودشون میدونن که نزد مردم چقدر منفور شده اند.خدا شفا بده
سه‌شنبه 26 آبان 1388

بوعسکور - امارات - دبی
مرگ بر امریکاهههههههههه
سه‌شنبه 26 آبان 1388

f117 - هلند - المره
. یک سوال از مسولین بسیار عزیز سایت دارم...چرا این اشغالها رو اینجابه جای افت الله ایت الله مینامید.....ممنون
سه‌شنبه 26 آبان 1388

world cup - ایران - تهران
آرزوی شفا برای این مرجع حامی جنبش سبز دارم و برای همه ی مریضیها یک جمله از آیت الله بیات که چند ماه قبل گفت : رییس جمهور اگر با تقلب و بدون رای مردم باشد حتی تنفیذ ولی فقیه هم برای او مشروعیت نمیاره .
سه‌شنبه 26 آبان 1388

bahareiran - ایران - ایران
خدا شفا بده همه مریضارو وبکشه علی گدا ومحمود رو
سه‌شنبه 26 آبان 1388

ionel - ایران - اهواز
درود بر این اصلاح طلبان و پیروزی نزدیک است چرا که دیکتاتور در توجیه و رس است .زنده باد ازادی نابود باد دیکتاتوری مذهبی
سه‌شنبه 26 آبان 1388

سبا - ایران - تهران
قربون 3 تایی تون.
سه‌شنبه 26 آبان 1388

FarTaj - کانادا - مونترال
ببخشید سوال می‌کنم، آیت الله بیات زنجانی دیگه کیه؟
سه‌شنبه 26 آبان 1388

odin - بلژیک - انتورپن
به به سیاستمدارهای کشور ما رو نگاه کن! اما باتمام این احوال باز جای شکرش باقیه که در همه ظلمت و سیاهی نظام پلید اسلامی یک کورسوی امید که هیچوقت در ایران نمیمیره باقی مونده. سیاست یعنی استفاده از حداقل و گرفتن بازده حداکثر.موسوی،کروبی و خاتمی این نورهای حداقلی هستن که اگر ما ملت اینبار بهوش باشیم ازشون بارده حداکثری میگیریم و تغییری رو که سی ساله خواهانشیم بدست میاریم.اونها که به زمین و زمان فحش میدن و قبل از احمقینژاد کینه خودشون رو سر این افراد خالی میکنن انسانهای توتالیتری هستن که همه چی رو بدون زحمت میخوان و فقط شعار مرگ بر این و اون میدن و میخوان همه چی با یه اجی مجی یه شبه عوض بشه!اما خودشون هم راه حل و برنامه ای برای تغییر ندارن فقط شعار اتفاقآ من ارزومه بین بچه های روشنفکر اینجا از جمله انتی اسلام،شانول و چند نفر دیگه این بحث بازسازی و گذار برای تغییر راه بیافته البته بدون توجه به فحاشیها و چرندیات این متعصبین از دو طرف منظورم اللهی هاست.
سه‌شنبه 26 آبان 1388

mr. fair - انگلستان - منچستر
با با ولش کنید بمیره انقدر خرجش نکنید حاجی 72تا حوریو بچسب نه دنیا رو
سه‌شنبه 26 آبان 1388

bache mahal - بلژیک - .گنت
باید اینا برن عیادت اینها هر چه دارند از برکت همین عبا و غباس .
سه‌شنبه 26 آبان 1388

سنگلج - ایران - تهران
درود برمیر حسین
سه‌شنبه 26 آبان 1388

آنتی اسلام - ایران - اهواز
bavar88 - هلند - امستردام جمهوری اسهالی و همهء محتویات داخلش و 100 البته در رأس آن اسلام این دین متحجر؛ به همین زودی نابود میشوند. بهت توصیه میکنم از همین الان تا دیر نشده به فکر یک کار شرافتمندانه باش! در ضمن یادت باشه : همهء دوستان باور می کنند :-))
سه‌شنبه 26 آبان 1388

آنتی اسلام - ایران - اهواز
اسلام رفتنی است! « آنتی اسلام»
سه‌شنبه 26 آبان 1388

fall - ایران - تهران
123 - ایران - تهران . امیدوارم که بیایی و بخونی تا بدونی که چقدر ... و کوتاه فکری . تو مطلب ( مصاحبه مادر ندا با سی ان ان که گفته بود ندا مثل یک فرشته بود + تصاویری از زندگی ندا ) حرفی زده بودی که خیلی عصبانی شدم . کامنتت این بود : این آدم بی حجاب همون بهتر که بمیره ونیست بشه!. آخه آدم ... چرا این حرف رو می زنی ؟ مگه فکر کردی که ندا هم مثل تو اصل و نسب....ی داره !؟. می دونی که...کجا بوده ؟ و حتما می دونی که این آشغالهایی که ندا و نداها رو کشتن از کجا اومدن ؟. آره جونم جریان این آشغالها اینه که وقتی انقلاب می شه میریزن و شهرنو رو می بندن بعد می بینن که یه سری بچه کور و کچل که حاصل شهر نو هستن اون وسط بی سرپرست و ولو موندن . می یان جمعشون میکنن میبرنشون تحت پوشش کمیته امداد ( همونجایی که ...گذروندی !! ) اونوقت نون مفت می دن بهشون بخورن تا بزرگ شن واسه چنین روزایی که بریزن توی خیابون و پاچه مردم رو بگیرن !!. حالا تو.. چرا فکر می کنی همه مثل خودت هستن و از مرگ یه جوون پر از آرزو اینقدر شادی ؟. خواهش می کنم جواب نده که می شورم آویزونت می کنم شهر..!!.
سه‌شنبه 26 آبان 1388

مسلمان ایرانی - ایران - شیراز
bavar88 - هلند - امستردام . 1. دوست عزیز بنده برچسب مخالفت با جمهوری اسلامی را به شما نزدم. بحث بنده روی این است که چرا کاربری مسلمان باید کامنتی بگذارد که توهینها و بدگویی ها به مقدسات یک گروه سرازیر شود؟ توهین کاربران به مقدسات مسلمانان همینطوری سرازیر هست چرا کسانی مثل شما یا دیگر دوست نوعی عزیز باعث تشدید آن شود؟ به نظر شما گناه این توهینها گردن باعث و بانی آن نیست؟ شما یک نگاهی به کامنتهایی که پس از کامنت شما گذاشته می شود نگاه کنید و به کامنتهایی که پس از کامنت کاربران دیگری مثل آرتمیس یا زبلخان. بعد ببینید توهین به مقدسات اسلامی که در جواب کامنتهای شما گذاشته می شود بیشتر است یا کامنتهایی که در جواب کاربران غیر مسلمان؟
سه‌شنبه 26 آبان 1388

مسلمان ایرانی - ایران - شیراز
bavar88 - هلند - امستردام 2. کاربران دیگر که مسلمان نیستند کاری به کارشان نداریم شما که مسلمان هستید آیا می دانید که گناه آن به گردن شماست؟ امیدوارم از گفته ی برادر کوچکتان آزرده خاطر نشده باشید. در ضمن بنده خودم چندین سال خارج از کشور بوده ام و دوستان ایرانی و رفتارشان را هم میدانم. من خودم هم زمانی از طرفداران محکم جمهوری اسلامی بودم ولی وقتی که دیدم مبانی و اصول و نظریاتی که آقایان می دهند با اسلام و شیعه 360 درجه در تضاد است هیچ علاقه ای به آن نشان ندادم. مگر مولا علی (ع) نفرمودند حاکمی اسلامی که بداند فرد بهتری از خودش وجود دارد که میتواند بر مسند قدرت بنشیند و اگر حاکمیت را به وی نسپارد هم به خدا هم به پیغمبر و هم به مردم خیانت کرده است؟ مگر همین امام خمینی نبودند که به تنها کسی که تشر نرفتند همین آقای موسوی بود؟ از آقای خامنه ای گرفته تا هاشمی رفسنجانی و..
سه‌شنبه 26 آبان 1388

مسلمان ایرانی - ایران - شیراز
bavar88 - هلند - امستردام 3. مگر نگفتند که آقای موسوی ذخیره ی این انقلاب هستند؟ آیا در طول حیات شیعه اینقدر به مراجع بی احترامی شده بود؟ به بیت امام چطور؟ امیدوارم چشم بسته حرفهایی را نزده باشید. البته اینکه طرفداری از مثلا آقای احمدی نژاد میکنید خوب ممکن است که با طرز تفکر شما همسان باشد ولی آیا می دانید که ایشان یکی از بزرگترین اصول اسلام را توجهی نمیکند؟ همین دروغگویی در رئیس جمهورتان را توجه کنید. شما اینهمه به کسانی مثل ارتمیس و .. توپیده اید آیا نتیجه ای داده است؟!!! آیا نتیجه ای جز توهین بیشتر به مقدساتمان در کامنتهای آنان جایگاهی ندارد؟ امیدوارم توصیه ی برادر کوچکتان شما رنجانیده نباشد. موفق باشید
سه‌شنبه 26 آبان 1388

asir@.P - فرانسه - پاریس
آنتی اسلام - ایران - اهواز .. لطفا بیشتر در این سایت بنویسید خواندن مطالبی که می نویسید واقعا لذتی دارد.چشم من دنبال نوشته های شما میگردد.شاد باشید.
سه‌شنبه 26 آبان 1388

maryam vatan - بلژیک - بروکسل
7 دسامبر = 16 اذر تمام ایرانهای دور از وطن باید بریم جلوی سفارت ایران برای حمایت از جوانان مبارز کشورمون. .
سه‌شنبه 26 آبان 1388

wildpiony - هند - بمبیی
دوستان چه جوری میشه اومد تو تبادل نظرپرنیان؟من نمیتونم:( بلد نیستم...:(
سه‌شنبه 26 آبان 1388

maryam vatan - بلژیک - بروکسل
درود بر تمام یاران جنبش سبز
سه‌شنبه 26 آبان 1388

nimaaa - امریکا - نیویورک
bavar88 - هلند - امستردام. اگر جمهوری اسلامی خوبه توی کمپهای هلند چیکار میکنی چرا نمیری ایران به جمهوری اسلامی و رهبر فرزانت خدمت کنی طرفدار سر سخت جمهوری اسلامی؟
سه‌شنبه 26 آبان 1388

sabzrokh - هند - ممبای
wildpiony - هند - بمبیی. خجالت بکش..
سه‌شنبه 26 آبان 1388

maryam vatan - بلژیک - بروکسل
سیدمحمد خاتمی در دیدار با جمعی از دانشجویان:جمهوری اسلامی که مردم می‌خواهند، جمهوری «آزادی، استقلال و پیشرفت» است همه تلاش من در این مدت چه در زمان مسئولیت و بعد از آن این بوده که به این موضوع بپردازم که جنبش ایرانی یک حرکت خلق‌الساعه نیست، یک التهاب عاطفی نیست که با یک انگیزه روانی به وجود بیاید و مثلا با ترس از بین برود، بلکه بسیار عمیق و گسترده‌ است اگر این را درک کنیم و بفهمیم کجا هستیم می‌توانیم به سوی آینده روشن حرکت مطمئن داشته باشیم.
سه‌شنبه 26 آبان 1388

baba kurosh - ایران - قم
bavar88 - چرا قدقد میکنی ملومه بدجور ترسیدی خودتون از همه بهتر میدونید که کارتون تمومه توام به جای وطن فروشی و جیره گرفتن به فکر یه شغل جدید باش (گدایی برازنده امثال شماست)
سه‌شنبه 26 آبان 1388

marko - انگلیس - لندن
لعنت بر اخوند و اسلام مسلمان یعنی عقب افتاده .
سه‌شنبه 26 آبان 1388

pokalu - المان - دورتموند
آنتی اسلام - ایران - اهواز . درود بر تو
سه‌شنبه 26 آبان 1388

dannni - سوئد - استکهلم
wildpiony - هند - بمبیی// کاری نداره کلیک کن رو تابادل نظرپرنیان نوشته لیست اعضائ اونجا مثلا اسمم راحت پیدا میکنی dannni بهت یاد میدم فقد بی رو اسمم پیام بزر
سه‌شنبه 26 آبان 1388

a_bamdad - ایران - تهران
آنتی اسلام - ایران - اهواز. دوست عزیز برای اولین بار باهات مخالفم.تا ابله در جهان است مفلس در امان است.تا وقتی مردمی هستن که به امید زندگی بهتر در نا کجااباد هستن دین زنده می مونه.
سه‌شنبه 26 آبان 1388

cherchil007 - ایران - سیرجان
همه بدبختی ما ایرانی ها از سر این آخوند های ج...ک....
سه‌شنبه 26 آبان 1388

palachinka - بلغارستان - صوفیا
بچه ها اگر اشتباه نکنم این bavar88 - هلند - امستردام از کارکنان بخش فرهنگی (ساواک) سفارت ایران در هلند باشه.اطلاعاتش در مورد کمپهای هلند این را ثابت میکنه.
سه‌شنبه 26 آبان 1388

sash - ایران - ایران
آنتی اسلام - ایران - اهواز. تو باز چرت و پرت گفتی؟
سه‌شنبه 26 آبان 1388

jores1984 - ااتریش - لینز
چه بسته بندیشم کردن ترسیدن نکشنش
سه‌شنبه 26 آبان 1388

farzanik - ایران - گنبد کاووس
bavar88 - هلند - امستردام. باور بنده!!!!!!نمیدونم چی بهت بگم !!!!!!!!فکر کنم جنابعالی یه کم عقده خودکم بینی داری و یه کامنت میزاری میری بعداز مدتی برمیگردی میبینی چند نفر جوابتو دادن حال میکنی!!!!قبلنا میدیدی اگه با بچهای اینجا موافق باشی کسی جوابتو نمیده و مجبوری واسه اینکه یه کم خودتو نشون بدی اون چرندیاتو سرهم میکنی و بعدش اصلا جواب کسیو نمیدی!!!. ببین عزیز من آدم واسه نشون دادن خودش نباید خودفروشی کنه!!!!!!!!!
سه‌شنبه 26 آبان 1388

bavar88 - هلند - امستردام
مسلمان ایرانی - ایران - شیراز: ممنون دوست عزیز از طرز جواب دادنتان!‌ شاید شما برداشتی داشته باشید که من طرفدار سر سخت احمدی نژاد هستم نه خیر! من طرفدار جمهوری اسلامی ایران هستم. تا زمانی که پرچم دست رهبری است طرفدار بودن ایران اسلامی هم لازم است. احمدی نژاد هم چون ریس جمهور فعلی ایران هست باید از او پشتیبانی کرد و گرنه این گرگان بی دین سالهاست دندان تیز کرده اند تا تتمه این انقلاب را از جا بکنند.
سه‌شنبه 26 آبان 1388

bavar88 - هلند - امستردام
2.و اما درباره کامنت برخی نابخردان کمپ نشین اینها کسانی هستند که نون سوسیال کشورها را می خورند و باید هم اینطور برخورد کنند تا روزی انها قطع نشود. اینها همون صم بکم ایه قران هستند که نمی خواهند صدای حق را بشنوند. توهین اینها مربوط به ..... همیشه هم بوده اند کسانی که در برابر حق جز ناسزا چیز دیگری نداشته اند. تا بوده همین بوده!!.
سه‌شنبه 26 آبان 1388

bavar88 - هلند - امستردام
3.و اما درباره رهبری ایران مشکل اصلی من با شما شاید همین نکته باشد که شما خواهان جدایی دین از سیاست هستید (حداقل از نوشته هایتان اینجوری بر می اد) و از ترس اینکه دیگران به دینتان توهینی کنند از گفتن حق هراسان هستید این یعنی تسامع و تساهل و شاید هم ترس! در حالیکه همین ادم نماهای ناسزا گو اگر دستشون برسه اول کلک شماها را می کنند بعد پشم دین را می چینند! همیشه یادت باشه که برای نجات اهو باید تا دهن شیر هم بری. بقول امام «ما به وظیفه عمل می کنیم حالا اگر پیروز شدیم که چه بهتر و اگر هم جونمون را در راه عقیده و ارمان از دست دادیم که چه بهتر تر»! عزت و مردانگی از ترس گریزان است.
سه‌شنبه 26 آبان 1388

bavar88 - هلند - امستردام
4.و اما تفاوت احمدی نژاد و موسوی! من در دورنمای ذهنم شاید به اقای موسوی نزدیکتر باشم ولی وقتی با واقعیت ها و معیارهای اسلامی می سنجمش عیارش به شدت پایین می اد. موسوی و کروبی و هاشمی شاید کارکرد انقلابی زیادی داشته باشند ولی ملاک میزان حال فعلی انها است!! نگاه کن به فرزندان انها و دوربر انها که چطور در یکی دو دهه از پول همین مردم به کجاها رسیده اند!‌ تظاهر به اصلاح می کنند وگرنه باید اول از همه از خودشون شروع کنند ایا ندیدی که همسر موسوی مدرکش چگونه بود؟ مگه نگقته بود که اگر احمدی نژاد عذر خواهی نکند بعد از دو هفته شکایت می کنم پس چی شد؟ شیخ ساده ما هم فکر می کنه که بت-من ایران است وگرنه در کجای این 30 سال ایشون مسولیت نداشته بود. چیکار کرد؟ برو پیش درد دل یکی از خانواده شهدا بشین اگر راضی شدی من دیگر حرفی نمی زنم در موردش!‌ برو از مجلس داری ایشون سوال کن!
سه‌شنبه 26 آبان 1388

bavar88 - هلند - امستردام
5. و نهایتا! در برخورد با گروههای مخالف ایران! اگر دیدید اینها تا حالا اینقدر جسور شده اند همش به خاطر عدم اعلام براءت موسوی و کروبی از اینها است که خودشون را در قالب لباس سبز نشون می دهند. اگر این سران اصلاحات اعلام براءت می کردند ما هم دوست داشتیم که روند مبارزه انتخاباتی همگام با اینها بود. اینها برای رسیدن به هدف می خواهند از هر وسیله ای استفاده کنند. نتیجه این برخوردها همش نتیجه غرور بیجا است که گریبان گیر انها شده است. موفق و پیروز باشی.
سه‌شنبه 26 آبان 1388

massoudoslo - نروژ - اسلو
دوست عزیز ( مسلمان ایرانی‌- ایران- شیراز) ، کسانی‌ مثل ( باور ۸۸- هلند- آمستردام ) بیشتر در فکر جمهوری اسلام هستند تا مقدسات اسلامی و مسلمان ها!! این نوع از هموطنان ما بوسیلهٔ حکومت اسلامی فعال نگاه داشته میشوند تا از غیرت سیاسی آنها به نفع و توجیه زد و بند‌های و آشفتگی‌‌های حکومتی استفاده شوند! باور ۸۸ عزیز شما واقعا خودتون رو با موسوی و غیره ... بهتر میدانید که مثلا این حرفهای تکراری روبه ضد آنها می‌نویسید!؟ شما با کامنت‌هاتون هرچی‌ فحش و ناسزا رو که یوزرها بلند رو متوجه مقدسات ملت می‌کنید! باور ۸۸ عزیز من کامنت‌های شما رو نمیخونم،چون داستان‌های هستند که تاریخ مصرف اونها خیلی‌ وقت که گذشته! ولی‌ باور۸۸ عزیز حضورت در این سایت لازم هست چون تنفر بقیه یوزر‌ها رو از حکومت اسلامی همیشه آپدیت نگاه میداری : )
سه‌شنبه 26 آبان 1388

mohsen_raja - ایران - تهران
bavar88 - هلند - امستردام//[اقای موسوی خواسته یا نا خواسته بازیچه ی و الت دست رسانه های بیگانه شد] به درک! ولی خودت هم یکجورایی الت جمهوری اسلامی هستی!!!
سه‌شنبه 26 آبان 1388

nasim irani - اتریش - وین
bavar88 - هلند - امستردام . سلام به مسولین سایت....یاور تو از قماش کافران هستی وبه نظرمن امثال ارتیمس فریادبغض فرو خورده سی سال جنایت اربابهای تواست.متاسفانه امثال تو کافر جاهل بودندکه به ضربه زدند به اسلام.اگرنه این راه خدا مدافع انسان و راهگشای اواست. اربابهای تو بخاطرقدرت طلبی و چپاول از نام عظیم خداوند سبحان استفاده کردندکه طبق آیه قرآن باید پاسخگو باشند.اما امثال تو استخوان لیس بدترازآنهامستحق مجازات هستید.زیرادین یک امرخصوصی است که شمابدخواهان جاه طلب ازآن بهره جستید و برافکار مردم غلبه کردید و خون خوردید.اما بدبخت تو وجدانت راچقدر فروختی؟؟؟؟؟؟؟ارزش نداره حتی اگر دنیا را گرفته باشی چون باید روزی هرچه راچپاول کردی بذاری ودست خالی بایه کوله بار بی ارزش به نزدقاضی عادل دنیا بروی.بدبه حال تاییدکنندگان دورغ!
سه‌شنبه 26 آبان 1388

بابک - ایران - سبزوار
اقایانی که بر ضد موسوی کروبی و خاتمی می نویسند جیره خوار احمدی نژاد هستند و قطعا اب به اسیاب دیکتاتور می ریزند
سه‌شنبه 26 آبان 1388

ayapir - اتریش - وین
fall - ایران - تهران. فقط میتونم بگم دمت خیلی گرم.عشق کردم با جوابت.(گرچه جواب ابلهان خاموشیست)
سه‌شنبه 26 آبان 1388

msnam - ایران - تهران
کسانی که فکر می کنند بایست از هر کی و هر چی بت بسازند انسانهای کم وجود و بی هنری هستند. به همه کسانی که در راه آزادی ایران از اسامه بن لادنهای داخلی و خارجی مثل باور 88 و .. کمک می کنند چه خاتمی و موسوی چه رضا پهلوی و چه اون انسان یک پای توی نظاهرات و چه اون دختر و پسری که بهشون تجاوز می شه توی زندانهای مخوف و دهشتناک اسلامی و قرانی و مجمدی ایران متشکریم و دوستشان داریم به امید روزی که اسلام هم مانند دیگر ادیان از زندانها و شکنجه گاهها و طنابهای دار و چاله های سنگسار و غارت و چپاول اموال مردم و ترور مردمان بیگناه در اقصی نقاط دنیا و افزایش زاغه نشینی و فقیران جامعه به خانه ها و مساجد برود و احترام خودشو نگهداره .
سه‌شنبه 26 آبان 1388

pahlavi100 - آمریکا - کالیفورنیا
این بدبخت از "بیات" گذشته، کپک زده!.
چهار‌شنبه 27 آبان 1388

zoya.sp - ایران - مشهد
bavar88 - هلند - امستردام .فکر کنم از جریانات سیاسی داخل ایران اصلا اطلاعی نداری به شعار های مردم در 13 ابان گوش دادی؟ دیگه مشکل مردم رایشون نیست مشکل اصل نظامه.من بر خلاف تو از دور به جریان اعتراضات مردمی نگاه نمی کنم آقای باور88 کاش بودی و شعار مرگ بر دیکتاتور رو با گوشای خودت میشنیدی و لذت میبردی!!آقای باور 88اینو بدون مشکل ما دیگه رای نیست مشکل تظام توتالیتر و دیکتاتوری که تحمل یک راهپیمایی بدون خشونت یا یک تجمع ساده در دانشگاه رو نداره.فکر نکن کسانی که میرن تو خیابون یا تو دانشگاه تجمع میکنن نمی دونن چه بلایی ممکنه سرشون بیاد هرکسی که میاد می دونه سروکارش با چه جونورایی خواهد بود.نمونه اش خود من و سه نفر از دوستام که 2 ترم تعلیق از دانشگاه آزاد برای تجمع 13 ابان گرفتیم تازه این هیچی نیست در برابر اون همه دستگیری شکنجه کسانی که همون روز گرفتنشون و با همه این حرفا 16 اذر دوباره تو تجمع اعتراضی شرکت میکنیم فقط برای اینکه کسانی مثل تو فکر نکن این جریان سرد میشه و مردم خسته میشن.پاینده ایران.
چهار‌شنبه 27 آبان 1388

Sonia236 - آمریکا - نیویورک
YEvar88 - هلند - امستردام . . اتفاقا همجنس بازی امری کاملا عادیه بسته به انتخاب طرف میتونه با جنس مخالف یا همجنسش روابط جنسی داشته باشه از تجاوز که تخصص شماست بهتره‎، از نظر بهداشتم فرقی نمیکنه هردوش میتونه غیر بهداشتی باشه یا نباشه. این هم به خودش مربوطه چرا فک میکنی یک مشت فسیل مثل تو باید برای دیگران تعیین کنن وقتی انقد عقب افتاده هستید؟ اتفاقا همجنس بازی بین همونایی که قبولشون داری بیشتره این دیگه شده ورد زبون همه خودتم میدونی. همه ی دنیا یه طرف شما ۴ تا فسیل یه طرف بازم فک میکنید برحقید! خوب بدبخت چرا پاشدی رفتی هلند که لجن پراکنی اونارو به نظام لنگ در هوات ببینی؟ دیگه لجن ازش میچکه نیازی نیست بهش بپراکنن! خوب میموندی تو همون دخمت با امسال خودت میلولیدی!
چهار‌شنبه 27 آبان 1388

Sonia236 - آمریکا - نیویورک
میتونی جواب ۶۳ در صدت کو رو بدی؟ یه تجمع ۵۰۰۰ نفری میخواید بذارید باید برید از ده کوره ها با ۱۰۰ تا اتوبوس و پول آدم بیارید ولی سبز ها با یه فراخوان و زیره گلوله و باتوم فقط تو تهران ۱.۵ تا ۲ میلیون میان بیرون! جرات دارید یبار به حکم عقایدتون حیوون بازی درنیارید ببینید ۸ میلیون نفر میان بیرون تو کل کشور هم ۴۰-۵۰ میلیون میان بیرون . آلت دست رسانه های بیگانه! خودتون دیگه از تکرار این حرفایه تهوع آور و مسخره حالتون به هم نمیخوره؟ بدبخت اینارو به کلتون فرو کردن که نفهم بمونید بتون حکومت کنن همه پولارو خودشون ورداشتن شماها رو با یه مشت خرافات خر کردن. همه دنیا به شماها به چشم یک مشت وحشی عقب افتاده نگاه میکنن. انقدم سر هاشمی دوزاری خودتونو نکشید تا حرف کم میارید میگید هاشمی دزده مگه ما میگیم نیست هاشمی رو نه ما قبول داریم نه شما پس دیگه خودت خسته نکن سرش البته میدونم به کلت فرو نمیره اگه میرفت که فسیل نمیشدی .
چهار‌شنبه 27 آبان 1388

IRAN ZAMEN - نروژ - روگنان
ننگ و نفرین بر تمامی هواداران این حکومت اسهالی.ننگ بر مذهب و تازی پرستان.
چهار‌شنبه 27 آبان 1388

wildpiony - هند - بمبیی
sabzrokh - هند - ممبای واااا واسه چی خجالت بکشم؟چی کار کردم مگه؟ به تو چه؟
چهار‌شنبه 27 آبان 1388

DOR AZ WATAN - اتریش - وین
درود بر ایرانی ایران دوست . اخه باور 88 همه که میدونیم تو از دفتر اطلاعات از ایران کامنت میذاری . پس لااقل جرات و شهامت و مردانگی داشته باش و واقعیت رو بگو . اه من از همه دوستان وطن پرست معذرت میخوام فراموش کردم که این اطلاعاتی ها و اراذل و اوباش مثل رهبرشون نامردند و ترسو . اخه نامردها شما که میگید ما داریم سیره پیامبر رو اجرا میکنیم کجا پیامبر بعد از فتح مکه دشمناشو کشت . حتی از قاتل حمزه عموی پیامبر که اونو خیلی هم دوست داشت رو بخشید اونهم در اوج قدرت . چطور خمینی در بدو ورودش کشتن و شروع کرد اون هم کشتن کسانی که مسلمونم بودند . خمینی در مدت سلطنتش حتی به زیارت امام رضا نرفت . در صورتی که شاه حاجی بود نه تنها برای ائمه احترام قائل بود بلکه در ساخت حرم ائمه هم کمک میکرد. حالا قضاوت باخودتونه ... .
چهار‌شنبه 27 آبان 1388

wildpiony - هند - بمبیی
dannni - سوئد - استکهلم مرسی اومدم یه پیام هم گذاشتم
چهار‌شنبه 27 آبان 1388

Sonia236 - آمریکا - نیویورک
YEvar88 - هلند - امستردام . . ..اگه تو جونتو در راه ارمانهات بدی چه بهتر تر! میشه هرچه زودتر این کار بکنی؟ فقط مشکلش اینه که شماها فقط بلدید شعار بدید پای جون دادن که میرسه چنان خار و ذلیل میشید و به التماس میافتید مثه ...که نگو و نپرس! کلا دیگه فسیل شدید انقد تو جامعه محلتون نمیذارن که حاضرید اینجور جاها فحش هم بخورید ولی بتون توجه بشه. من به بچه ها میگم که دارن وقتشونو با تو تلف میکنن تورو یا باید ignoret کرد یا اینکه چپ و راست بت تیکه انداخت.
چهار‌شنبه 27 آبان 1388

sasan-AM - سوئد - ژامبون
.. bavar88 - هلند - امستردام . تجزیه شما خیلی خوبه ولی مرده شوره ترکیبتون رو ببرن.
چهار‌شنبه 27 آبان 1388

Hoja Verde - ایران - تهران
آنتی اسلام-ایران-شیراز. کی اسلام گفته دختران را زنده بگور کنید؟؟؟؟؟
چهار‌شنبه 27 آبان 1388

fall - ایران - تهران
ayapir - اتریش - وین . fall - ایران - تهران. فقط میتونم بگم دمت خیلی گرم.عشق کردم با جوابت.(گرچه جواب ابلهان خاموشیست) . --------------------------------------------. مرسی دوستم ! دم خودت هم گرم که می فهمی . شاد باشی
چهار‌شنبه 27 آبان 1388

ali pishroo - ایران - تهران
سه کله پوک واقعا من از دیدن موسوی خندم میگیره خیلی خنگه
چهار‌شنبه 27 آبان 1388

fall - ایران - تهران
bavar88 - هلند - امستردام. به جای این حرفها یه کمی از خاطرات .بگو ! .. بی سرپرست و ولو موندین توی کوچه هاش و اومدن بردنتون تحت پوشش کمیته امداد همون امامی که سنگشو به سینه می زنی و بهتون نون مفت دادن تا بریزین تو خیابون و پاچه مردم رو بگیرین یا براشون جاسوسی کنید !. بهتره به جای این چرندیات یه کمی به گذشته فکر کنی و ببینی واقعا یه آدم اصل و نسب درست و حسابی دار راضی می شه پاچه همنوعش رو بگیره ؟ راضی می شه خونواده ای رو داغدار کنه ؟.
چهار‌شنبه 27 آبان 1388

نیک پندار - ایران زمین - شیراز
bavar88 - هلند - امستردام عزیزم اشتباه اصلی تو همین جاست، اگه فکر میکنیم که دین اسلام یک دین انسان سازه (که منم معتقدم هست) باید کسی که اسم خودشو مسلمان مذاره شخصیتی داشته باشه که نشانی از یک دین انسان ساز بده، اگه پیامبر ما هم میخواست مثل تو برجک بیاره پایین الان اسمی از اسلام نبود همانطور که اسمی از خیلی از فرقه ها و عقاید نمانده. بد نیست عزیزم در مورد روش و منش پیامبر و فرزندانش بیشتر تحقیق کنی، برو ببین چرا پیامبر فرمود: ((سنگین ترین اعمال در ترازوی قیامت خوش اخلاقی ست))
چهار‌شنبه 27 آبان 1388

gogoli - ایران - تهران
pahlavi100 - آمریکا - کالیفورنیا .. احترام خودتو نگه نمیداری، احترام اون «رضا نیم وجبی» رو نگهدار. فسیل سیاسی!
چهار‌شنبه 27 آبان 1388

yashainiran - ایران - ایران
دوستان عزیز مطلبی را می خواهم خیلی به طور حلاصه بگم و آن در مورد bavar88 - هلند - امستردام هستش. اگه ایشان واقعا در هلند هستند به نظر من حق هم دارد تا از ارژیم حمایت کند چون ایشان با هزار .. مالی توانسته اند بورسیه جور کرده و در کشوری ضد اسلامی مثل هلند ( از دید حضرات ) مشغول به تحصیل هستند و باید به این کوچک مغز حق داد تا اینگونه یاوه سرایی کنند و از جکامنت هاش هم پیداست که یه چیزی هم ترکونده اند و این جور یاوه سرایی کرده اند. حالا بعد از اتمام تحصیلات در یکی از دانشگاه های معتبر ایران بهترین استاد ( از نوع بسیجی ) خواهند شد. من خودم در کشور هلند تحصیل کرده ام و چندین اختراع هم دارم ولی تا به حال استاد نمونه هم نشده ام چون ارزشی برای این حضرات قائل نیستم !!
چهار‌شنبه 27 آبان 1388

DOR AZ WATAN - اتریش - وین
bavar 88 - روی صحبتم با توست . اگه کسی ندونه من که میدونم تو در نوشتن کامنتها تنها نیستی و گروهی کار میکنید . اوایل سعی میکردید تصویری که به خوانندها میدید تصویر یک جو نی باشه که مثلا در خارج زندگی میکنه ولی پایبند به اصول انقلابه اما بعد از رد و بدل چند کامنت دیگه نتونستید خوب ایفای نقش کنید . و حالا هر خواننده متوجه میشه که این کامنتها از اطلاعات وعقاید فردی یک نفر منشا نمیگیره . خلاصه دست تو و همکارات رو شده . اخه شما بدبختها حق دارید از جمهوری اخوندی پشتیبانی کنید چونکه با دولتی سر این جمهوری شما ها رنگ شهر و دیدید تونستید بالا شهر زندگی کنید و مادرتونو از کلفتی نجات بدید . ماشینهای مدل بالا سوار بشید و سفر برید . اخه شما تو رویا هاتونم همچین زندگی رو نمی دیدید شماها انقدر حقارت در زندگی کشیدید که براتون عقده شده و می خواهید هر طوری شده ابراز وجود کنید . هرگاه تنها شدید یک سری به شناسنامه هاتون بزنید و به بچه گیهاتون فکر کنید و ..... .
چهار‌شنبه 27 آبان 1388

$persian$ - ایران - تهران
a_bamdad - ایران - تهران . خیلی مخلصیم رفیق. bavar88 - هلند - امستردام . چقدر حرف مفت میزنی تو ببند دهنت و دیگه
چهار‌شنبه 27 آبان 1388

paramis - ایران - شیراز
خودشون گیر آوردن
چهار‌شنبه 27 آبان 1388

bij - المان - المان
Hoja Verde - ایران - تهران، انتی اسلام از قول شادروان هدایت نقل میکند که ما ایرانیان همانند یکی از قبایل عرب که دخترانشان را ننگ میدانستند، نبودیم! با این بهانه محمد برای کامجویی از مالکیت مرد بر زن = زنبارگی را قانونمند کرد! محمد کامیابی جنسی از زنان را پاداشی برای مردان جنگجویش قرار داد. ضد بشر بودن محمد در مورد زنان خلاصه نمیشود دگراندیشان و دگرگرایان هم از دست او و دینش در عذاب بودند و هستند!!!
چهار‌شنبه 27 آبان 1388

hanivan - سوئد - مالمو
آنتی اسلام - ایران - اهواز . درود بر تو. زنده باشی
چهار‌شنبه 27 آبان 1388

mohammad.moein - انگلستان - لندن
درود بر هر کی که بر ضد ظلم وایساده!---------- در ضمن آنتی اسلام ایران! واقعا حرفات چرت و پرت و بی اساسند. برو یخورده راجع به اسلام تحقیق کن. آخه کی اسلام گفته دختر هاتون رو زنده به گو کنید! وقتی افرادی مثل تورو می بینم به این نتیجه می رسم که احمدی نژاد به حدفش(که نابود کردن اسلام از درونه!) نزدیکه... لطفا چشماتو وا کن مسلمونای واقعی (مثل کروبی و موسوی) هم ببین
چهار‌شنبه 27 آبان 1388

fall - ایران - تهران
توجه **. در دین اسلام نماز ستون دینه و اگر در حین نماز خوندن بادی از آدم در بره نماز باطله ! یعنی ستون دین می ریزه پایین !!. از این bavar که طرفدار دینی شده که ستونش به یه باد بنده بیشتر از این توقع نداشته باشین و باهاش جر و بحث نکنید .
چهار‌شنبه 27 آبان 1388

bij - المان - المان
انتی اسلام از قول شادروان هدایت نقل میکند که ما ایرانیان همانند یکی (و فقط یکی) از قبایل عرب حجاز قبل از محمد که دخترانشان را ننگ میدانستند و زنده بگور میکردند، نبودیم! با این بهانه محمد برای کامجویی از مالکیت مرد بر زن، زنبارگی را قانونمند کرد! محمد کامیابی جنسی از زنان را پاداشی برای مردان جنگجویش قرار داد. ضد بشر بودن محمد در مورد زنان خلاصه نمیشود، دگراندیشان و دگرگرایان هم از دست او و دینش در عذاب بودند و هستند!!!!!
چهار‌شنبه 27 آبان 1388

آنتی اسلام - ایران - اهواز
Hoja Verde - ایران - تهران. کی اسلام گفته دختران را زنده بگور کنید؟؟؟؟؟}} در متن بالا که کجا نوشته شده است :{{اسلام گفته دختران را زنده بگور کنید}}....... !!! لطفاً اگر قصد انتقاد دارید با مطالعه و چشم باز انتقاد کنید. بهانهء خوب دانستن اسلام از طرف مسلمین؛ همیشه این بوده که: پیامبر اسلام با ظهورش برده داری را از بین برد؛ بت پرستی را از بین برد؛ از زنده بگور شدن دختران جلوگیری کرد و..... منشور نویسنده این بوده که : کدامیک از این جرم و جنایات در بین ایرانیها بوده که مستحق حملهء مسلمانان بودند؟؟!! نظر شما چیست؟ موافق حملهء مسلمانان به ایران هستید یا خیر؟!
چهار‌شنبه 27 آبان 1388

آنتی اسلام - ایران - اهواز
. bij - المان - المان خیلی برام جالب و عجیب است!!!! کسانی که اسلام اسلام میکنند؛ نفهمیدند که این جملات از من نبودند و تازه میگویند : اسلام کی گفته دختران رو زنده بگور کنید؟!!! آخه من کجا اسمی از اسلام اوردم؟!! و دقیقاً شما و باقی دوستان خِردگرا و آگاه منظور من رو که خیلی هم ساده بود متوجه شدید. موفق باشید دوست گرامی
چهار‌شنبه 27 آبان 1388

rad - انگلیس - لیدز
fall - ایران - تهران . خیلی دمت گرم نمیدونی چقدر ما را خندوندی.هم وطن همرزم همئیشه پیروز وپاینده باشی....
چهار‌شنبه 27 آبان 1388

آنتی اسلام - ایران - اهواز
mohammad.moein - انگلستان - لندن:{{....آخه کی اسلام گفته دختر هاتون رو زنده به گو کنید!...}} تو من رو متهم میکنی به چرت وپرت گفتن و حرفهای بی اساس در صورتیکه سواد نداری یک خط "فارسی" رو بخونی!!! من کی گفتم اسلام گفته دخترانتون رو زنده بگور کنید؟!! خوبه که نوشته هام همین بالا هستند!!! همینجوری راجع به همه چیز نظر میدی؟!!! قبل از اینکه حرف بزنی کمی مزه مزه اش بکن دوست نازنین
چهار‌شنبه 27 آبان 1388

roya_bahar - ایران - تهران
bavar88 - هلند - امستردام . دوست عزیز ذهن شما دقیقا به دوره ماقبل تاریخ نزدیک تره، یهو این وسطا منقرض میشی ها.
چهار‌شنبه 27 آبان 1388

parandeye abi - بلزیک - بروکسل
ARTEMIS-SW - سوئد - مالمو. کجایی؟رفتی مراکش؟؟؟؟بیا فحش بده دیگه
چهار‌شنبه 27 آبان 1388

Hoja Verde - ایران - تهران
آنتی اسلام - ایران - اهواز. من موافق حمله ی اعراب نبودم و نیستم. اما حمله ی اعراب در زمان محمد انجام نگرفت بلکه محمد عربستان را نیرومند و یکپارچه ساخت و پس از محمد اعراب برای گسترش قلمروهای خود به کشورهای اطراف حمله کردند (مانند ایران باستان که پادشاهان قدرتمند ایرانی برای گرفت زمینها به مناطق دیگر حمله میکردند.)
پنج‌شنبه 28 آبان 1388

Hoja Verde - ایران - تهران
bij - المان - المان. دوست گرامی . دگر اندیشان در زمان محمد چند نفر بودند؟چند درصد از جامعه ی آن زمان را تشکیل میدادند؟ضمنن اسلام حقوق از دست رفته ی زن را به خود بازگرداند(با زمان پیش از آن مقایسه کنید نه با الان)و برای زن حقوقی قایل شد. چرا حقوق زن کمتر از مرد بوده؟فرهنگ مرد سالاری در عربستان وجود داشت و نمی توانست حقوق مرد با زن با هم برابر باشد. مرد در آن زمان کارهای کلیدی (مانند جنگاوری و کشاورزی) انجام میداد که زن از انجام آن توانایی مردان را نداشت. در ایران باستان هم زنان حامله ی پسر دو برابر زنان حامله ی دختر حقوق دریافت میکردند. همین باعث شد که نه تنها در عربستان بلکه در کل جوامع مرد قدرت بیشتری نسبت به زنان داشته باشد.امروزه کشور سوئد با ادعای دموکراسی زنان 40 درصد کرسی های پارلمان را بر عهده دارد.(منبع: جامعه شناسی آنتونی گیدنز). برای همین میگویم در اغلب در جوامع خوشبختانه یا بدبختانه مرد بصورت طبیعی قدرت برتری نسبت به زن از لحاظ مالی و سیاسی و اجتماعی داشته است. من نمی گویم بین زن و مرد تفاوتی است. حقوق آنها با هم باید برابر باشد ولی این حقیقتی است که در تاریخ وجود داشته است.
پنج‌شنبه 28 آبان 1388

hossin43 - ایران - بچه خلیج فارس
نبود این چنین کشور و دین ما. کجا رفت آیین دیرین ما
پنج‌شنبه 28 آبان 1388

bij - المان - المان
Hoja Verde عزیز، مینویسی ((دگر اندیشان در زمان محمد چند نفر بودند؟)) منظورت قبل از به قدرت رسیدنش است؟ اگر مثبت است که یک نفر (خود محمد) و بعد از ١٣ سال کمتر از ٢٠ نفر! اگر بعد از به قدرت رسیدن است که تمام بت پرستان، طرفداران ادیانی چون یهودیان و بیدینان! ((اسلام حقوق از دست رفته ی زن را به خود بازگرداند اما با زمان پیش از آن مقایسه کنید نه با الان)) که زنان را برای جایزه و رشوه دادن قرار داد! منظورت زنده بگور کردن است که این داستان در مورد یک قبیله حجاز اورده شده همانطور که میدانی زنان در عهد پیش از اسلام از ارج و قربتی بهره مند بودند چون خدیجه و هند!! تو کامیابی جنسی(تجاوز) به کنیزان(=زنان دگراندیش به غنیمت گرفته شده) را حقوق برای زنان به حساب میاوری؟! اگر ((با الان)) مقایسه نکنیم یعنی ان احکام و حقوق منتفی و متحجرند و غیرقابل استفاده! دومن مگرمحمد ادعای پیامبری نداشت که باید بدیهیات حقوقی انسان را مستقل از زمان و مکان ترویج میکرد!! جواب میدهی bij درست میگویی اما رعایت مردم حجاز نادان را باید میکرد! پس چرا در بت شکستنش رعایت مردم حجاز نادان را نکرد و با زبانشان سخن نراند؟؟! ...
پنج‌شنبه 28 آبان 1388

آنتی اسلام - ایران - اهواز
. Hoja Verde - ایران - تهران....{{ من موافق حمله ی اعراب نبودم و نیستم. اما حمله ی اعراب در زمان محمد انجام نگرفت...}}} این دقیقاً یک توجیه برای کسانی است که میخواهند کلاه شرعی سر خودشون بگذارند. پس با این حساب؛ شمایی که مسلمان هستی و پدرانت، اسلام را عشق و دل و جان قبول نکردید بلکه با زور و شمشیر پذیرفتید. چون اگر عربها به ایران حمله نمیکردند شما الان یک زرتشتی بودید نه یک مسلمان! در ضمن امام علی شما در جنگهایی که عربهای مسلمان با ایرانیان داشتند شرکت کرد. و جزء کسانی بود که ایران را غارت کرد و نقشه های جنگ را کشید . ایرانیان را کشت. چه توجیهی برای این دارید دوست گرامی؟!
پنج‌شنبه 28 آبان 1388

bij - المان - المان
٢) Hoja Verde .. ((در ایران باستان هم زنان حامله ی پسر دو برابر زنان حامله ی دختر حقوق دریافت میکردند)) خب که چی؟ پسر خوب! محمد واسطه عقل کل و ندای حقوق انسانی از یک طرف و بشریت از طرف دیگر بود همانطور که ادعا میشود! ما چطور میتوانم محمد پیامبر را با مشرکین مقایسه کنیم؟؟؟! ((امروزه کشور سوئد با ادعای دموکراسی زنان 40 درصد کرسی های پارلمان را بر عهده دارد)) افرین به سوئدیها که دینی مثل اسلام (یا شیعه که تو از ان بری هستی!) را در حکومت وارد نکردند!! * بخصوص مردم سوئد که اکثرن بیدینند (مثال خوبی از طرف توست) هر روز با پیشرفت مواجهند چه بسا در اینده نزدیک این نسبت به ٥٠ برسد!! اما در ایران اسلامزده اصلاح طلبان مخالف حضور زنان در دولتند. عجیب انجاست که احمدی نژاد جانی مخالف ازادی بیان، ایده وزیر زن شدن را با وجود اصلاح طلبان به گور میبرد! تو شاهد باش ایران چه مملکت اسلام تو اسلامیست!!! با احترام!
پنج‌شنبه 28 آبان 1388

Hoja Verde - ایران - تهران
bij - المان - المان. دگر اندیشان در زمان محمد گروه کمی نبودند. گروه حنفیان و یهودیان و مسیحیانی وجود داشتند که خدا پرست بودند و تعدادشان هم کم نبود. آنها از بت پرستان گریزان بودند و شرک و کفر را تمی پذیرفتند. ولی هیچ کس مثل محمد نتوانست بر عقیده ی خود بر ضد مشرکان پایدار باشد و 23 سال دوام بیاورد.کنیزداری و برده داری در زمان پیش از آن نیز وجود داشت و فقط محمد حدود آن را تعیین کرد و قانونهایی برای زندگی درست در جامعه ی آن زمان بنا نهاد.((اگر ((با الان)) مقایسه نکنیم یعنی ان احکام و حقوق منتفی و متحجرند و غیرقابل استفاده! )) شما میگفتی اسلام از همان نخست نادرست بود و این با گفته ی الان شما تناقض دارد. پس دین در آن زمان چیز اشتباهی نبوده! با ظهور مدرنیت و در نظر شما بد شمرده میشود.
پنج‌شنبه 28 آبان 1388

Hoja Verde - ایران - تهران
bij - المان - المان. بنده نه شیعه هستم و نه ادعای شیعی بودن را دارم (قبلن هم این را بیان کرده ام).بنده خودم طرفدار حکومت "بی طرف دین" یا سکولار هستم و دین را عقیده ی شخصی میدانم. شما اگر دین نمی خواهی نخواه اما من هم باورهای خودم را دارم.با احترام.
پنج‌شنبه 28 آبان 1388

Hoja Verde - ایران - تهران
آنتی اسلام - ایران - اهواز. 1) بنده شیعه نیستم.سنی هم نیستم.اسم خودم را هیچ وقت مسلمان نگذاشته ام. اما از اسلام و مسلمانی دقاع میکنم چون آن را اشتباه نمی پندارم. حال چرا خودم را مسلمان نمی دانم؟ چون ایین زرتشت و یهود و مسیحیت را هم قبول دارم و از تک تک اینها تا آنجایی که بدانم باعث رستگاری شود استفاده می کنم.در مورد حمله ی اعراب توجیه من این است که اینها رویدادهای تاریخی است و مورخان دراین باره بحث میکنند.من خودم این رویداد را دینی نمی دانم. 2)شما که دین زرتشت رو هم قبول نداری. پس با این حساب شما زرتشتی هم نیستی و اگر عربها حمله نمی کردند شما الان زرتشتی هم نبودی.
پنج‌شنبه 28 آبان 1388

bij - المان - المان
((دگر اندیشان در زمان محمد گروه کمی نبودند)) من که برایت نوشتم و سوال کردم قبل یا بعد از به قدرت رسیدنش!! دوره سیاه مسیحیان در قرون وسطی 1000 سال ((دوام)) اورد. خب که چی؟! ((کنیزداری و برده داری در زمان پیش از آن نیز وجود داشت)) اینرا همه میدانند مهم اینست که او ادعااااااای پیامبری داشت!!!!! عجب جمله (اسلام حقوق از دست رفته ی زن را به خود بازگرداند با زمان پیش از آن مقایسه کنید نه با الان) از توست!! * من میدانم تو چه عقیده ای داری چون کامنتهایت را می خوانم و بعضی ازانها مورد تحسین من قرار گرفته که تو انها را حتمن دیده ای! من هیچگاه قصد قانع کردن تو را ندارم! بحث ما نظری است که گاهی نقاط مشترکی پیدا میشود! با احترام!
جمعه 29 آبان 1388

آنتی اسلام - ایران - اهواز
1. Hoja Verde - ایران - تهران ..{{ بنده شیعه نیستم.سنی هم نیستم.اسم خودم را هیچ وقت مسلمان نگذاشته ام. اما از اسلام و مسلمانی دقاع میکنم چون آن را اشتباه نمی پندارم.....اینها رویدادهای تاریخی است و مورخان دراین باره بحث میکنند}} یعنی چی؟ کی و کجا و کدام مورخی راجع به رویدادهای تاریخی بحث کرده اند؟! مورخ تاریخ رو نوشته تا شما بخونی؛ آگاهی پیدا کنی؛ و نگویید: من مسلمان نیستم ولی از اسلام دفاع میکنم!!!! آخه اسلام چیه و چی داره که شما می خوای از اون دفاع کنی؟
جمعه 29 آبان 1388

آنتی اسلام - ایران - اهواز
2 . Hoja Verde - ایران - تهران ..{{در مورد حمله ی اعراب توجیه من این است که اینها رویدادهای تاریخی است و مورخان دراین باره بحث میکنند.من خودم این رویداد را دینی نمی دانم. }} یعنی چی: {{ من خودم این رویدادها را دینی نمی دانم}}؟!!!! اینها سندهای تاریخی هستند که در تاریخ دهها جا به آنها اشاره شده و همهء علمای دینی هم قبول دارند/ اینها رویدادهای دینی نیستند نازنین!!! رویدادهای تاریخی هستند. دین دستورات خداست و اصولاً رویداد تلقی نمیشود. شما یا یک عرب هستی ( هیچگونه قصد توهین ندارم دوست عزیز؛ و عربزبانهای ایران رو خیلی دوست دارم) یا بر روی اشتباه خودت پافشاری میکنی ( با علم به اینکه همه چیز را هم میدانی!!!) این لینک را نگاه کن. همهء ورقهای کتابهای تاریخی که در آن نوشته شده است : امام علی و امام حسین به ایران حمله کردند؛ غارت کردند؛ نابود کردند و..... اسکن شده است و برای شما قرار داده شده است
جمعه 29 آبان 1388

آنتی اسلام - ایران - اهواز
2 . Hoja Verde - ایران - تهران .ئر مورد اینکه من چه دینی دارم؛ یا چه دینی ندارم و... اصلاً اهمیتی ندارد. همونجور که اعتقادات شما و دیگر دوستان هیچ ( تاکید میکنیم هیچ چ چ چ چ) اهمیتی ندارد. بحث سر تاریخ است و اینکه آیا اسلام بر پایه های انسان دوستی و مهر و مهبت بناشده است یا ظلم و ترور و کشتار و غارت. حالا شما می خوای شیعه باش یا هر چیز دیگه نه به من ربطی دارد و نه به هیچ کس دیگر. در ضمن این هم اون لینک تاریخی. حتماً یک نگاهی بنداز ضرر نمیکنی:. https://iris2m.blogspot.com/2009/11/blog-post_223.html
جمعه 29 آبان 1388

Hoja Verde - ایران - تهران
bij -آنتی اسلام . برای ما شاید حمله ی اعراب تلخ بوده اما هیچ عربی دیده نشده که پیغمبر اسلام توهین کند چون آنها محمد را مانند کوروش (از نگاه ما) می بینند و براش احترام قایلند.محمد به هیچ کشوری حمله نکرد و بعد از آن خلیفه های عرب به هوس دریافت پول و "کنیزکان زیبای ایرانی"به ایران حمله کردند. به قول شادروان هدایت مگه آبادی نداشتیم که آنها به ما حمله کردند و حالا برای عربی که به طمع خلافت ترکیده (از اینش خیلی خندم گرفت) لجن بر سرمان میمالیم! اینا درست! اما از اسلام دفاع می کنم چون خوندن قران (اگر از چند ایه ی کشت و کشتار و زنبازی به باور شما بگذریم) آرامش خاصی به من می بخشد. من مدتها روی ادیان فکر کرده ام.باورهایم عوض شد و شیعی گری رو کنار گذاشتم و حتا هرچی سیدی نوحه قبلن تو خونه داشتم رو شکستم. ولی قران رو نمی تونم ساختگی بدونم که آدمی بیسواد آن را از پیش خود بافته باشد. محمد اینقدر زیرک و آبزیرکاه نبود که بتواند برای برای فریب مردم ان را ساخته باشد. دو حالت پیش میاید یا دچار وهم میشده (که گمان نمی کنم) و یا چیزهایی رو درک میکرده که مردم عادی نمی فهمیدند.
جمعه 29 آبان 1388

Hoja Verde - ایران - تهران
آنتی اسلام - ایران - اهواز. نخست اینکه دین دارای شریعت رویداد تلقی میشود.ادیان ابراهیمی شریعت داشته اند و شریعتی که وارد اجتماع میشود رویداد است.دوم : فرقی نمی کند که از چه نژادی باشم. عرب باشم یا فارس. ترک باشم یا بلوچ. همه ی آدم هستیم و نه تنها در کشور بلکه در جهان حقوق مشترکی داریم. من اصلن نژاد پرست نیستم و یکی از دلایلی هم که اعراب را "تازی" نمی خوانم همین است.چه دلیلی دارد که به فرقه و نژادهای دیگر توهین کنیم. در ضمن ممنون از مقالاتی که لینکش را دادید. سر فرصت نگاه میکنم ببینم چی نوشته. در ضمن شما هم کتاب "در پیرامون اسلام" نوشته ی احمد کسروی تبریزی و "23 سال" اثر علی دشتی رو حتمن بخونید. اگه هم قبلن خوندید که هیچ.
جمعه 29 آبان 1388

bij - المان - المان
Hoja Verde عزیز، یکی از خاصه های ما و تو خردورزیست که در ان ((قران آرامش خاصی به من می بخشد)) جایی ندارد! با احساسات تصمیم گرفتن بتوی روشنفکر تعلق ندارد و مقوله، در گوشه خانه به ریاضت یا به خلسه رفتن و به عادات مذهبی (نماز و روزه گرفتن) پرداختن، تفاوت بین متفکر و تنبل فکری را محک میزند!!! تو همچنان از هدایت، کسروی و دشتی فاکت میاوری و در عین حال از مقدسات مسلمانان دفاع میکنی؟! انان با بیان واقعیات فجایع اسلام از طریق تقدسزدایی به روشنگری پرداختند! تو نیز میدانی که ایات مکی محمد چیزی جز تبلیغ دینش و حمایت خودی در بر نداشت تا به قدرت برسد و بیشمار ((ایه های کشت و کشتار و زنبارگی)) را در مدینه قانونمند کند! ((هیچ عربی دیده نشده که پیغمبر اسلام توهین کند)) نه تنها امروز به شکل میلیونی مخالفت میکنند بلکه در زمان محمد اکثریت فقط با گرفتن غنائم از او طرفداری میکردند بطوریکه همزمان وقتی محمد در بستر مرگ بود مسلمین عرب با شادی (=باز کردن شامپاین :-)) با ابوبکر مادرمرده بیعت کردند و علی را گریان به خانه اش فرستادند! اعراب مخالف او که مورد ترور واقع شدند حکایت تلخی را در تاریخ بشری بجا گذاشت!!!
جمعه 29 آبان 1388

Hoja Verde - ایران - تهران
bij - المان - المان. دوست عزیز. ما عقاید و باورهای مشترک داریم و من شما را خردمند میدانم. چون شما اندیشیده ای و هرچه را که در اجتماع بوده دربست قبول نکرده ای. اما در مورد بعضی از نظرات بویژه نظر آخری شما. عجب خیال واهی!! دین بویژه اسلام انسانها را به اندیشیدن و تعقل دعوت کرده. جملات (پس آیا نمی اندیشید) و (در آفرینش خداوند دقت کنید) و (ایا کسانی که میدانند و کسانی که نمی دانند مساوی اند؟) و (یک ساعت تفکر برتر از 70 سال عبادت بدون تفکر است) و.. چه چیز را میرساند؟ نماز و روزه هم نوعی هدف را به مردم یاداوری میکرد که اوقات مردم بیهوده از بین نرود. نماز و روزه خیلی برای مردمی که نمی داستند عمرشان چگونه میگذرد سودمند بوده. عجب! کسروی و دشتی آدمهای منتقد به مبانی آخوندیسم و شیعه بودند ولی کسروی محمد را "پاکمرد عرب" مینامید. اما اماهای شیعه را قبول نداشت و آخوندها را مفتخوار می نامید."کسروی با اسلام هیچ مشکلی نداشت".کتاب 23 سال هم به تمامی واقعیت های زندگی محمد می پردازد.آن هم باید خواند. هدایت هم گرچه نوشته های زیبایی داشت ولی آدم نا امیدی بود و خودکشی کرد.
جمعه 29 آبان 1388

Hoja Verde - ایران - تهران
bij - المان - المان. (2)-با تمام احترامی که برای شما قایلم باید بگم اینجور نیست دوست گرامی. اگر مردم ایران از کوروش متنفر شدند آنها هم از محمد متنفر می شوند. تمام هویت ملی و دینی شان را مدیون او هستند. البته مخالف همه جا هست و مخالف محمد هم در عرب وجود دارد. چون آنها با آمدن محمد تمدنشان خراب نشد و چیزی نداشتند که از دست بدهند. ایرانیها ممکن است مخالف باشند چون به قول هدایت "ما درخت و آبادی داشتیم..."ولی محمد آنها را از دربدری نجات داد و بر همین اساس او را محترم می شمارند. شکست خوردگان کسانی بودند که یا با دین تازه وارد موافق نبودند (مانند یهودیان و مسیحیان) که البته همین یهودیان هم در زمان عیسا با وی دشمنی می کردند چون دین تازه وارد (مسیحیت) را قبول نداشتند و یا از دسته ی کافران بودند که چون دین وی مانع جمع آوری ثروت هنگفت مردم فقیر و استبداد و فاصله ی طبقاتی که برای مردم درست میکردند میشد با وی دشمنی می ورزیدند. پس از فوت محمد مردم با ایوبکر بیعت کردند و علی 24 سال و نه ماه سکوت کرد چون اولن سن او از ابوبکر کمتر بود دومن مردم با وی بیعت نمی کردند و او حکومت را بر آنان تحمیل نکرد.
شنبه 30 آبان 1388

farshid15391 - ایران - تهران
درودبرخاتمی
شنبه 30 آبان 1388

fall - تهران - ایران
rad - انگلیس - لیدز . شاد و سلامت باشی هموطن خوبم . البته این یه جورایی از دید bavar88 و بقیه شون از معجزات اسلام هم میتونه باشه که یه ستون با اون عظمت یه باد میریزه اونوقت دوباره سه سوته می سازنش ! . هاهاهاااا واقعا متاسفم که طرفدار دینی شده که ستونش به یه ..! بنده .
شنبه 30 آبان 1388

bij - المان - المان
Hoja Verde عزیز، مگر این فرمایشها از دهان جنابان خمینی و خامنه ای بیرون نیامده؟! ملاک تو و من در مخالفت با خامنه ای و محمد چیست؟ ایا اگر خامنه ای با این سفارشات مورد تایید تو و امثال تو قرار میگیرد؟ هرگز!!! پس چه اصراریست با بیان خوب خوب است یا بد بد است به نتایج ساده انگارانه عامه رسید! ((کسروی محمد را "پاکمرد عرب" مینامید)) من چی نوشتم که تو این گزاره را که متاثر از دوران فیضیه اوست میاوری؟ پسر خوب! من دوستان مسلمان ایرانی و غیرایرانی دارم که انها نیز من بیدین را دوست خود میدانند!! من از تقدسزدایی نوشتم و اینکه انها بیان واقعیات فجایع اسلام را در سرلوحه کار فرهنگیشان قرار دادند. مطلقگرا دو انسان کاملن متفاوت چون خامنه ای و سروش را یکی میبیند! Hoja Verde عزیز، من از تنها چیزی که متنفرم خود مفهوم تنفر است!! فرهنگ انتقاد و مدارا در مقابل فرهنگ خشونت اسلام محمدی قرار میگیرد! ...
شنبه 30 آبان 1388

bij - المان - المان
2) Hoja Verde .. همانطور که باید بدانی عربها فقط عرب بدوی حجاز نبودند! اعراب هم از تمدن بزرگ چون مصر، یمن و . برخوردار بودند! بله همیشه سنت و عادت بر ضد نواندیشی قد علم میکند پس قبول کردی که محمد و اسلام چه در ان زمان و چه حالا با مخالفین عدیده بخصوص در میان اعراب حساب میکرد و میکند!!! با احترام!
شنبه 30 آبان 1388

Hoja Verde - ایران - تهران
bij - المان - المان. خمینی و خ.ر در قرن بیست و بیست و یک که کشت و کشتار و تفتیش عقاید بنا بر حقوق بین الملل غیر انسانی شمرده شده قتل عام کردند.مادالعمری در زمانهای پیش امری شایع بوده که فردی تا آخر عمر بر مردم حکومت کند اما امروزه مادالعمری از دلایل اصلی دیکتاتوری و خودرایی است. حکومت می خواهد صدر اسلام را زنده کنند و همین باعث میشود که قوانین اسلامی را انجام دهند که همه از جمله من هم با این مخالفیم. من خودم از تنفر متنفر هستم(درست مانند شما) ولی بنا بر آیه ی (ما هر پیامبری را به درون قومی فرستادیم که آنها را به زبان خودشان هدایت کند) قوانین خشونت بار اسلام مربوط به زمان خودش بوده.باز نگویید خشونت زمان و مکان نمی شناسد. انسان تو سالهای اخیر به فکر آزادی بیان و منع خشونت افتاده است. در زمان گلادیاتورها و روم باستان که همگی همدیگر را وحشیانه لت و پار میکردند و مردم هم دور و بر آنها دست میزدند. مسیحیت که خشونت را ترویج نکرده بود. شما فکر می کنی کورش و داریوش که به کشورهای دیگر حمله میکردند آدم نمی کشتند؟ تا همین دویست سال پیش کسی از دیدن کله ی قطع شده نمی ترسیده.
یکشنبه 1 آذر 1388

bij - المان - المان
Hoja Verde عزیز، یک مثال ساده، شخصی هر دو روز یکبار حمام میگیرد که اگر این فاصله بجای یک روز به چند روز برسد مشکل خارش سر و بدن و بوی غیرمعمول برای خودش دردسر میشود اما اگر او فاصله طولانی بین دو حمام گرفتن را چند بار تحمل کند بعد از مدتی نه چندان طولانی بدن به خارش نمی افتد و بوی بدن نیز قابل تحمل میشود! جملات ((در زمان گلادیاتورها و روم باستان که همگی همدیگر را وحشیانه لت و پار میکردند)) یا ((تا همین دویست سال پیش کسی از دیدن کله ی قطع شده نمی ترسید)) مصداق «عادت» هستند یعنی اگر مکانیزم اجتماعی برای کنترل جنایت وجود نداشته باشد یا در ضعف قرارگیرد اکثریت مردم بدیهیات ضد انسانی را تحمل میکنند و در بدترین حالت حتی تشویق به ان که بحث جداگانه برای روانشناسی اجتماعی میطلبد! در طول تاریخ بشریت برهه های زمانی وجود داشت که مردم به بدیهیات انسانی اهمیت و در اشاعه ان کمر همت بسته اند! ((شما فکر می کنی کورش و داریوش که به کشورهای دیگر حمله میکردند آدم نمی کشتند؟)) مسلم است! ..
یکشنبه 1 آذر 1388

bij - المان - المان
2) Hoja Verde .. هیچ کشور و شخصی مقدس نیست و قابل انتقاد شدید! Hoja Verde عزیز، دقت خواهش میکنم و کمی تامل: ««چرا وقتی شخصی مدعی میشود که اسلام ضد علم است تو فوری ایه هایی از قران در تمجید علم اموزی میاوری ولی در مورد جنایات با وجود ایاتی مبنی بر تقبیح جنایت، به معمول بودن جنایت در زمان محمد فرافکنی میکنی؟!! چون اولن جنایات در حکومت محمد سر به فلک کشیده بود دومن تقبیح جنایت که زمان و مکان نمیشناسد فقط برای خودی انهم مسلمان در دایره تنگ ناب محمدی در نظر گرفته شده بود!!!»» متوجه هستی هم مکاتبه ای انسان دوست، اینکه به پدر و مادر احترام باید گذاشت جزو بدیهیات انسانی عقلیست و بر کسی (از ابی و موسی تا مملی) پوشیده نیست، چطور جنایت میتواند نسبی باشد؟! برای اینکه محمد و مهملاتش برای مسلمانان مقدس است! با احترام!
یکشنبه 1 آذر 1388

+0
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.