حمله به فوتبالیست های الجزایری در قاهره

حمله به فوتبالیست های الجزایری در قاهره

رقابت تیم های ملی فوتبال الجزایر و مصر رنگ خصومت به خود گرفته است

چهار بازیکن تیم ملی فوتبال الجزایر به هنگام ورود اتوبوس حامل آنها به قاهره از سوی هواداران مصری مورد حمله قرار گرفته و زخمی شدند.

پلیس مصر تعداد بیشتری پلیس برای ممانعت از بروز خشونت میان هواداران دو تیم به اطراف ورزشگاه محل برگزاری مسابقه و محل اقامت تیم الجزایر اعزام کرده است.

همزمان پلیس شهر مارسی فرانسه نیز به حالت آماده باش در آمده است. جامعه بزرگی از آفریقایی تبارها در این شهر زندگی می کنند.

امروز شنبه، 14 نوامبر تیم ملی مصر و الجزایر در قاهره بازی می کنند و یکی از این دو تیم به جام جهانی 2010 آفریقای جنوبی صعود می کند.

طبق گزارش ها، هواداران مصری به طرف اتوبوس حامل بازیکنان تیم ملی الجزایر سنگ پرتاب کردند که این به آسیب دیدگی چهار نفر از آنها منجر شد.

یک مقام الجزایری از آسیب دیدن اتوبوس حامل بازیکنان خبر داده و گفته است که این اتفاق باعث ترس هیات الجزایری شده است.

پلیس مصر مجروح شدن بازیکنان در این حادثه را رد می کند و رسانه های مصری، الجزایری ها را به جهل خبر متهم کرده اند.

یک مقام فیفا، فدراسیون بین المللی فوتبال می گوید سه بازیکن الجزایری ممکن است بازی را به همین دلیل از دست بدهند. این مقام فیفا به خبرگزاری فرانسه گفته است که سه بازیکن تیم ملی الجزایر آسیب دیده اند.

یک خبرنگار رادیو الجزایر گفت دویست مصری در برابر هتلی که الجزایری ها در آن اقامت دارند، حضور داشتند و به محض ورود اتوبوس حامل بازیکنان الجزایر به طرف آن سنگ پرتاب کردند.

هاشمی دیار، وزیر ورزش الجزایر این حادثه را "مایه تاسف" خوانده است.

فدراسیون بین المللی فوتبال از مقام های مصری خواسته تا اقدامات امنیتی بیشتری در این زمینه به عمل آورند تا این مسابقه فوتبال برگزار شود.

تیم های ملی فوتبال الجزایر و مصر بارها با هم مسابقه داده اند و بازی های این دو تیم معمولا رنگ خصومت به خود گرفته است. مسابقه فوتبال دو تیم در سال 1989 با شورش هواداران دو تیم و به بار آمدن خساراتی به پایان رسید.

مصر برای صعود به جام جهانی نیاز به پیروزی با سه گل دارد.

بینوایان - ایران - تهران
از یکی بهترین لحظات ایرانیان هم بگید . باخت بحرین مقابل نیوزلند و عدم صعود به جام جهانی .
یکشنبه 24 آبان 1388

sajad-tehran - ایران - تهران
خبرتون خیلی قدیمیه؛این بازی دیشب انجام شد و مصر 2-0 بازی رو برد.برای تعیین تیم صعود کننده این دو تیم چهارشنبه همین هفته دوباره با هم بازی می کنند.
یکشنبه 24 آبان 1388

+0
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.