اوباما و مدودف به ایران هشدار دادند

اوباما و مدودف به ایران هشدار دادند

روسای جمهور روسیه و آمریکا در حاشیه نشست سران کشورهای آسیا-اقیانوسیه در سنگاپور دیدار کردند

باراک اوباما، رئیس جمهور آمریکا و دمیتری مدودف، رئیس جمهور روسیه به ایران هشدار داده اند که زمان برای حل مناقشه هسته ای ایران از راه دیپلماتیک در حال از دست رفتن است.

روسای جمهور روسیه و آمریکا در حاشیه نشست سران کشورهای آسیا-اقیانوسیه در سنگاپور دیدار کردند.

آقای اوباما گفت این مایه تاسف است که ایران هنوز قادر نیست به آنچه او طرح خلاقانه جامعه جهانی برای کاستن از نگرانی ها درباره ماهیت برنامه هسته ای ایران خواند، پاسخ مثبت دهد.

دمیتری مدودف، رئیس جمهور روسیه نیز گفت او هنوز امیدوار است که ایران متقاعد شود اورانیوم غنی شده خود را برای تبدیل به سوخت هسته ای به روسیه بفرستد.

رئیس جمهور روسیه هشدار داد در صورتی که پیشرفتی در این زمینه به دست نیاید، راه های دیگری مد نظر قرار خواهند گرفت.

آقای مدودف مشخص نکرده که چه ابزاری مورد استفاده قرار خواهد گرفت اما تحلیلگران می گویند احتمال دارد تحریم های سفت و سخت تری علیه ایران وضع شود.

رئیس جمهور روسیه در سخنان خود گفته است: "هدف ما روشن است، یک برنامه هسته ای آشکار و شفاف به جای برنامه ای که مایه حساسیت و نگرانی سایرین شود."

روسیه و فرانسه پیشنهاد داده اند که اورانیوم غنی شده ایران را دریافت کرده و سوخت هسته ای تحویل ایران دهند.

کشورهای غربی می گویند ایران به دنبال سلاح هسته ای است، اتهامی که ایران آن را رد می کند. این کشور می گوید برنامه هسته ای اش، مقاصد صلح آمیز دارد.

طبق طرحی که آژانس بین المللی انرژی هسته ای ارائه کرده و روسیه، آمریکا و فرانسه از آن حمایت کرده اند، ایران 1200 کیلوگرم اورانیوم با غلظت پائین (هفتاد و پنج درصد اورانیوم تولیدی ) خود را تا پایان سال جاری به روسیه بفرستد تا بیشتر غنی سازی شود.

اورانیوم غنی شده تا خلوص مورد نظر سپس به فرانسه ارسال و محصول نهایی به شکل لوله های سوخت که تنها قابل کاربرد در رآکتور تهران خواهد بود در اختیار ایران قرار خواهد گرفت.

ایران رسما پاسخی به این طرح نداده اما برخی نمایندگان مجلس و مقام های دولتی اشکالاتی فنی و اقتصادی نسبت به این طرح مطرح کرده اند.

آمریکا و فرانسه از وضع تحریم های شدیدتر علیه ایران حمایت می کنند اما روسیه و چین تا کنون با این مساله چندان همراهی نشان نداده اند. برخی تحلیلگران می گویند اگر شورای امنیت نتواند در مورد تحریم های جدید پس از اتمام مهلت ایران به توافق نرسد، احتمال دارد اتحادیه اروپا راسا، تحریم های جدیدی را علیه ایران به اجرا بگذارد.

ali moosavi - ایران - ایران
ما هستیم و ایرانمان را دوباره کنترل میکنیم و از دست عرب صفتان نجات مئ دهیم با پرچم سه رنگ شیروخورشیدمان .درود بر همه ایرانیان .
یکشنبه 24 آبان 1388

مسلمان ایرانی - ایران - شیراز
اوباما اوباما یا با اونا یا با ما
یکشنبه 24 آبان 1388

bavar88 - هلند - امستردام
اقایان قلدر! اخیرا محققان اعلام کرده اند که شکلات تلخ بخورید برای کاهش استرس شما خوب است. نه ریس جمهور مردمی احمدی نژاد کوتاه می اد نه مقام معظم رهبری. اخیرا جریانات مخالف دولت هم اعلام رسمی داشته اند که مخالف فرستادن اورانیم به خارج از کشور هستند با این حساب شما هیچ غلطی نمی توانید بکنید.
یکشنبه 24 آبان 1388

bahareiran - ایران - ایران
حالا بخور نوش جونت انتری نژاد !!!!!این هم از کشور دوست برادر روسیه لووووول یادم میاد میمون وقتی رفته بود دیدن این رئیس جمهور روسیه دو کلمه انگلیسی نمی تونست حرف بزنه که هیچ همچین با اعماد بنفس بالا گفت سلللام هپی نیو یر!!!!!!!!!!!یارو هم ماتش برده بود جواب داد هپی نیو یر تو یو تو!!!!!!!!!!!!!!!لوووووول
یکشنبه 24 آبان 1388

kamia1 - المان - کلن
خاک بر سر رژیم ایران اگه بخواد اورانیوم رو به روسها بده
یکشنبه 24 آبان 1388

siamakk - ایران - تبریز
ا قای bavar88 - هلند - امستردام تا حالا فیلم زیادی نخور رو دیدی؟
دوشنبه 25 آبان 1388

baas - هلند - روتردام
اسلام عقب افتاده وخرافاتی دیپلماتیک ور نمیداره . با این گاوها که نمیشود مذاکره کرد.
دوشنبه 25 آبان 1388

$persian$ - ایران - تهران
شماهم دیگه گندش و دراوردید هرچی حکومت فاشیستی بود جمعش کردید به حکومت ما که رسیدید می خواید مذاکره کنید
دوشنبه 25 آبان 1388

33pooles - المان - دورتموند
مرگ بر روسیه که مثل افتاب پرست رنگ عوض میکنه.
دوشنبه 25 آبان 1388

EVERGREEN - آمریکا - یورک
هر کس به آمریکا اعتقاد نداره به خدا اعتقاد نداره
سه‌شنبه 26 آبان 1388

+0
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.