اعتراض به حضور سفیر ایران در مدرسه‌ای در آلمان

اعتراض به حضور سفیر ایران در مدرسه‌ای در آلمان

علیرضا شیخ عطار، سفیر ایران در آلمان

اعتراض دانش‌‌آموزان مدرسه‌ای در آلمان به حضور سفیر ایران، موجب تعطیلی یک روزه‌ی این مدرسه شد. قرار است روز دوشنبه در برلین دو تظاهرات در اعتراض به حضور نماینده‌ی ایران برپا شود.

مدیر مدرسه‌ی "بنیاد ملکه‌ لوئیزه"، واقع در داهلم ـ برلین، این مدرسه را در روز دوشنبه (۱۶ نوامبر ـ ۲۵ آبان) تعطیل اعلام کرد. علت این تصمیم تظاهرات احتمالی دانش‌‌آموزان در اعتراض به حضور علیرضا شیخ‌عطار، سفیر ایران، در کنفرانس معلمان ایران ـ آلمان است که قرار بود در این روز بر پا شود.

به گزارش روزنامه‌ی "برلینر مورگن‌پست"، شاخه‌ی آلمان گروه United4iran یا "اتحاد برای ایران"، حضور سفیر ایران در یک کنفرانس آموزشی را "غیر قابل تحمل" نامیده و از دانش‌آموزان خواسته است، علیه حضور او دست به تظاهرات بزنند.

 لوتس بوکلیتیش، نمایند‌ه‌ی گروه "اتحاد برای ایران" می‌گوید، این "تحقیر بشر" است که نماینده‌ی رژیم فعلی ایران که "حامی شکنجه و سرکوب" است در این مراسم شرکت می‌کند. وی اما از دیدار و گفت‌وگوی معلمان دو کشور به عنوان اقدامی که "همواره عاقلانه" است پشتیبانی کرد.

۱۰ معلم از ایران برای شرکت در این کنفرانس اعلام آمادگی کرده‌اند. همچنین قرار است که یک نماینده‌ نیز از وزارت خارجه‌ی آلمان در این کنفرانس حضور یابد.

فرانک اولی، مدیر مدرسه‌ی آلمانی "بنیاد ملکه لوئیزه"، ضمن تأیید فراخوان گروه "اتحاد برای ایران" برای برپایی تظاهراتی اعتراضی گفت که به همین دلیل تصمیم گرفت، این مراسم را لغو کند.

اولی می‌گوید، با وجود لغو مراسم مطمئن نیست که برگزاری تظاهرات منتفی است و برای رعایت احتیاط تصمیم به تعطیلی مدرسه گرفته است.

پلیس آلمان دریافت مجوز برای برپایی دو تظاهرات در پیش از ظهر روز دوشنبه را تأیید کرده است.

زمان این دو تظاهرات ساعت ‌۸ و نیم و ۱۱ صبح و مکان آن در برابر ساختمان مدرسه‌ی "بنیاد ملکه‌ی لوئیزه" در Podbielskiallee پلاک ۷۸ اعلام شده است. انتظار می‌رود که حدود ۱۲۰ نفر در این تظاهرات شرکت کنند.

juvel - نروژ - اسلو
اخه این چه قیافه ائی که این مرتیکه داره ؟ یعنی دیگه ابروئی برا ایرانی موند؟
یکشنبه 24 آبان 1388

bavar88 - هلند - امستردام
دولت احمدی نژاد هر روز داره فربه تر می شه و کارهای خودش را انجام می ده ولی این سبزها هر روز دارند ریزش نیرو انجام می دهند. البته هزار رنگ شده اند. فقط درود به احمدی نژاد باید گفت.
یکشنبه 24 آبان 1388

kamia1 - المان - کلن
ننگ جامعه
یکشنبه 24 آبان 1388

baas - هلند - روتردام
مستراحی هر چند کو چک از برای به گنداب کشیدن سراچه عشقی کفایت میکند .
یکشنبه 24 آبان 1388

baas - هلند - روتردام
bavar88 گل گفتی احمدی نژاد این اهریمن زمان با غارت اموال مردم هر روز فربه تر میشود ولی بزودی از چاقی خواهد ترکید. ننگ بر تازی پرست.
یکشنبه 24 آبان 1388

siamakk - امارات - دبی
باور88 خوری زیادی کنی مثل ا.ن. فربه میشی و می ترکی.پس بتمرگ سرجات وکاسه لیسیتو کن!
یکشنبه 24 آبان 1388

shayan2uk - انگلیس - هال
bavar88 - هلند - امستردام ٫ ما هم منتطریم هم تو و هم اون احمقی و همه مزدوران و خائنین به وطن از مرحله تخم گذاری خارج شده و فربه و فربه تر شوید تا سر وقتش از آویزون تون کنیم و خشک خشک پر و بالتون و بیچینیم و بعدش ذبحتون کنیم ٫ اون موقع از آب و قبله و بسم الله هم خبری نیست ٫ بترس از روزی که بال بال بزنی!!!
یکشنبه 24 آبان 1388

ARTEMIS-SW - سوئد - مالمو
bavar88 - هلند - امستردام . ا.ال رژیمی مرگ بر تو..بله رژیمت فربه می شود همچون زالو که با خوردن خون متورم می شود راسوی متعفن.
یکشنبه 24 آبان 1388

kamia1 - المان - کلن
. bavar88 - هلند - امستردام! متعفن
دوشنبه 25 آبان 1388

chistaan - استرالیا - آدلاید
من میگم این باور 88 خود iranianuk . من به سایت شک دارم
دوشنبه 25 آبان 1388

Hoja Verde - ایران - تهران
chistaan - استرالیا - آدلاید. منم همچین فکری میکردم واسه ی همین پاسخشو نمی دادم. باور88 برای تحریک بینندگان سایت و عصبانی کردن و فحش دادن بیشتر ضروری بود!
دوشنبه 25 آبان 1388

Sonia236 - آمریکا - نیویورک
بچه ها جواب YEvar88 - هلند - امستردام را ندید بهش محل نذارید اون فقط دلش به همین خوشه که شماها رو سر کار بذاره محلش نذارید حتا اگه التماسم کرد!
دوشنبه 25 آبان 1388

shabnam anti mammad! - استرالیا - سیدنی
chistaan - استرالیا - آدلاید آفرین.
دوشنبه 25 آبان 1388

mardawij - المان - دورتموند
باور 88 - هلند - بچها باور کنید . یعنی باور را باور کنید
دوشنبه 25 آبان 1388

+0
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.