وضوی محصولی وسط جلسه رای اعتماد مجلس باطل شد

وضوی محصولی وسط جلسه رای اعتماد مجلس باطل شد

حاشیه های جلسه رای اعتماد مجلس به سه وزیر از زبان رجانیوز

بعد از صحبت‌های میر تاج الدینی که سخنان خود را با خواندن اشعاری به پایان برد، لاریجانی خطاب به نمایندگان گفت: بعد از این اشعاری که آقای میر تاج الدینی خواندند و حالت عاشقانه مولوی و شمس را تداعی کرد به وی رحم کنید.

به گزارش فارس جلسه علنی امروز یکشنبه مجلس شورای اسلامی که نمایندگان مجلس در آن به بررسی صلاحیت 3 وزیر پیشنهادی رئیس جمهور برای تصدی وزارتخانه‌های آموزش و پرورش رفاه و نیرو پرداختند که با حاشیه‌هایی همراه بود.

* رئیس جمهور ساعت 8:35 وارد صحن علنی مجلس شد که پس از ورود وی به صحن، برخی نمایندگان مجلس با حضور در کنار رئیس جمهور به خوش و بش با وی پرداختند.

* در حین صحبت‌های رئیس جمهور که سخنان خود را با دفاع از حاجی بابایی وزیر پیشنهادی آموزش و پرورش آغاز کرده بود و سکوت فضای صحن مجلس را فرا گرفته بود، قاضی پور نماینده ارومیه با صدای بلند و به زبان آذری گفت: «ساقل» به معنی «خیلی ممنون» در این هنگام رئیس جمهور با لبخندی به وی نگاه کرد و حرف قاضی پور را به زبان آذری تکرار کرد و گفت: «ساقل» که این حرف رئیس جمهور موجب خنده نمایندگان و خبرنگاران شد.

* رئیس جمهور در پایان سخنان خود خطاب به نمایندگان مجلس گفت: از شما می‌خواهم که علاوه بر رای به این 3 وزیر، آقای میر تاج الدینی را هم به ما بدهید که این سخنان رئیس جمهور با 2-2 نمایندگان مواجه شد که رئیس جمهور گفت: خیلی ممنون از لطفتون؛ در این هنگام لاریجانی خطاب به رئیس جمهور گفت که آذربایجانی‌ها مخالفند.

* در ادامه رئیس جمهور ابراز داشت: امیدوارم با رای به استعفای میر تاج الدینی، این برادر ارزنده و خوب را به برادران خود در دولت و در واقع به خودتان هدیه دهید.

* محبی نیا عضو هیئت رئیسه مجلس خطاب به لاریجانی برای آغاز بررسی صلاحیت حاجی بابایی وزیر پیشنهادی آموزش و پرورش گفت: دو مخالف برای حاجی بابایی ثبت نام کرده بودند که انصراف دادند.

*در حین صحبت‌‌های حاجی بابایی حضور مدام نمایندگان برای رایزنی و صحبت کردن با رئیس جمهور، لاریجانی را بر آن داشت که طی تذکری از نمایندگان بخواهد تا به صندلی‌های خود مستقر شوند.

* سخنان حاجی بابایی با احسنت - احسنت نمایندگان از جمله قاضی نماینده ارومیه روبرو شد.

* رایزنی طولانی مدت ابوترابی فرد و باهنر نواب رئیس مجلس با یکدیگر نیز از نکات قابل توجه امروز صحن علنی مجلس بود.

* یوسف پور معاون وزارت نیرو امروز در انتهای صحن مجلس در بین تعدادی از نمایندگان بود که لاریجانی خطاب به وی گفت: شما در انتهای صحن چه می‌کنید، بفرمایید در ابتدای مجلس بنشینید.

* لاریجانی خطاب به حاجی بابایی وزیر پیشنهادی آموزش و پرورش گفت: آقای حاجی بابایی لطفا بفرمایید در ابتدای صحن و جای وزرا بنشینید.

* علیرضا منادی نماینده سپیدان که در موافقت با محصولی وزیر پیشنهادی رفاه و تامین اجتماعی سخن می‌گفت، طی سخنان خود در حمایت از حاجی بابایی وزیر پیشنهادی آموزش و پرورش جملاتی را عنوان کرد که این مسئله موجب شد تا لاریجانی به وی تذکر دهد؛ لاریجانی خطاب به وی گفت: شما در جایگاه موافقت با محصولی صحبت می‌کنید.

* ایرج ندیمی مشاور پارلمان رئیس جمهور، سید علی ریاضی معاون معاونت پارلمانی رئیس جمهور و رسایی نماینده تهران پس از سخنان سنایی نماینده نهاوند که در مخالفت با وزیر پیشنهادی رفاه سخن می‌گفت، به رایزنی‌ و صحبت کردن با وی پرداختند.

* علی مطهری نماینده تهران که در مخالفت با محصولی وزیر پیشنهادی رفاه صحبت می‌کرد، در بخشی از سخنان خود با اشاره به انتخابات دهم و حوادث پس از آن محصولی را مسئول این حوادث دانست و گفت که وزیر کشور مسئول امنیت داخلی کشور است؛ این اظهارات مطهری 2-2 شدید نمایندگان به معنای مخالفت با وی را برانگیخت.

* پس از پایان سخنان مطهری که اظهارات تندی در خصوص محصولی عنوان کرد، مهدی کوچک زاده نماینده تهران طی تذکری آئین نامه ای و در واکنش به اظهارات مطهری و سنایی نمایندگان تهران و نهاوند که طی سخنان خود از ثروت هنگفت صادق محصولی سخن گفتند خطاب به لاریجانی، اظهار داشت: یکی از راه های حفظ شان و منزلت مجلس دقت در مطالبی است که از تریبون مجلس بیان می‌شود.

وی ادامه داد: حرف بی مبنا زدن موجب خدشه وارد شدن به حیثیت مجلس می‌شود.

لاریجانی در ادامه در پاسخ به تذکر کوچک زاده ابراز داشت: تذکر به نمایندگان با بنده است.

* در این هنگام کوچک زاده که به قطع شدن میکروفن خود اعتراض داشت خطاب به لاریجانی گفت: که شما تحمل شنیدن حرف را ندارید و میکروفن را خود به خود قطع می‌کنید.

* لاریجانی نیز گفت: صحبت‌های شما قابل شنیدن نیست به همین دلیل میکروفن خود به خود قطع می‌شود.

* زاکانی، نادران، فدایی و چند تن از نمایندگان دور کوچک زاده را گرفتند و به رایزنی با وی پرداختند.

* در قرینه جایگاه کوچک زاده، رسایی، حسینیان، دلخوش و چند تن از نمایندگان دیگر دور هم جمع شدند تا راجع به این مجادله لاریجانی و کوچک زاده صحبت کنند.

* در این فاصله علی مطهری با حالت بی قراری در حال مشاهده مجادله لفظی لاریجانی و کوچک زاده بود.

* موسی پور معاون سابق پارلمانی وزارت کشور که در حال حاضر استانداری قم را بر عهده دارد، در جلسه امروز مجلس حضور یافته بود و هنگام سخنرانی محصولی وزیر پیشنهادی رفاه، قدم زدن‌های وی لابه لای صندلی نمایندگان باعث تذکر رئیس مجلس شد.

* در حین صحبت‌های بهمن محمدی که در موافقت با محصولی سخن می‌گفت کوچک زاده با رفتن به جایگاه هیئت رئیسه، در کنار لاریجانی حضور یافت و به رایزنی با وی پرداخت.

* در حالی که رئیس جمهور ساعت 9:30 صحن علنی مجلس را ترک کرد روال مجلس این گونه است که بعد از رفتن رئیس جمهور خبرنگاران می‌تانند به راهرو مجلس بروند، اما این بار خبرنگاران تا ساعت 12:20 اجازه به راهرو مجلس را نداشتند.

* در آغاز سخنان مطهری نماینده تهران که در مخالفت با محصولی سخن می‌گفت مدیر کل پارلمانی وزارت نیرو که از نمایندگان سابق مجلس بوده، محصولی را به بیرون از صحن همراهی کرد.

* زمانی که خبرنگار فارس برای پرسیدن علت این مسئله به مدیر کل پارلمانی وزارت نیرو مراجعه کرد، وی در پاسخ گفت: آقای محصولی برای تجدید وضو به بیرون از صحن مجلس رفت.

* عظیمی معاون پارلمانی وزیر ارشاد که به جایگاه هیئت رئیس مجلس رفته بود تا با اعضای هیئت رئیسه مذاکره کند، زمانی که در حال پایین آمدن از پله‌ها بود، سید حاجی محمد موحد نماینده بهبهان بر سر راه وی قرار گرفت تا با او صحبت کند اما عظیمی با عجله و دو تا یکی کردن پله‌های جایگاه هیئت رئیسه، زمین خورد.

* زمانی که لاریجانی خطاب به نمایندگان گفت ضمن اینکه رای خود را در خصوص وزرای پیشنهادی می دهید، تقاضای استعفای آقای میر تاج الدینی را بررسی کنیم، با 2-2 شدید نمایندگان به معنای مخالفت مواجه شد.

* در این حین لاریجانی خطاب به نمایندگان گفت درست است که شما با آقای میر تاج الدینی شوخی دارید ولی نه تا این حد.

* بعد از صحبت‌های میر تاج الدینی که سخنان خود را با خواندن اشعاری به پایان برد، لاریجانی خطاب به نمایندگان گفت: بعد از این اشعاری که آقای میر تاج الدینی خواندند و حالت عاشقانه مولوی و شمس را تداعی کرد به وی رحم کنید.

green_power - اتریش - وین
احتمالا چون احمدی نژاد رو دیده تو خودش ر....ه . بنازم به این دین که با یک باد شکم ستون لرزانش فرو میریزه.
دوشنبه 25 آبان 1388

mohsen- - انگلستان - لیدز
عجب خیمه شبازی اونجا
دوشنبه 25 آبان 1388

ukguy4u - بریتانیا - لندن
green_power - اتریش - وین . خیلی باحال گفتی کلی خندیدم .
دوشنبه 25 آبان 1388

Hoja Verde - ایران - تهران
حتمن اسهال داشته. از نوع ولایت فقیهیش!
دوشنبه 25 آبان 1388

Aseman e ABY - ایران - تهران
ورود آقاییان حاج بابایی و نامجو را به هییت دولت تبریک و ورود آقای محصولی را تسلیت عرض می کنم .
دوشنبه 25 آبان 1388

shabnam anti mammad! - استرالیا - سیدنی
پس علت 2-2 نماینده ها معلوم شد. بیچاره ها از بو پس افتادن..
دوشنبه 25 آبان 1388

shekan - ایران - تهران
دیشب لوبیا خورده بود . تلنگش در میره . حیف گلوگله برای این حرومزاده ها.
دوشنبه 25 آبان 1388

Javid Shah010 - کانادا - ادمونتون
" کمربند سلطنت ، نشان نوکری برای سرزمینم است نادرها بسیار آمده اند و باز خواهند آمد اما ایران و ایرانی باید همیشه در بزرگی و سروری باشد این آرزوی همه عمرم بوده است " . نادر شاه افشار.
دوشنبه 25 آبان 1388

زندگی زیبا - ایران - آبادان
موقع نطق کردن همشون وضوشون باطله اخه اونها نطق از جای دیگه میکنند
دوشنبه 25 آبان 1388

pejvakkkk - ایران - بیرجند
لطفا از این به بعد به این بوزینه نگید رئیس جمهور، رئیس جمهور ما موسویه
دوشنبه 25 آبان 1388

siamakk - مالزی - تبریز
حرومزاده
دوشنبه 25 آبان 1388

playboy972 - ایران - گرگان
محصولی هم گ..د چشم رهبرت روشن.
دوشنبه 25 آبان 1388

baba kurosh - ایران - قم
green_power - دمت گرم کلی حال کردیم امدوارم آقای انتری نژاد و طرفداراشون با این حرکت آقای محصولی شیرین کام باشن .
دوشنبه 25 آبان 1388

kaveh52 - ایران - تهران
در هر لحظه راهی برای تظاهر و مضحکه مردم پیدا می کنند ولی کور خوندند این مردم مردم 20 سال پیش نیستند حقتونو کف دستتون میگذاریم
دوشنبه 25 آبان 1388

بابک - ایران - سبزوار
محصولی یک دزد و غارت گر بیت المال بود و هست و گر نه این همه پول را از کجا بیست اورد
دوشنبه 25 آبان 1388

اسماعیل-شیراز - ایران - قم آباد
green_power - اتریش - وین . سلام دوست عزیز .با نظرت موافقم.
دوشنبه 25 آبان 1388

dadash88 - ایران - ایران
اشتباه نگیرید تجدید وضو به معنی باد ول دادن نیست بلکه وقتی میخوان احترام بزارن سر جمعی نمیگن که او رفته دستشویی میگن اون رفته تجدید وضو. منتها هر کسی از ظن خود شد یار او..........
دوشنبه 25 آبان 1388

mohammad55 - انگلیس - لیورپول
playboy972 - ایران - گرگان -همشهری گرگان چه خبر
دوشنبه 25 آبان 1388

khorzookhan - ایران - تهران
پس زی زیگوزو که میگن همینه !!!!! منظورشان وزیر محصولی است
دوشنبه 25 آبان 1388

sam1 - انگلیس - لندن
حتما حین وضو
دوشنبه 25 آبان 1388

black chador - امریکا - ولدن
حتما محصولی هم مثل خامنه ای چکه ای شده. در قران نوشته که اگر در موقع نماز خوندن چکه کردی نمازت باطله واگر بعد از وضو گرفتن و قبل از نماز چکه کنی باید دوباره وضو بگیری. داستانهای زیادی در مورد نماز خودن علی چکه ای شنیدم.
سه‌شنبه 26 آبان 1388

saken - ایران - یزد
محصولی همان مردک بیسواد وچپاولگریه که در جلسه خبرنگاران در مورد ابهامات انتخابات در پایان جلسه گفت:دوخانم دیگر مانده این دوخانم راهم بکنیم! وجلسه رابه پایان ببریم(واقعا که....چقدر قحط الرجال شده!)
سه‌شنبه 26 آبان 1388

sama128 - ایران - شیراز
احتمالا گ...ه وضوش باطل شده البته باید تا الان ر..ه باشه احتمالا
چهار‌شنبه 27 آبان 1388

+0
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.