اولیای دم : به خاطر جوانی متهم از خونخواهی گذشت می کنیم

اولیای دم : به خاطر جوانی متهم از خونخواهی گذشت می کنیم

پسر جوانی که گرفتار یک ماجرای عشقی شده و هنگام فرار مرتکب قتل شده بود با رضایت اولیای دم آزاد شد.

به گزارش خبرنگار ما این پسر جوان که مصیب نام دارد دو سال پیش زمانی که با دختر مورد علاقه اش به گردش رفته بود با برادران این دختر رو به رو شد و هنگامی که آنها قصد انتقام گیری از مصیب را داشتند حین فرار با ضربه چاقو شاگرد مغازه برادر دختر را به قتل رساند.

در ابتدای جلسه محاکمه علی عطار نماینده دادستان تهران گفت؛ مصیب در پی عشق به دختری به نام مینا مرتکب قتل جوانی به نام مهدی شده و از نظر دادسرا این جوان مجرم است و من به عنوان نماینده دادستان تقاضای صدور حکم قانونی را دارم.در ادامه پدر و مادر مهدی در جایگاه حاضر شدند و گفتند ما از خون مصیب می گذریم چون او بسیار جوان است و ما نمی خواهیم آینده او را تباه کنیم. مصیب می تواند فرد مفیدی برای این جامعه باشد بنابراین فقط تقاضای دیه قانونی داریم و قصاص نمی خواهیم.سپس مصیب به دفاع از خود پرداخت و گفت؛ مدتی بود عاشق مینا شده بودم. من می خواستم با او ازدواج کنم اما پدرش مخالفت می کرد. چندین بار به خواستگاری رفتم ولی نتوانستم آنها را قانع کنم. رابطه من و مینا همچنان ادامه داشت. البته مادر مینا هم در جریان بود. روز حادثه من، مینا و مادرش برای زیارت به حرم شاه عبدالعظیم رفتیم.وی ادامه داد؛ بعد از زیارت و گردش داشتیم به سمت خانه برمی گشتیم که یک دفعه برادر مینا ما را دید. او به شدت عصبانی شد و به سمت من حمله کرد. من فرار کردم. نمی خواستم با او درگیر شوم. همین طور که داشتم می دویدم دیدم برادر دیگر مینا و شاگردش مهدی هم به دنبال من هستند. در خانه یی باز بود. من وارد آن خانه شدم و کمک خواستم. مرد صاحبخانه به تصور اینکه من خلاف بزرگی کرده ام مرا بیرون کرد. سعی کردم به فرار ادامه بدهم. اما آنها مرا گرفتند و به زمین زدند. مهدی روی من افتاده بود و داشت پشت سر هم ضربه می زد. برای اینکه جلوی این کار را بگیرم با چاقو ضربه یی به پای او زدم که یکباره به شدت خونریزی کرد. دیگران مهدی را به بیمارستان بردند و من دستگیر شدم.

متهم در ادامه گفت؛ مهدی پشت سر هم به من ضربه می زد و من چاره یی به جز نجات خودم نداشتم. من ضربه را به پایش زدم تا آسیب جدی نبیند اما او بر اثر شدت خونریزی جان باخت.پسر جوان در ادامه از اولیای دم حلالیت طلب کرد و به خاطر اینکه او را بخشیدند، تشکر کرد. بعد از پایان جلسه دادگاه هیات قضات اعلام کردند از آنجایی که مصیب در دفاع از خودش مرتکب قتل شده است بنابراین عمل وی از موارد قتل عمد نیست. البته چون در دفاع از خودش فرا تر از حد معمول پیش رفته باید دیه یک مرد مسلمان را به اولیای دم بپردازد. بعد از پایان جلسه دادگاه پدر مصیب مبلغ دیه را به اولیای دم پرداخت کرد و هیات قضات نیز این جوان را آزاد کردند.

forugh1041347 - فرانسه - پاریس
متاسفانه فرهنگ مردسالاری و فرهنگ غلط بحثهای ناموسی حاکم بر جامعه همیشه اینگونه قتلها را رقم می زند. باید تلاش کرد این فرهنگ غالب که توسط آخوندها تشدید یافته و مدام ترویج میشود از بن کنده شود تا اینهمه قتلهای ناموسی و مشابه اتفاق نیفتد.
دوشنبه 25 آبان 1388

black chador - امریکا - ولدن
وقتی یک کشور طبق قوانین وحشی و غیر منطقی اسلامی اداره میشه دفاع از جان در برابر سه نفر جرمه.یکی به این پسر بگه میخواهی قاطی این خانواده وحشی بشی که چی؟
دوشنبه 25 آبان 1388

sia_1983 - انگلیس - لندن
دمشون گرم پدر و مادر مهدی...درووود که جون یه نفر رو نجات دادین.
دوشنبه 25 آبان 1388

mardin delfani - انگلیس - برادفورد
آفرین به این والدین شاید بعضیها فکر کنند به خاطر پول گذشت کردند اما کاش همه می فهمیدند جان یک انسان ولو گناهکار(نه مجرمانی که جنایت پیشه اند) چقدر ارزش دارد . در دنیای بیرحم امروز بخشش تنها نغمه ارامبخشی است که متاسفانه ما خیلی کم میشنویم .کاش این شخص قدر زندگی دوباره را بداند واز ان به نحو احسن استفاده کند تا حداقل انهایی که او را بخشیده اند هرگز احساس پشیمانی نکنند
دوشنبه 25 آبان 1388

mursal - فینلاند - روانیمی
خدارو شکر که یک انسان دیگه نجات یافت خدا به پدر و مادر مهدی صبر جمیل بده امین.
دوشنبه 25 آبان 1388

dannni - سوئد - استکهلم
از اسمش معلومه مصیبته این پسر
دوشنبه 25 آبان 1388

مسلمان ایرانی - ایران - شیراز
لذتی که در گذشت هست در انتقام نیست.
دوشنبه 25 آبان 1388

panizl - ایران - تهران
دمشون گرم . عقده ای نبودن
دوشنبه 25 آبان 1388

mafia_top - آمریکا - جکسون ویل
آفرین به این پدر و مادر با گذشت. امیدوارم این فرهنگ خشونت آمبر کیه و انتقام جویی برداشته بشه تا دیگه شاهد اعدام کسی نباشیم.
دوشنبه 25 آبان 1388

mohsen_raja - ایران - تهران
جای شکرش باقیه که میشه به جای شتر،گاو وگوسفند، وجه اونو بابت دیه پرداخت کرد،دیه مرد مسلمان؛ صد شتریا دویست گاو یا هزار گوسفند؛ نه!خداییش خوب چیزایی رو مبنا قراردادن، مثلا اگر میگفتن چهارصد تا سوسمار یا پنج هزارتا ملخ، مکافات داشتیم، بدرد خانواده مقتول هم نمی خورد، برای قیمت هم هر روز باید فی بازار رو از عربستان می گرفتیم!
دوشنبه 25 آبان 1388

DERAKHT - نروژ - کریستیانسند
مملکت خر تو خر اینه! به همین سادگی‌ یه قاتل آزاد می‌شه! خیلی‌ جالبه جامعه پر قاتلانی که دیه پرداخت کردن شده! دولت حوصلهٔ نگهداری زندانی نداره ، یا باید اعدام بشه یا آزاد! من با اعدام مخالفم، اما کسی‌ که به هر دلیلی‌ مرتکب قتل می‌شه باید مجازات بشه ! منظورم اعدام نیست ، ولی‌ فکر کنید یک انسان جان انسانی‌ رو گرفته ، با پرداخت دیه آزاد می‌شه! من با اعدام بهنود شجاعی مخالف بودم، ولی‌ در صورت رضایت باید در زندان میماند! او یک قاتل بود!
دوشنبه 25 آبان 1388

ARTEMIS-SW - سوئد - مالمو
درود بر شرف این پدر و مادر و مرگ بر ملا که ایران را به صورتی در اورده که جوانان چاقو در جیب دارند کاری که قبل از ملایان خاص اراذل اوباش بود.
دوشنبه 25 آبان 1388

shabnam anti mammad! - استرالیا - سیدنی
mohsen_raja - ایران - تهران نه دوست عزیز این یکی رو تونستن با دنیای مدرن معادل کنند. الان دیه برای همه مردها فکر کنم چیزی حدود 70 میلیون تومن باشه. البته اخبار من مربوط به 5 سال پیش میشه. شاید این نرخ هم تا الان دچار تورم شده باشه..
سه‌شنبه 26 آبان 1388

farnazflora - مالزی - کوالالامپور
خدا را شکر که همه موقع دعوا به صورت تصادفی یک چاقو توی جیبشون دارند که برای دفاع از خود به صورت کاملا غیر عمدی بزنن یکی را بکشن و بعدش بگن نفهمیدن چی شد.
سه‌شنبه 26 آبان 1388

atena10 - ایران - تهران
حالا اگر زنی به دفاع خودش یه مرد خائن رو می کشت باید قصاص می شد؛
سه‌شنبه 26 آبان 1388

ehsanusa - امریکا - نیوجرسی
به شترمرغ گفتن تخو بذار، گفت من شترم! گفتن بار ببر، گفت من مرغم!!. حالا شده حکایت بعضی از دوستان. تاپیک صیغه میذارین، میگن تقصیر اسلامه و تعصبی میشن و فحش میدن و میگن اینا همش کثافتکاریه! تاپیک موارد ناموسی میذارین میگن تقصیر اسلامه! و باید این تعصبها رو از بین برد!! . من خودم به آخوندا و جمهوری اسلامی اعتقادی ندارم ولی بابا جون یه کم منطقی باشین. کسی که خلاف میکنه ربطی به مذهبش نداره! حالا میخواد زرتشتی، مسلمون، مسیحی، یهودی، بهایی و . باشه. همش بر میگرده به نحوه تربیتش توسط خانواده و جامعه. تا اونجا هم که من میدونم همه مذاهب دعوت به نیکوکاری کردن نه بدکاری!
سه‌شنبه 26 آبان 1388

khanande - ایران - ایران
با dannni - سوئد - استکهلم و DERAKHT - نروژ - کریستیانسند موافقم
سه‌شنبه 26 آبان 1388

سکوت - ایران - تهران
سپاس از پدر و مادر مهدی خدابیامرز که دلسنگ نبودند اما ای کاش در مورد دیه هم کمی بیشتر مدارا میکردند با توجه به اینکه مهدی عزیز خود مجبات مرگ خودش را رقم زده بود و هیچ معلوم نیست که الان به جای مصیب او در جایگاه قاتل میبود. در هر صورت امیدوارم خ.ر و ا.ن تو فاضلاب ح..انی خ.ه بشن. 16 آبان یادمون نره سرد نشیم سکوت نکنیم بیخیال نشیم هر قدمی که بر میداریم حواسمون باشه قدم رو خون نداها و سهراب‌ها و محسن‌ها و ترانه‌ها نزاریم لگد نکنیم روح زخمی از تجاوز مردان و زنان جوان اسیر شده در چنگال کهریزک‌سازان زمان. یا حق
سه‌شنبه 26 آبان 1388

farhod52 - ایران - تهران
آفرین به اینهمه گذشت
سه‌شنبه 26 آبان 1388

wildpiony - هند - بمبیی
DERAKHT - نروژ - کریستیانسند مغز فندقی قاتل اینه یا اون جامعه ای که اونو پرورش داده؟ یا سردمدارانش؟ پس این همه قاتل هایی که جون جوونای مردمو گرفتن چی؟
سه‌شنبه 26 آبان 1388

blueberry64 - ایران - تهران
با اینکه اینقدر راحت آدم کشتن نفرت انگیزه و اینکه تا کم بیاری یه چاقو دربیاری و ترتیب طرف رو بدی قابل قبول نیست، اما آفرین به شعور و بزرگی این پدر و مادر که تونستن از انتقام و تکرار قتل هرچند به نوعی دیگه بگذرن. روح فرزندشون شاد. راستی حالا به مینا جونش میرسه؟؟
سه‌شنبه 26 آبان 1388

mohsen_raja - ایران - تهران
shabnam anti mammad! - استرالیا - سیدنی// 70میلیون، اونم پنج سال پیش؛ خیلی پاتون گرون حساب کردن، البته شاید منظور شما دیه «مرد خیلی مسلمون» وشاید توی یک «ماه خیلی حروم» باشه :-)) ولی خاج از شوخی دیه مرد مسلمان(!) در سال 88و در ماه غیر حرام فکر میکنم حدود40 تا 45میلیون باشه !
سه‌شنبه 26 آبان 1388

parandeye abi - بلژیک - بروکسل
ARTEMIS-SW - سوئد - مالمو . تو چقدر بی فکری حتما اونایی که چاقو تو جیبشون دارند .. مثل تو اند...
سه‌شنبه 26 آبان 1388

khanande - ایران - ایران
راستی ! با farnazflora - مالزی - کوالالامپور هم موافقم دقیقا !
چهار‌شنبه 27 آبان 1388

+0
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.