آنفلوانزای خوکی در تعقیب مذهب

آنفلوانزای خوکی در تعقیب مذهب

گسترش بیماری آنفلوانزای خوکی هر لحظه ابعاد تازه‌ای به خود می‌گیرد. وزارت بهداشت عربستان سعودی به مسلمانان توصیه کرده است که از سفر به مکه خودداری کنند و تا جایی که ممکن است زمان به جا آوردن حج را به تعویق اندازند.

نگرانی‌ها از شیوع آنفلوانزای خوکی در میان زائران حج شدت گرفته است

ترس از گسترش آنفلوانزای خوکی باعث شده است تا مقامات مذهبی مسیحی و مسلمان در توصیه‌هایی جداگانه از مردم بخواهند تا در صورت مشاهده‌ی علائم بیماری از شرکت در مراسم مذهبی پرهیزند. وزارت بهداشت عربستان در همین راستا با انتشار اعلامیه‌ای از زائران مسلمان خواسته است در شرایط فعلی حج خود را به تعویق اندازند.

 

در همین حال وزارت بهداشت اردن اعلام کرده است که ۵۰۰ نفر از زائران این کشور که حاضر به چشم‌پوشی از سفر خود نبوده‌اند، روز دوشنبه (۱۶ نوامبر) واکسینه خواهند شد. واکسیناسیون عمومی در اردن قرار است در روز سه‌شنبه آغاز شود که این افراد یک روز زودتر و پیش از سفر خود به عربستان واکسینه می‌شوند.

 

پرسش‌های شرعی در خصوص حج

 

واکسیناسیون مسلمانان در چین بر ضد آنفلوانزای خوکی
زائران مسلمان در حالی امسال به عربستان سفر می‌کنند که چندی پیش برخی از وزارتخانه‌های بهداشت در کشورهای اسلامی در فراخوانی گسترده از مسلمانان خواسته بودند تا سفر حج خود را به تعویق اندازند. نگرانی‌ها در مورد شیوع بیماری آنفلوانزای خوکی در میان زائران زمانی شدت گرفت که این بیماری پس از بازگشت زائران حج عمره در میان آنها مشاهده شد.

 

در این میان برخی مراجع تقلید شیعه نیز برگزاری شرایط حج را در شرایط فعلی از نظر شرعی جایز ندانستند. به گزارش سایت اینترنتی "حج"، آیت الله یوسف صانعی، از مراجع تقلید شیعه نسبت به لزوم برگزاری مراسم حج در اظهار داشت: «چنانچه مبارزه با شیوع این بیماری خطرناک در منع کردن بعضی از افراد از حضور در جمعیت‌های زیاد نظیر حج باشد، منع نمودن به خاطر ضررها و حرج‌ها به خود اشخاص و جامعه واجب و لازم شرعی و عقلی است.»

 

آیت‌الله سید علی سیستانی نیز در موضع‌گیری نسبت به این موضوع برگزاری حج را "واجب" دانست "مگر اینکه ضرر آن موجب نگرانی عقل شود."

 

چشم‌پوشی از سنت‌های مذهبی

 

ترس از برگزاری گسترده مراسم مذهبی به دلیل شیوع آنفلوانزای خوکی تنها در میان مسلمانان مشاهده نمی‌شود. جامعه‌ی اسقف‌های ‌آلمان به تازگی بیانیه‌ای را منتشر کرده که در آن توصیه‌هایی برای جلوگیری از ابتلا به این بیماری در مراسم مذهبی آمده است.

 

برخی از کلیساهای پروتستان به دلایل بهداشتی رسم مذهبی نوشیدن همگانی از یک جام را کنار گذاشته‌اند و کلیسای کاتولیک نیز اعلام کرده است که آیین "دست دادن مذهبی" لازم‌الاجرا نیست و سر تکان دادن دوستانه نیز کفایت می‌کند. در این میان به کشیش‌ها نیز شستن مکرر دست‌ها و استفاده از مواد ضدعفونی‌کننده توصیه شده است. 

bavar88 - هلند - امستردام
خوک خوران مواظب باشند تا اسیر ویروس اون نشند. بیخود نیست که اسلام خوردن خوک را حرام کرده. هر چه مصیبت است از این خوکان و خورندگان ان است. تمام دنیا را به گند کشوند.
سه‌شنبه 26 آبان 1388

ali-vienna - اتریش - وین
امیدوارم همه اینا که میرن مکه دور یه مشت سنگ و آجر میچرخن بگیرن و برن پیش همون حوری ها از دسته همشون راحت شیم.
سه‌شنبه 26 آبان 1388

Hoja Verde - ایران - تهران
سعودیها ترسیدند که کاسبیشون درش تخته بشه!
سه‌شنبه 26 آبان 1388

shanul - المان - هامبورگ
این خداوند مسلمانها (الله) چگونه خدایی هست که قادر نیست حتی از اطراف محیط خانه خودش کعبه در مقابل عامل یک بیماری آنفلوانزای خوکی حفاظت کند؟؟؟ انوقت چگونه می تواند مشکلات مسلمانها را حل کند؟ .
سه‌شنبه 26 آبان 1388

bahram55 - نروژ - ریوان
امیدوارم یکی ازمبتلایان محض رضای خدا امسال همه رو خوکی کنه .باور کنید اولا در دوکون این سعودی ها بسته میشه .دوما خدا وقتی مشتری هاش از دست داد میره خونه اش رو توی کره مارس می سازه تا امریکائی ها برن اونجا .سوما این دو ملیون دزد از خدا برگشته مبتلا به تدریج نسل این وحشی ها رو ازبین میبره .البته برای اینکه نمونه ائی از این الاغ برای نسل های بعد وجود داشته باشد ازپشگل ماچه الاغ قبرسی چند مجسمه درست خواهیم کرد.با ارزوی ابتلای حاجیان از خدا برگشته
سه‌شنبه 26 آبان 1388

baas - هلند - روتردام
88 جنون گاوی
سه‌شنبه 26 آبان 1388

ali-vienna - اتریش - وین
bavar88 - هلند - امستردام . توی ایران به این کار شما میگن "زر زدن". اصلاً ربطی به خوردنش نداره! در مورد چیزی که اطلاع نداری "زر نزن" و به جاش بشین دست کم کتاب نمیخونی لای یه روزنامه را باز کن بفهمی چطور منتقل میشه!. در ضمن، جنون گاوی هست که از راه خوردن گوشت منتقل میشه، این را چی میگی که الله حتی قباله یه سوره هم به اسمش زده؟. دیگه آبرو برای این الله بیابانی موند؟؟
سه‌شنبه 26 آبان 1388

oldboy - انگلستان - لندن
bavar88 - هلند - امستردام . دنیا رو احمقها و نادونهایی امثال شما به گند کشیدن.آنفلوانزا خوکی هیچ ربطی به خوردن گوشت خوک نداره و از این راه منتقل نمیشه.
سه‌شنبه 26 آبان 1388

ermia 2_de - المان - مانهایم
bavar88 - هلند - امستردام
فعلا که سر سفره همین خوک خورا داری .. مبارکو بزرگ میکنی چطور پولو امکاناتشون خوبه خودشون بد هستن
سه‌شنبه 26 آبان 1388

bahram55 - نروژ - ریوان
توی نوشته قبلی فراموش کردم بنویسم .من مخارج حج باور 88 را میدم که به حج بره که حداقل بدست سبز ها نیافته.من یک کار خیر کرده باشم که بره بهشت.پیش اون حوری های بهشتی .بغل جوی های شیر هرچقدر میخواد شیرمجانی بخوره و هر وقت هوس کرد به پره توی حوض .فقط مواظب باش خفه نشی چون بعدش رو من خبر ندارم کجا میفرستن شاید هم با ویروس خوکیت برگردوننت مکه. حال کردی از هلند فرستادمت حج بعد بهشت ...حوری باکره....جوی شیر.... حوض.....دوباره مکه دیگه چی میخوای دستمال سمنونی
سه‌شنبه 26 آبان 1388

black chador - امریکا - ولدن
bavar88 - هلند - امستردام. هیچوقت از خودت پرسیدی که چرا خدایت خوک را افریده؟ تومیدونستی که مرغ بیشتر از خوک باعثه مرگ و بیماری میشه؟ در ضمن انفلونزای خوکی از خوک نیست. کشورهای غربی این اسم رو روش گذاشتن تا یخورده سربسر مسلمانان بذارن.
سه‌شنبه 26 آبان 1388

Amirbmw - کانادا - تورنتو
وای وای وای! همینجوری اونجا چه آشغالدونیه از بس که هر گری کوری از هرجا سنار گیرش میاد میپره تو کعبه ! دیگه حالا فکر کن با این آنفولانزا خوکی چه محشری بشه!!!
سه‌شنبه 26 آبان 1388

ghasemi110 - ایران - شیراز
بر طبق اخرین یافته های پزشکان المانی خوردن گوشت خوک باعث بیماری کک و مک و بیماری بی تفاوتی افرادبه مسایل مهم شخصی خود می شود
سه‌شنبه 26 آبان 1388

ardesheer - امرپکا - نپو پورت
حمله خوک ها به الله مدینه
سه‌شنبه 26 آبان 1388

Kavkaz - ایران - تهران
bavar88 - هلند - امستردام -در مورد خونخواران جمهوری اسلامی هم نظرت رو اعلام کن.
سه‌شنبه 26 آبان 1388

parang - سوید - سوندسوال
bavar88 - هلند - امستردام. ای خاک ...که هنوز نفهمیدی انفلونزای خوکی هیچ ربطی به خوردن گوشت خوک نداره!!! همه کامنتهاتو با همین سطح بالای علمیت میذاری دانشمند؟؟؟
سه‌شنبه 26 آبان 1388

nishfa - ایران - تهران
bavar88 - هلند - امستردام . اصلا" مطلب رو خوندی یا خواستی بازم یه چیزی بگی که مردم نگن لال از دنیا رفتی !! بهتره بجای اینکه از خودت فضل در کنی و چرت پرت بنویسی به اصل مطلب توجه کنی . ضمنا" خیلی بهتره بعضی وقتها در باره چیزی که نمیدونی نظر پرت و پلا ندی. بخدا برات بهتره
سه‌شنبه 26 آبان 1388

f117 - هلند - المره
bavar88 - هلند - امستردام...........توی کشور خوک خوران تو چه گ.....ی میخوری الاغ خوار..
سه‌شنبه 26 آبان 1388

gggfff - ایران - ایران
bavar88 - هلند - امستردام . مشکل اصلی مغز سیاه تو ومسلمانانه که نمیدونند این کپی دینه یهوده اگه خدایه اسلام قدرت داشت نمیگذاشت مسلمانها بگیرند و مسلمانانه احمق منتظر هستند که کفار واکسن رو بفرستند که بزنند و بروند حج و مثل خر اصاری دوره اون چهار دیواری بچرخند
سه‌شنبه 26 آبان 1388

antidajjal - مالزی - ک.ل
کعبه بر روی پر انرژیترین نقطه ی جهان ساخته شده است و حرکت خلاف عقربهای ساعت به دور ان باعث دریافت انرژی بیشتر و مثبت میشود(7 بار که عدد مثبتی است)
سه‌شنبه 26 آبان 1388

ghasemi110 - ایران - شیراز
توی این دوره زمونه بعضیها جنبه ی شنیدن حتی یک مطلب پزشکی را که برای خودشون هم مفید است را ندارن . جلل خالق
سه‌شنبه 26 آبان 1388

blueberry64 - ایران - تهران
bavar88 - هلند - امستردام ** یعنی با این کامنتت به همه گفتی که : من bavar88 - هلند - امستردام خیلی خ..م، هیچی حالیم نمیشه، واسه خودم یه چرت و پرتی میگم، خاک تو سرم که بعد از این همه تعریف و تفسیر نمیدونم آنفلوانزای خوکی چیه، من بدبختم، من نفهمم، فحش خورم خوبه بهم فحش بدین!!
سه‌شنبه 26 آبان 1388

فراز_نروژ - نروژ - تونسبرگ
bavar88 - هلند - امستردام . به جان خودم شوخی کردی! دیگران هم به جای خندیدن طبق معمول نشر افاضات! کردند (رجوع به لفظ کلام معاون رییس جمهور!) وگرنه از شما در آمستردام و در پسکوچه های چراغ قرمز بعیده!
سه‌شنبه 26 آبان 1388

فراز_نروژ - نروژ - تونسبرگ
bavar88 - هلند - امستردام . به جان خودم شوخی کردی! دیگران هم به جای خندیدن طبق معمول نشر افاضات! کردند (رجوع به لفظ کلام معاون رییس جمهور!) وگرنه از شما در آمستردام و در پسکوچه های چراغ قرمز بعیده!
سه‌شنبه 26 آبان 1388

dokhtare koorosh - امارات - دوبی
bavar88 - هلند - امستردام باور باور کن با این اسمت خیلی گاف دادی و مزخرف گفتی دیگه وقتشه واسه هزارمین بار اسمتو عوض کنی
سه‌شنبه 26 آبان 1388

ARTEMIS-SW - سوئد - مالمو
باور خان باور کن ویروس اسلام بزرگترین بیماری مغزی است خودت را در مان کن
چهار‌شنبه 27 آبان 1388

آنتی کافر1 - ایران - شیراز
shanul - المان - هامبورگ. عقلت رو بکار بندازی دینت را اصلاح کنی به دین اسلام بجای اینکه مثل طوطی بی حرمتی کنی بری کمی در باره این دین تحقیق کنی می بینی که خداوند قبل از اینکه تو واربابان واجدادت را خلق کنه از خوردن این حیوان تمام انسانها را منع کرده و گوشت این حیوان را حرام کرده. حالا تو وامثال تو سرپیچی می کنید وبه دین اربابانت پیوستی گوشت این حیوان را خوردی که تمام انسانهای روی کره زمین را بدبخت کردید انتظار نداشته باش توی خونه بشینی وخدای کعبه بیاد که تو رو نجات بده. اتفاقا برعکس چون از فرمانش سرپیچی کردی باید مجازات بشی و طلب بخشش کنی. پس قلمبه سلمبه صحبت نکن ونظر نده.اینجا معلوم میشه که خداوند منظورش از حرام کردن گوشت خوک چی بوده.
چهار‌شنبه 27 آبان 1388

eceerken - ایران - تهران
سلام مگر مرغ و گاو حلال نیست پس این استدلال غلط هست که خوک گوشتش بد هست جاتون خالی گوشته کالباس گراز هم خوشمزه است . در تهران می خورند خیلی از ادم ها
چهار‌شنبه 27 آبان 1388

eceerken - ایران - تهران
جنون گاوی داشتیم قبلا وانفولانزای مرغی پس این دلیل نمیشه که گوشت خوک بد باشد قابل توجه دوستان اسلامی مرغ گاو حلال هستش ولی در زمان خودشون خوردن گوشتشون خطرناک بود دوست عزیز امستردام هلند مگر قبلا کسی مرغ یا گاو می خورد دنیا پر نبود از جنون گاوی و انفولانزای مرغی
پنج‌شنبه 28 آبان 1388

+0
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.