پیتر سینگر : همجنسگرائی غیراخلاقی نیست

پیتر سینگر : همجنسگرائی غیراخلاقی نیست

توضیح مترجم : پیتر سینگر ، فیلسوف استرالیائی و پروفسور اخلاق زیستی (Bioethics) در دانشگاه پرینستون نیوجرسی ، مهمترین متفکر فایده گرا (utilitarianist) در عصر حاضر است . او بعنوان یکی از 10 روشنفکر تاثیرگذار عرصه عمومی در استرالیا برگزیده شده است . همچنین وی از مدافعین سرسخت حقوق حیوانات و گیاهخواری است . در این مقاله وی از دیدگاهی فایده گرایانه و لیبرالی علیه غیراخلاقی بودن همجنسگرائی به استدلال می پردازد .

در سالهای اخیر ، هلند، بلژیک، کانادا و اسپانیا ازدواج میان افراد همجنس را به رسمیت شناخته اند . چندین کشور دیگر نیز تشکلهای مدنی با تاثیر قانونی مشابه را به رسمیت شناخته اند . و حتی دامنه گسترده تری از کشورها قوانینی علیه تبعیض میان شهروندان بر اساس گرایش جنسی ، در حوزه هائی مثل مسکن و اشتغال، دارند . اما هنوز در بزرگترین دموکراسی جهان یعنی هند رابطه جنسی میان دو مرد بر اساس قوانین موضوعه جرمی قابل مجازات – تا حد حبس ابد- باقی مانده است .
قطعا هندوستان تنها ملتی نیست که مجازات بیرحمانه علیه همجنسگرایان را ابقاء کرده است . در تعدادی از کشورهای اسلامی – برای مثال افغانستان، ایران، عراق، عربستان سعودی و یمن – لواط (sodomy) جرمی است که حداکثر مجازات برای آن مرگ است . اما درک حفظ چنین قوانینی در خصوص کشورهائی که آموزه های دینی را با قوانین جزائی آمیخته اند- [و برایشان هم مهم نیست که] دیگران چقدر درباره آن اظهار تاسف کنند - آسانتر است تا یک دموکراسی سکولار مانند هند .
هر کسی که هند و نقوش از لحاظ جنسی صریح معابدش که در آنجا رایج است را دیده باشد ، خواهد فهمید که سنت هندو طرز تلقی کمتر منزه طلبانه در خصوص مسائل جنسی نسبت به مسیحیت دارد . ممنوعیت همجنسگرائی در هند به سال 1861 بازمیگردد؛ هنگامی که بریتانیا بر این شبه قاره حکمرانی میکرد و اخلاق ویکتوریائی اش را بر آن تحمیل می نمود . بنابراین این امر تمسخر آمیز است که بریتانیا این ممنوعیت را مدتها پیش لغو کرده ، درحالیکه هند این قانون را بعنوان سنت باستانی استعماری حفظ کرده است .
خوشبختانه، ممنوعیت لواط در هند به زور به اجرا درآورده نمیشود . اما هنوز پایه ای برای تهدید و آزار و اذیت همجنسگرایان فراهم میکند و و کار را برای گروههائی که کار آموزش مردم در زمینه HIV و ایدز را انجام میدهند دشوارتر ساخته است .
ویکرام سث (Vikram Seth) نویسنده کتاب یک پسر شایسته و چند رمان خوب دیگر، اخیرا نامه سرگشاده ای را به دولت هند نوشته و برای الغای قانونی که همجنسگرائی را جرم بشمار می آورد فراخوان داده است . بسیاری از اشخاص برجسته در هند این نامه را امضا کرده اند و دیگران از جمله برنده جایزه نوبل [اقتصاد] آمارتیا سن از آن حمایت کرده اند . چالش حقوقی در برابر این قانون اکنون در دادگاه عالی هند در جریان است .
حوالی زمانی که قانون ممنوعیت لواط در هند به اجرا گذاشته شد ، جان استیوارت میل در حال نوشتن جزوه معروف در باب آزادی (On Liberty) بود که در آن اصل ذیل را پیشنهاد میکند :

"... تنها هدفی که بتوسط آن قدرت میتواند بگونه ای برحق بر هر عضوی از جماعت مدنی ، برخلاف اراده اش ، اعمال شود آن است که برای جلوگیری از صدمه رساندن به دیگران باشد . خیر او [عضو جامعه مدنی] ، چه فیزیکی و چه اخلاقی ، مجوز قانونی کافی را [به قدرت دولتی برای اعمال اراده بر] او و بدن و ذهنش نمیدهد . فرد صاحب سیادت است . "

اصل میل بطور عام و شامل (universal) پذیرفته نشده است . اچ.ال.ای. هارت فیلسوف قانون متشخص قرن بیستم ، به بحث درباره ورژن جزئی تری از اصل میل پرداخت . درجائی که میل میگوید که " خیر فرد " ، چه جسمی و چه اخلاقی ، " مجوز قانونی کافی " برای مداخله دولت نیست ، هارت میگوید که خیر فیزیکی ( یا جسمی) فرد مجوز کافی است اگر افراد تمایل داشته باشند که مهمترین منافعشان را نادیده بگیرند و و مداخله در آزادی آنها ناچیز باشد . برای مثال ، دولت ممکن است ما را ملزم کند تا در هنگام رانندگی کمربند ایمنی ببندیم یا هنگام راندن یک موتورسیکلت کلاه ایمنی به سر کنیم .
اما هارت با صراحت چنین ابویت قانونی ای (legal paternalism) را از اخلاق گرائی قانونی متمایز میکند . وی ممنوعیت را در زمینه اخلاقی اعمالی که به آسیب جسمانی منجر نمیشوند را رد میکند . از دیدگاه او ، دولت نباید همجنسگرائی را غیرقانونی کند بر این مبنا که غیراخلاقی است .
مشکل این چنین بحثی این است که این امر آسان نیست که ببینیم چرا ابویت قانونی توجیه شده است ولی اخلاقگرائی قانونی اینطور نیست . مدافعین این تمایز اظهار میدارند که دولت باید میان ایدآل های اخلاقی رقیب بی طرف باشد ، اما آیا این بی طرفی واقعا ممکن است ؟ اگر من یک طرفدار اخلاقگرائی قانونی بودم ، استدلال میکردم که این امر – اگر این امر یک مسئله بطور گسترده مشترک باشد – یک قضاوت اخلاقی است که ارزش راندن یک موتورسیکلت درحالیکه موهای من آزادانه در هوا موج میزند بیشتر است از خطر صدمه و جراحت سرم اگر دچار تصادف شوم .
استدلال مخالف قدرتمندتر علیه ممنوعیت همجنسگرائی این است که مدعائی که هسته آن را تشکیل میدهد را نفی کنیم ؛ اعمال جنسی میان دو فرد راضی از یک جنس غیر اخلاقی است . بعضی وقتها گفته میشود که همجنسگرائی غلط است چون "غیر طبیعی" است و حتی "انحرافی از عملکرد و ظرفیت جنسی ماست" که تصور میشود برای هدف بازتولید[نسل] وجود دارد . اما ، ما نیز به همان درجه میتوانیم بگوئیم که استفاده از شیرین کننده های مصنوعی یک "انحراف از حس چشائی ماست" که برای این وجود دارد تا بتوانیم غذاهای مقوی را تشخیص دهیم . ما باید از یکسان فرض کردن "امر طبیعی" با "امر خیر" برحذر باشیم.
آیا این فاکت که اعمال همجنسگرایانه نمیتوانند منجر به تولیدمثل شوند آنها را غیراخلاقی میسازد ؟ این امر بویژه مبنائی عجیب و غریب برای ممنوع کردن لواط در کشور پرجمعیت و متراکمی مثل هند است ، که جلوگیری از بارداری و عقیم سازی را تشویق میکند . اگر شکلی از کنش جنسی برای انجام دهندگان آن ارضاء را بهمراه دارد، و به کسی هم آسیب نمی رساند ، چه چیزی درباره آن میتواند غیراخلاقی باشد ؟
مشکل واقعی ولی پنهان در ممنوع کردن همجنسگرائی این نیست که دولت دارد از قانونش برای قبولاندن اخلاق خصوصی و فردی [خاصی ] استفاده میکند ، بل این است که قانونی که همجنسگرائی را غیراخلاقی میپندارد بر مبنای دیدگاهی اشتباه است .

مترجم : نیما ناصحی

Hoja Verde - ایران - تهران
این ها شورش رو در آوردند. همجنس گرایی خویی حیوانی است و این مردک مهمل می گوید. این غربی ها که شرقی ها را همجنس باز می خوانند و می گویند روبوسی می کنند پس همجنس باز هستند و دست بر گردن هم می اندازند و.. خودشون بعضی وقتها حرفهایی می زنند که نام آن را معادل دموکراسی می گذارند مانند این آقا که می گوید همجنس بازی چیز بدی نیست! و آن وقت است که همه ی غربی ها خفه میشوند و هیچی نمی گویند. دقیقن مانند این که می گویند چرا حضرت محمد (در عربستان اون هم 1400 سال پیش) چند تا زن داشت و اسلام چند زنی را بد نمیشمارد اما خودشون در قرن بیست و یک چند تا دوست دختر دارند و هرشب با یکی می خوابند. فیلمهای غربی بویژه هالیوودی را نگاه کنید به گفته ی من بیشتر پی میبرید.
یکشنبه 24 آبان 1388

Hoja Verde - ایران - تهران
(ادامه...)همجنسگرایی بسیار اشتباه و ویران کننده ی اجتماع و خانواده است. همجنسگرایی با عقل و خرد ناسازگار است و پسرفتی در جوامع محسوب میشود. مرد برای زن و زن برای مرد هستند و باید باهم زندگی کنند و درواقع مکمل یکدیگر بوده و هستند. در عالم فیزیک هم قطب مثبت همیشه به طرف منفی و منفی به طرف مثبت جذب میشود و هیچ گاه دیده نشده است که بارهای همنام یکدیگر را بربایند.در انسان ها و حیوانات هم جنس های مخالف با یکدیگر نزدیکی می کنند و زن و مرد برای زندگی در کنار یکدیگر آفریده شده اند.نه مرد می تواند با مرد زندگی کند و نه زن با زن.
یکشنبه 24 آبان 1388

oldboy - انگلستان - لندن
Hoja Verde - ایران - تهران . مرخرف نگو امل.
یکشنبه 24 آبان 1388

ehsan_2nd_time - یوکی - لندن
Hoja Verde - ایران - تهران - مزخرف نگو . تو چه دلیلی برای حرف هات داری ؟ چه ربطی داره تو فیزیک منفی جذب مثبت میشه که چی ؟ انسان مگه بار الکترکی منفی و مثبته ؟ فرض کن به دنیا می اومدی که 99 درصدش همجنسگرا بودن و به تو به چشم بیمار نگاه می کردن چه فکری می کردی . شماها که همجنسگرا ها رو بیمار میدنید بجز دلیل مذهبی هیچ دلیلی ندارید . باید یاد بگیرید برای شخصی ترین مسئله دیگران درافشانی نکنید . دو نفر دوست دارند بدون اجبار و بدون اینکه آزاری به کسی برسونن برن با هم حال کنن . به من و تو چه مربوطه ؟! حتا اگه بخوای دلیل مذهبی هم بیاری نمیتونی چون خدا یه همجنسگرا رو با اون سرشت آفریده ، چه ربطی به من و تو داره که تو کار خدا فضولی کنیم
یکشنبه 24 آبان 1388

mammad_st - هند - پونا
کی گفته که همجنسگرایی در هند جرم محسوب میشه؟. بیش از یک چهار ماه از زمان آزادی همجنسگرایی در هند میگذره،. از 2 July 2009 همجنسگرایی در هند آزاد شده. https://en.wikipedia.org/wiki/Homosexuality_in_India. با توجه به امار بالای کاربران این سایت،. مدیران این سایت بهتره نیمچه نگاهی به صحت مطالبی که ارسال میشه بندازن.
یکشنبه 24 آبان 1388

mr. fair - انگلستان - منچستر
Hoja Verde - ایران - تهران چندتا نکته بهت می گم هر چند که می دونم سودی نداره ۱-امروزه از نظر علمی ثابت شده که مغز هموسکشوال ها با مغز ادمهای هتروسکشوال فرق داره یعنی همون جور که تو از این که با یه مرد بخوبی بدد میاد اونم از این که با یه زن بخوابه بدش میاد ۲-کدوم یک از بازیگرای هالیوود ادعای پیامبری کرده که داری با محمد مقایسش می کنی بعد از اون من تو این کشور دارم زندگی می کنم این جا وقتی یه زن و مرد ازدواج می کنند به اون پیمانی که میبندند پایبندند ۳- واقعا من از این منطقای اسلامی لذت می برم چون انقدر احمقانست که می شه ساعتها بهش خندید اول از اون که قطب مثبت و منفی چه ربطی به زن و مرد داره انسان یه موجود پیچیدست نه یه آهنربا بعدشم زن و مرد به خاطر عشق و علاقست که جذب هم می شند نه ضدیت با هم بعدشم بنیاد خانواده ای که بر اساس اجبار و ترس و فشار اجتماعی همون بهتر که زودتر از هم به پاشه به امید ازادی ایران از چنگ دین اسلام
یکشنبه 24 آبان 1388

reza uk - اسکاتلند - گلاسگو
واقعابایدبه حاله اونائی که لواطوفرهنگ میدنندومخالفانه لواطو امول میدونندبایدتاسف خورد
یکشنبه 24 آبان 1388

amirpersia - ایران - تهران
در ادامه و تکمیل نظر دوستان و نقد دوستانه یHoja Verde - ایران - تهران / باید بگم که خلاف گفته ی دوستمون که گفتن همجنسگرایی در حیوانات وجود نداره/ مدت زیادی هست که محققان در گونه ای از شامپانزه موفق به کشف همجنس گرایی شدن!. امرورزه در جوامع دموکراتیک و پیشرفته که بر اساس حقوق بشر متمدن امروزی همه چیز تحلیل و برسی میشه/ دیگه جایی برای اعمال فشار و تحمیل افکار متعصبانه و یا بنیادگرایانه وجود نداره!. ازادی انسانها با هر اندیشه و تمایلی محترم شمرده میشه و گرایشها و حریم خصوصی افراد نقشی در پیشرفت یا عدم پیشرفت اون جامعه ی پیشرفته ی مدنی بازی نمیکنه!. به قول منجم بزرگ و توانای ایرانی/جمشید کاشانی/ خرافه پرستی و تعصب (چه فرقه ای چه مذهبی) افت پیشرفت یک جامعه ومحصول جهل مردمه!.
یکشنبه 24 آبان 1388

pahlavi100 - آمریکا - کالیفورنیا
Hoja Verde - ایران - تهران...قارداشیم، طبق آخرین پژوهش ها، آلت تناسلی مرد‌ها بار مثبت و بر عکس مقعد انسان بار منفی‌ دارد، بنا بر این دگر باشان جنسی‌ زیاد هم به بیراهه نرفته اند. منطقی‌ که شما برای کوبیدن عده‌ای از انسان‌ها به کار گرفتید، همان منطقی‌ است که از شما مردی مومن به اسلام و خلقت ساخته است. اگر تناقض در دستورات الهی شما را در اعتقاداتتان سست می‌کند، با زیر پا گذاشتن حقوق دیگر "مخلوقات" خود را ارضا نفرمأیید. در نهایت، تجربه ثابت کرده است، آنهایی که در تکفیر احساسات دیگران پیشی‌ میجویند، خود به نوعی از داشتن همان احساسات رنج میبرند. همان چیزی که در خارجه به این نوع آن‌ هوموفوبیا اطلاق میشود.
یکشنبه 24 آبان 1388

ehsan_2nd_time - یوکی - لندن
oldboy - انگلستان - لندن - جالبه هر دوتامون همزماک در جواب این یارو که اسمش هم نمیدونم به چه زبونیه نوشتیم: مزخرف نگو ! تله پاتی اتصال داده
یکشنبه 24 آبان 1388

ukguy4u - بریتانیا - لندن
همجنسگرایی یک مساله کاملا شخصی و خصوصیه نه بیماریه نه یک طرز فکر. تا بوده اکثریت به اقلیت زور گفته و بهش تاخته الانم اکثریت غیر همجنسگرا به همجنسگرایان میتازن بجز عدهای اندک که با سواد هستن . پس بهتره دوستانی که سواد کافی ندارن و استناد به کتابی که در اون اسم لواط آورده شده نکنن چون اون کتاب بر پایه نفرت و ضد بشر تهیه شده . چطور میشه خدا انسانی رو با گرایش به همجنسش خلق کنه بعد بگه این بشر باید کشته بشه؟
یکشنبه 24 آبان 1388

pariha - کویت - کویت
من که حالم ازشون بهم میخوره حالا اسمشو هر جی میخواهید بگذارید- امل - عقب افتاده یا هرچی دیگه - ولی متاسفانه یک پدیده جدایی ناپذیر دنیای امرزو هستش - میشه بی تفاوت از کنارش رد شد ولی برای من امکان نداره روزی تاییدش کنم . بنظر من سرچشمه همجنسگرای از طبیعت اجتماعی که در ان زندگی میکنیم یا اینکه خیلی ازاد وفری هستند یا خیلی محدود در کشورهای حاشیه خلیج فارس محدود بودن یکی از دلایل اصلی .
یکشنبه 24 آبان 1388

آنتی اسلام - ایران - اهواز
Hoja Verde - ایران - تهران لطفاً در اینباره بیشتر مطالعه کنید و جای اینقدررررررررر "اسلامی" فکر کردن یک ذره "انسانی" فکر کنید
یکشنبه 24 آبان 1388

kadkhoda saeid_uk - انگلیس - منچستر
دوستان؛ متاسفانه این اخوندای اجنبی مغز بعضی از جونهای ایرانی مثل hoja verde رو جوری شستشو دادن که دیگه با پوتکم نمیشه چیزی تو کله شون فرو کرد؛ بهتره بگم توبه گرگ مرگه
یکشنبه 24 آبان 1388

ham-safar - ایران - تهران
هم جنسبازی یک بیماری روانی است نه کار غیر اخلاقئ . درست مثل این است که بگوئیم مننزیت یامثلا گلودرد کار غیر اخلاقی نیست یا هست. هم جنسباز یک بیمار روانیست مثل معتاد که باید معالجه شود.ا
یکشنبه 24 آبان 1388

کلاب - ایران - تهران
حداقل همجنس بازها واقعا به هم وفدارند و خیانت تو کارشون نیست.من الان 1 ساله که ازدواج کردم بعد از یک هفته از ازدواجم مچ شوهرم رو گرفتم .با من نامزد بود دوست دختر داشت ازدواج کرد هنوز با دختره بود.الان هم دارم زندگی میکنم
یکشنبه 24 آبان 1388

آنتی اسلام - ایران - اهواز
لطفاً کسانی که با همجنسگرایی مخالفند؛ کامنتهای این تاپیک رو مطالعه کنند:. https://www.iranianuk.com/article.php?id=39156
یکشنبه 24 آبان 1388

arman_keyvan - کانادا - کالگری
اصلا راجب این موضوع بحث کردن خود به تنهایی نشانه عقب افتادگیه... احساسات و عقیده هر شخص مربوط به خودشه و این رو یه بچه پنج ساله "با عقل سلیم" هم میفهمه !
یکشنبه 24 آبان 1388

konstantin777 - اوکراین - کیف
Hoja Verde - ایران - تهران . ببین داداش تو بهتره بری خودتو درمان بکنی.برائ این حرفای قرون وسطایی تو کسی تره هم خورد نمیکنه.اینو بفهم که همجنسگراه هم یک اقلیت هستند و خدا اونا رو اینجور افریده بیسواد امل. از همه دوستان هم بخاطر دفاع از حقوق همجنسگرایان سپاسگزارم.
یکشنبه 24 آبان 1388

آنتی اسلام - ایران - اهواز
mammad_st - هند - پونا مطالب بالا کاملاً صحیح هستند و منبع معتبر دارند؛ فقط تنها مشکلش این است که مربوط به چند ماه قبل از آزادی همجنسگرایی در هند نوشته شده و ترجمه شده است. حتی خبر آزادی همجنسگرایی در هند در همین سایت ایرانیان انگلستان منتشر شده بود!. https://www.iranianuk.com/article.php?id=39156
یکشنبه 24 آبان 1388

a_bamdad - ایران - تهران
Hoja Verde - ایران - تهران. ولو شدم از خنده.تو رو جون هرکی دوست داری همیشه کامنت بذار.کامنتات از مطالب ابراهیم نبویم خنده دار تره.
یکشنبه 24 آبان 1388

ARTEMIS-SW - سوئد - مالمو
Hoja Verde - ایران - تهران . اتفاقا بی سواد تو هستی که عدم اشنائی با این پدیده را در محیط بسته ی فکری به حساب عدم دانش دیگران میگذاری.95 در صد این حالت ژنتیکی است و به همین دلیل سازمان بهداشت جهانی در سال 1975...انرا........از صف بیماری خارج ساخت.. همجسگرایان جزو بی ازارترین گروهها ستند تنها عادت جنسی انها متفاوت است که یک امر100 در صد خصوصی است مسئله هم تنها سکس نیست مثل دو غیر همجنس که روابط عاشقانه دارند سکس هم قسمتی. شما اگر غیرت داری با..جهاد..قطع دست و پا. برسمیت شناختن برده داری// کنیزغلام// و کثیفتر از همه بچه بازی اسلامت مبارزه کن.وقتی بی سواد و لمپن هستی //در این مورد// مجبوری نظر بدهی؟؟؟؟؟؟؟
یکشنبه 24 آبان 1388

konstantin777 - اوکراین - کیف
ARTEMIS-SW - سوئد - مالمو .واقعا دمت گرم.یعنی کامنات میترکونه همیشه قشنگ قهوه ایش کردئ. ما مخلصیم داداش ش ش ش ش.
یکشنبه 24 آبان 1388

saeed1 - کانادا - تورونتو
ehsan_2nd_time - یوکی - لندن . بنظر من اونهایی که از نظر ژنتیکی یا هورمونی اینجوری هستند راه دیگری ندارند . . مشکل اون آرنولدهایی هستند که بدنشون طبیعی هست ولی عادت. میکنند که باهاشون عمل جنسی انجام بشه و فکر میکنم منظور دین این گروه بوده!
یکشنبه 24 آبان 1388

mammad_st - پونا - هند
آنتی اسلام - ایران - اهواز . سوال من به همجنسگرایی در هند مربوط میشد نه به نظریات پیتر سینگر . " اما هنوز در بزرگترین دموکراسی جهان یعنی هند رابطه جنسی میان دو مرد بر اساس قوانین موضوعه جرمی قابل مجازات – تا حد حبس ابد- باقی مانده است". زمان جمله بالا "حال کامل" هست ، امیدوارم که تفاوتش رو با "گذشته" بدونی.. ولی دم مدیران سایت گرم ،اصلآ فکر نمی کردم کامنت قبلی من رو قبول کنن
یکشنبه 24 آبان 1388

baas - هلند - روتردام
همجنسگرائی غیر عادی است ولی بچه بازی (ارمغان اسلام و محمد ) یک تجاوز وخشتناک است .
یکشنبه 24 آبان 1388

konstantin777 - اوکراین - کیف
ham-safar - ایران - تهران. خودت روانی هستی این جیه بلغور میکنی. برو یکم کتابهای روز دنیا رو بخون تا شاید اون مغز پوکت باز بشه و دیگه به خودت اجازه ندی اینطور به یک اقلیت اجتمایی توهین کنی
یکشنبه 24 آبان 1388

*پسر شجاع* - ایران - تهران
ARTEMIS-SW - سوئد - مالمو. اگه 95 درصد ژنتیکی هست پس چرا در هیچ موجود دیگه ای بجز انسان همجنس گرایی دیده نمیشه ...برو بابا ....
یکشنبه 24 آبان 1388

Hoja Verde - ایران - تهران
a_bamdad - ایران - تهران. اونی که خده داره طرز فکر شماهاست دوست عزیز. من که به کسی توهین نکردم اما همه آمدند به من توهین کردند. چون نظر شخصیم رو گفتم.
یکشنبه 24 آبان 1388

Hoja Verde - ایران - تهران
oldboy -.ehsan_2nd_time - .mr. fair - .pahlavi100 -.ARTEMIS-SW - .konstantin777 - .a_bamdad - .آنتی اسلام -. ..... اون همجنسگراهایی که که با خدا و قران و غیره مشکلی ندارند پس قران را بخونند و بعد درباره ی همجنسگرایی نظر بدهند. اما همجنسگراهایی که مشکل دارند :مگه هر هر کسی که پول نداشت می تونه توجیح کنه که چون من پول ندارم پس می تونم دزدی کنم.یا کسانی که با خوی خشن به دنیا می آیند پس باید بزنند همه رو بکشند.(مثل یارو ارتشیه تو آمریکا که سیزده نفر را کشت )به کسی ربطی نداره و نمی تونه جلوی همجنسگرایی را بگیره اما کارهای زشت و ناروا همیشه جای نکوهش دارد و من نکوهش کردم. متاسفانه خیلی از کارهای ناروا در گذشته آفات اجتماعی محسوب میشد اما امروزه عادی شده است. قابل توجه دوستانی که متاسفانه خود را با شامپانزه مقایسه می کند. یعنی آنقدر آدمی پست است که با شامپانزه مقایسه شود. من یک مثال زدم که در طبیعت مادی هم اینجور است اما انسان باید غریزه ی زشت را دور کند و خوی خوب رو جایگزین کند و انسان برای همین نام انسان گرفت.
یکشنبه 24 آبان 1388

ham-safar - ایران - تهران
اقای کونستانتین777 از اکراین ممنون از ادب و نزاکت شما. من به عنوان یک بزشک متخصص اظهار نظری کارشناسی کردم شما لازم است مطالعه کنید من بیش از سی و بنج سال از عمرم را مطالعه کردم و هنوز هم در حال مطالعه هستم. اما این اشتباه است که شما فکر میکنید اگر به کسی بگوئیید بیماری روانی دارد یک توهین است نخیر این توهین نیست ولی خوب بیشتر مردم اینطور فکر میکنند. از لحن شما معلوم است که عصبانی شدید اشکالی ندارد من عادت دارم هر وقت به بیمارانم میگویم که شما بیماری روانی دارید عصبانی میشوند و میگویند خودت روانی هستی این یکی از خصوصیات و علائم این بیماریهاست که بیمار به بیماری خود اینسایت یا وقوف ندارد وخود را بیمار نمیبندارد.
یکشنبه 24 آبان 1388

shayan96 - ایران - تهران
در کشور های غربی که تبلیغات گسترده ای در این زمینه میشه باز هم نگاه مردم این کشورها تغییر چندانی نکرده بخصوص در آمریکا مردم دید مثبتی به همجنس گرایی ندارند حتی هنرپیشه های آمریکایی برای اینکه موقعیت شغلی شان را از دست ندهند اگر هم همجنسگرا باشند اون را مخفی نگه می دارند
یکشنبه 24 آبان 1388

konstantin777 - اوکراین - کیف
. *پسر شجاع* - ایران - تهران. یه حرف جند بار باید تکرار کرد. به تو هم میگم بیسواد .تا حالا ده ها بار از برنامه های مختلف تلویزیون پخش شده که همجنسگرایی تو گونه های مختلف جانوری و حتی گیاهی دیده شده ودانشمندان اینو ثبت کردن.یکم اگه با دانش روز دنیا پیش بری دیگه این مزخرفاتو نمیگی. saeed1 - کانادا - تورونتو.شما اگه حرف نزنی سنگینتری.باور کن. اوکراین کیف
یکشنبه 24 آبان 1388

konstantin777 - اوکراین - کیف
ham-safar - ایران - تهران. یعنی تو واقعا پزشکی?. پس بیشتر از قبل واست متاسفم.و نمیدونم کی بهت مدرک داده(گرچه معلوم نیست که راست میگی یا نه). اخه پس چرا حتی یک روانپزشکم در امریکا واروپا حرف شما رو تایید نمیکنه اقای دکتر قلابی! برو یکم بیشتر مطالعه کنان و لازم نکرده با اون اظهارات کارشناسانت به ن و بقیه بگی بیمار روانی!
یکشنبه 24 آبان 1388

a_bamdad - ایران - تهران
Hoja Verde - ایران - تهران. کاربر گرامی شما به نوشتن کامنتهای طنز خود ادامه دهید.ماست مالی ممنوع
دوشنبه 25 آبان 1388

a_bamdad - ایران - تهران
Hoja Verde - ایران - تهران. اگه گفتن اینکه کسایی که این کار رو میکنن حیوونن(البته به قول شما خوی حیوانی دارن)توهین نیست پس چیه؟منم واقعا این کار رو درک نمی کنم اما دلیلش این نیست که این کار حیوانیه.همونطور که خیلی از احکامی هم که تو اون قرانی که تو میگی مثل دستور به قتل کسایی که مثل من کافرن از نظر من حیوانیه.حال من به تو و بقیه مسلمونا حرف ناجوری بزنم خوبه؟
دوشنبه 25 آبان 1388

*پسر شجاع* - ایران - تهران
konstantin777 - اوکراین - کیف. تو که باسوادی یکی از این جانوران را مثال بزن .......اگر اشتباه انسان جزو پستانداران محسوب میشود یک مثال از این گونه از موجودات را بزن جناب باسواد!!!!!!
دوشنبه 25 آبان 1388

آنتی اسلام - ایران - اهواز
Hoja Verde - ایران - تهران نازنین باز از قرآن صحبت کردید!! گفتم انسانی فکر کن نه اسلامی! در ضمن دو انسان هم جنس اگر بخواهند با هم زندگی کنند؛ چه ضرری برای من و تو دارند؟! می شه این سوال من رو جواب بدی؟! همین
دوشنبه 25 آبان 1388

آنتی اسلام - ایران - اهواز
یک سوال از همهء دوستان مخالف. بنظر شما همجنس گرایی چه ایرادی داره؟ حالا کاری به فیزیک بدنی دو همجنسگرا یا از لحاظ بیولوژیک آنها هم نداریم
دوشنبه 25 آبان 1388

ukguy4u - بریتانیا - لندن
دوست روشنفکر که فکر میکنی همجنسگرایی بیماری روانیه با این حساب کور مادر زاد هم بیمار روانیه !. تا وقتی که ما بدون علم و ندونسته راجع به همه هیچ اظهار نظر میکنیم باید خواب دموکراسی رو ببینیم .
دوشنبه 25 آبان 1388

ARTEMIS-SW - سوئد - مالمو
پسر شجاع* - ایران - تهران . در خیلی از حیوانات این مسئله وجود دارد عجیب اینکه شما اسلامیها انقدر وقیح هستید که در برابر بیماری کثیف بچه بازی در دینتان کور...در برابر تعدد زوجات اسلامی کور در برابر صیغه فحشا کور و دستور کشتن الله برده دارتان..انوقت 4 چشمی فوکوس کرده اید به اتاق خواب همجسگرایان....چقدر متظاهرید...مرگ بر دینتان.
دوشنبه 25 آبان 1388

Hoja Verde - ایران - تهران
تا من گفتم همجنسگرایی اشتباه است به من گفتند آخوند مغز تو را شستشو داده یا تو آخوند هستی و امل هستی وغیره.واقعن جای تاسف دارد. نخست اینکه من نگفتم کسی که همجنسگرا هست پس ما باید حالش رو بگیریم.گفتم همجنسگرایی نادرست است و مانند فردی معتاد که کاری اشتباه را انجام می دهد و باید او را از این اخلاق زشت نجات داد. اونوقت شما حرف تو دهن همجنسگراها می گذارید و میگویید آنها اینجور آفریده شده اند که البته این صددرصد واقعیت ندارد و اغلب عامل آن کمبودهای اجتماعی است. جالب اینجاست که همجنسگراها را با شامپانزه مقایسه می کنند و می گویند این موجودات هم اینگونه اند! بعد در جای دیگر می گویند همجنسگرایی در هند هم آزاد شده است. مگه اگر مردم هند یه اشتباهی کردند ما هم باید انجام بدیم. انسان در قرن بیست و بیست و یک از چاله ی بزرگی بیرون اومد و از نظر اخلاقی دوباره به چاله ی بزرگی افتاد.
دوشنبه 25 آبان 1388

Hoja Verde - ایران - تهران
آنتی اسلام - ایران - اهواز. دوست خوبم.من انسانی فکر می کنم و اگر انسانی نیندیشم تلاش می کنم که حتمن اینجور بیندیشم. شاید برای ما ضرری نداشته باشه اما مگه کسی که اعتیاد داره به غیر از خودش به کس دیگری هم بدی می کند؟ مردم زشتی ها را کنار بگذارند و کارهای خوب انجام دهند. اگر ما به وجدانمان هم مراجعه کنیم آن را درمی یابیم. قصد ما فقط این است که انسانها با انسانیت و خوبی زندگی کنند و رسم زشتی و زشتکاری از جهان بیفتد.
دوشنبه 25 آبان 1388

pahlavi100 - آمریکا - کالیفورنیا
Hoja Verde - ایران - تهران...یکی‌ از زشت‌ترین کار‌ها دخالت در امور خصوصی دیگران است...کمی‌ از یک دندگی دست بکشید و برای لحظاتی هر چند کوتاه سعی‌ کنید خود را در جای طرف مقابل تصور کنید. در این مورد مثلا خود را بی‌ دین فرض کنید. آیا هنوز میتوانید عبادت کردن ، مثلا نماز خواندن یک فرد مومن به اسلام را به اعتیاد به مواد مخدر تشبیه کنید؟...از نظر شخصی‌ که وجود خدا را نپذیرفته، دولا و راست شدن و به زبان عربی‌ چیز‌هایی‌ بلغور کردن، جز به دیوانگی، به کار دیگری شبیه نیست...آیا از اینکه شما را دیوانه یا معتاد بنامند دلگیر نمیشوید؟...تفاوت ما و شما مٔومنان در اینست که، ما به آزادی‌های شخصی‌ که حق هر کس هست احترام میگذاریم، اما در مقابل، شما معتقدین اصرار دارید حتی روش طهارت گرفتن را هم به زور به دیگران دیکته کنید.
دوشنبه 25 آبان 1388

gogoli - ایران - تهران
pahlavi100 - آمریکا - کالیفورنیا .. خدا وکیلی آبروی آذریها رو با این کامنتت بردی!
دوشنبه 25 آبان 1388

Hoja Verde - ایران - تهران
باید از خود پرسید هدف ازدواج چیست؟ هدف ازدواج به وجود آمدن خانواده به عنوان عنصر تشکیل دهنده ی جامعه و عشق میان دو زوج و محصول مهم آن هم فرزند است.مرد با مرد نمی تواند بسازد و نمی توانند برای همیشه زیر یک سقف زندگی کنند. منشا و هدف این گونه ازدواج ها "روابط جنسی ناپاک" است . کدام زوج همجنسگرایی بیشتر از 1 یا 2 سال توانسته اند با هم بسازند؟ همیشه مرد و زن مکمل هم بوده اند. دقیقن مانند پیچ و مهره ای که مکمل هم هستند. فروپاشی اجتماع و خانواده را در فرجام اینگونه رفتارها مشاهده خواهیم کرد. فرض می کنیم که بنا بر باورهای بعضی از شماها همجنسگراها همینگونه به دنیا می آیند. بسیار خوب. آیا نورمال هستند؟ ایا مانند بیماریهای دیگر نباید برای درمان اقدام کرد؟ البته این عقیده ی بعضی از افراد است و سندیت ندارد کما این که بروز چالش هایی در سنین پایین و محیط می تواند به این مسایل دامن بزند. این لینک را ببینید. https://iranianuk.com/article.php?id=43709
دوشنبه 25 آبان 1388

آنتی اسلام - ایران - اهواز
1. Hoja Verde - ایران - تهران دوست نازنین. من یک سوال کردم. همجنسگرایی چه ضرری برای من و تو و جامعه دارد؟ شما فرمودید:{. شاید برای ما ضرری نداشته باشه اما مگه کسی که اعتیاد داره به غیر از خودش به کس دیگری هم بدی می کند؟...} خوب اعتیاد هم یک امر کاملاً شخصی است و اونهم نباید به کسی ربطی داشته باشد. مثل اینکه من به شما بگویم: چرا چایی میخوری و حق نداری اینکار رو انجام بدی!! همین فکری هم که راجع به یک معتاد می کنید؛ با اینکه کوچکترین ربطی به همجنسگرایی ندارد اشتباه است. دو فرد همجنسگرا، از لحاظ فیزیک بدنی و فکری و روحی و فیزیولوژیک جوری خلق شده اند ( بدنیا آمده اند) که باید با همجنس خود رابطهء فکری؛ عشقی، زندگی و... داشته باشند. یک بار دیگه سوال میکنم. لطفاً دلیل مخالفتت را با همجنسگرایی بگو و مثال نزن
دوشنبه 25 آبان 1388

آنتی اسلام - ایران - اهواز
2. Hoja Verde - ایران - تهران دوست نازنین. شما فرمودید:{{مردم زشتی ها را کنار بگذارند و کارهای خوب انجام دهند...}} زشتیها و خوبی ها افعال قراردادی هستند که توسط خود انسانها در جوامع مختلف بصورت قانون در می آیند و حتی در بعضی مواقع ریشهء عقلانی و فکری و انسانی ندارد. همین الان در بعضی از شهرهای ایران ( دقت بفرمایید؛ شهر!) دختران را ختنه میکنند!! و این یک ارزش است و همهء مردم آن شهر ها این کار را خوب میدانند. آیا دلیلی بر خوب بودن این عمل میشود؟! زشتی هایی را که شما به آن اشاره میکنید؛ قوانینی هستند که اسلام در ضمیر ناخودآگاه شما قرار داده. چون در محیطی رشد پیدا کردید که همجنسگرایی یک "گناه" بوده است. به هیچ وجه قصد توهین ندارم دوست عزیز. منظورم از واژهء محیط؛ مدرسه؛ دانشگاه؛ خیابان و شهر و یا حتی خانه و خانواده است که از بچگی برای شما از همجنسگرایی یک تابو ساخته اند.
دوشنبه 25 آبان 1388

atena10 - ایران - تهران
کلاب - ایران - تهران . عزیزم طلاق بگیر اگر بچه نداری؛یه تیپا خرجشه؛ البته که می دونم این قانون مسخره ما باید حتما بمیری یا بکشتت تا قانون اجازه بده . ولی همین که گفتم طلاق برای مرد خیانتکار بهترین راه حل ی بشین زندگی کن اصابشو بریزبه هم
دوشنبه 25 آبان 1388

آنتی اسلام - ایران - اهواز
3. Hoja Verde - ایران - تهران دوست نازنین. شما فرمودید:{{اگر ما به وجدانمان هم مراجعه کنیم آن را درمی یابیم. قصد ما فقط این است که انسانها با انسانیت و خوبی زندگی کنند و رسم زشتی و زشتکاری از جهان بیفتد.}} ای کاش آن کلمهء "هم" را از جملهء زیبایتان بر میداشتید تا بسیار زیبا تر میشد! "وجدان" همان خداست که ما باید به او گوش دهیم. اگر شما به وجدانت رجوع کنی؛ وجدان به شما خواهد گفت که: این انسانهای بی دفاع؛ شهروندان و هموطنانت هستند که نیاز به پشتیبانی و حمایت "تو دوست عزیز" را دارند نه دشمنی و نابودی! امیدوارم روزی برسه که ما ملت ایران "وجدانی فکر کنیم" نه مذهبی!
دوشنبه 25 آبان 1388

آنتی کافر1 - ایران - شیراز
آنتی اسلام - ایران - اهواز. آنتی جون من جوابت رو نوشته بودم ولی متاسفانه در این سایت جواب بنده درج نگردید . این را باید از مسولین سایت به اصطلاح دارای ازادی بیان پرسید که چرا نوشته ها ونظرات را علی رغم تبلیغات گسترده ای راجع به ازاد بودن سایت ایرانیان انگلستان درج نمی کنند؟ ضمنا بعضا مشاهده گردیده که برخی ایدیها به دلایل نامعلوم و واهی بسته شده اند. نمیدانم ایا این نوشته هم با عدم تایید مواجه می شود یا خیر ولی از مسولین سایت انگلستان درخواست می شود با انتقادات هرچند برعلیه این سایت هم باشد . درست کنار بیایند وسایتی راکه فقط دنبال خرده گیری از سیاستهای موجود دولت ایران خبر و از مخالفان حمایت می کند انقدر جرات داشته باشد که برعلیه خود هم نظرات را دریافت ودر معرض دیدگاه قراردهد. ضمنا به نظر می رسد بستن ایدیها ی دیگران همانند بستن یک روزنامه در مملکت می باشد پس همانگونه که انتظار از دولتها می رود روزنامه ای رابه رغم انتقاد از سیاست نبندد انتظار از این سایت هم می رود که سایت های منتقد را نبندد.
دوشنبه 25 آبان 1388

konstantin777 - اوکراین - کیف
*پسر شجاع* - ایران - تهران. فقط برای اینکه بهت ثابت کنم خیلی عقب افتاده هستی : برای مثال تو پنگوئن ها دیده شده حتی یک جفتش هم در باغ وحشی در چین نگهداری میشه.حالا برو تو نت یکم بالا پایین کن و بقیشونم پیدا کن تا یکم شعورت بره بالا!
دوشنبه 25 آبان 1388

*پسر شجاع* - ایران - تهران
ARTEMIS-SW - سوئد - مالمو . یکی از این حیوانات از گونه انسانها {پستانداران} مثال بزن ...در ضمن اینقدر بچه بازی بچه بازی نکن مطمن باش تو خودت هم اگه 1400 سال پیش بودی در سن 10- 12 سالگی آرزوی یه شوهر میکردی چون کاری بجز نگاه کردن به در و دیوار خانه پدرت و کار در صحرا و مزرعه کار دیگری نداشتی .....در ضمن اینقدر مرگ مرگ نکن چون امثال شما که بجز توهین هنر دیگری ندارید لیاقت آرزوی مرگ کردن هم ندارید ...واقعا تصور زندگی امثال شما دور از ذهن نیست زندگی سراسر پر از کینه و تنهایی و مرگ همراه با بی خبری و تنهایی .....
دوشنبه 25 آبان 1388

ARTEMIS-SW - سوئد - مالمو
Hoja Verde - ایران - تهران . ایا می دانید قسمتی از اصول اجتماعی تابع زمان و مکان است در مصر باستان می گفتند بعضی زنان انقدر وقیح شده اند که///سینه های لخت خود را می پوشانند!!!!!!! اگر هم اینقدر نسبت به این مسئله حساس هستید به 2 مسئله دقت کنید. 1.. چرا وقتی محمد با..دهیه کلبی. غلام زیبا تنها بود حتی عایشه حق ورود به اتاق را نداشت؟؟؟؟. 2.. مقصود الله شما از پسران زیبا!!!!!!!در خدمت مردان!!!! در بهشت چیست؟؟. پس بهتر است شما ابتدا چاله های تعقل در دینتان را پر کنید تا بعد فکری برای همجنسگرایان!
دوشنبه 25 آبان 1388

gogoli - ایران - تهران
بچه ها کسی از بلواستار خبر نداره؟
دوشنبه 25 آبان 1388

*پسر شجاع* - ایران - تهران
بییر یکی از متخصصانی که سالها در مورد پدیده همجنسگرایی تحقیق کرده و در مقاله خود کاملا مشکلات روانی هجنسگرا ها را تایید میکند قسمتی از مقاله او {«از سال ۱۹۶۲ که کتابم منتشر شد تا به حال بر روی ۱۰۰۰ همجنس گرا و ۵۰ جفت از والدینشان مطالعه کرده‌ام والگوی مشابهی در ۹۰٪ آنان یافته‌ام. در تمام مدت آزمایش، حتی یک مرد همجنسگرایی که پدرش اخلاق سازنده و رفتار مهرورزانه داشته باشد ندیده‌ام. پسری که پدرش به او احترام می‌گذارد و عشق می‌ورزد هرگز همجنس گرا نمی‌شود. من به این نتیجه رسیده‌ام که رفتار والدین بر انتخاب تمایل جنسی کودکان بسیار تأثیر می‌گذارد.». «بیبر» بعدها در سال ۱۹۷۶ گفته‌های خود را این گونه ادامه داد:. «ما همواره گفته‌ایم که یک پسر که پدری با اخلاق سازنده و مهرورزانه دارد هرگز همجنس گرا نمی‌شود. باید توجه داشت که عکس این گزاره صحیح نیست و هر پسری که پدرش اخلاق مخرب دارد لزوماً همجنس گرا از آب در نمی‌آید.»}.
دوشنبه 25 آبان 1388

*پسر شجاع* - ایران - تهران
konstantin777 - اوکراین - کیف. آدم بیسواد{واقعا بیسواد} اولا من گفتم از گروه پستانداران که انسان هم جزو آنها هست مثال بزن وگرنه در گونه های دیگه مثل اسبهای دریایی با هم یک نوع ارتباط جنسی برای تولید مثل هست و حداقل در اسبهای آبی تغییر جنسیت برای تولید مثل هست یعنی بازهم این موجودات با جنس مخالف خود ارتباط دارند کدام همجنس بازی تونسته فقط با هم جنس خودش تولید مثل کنه و در مورد یک جفت پنگونی که گفتی واقعا این نوع مثالها جزو مواردی هست که همجنسبازها برای توجیه کارشان سعی میکنند راست یا دروغ پیدا کنند که بسیار بسیار کم هست تازه اگه هم باشه یک نوع اختلال روانی هست مثل بیماری هاری در بعضی از حیوانات ....حالا برو کشکتو بساب که خیلی پیاده هستی .....
دوشنبه 25 آبان 1388

*پسر شجاع* - ایران - تهران
ARTEMIS-SW - سوئد - مالمو . منظور تو از این مثالها چیست اگه منظورت این هست که مثلا در اسلام همجنسگرایی هست مطمن باش بدون ترس آنرا اعلام میکردند و حتی مثل موارد صیغه برای آن قانون هم وضع میکردند....شاید فکر کردید از امثال شما ترسیده اند و بطور پنهانی از این کارها میکنند !!!!!!!!!!!!
دوشنبه 25 آبان 1388

ARTEMIS-SW - سوئد - مالمو
*پسر شجاع* - ایران - تهران . خون اسلامی لمپن عقب افتاده..اگر عربستان سرزمین پدری تو چنین بوده به ایران چه مربوط؟؟؟؟؟؟؟؟؟ تازیزاده.اصلا مغز فندقی تو را چه به مباحث علمی تو برو نماز برای خدای قاتلت بخوان.شاید فامیل تو در 12 سالگی اینطور بودند به من چه
دوشنبه 25 آبان 1388

world cup - ایران - تهران
هم جنس گرایی به نظر من یک انحراف جنسی است که در اثر مشکلات و اختلالهای روانی مختلف روحی و روانی و ضربه ی روحی فشار روانی و افسردگی و مشکل بودن و محدود بودن و عدم ارتباط با جنس مخالف و..... بوجود میاد از این سایت میخوام در مورد سایر انحرافات جنسی نظیر فتیشم هم مطالبی بنویسید که در ایران به علت محدودیت ارتباط با جنس مخالف و نا آگاهی مردم و افسردگی و...... من به شخصه شاهد هستم که شدیدا بعضیها به فتیشسم و همجنس بازی و بچه بازی و...... رو میارن لطفا با تهیه مطلبی درباره انحرافات جنسی سعی در راهنمایی جوانان داشته باشیدنه توجیه کارهاشون با آوردن دلایل و توضیحات مسخره مثل حرفهای این دکترها و روانشناسها و فیلسوفهای دیوانه. این افراد بیمار هستند و باید درمان شوند نه تشویق بشند مثلا با اجازه دادن به ازدواج هم جنس بازها این کار بر هم زدن نظم طبیعت و از بین برنده ی بنیان جامعه وخانواده است
دوشنبه 25 آبان 1388

آنتی اسلام - ایران - اهواز
. آنتی کافر1 - ایران - شیراز. آنتی جون من جوابت رو نوشته بودم ولی متاسفانه در این سایت جواب بنده درج نگردی}} از بسکه چرت و پرت مینویسی. 1000 آیدی داری و خودت برای خودت دست میزنی و خودت رو تشویق میکنی!! آیا اینها هم جزء دموکراسی مورد نظر شما هستند خانوم 1000 چهره؟!
دوشنبه 25 آبان 1388

Hoja Verde - ایران - تهران
آنتی اسلام - ایران - اهواز--ARTEMIS-SW - سوئد - مالمو. دوست بسیار گرامی آقای آنتی اسلام.شما فرمودید که زشتیها و خوبی ها افعال قراردادی هستند که توسط خود انسانها در جوامع مختلف بصورت قانون در می آیند و حتی در بعضی مواقع ریشهء عقلانی و فکری و انسانی ندارد. ARTEMIS-SW هم گفت قسمتی از اصول اجتماعی تابع زمان و مکان است. خب از این دو نوشته نتیجه میگیریم آنطور که شما میگید حضرت محمد "آدمکش و متجاوز و..." بوده چنین نبوده بلکه همه ی اینها تحت تاثیر زمان و مکان بوده و امروزه ناپسند شمرده میشود. شاید تا همین 60 سال پیش سیاهان و سفیدان با هم برابر نبودند و جهان شاید 100 سال است که به فکر دموکراسی و آزادی افتاده است. اینگونه کارها در قدیم عادی محسوب میشد. فراموش نکنید تا همین 300 سال پیش در اروپا مخالفان نظام پادشاهی جلوی مردم شکنجه و سلاخی میشدند و مردم هم هورا میکشیدند و دست میزدند. بتابراین زمان و مکان گذشته و امروزه جنگ و کشمکش و خونریزی ناروا شمره میشوند و حتا سازمانهای دفاع از حقوق حیوانات و همجنسگرایان به وجود آمده ولی در گذشته این چیزها عادی بوده و کسی با دیدن سر بریده نمی ترسیده!!!
سه‌شنبه 26 آبان 1388

Hoja Verde - ایران - تهران
آنتی اسلام - ایران - اهواز. (ادامه...)دوست نازنین. شما فرمودید چرا همجنسگرایی بد است؟ نخست باید یادآوری کنم که من نگفتم همجنسگرا باید مجازات شود و یا کاری نداریم که دو مرد تو خونه دارند چه کار می کنند. اما از نظر وجدانی من آن را درست نمی بینم چون نورمال نیست و مرد با مرد نمی تواند بسازد. هیچ مردی نمی تواند با یک جنس "زبر" و از نوع خود بسازد و مرد "زبر" با جنس "لطیف" که زن میباشد می تواند زندگی کند. کدوم همجنسگرایی که ازدواج هم کرده می تواند با زوج خود بیشتر از دو سال بسازد؟ مگه این ازدواج هدفی جز "روابط جنسی" دارد؟ یادمان باشد هدف ازدواج زن و مرد روابط جنسی نیست بلکه عشقی است که بین دو فرد کاشته میشود و رشد میکند و خانواده ای را به وجود میاورد که میوه ی آن فرزند است که به عنوان آینده ای برای جامعه محسوب میشود...
سه‌شنبه 26 آبان 1388

Hoja Verde - ایران - تهران
آنتی اسلام - ایران - اهواز. دوست عزیزم.(3)..شما یک دو جنس زبر را مثال بزنید که که تا آخر عمر بتوانند با هم زندگی کنند. امکان ندارد و از آیین افرینش به دور است. هیچ وقت نشده که مرد بچه ای به دنیا بیاورد و این ازدواج هم اثری ندارد. همجنسگراها می توانند با زنی به خوبی و خوشی زندگی کنند و همه اینها نه تنها عامل محیط است بلکه تلقین هم هست. زن و مرد به گونه ای هستند که می توانند یکدیگر را تحمل کنند و مکمل هم هستند و حتا پیرمردها و پیرزنها که دیگر قوای جنسی ندارند ولی باز همدیگر را دوست دارند. در اینجا مشخص میشود که زندگی فقط سکس نیست. ولی چون وجود آدمی به گونه ای است که می خواهد همه چیز را امتحان کند و اینگونه چیزهای عجیب را می بینیم. در ضمن اگر همجنسگرایی حقوق شخصی است پس چرا همه آمدند و گفتند چون احمدی نژاد گفت هلو کلی مسخره کردند. من به هیچ وجه طرفدار احمدی نژاد نیستم ولی خب اون هم حقوق و نظر شخصی بوده!
سه‌شنبه 26 آبان 1388

pahlavi100 - آمریکا - کالیفورنیا
gogoli - ایران - تهران...خدا رحم کرده شعر‌های من رو نخوندی، وگرنه معلوم نیست چه وصله‌های دیگری به من میچسباندی !...شما که کامنت زیبا و وزین بلدین بذارین ، بیایین این آبروی رفته رو بخرین.
سه‌شنبه 26 آبان 1388

pahlavi100 - آمریکا - کالیفورنیا
Hoja Verde - ایران - تهران ... . میدونم طرف صحبتت من نبودم، ولی‌ من شهامت اینرو دارم که به اشتباهم اعتراف کنم...روزی که به آقای عنترینژاد به خاطر "هلو" گفتن اعتراض کردم، نباید می‌کردم. متعاقبا امیدوارم لنکرانی را به عنوان هووی همسرش به منزل برده، هر سه به پای هم پیر بشوند!.
سه‌شنبه 26 آبان 1388

konstantin777 - اوکراین - کیف
*پسر شجاع* - ایران - تهران. ببین واقعا دیگه نمیدونم با چه زبونی حالیت کنم.بهر حال بازم دلایل و چرندیات خودتو میگی.فکر نمیکنم بحث کردن با یه ادم انورمال و روانی مثل تو مفید باشه.فقط میتونم بهت بگم که بری پیش یک روانپزشک تا درمان بشی!
سه‌شنبه 26 آبان 1388

*پسر شجاع* - ایران - تهران
ARTEMIS-SW - سوئد - مالمو. برو بابا آنقدر که من ایرانی هستم امثال شما معلوم نیست از ..کدوم ... اومدین .....راست میگی تو فقط طرفدار روسپیگری و همجنسبازی هستی ....تو را چه به فرهنگ ایرانی توی همون منجلاب خودت دست وپا بزن....
سه‌شنبه 26 آبان 1388

Hoja Verde - ایران - تهران
آنتی اسلام - ایران - اهواز. (4).دوست بسیار خوبم. خیلی خوشحالم که شما هم حقایقی مربوط به خدا را درک کردید. خردمندی میگفت به تعداد آدمهای روی زمین خدا هست یعنی هر شخصی به اندازه ی درکی که از زندگی و دنیا کردند خدا رو جوری تفسیر می کنند که ممکن است با خدای دیگران اندکی متفاوت باشد چون آنها زندگی را از دریچه ی دیگری دیده اند. حتا بیخدایان هم خدا را میشناسند ولی تفسیر آنها با خدای ادیان متفاوت است. و شما هم خدا را بخشی از خرد و راستکاری و وجدان میشناسید که قابل تحسین است. در ضمن شما فرمودید که "...در محیطی رشد پیدا کردید که همجنسگرایی یک "گناه" بوده است." دوست عزیز من در جامعه ای متولد شدم که بیشتر مردم شیعه بودند و حتا منتظر امام زمان بودند. اما من به هیچ وجه تشیع را قبول نکردم و حتا باورهای من با باورهای پدر و مادرم ممکن است ضدیت داشته باشد. حتا ممکن است CD نوحه ببینم بشکنم! چون اصلن اعتقاد ندارم. این چیزهایی که میگم حاصل تفکرات دوباره ی من یر روی زندگی بوده است (حالا درست یا نادرست) و ممکن است من ده سال پیش پای منبر آخوند سینه میزدم و الان دیگر این کار رو نمی کنم.
سه‌شنبه 26 آبان 1388

Hoja Verde - ایران - تهران
ARTEMIS-SW - سوئد - مالمو. "چرا وقتی محمد با..دهیه کلبی. غلام زیبا تنها بود حتی عایشه حق ورود به اتاق را نداشت؟؟؟؟. 2. مقصود الله شما از پسران زیبا!!!!!!!در خدمت مردان!!!! در بهشت چیست؟" نخست اینکه در کامنهاتون مودب تر باشید. تو کامنتهای قبلیتون به من چند باری فحش دادید به روی خودم نیوردم. در ضمن این چیزی که گفتید منبعش کجاست؟ منبعشو بگید ما هم بریم بخونیم.
سه‌شنبه 26 آبان 1388

Hoja Verde - ایران - تهران
pahlavi100 - آمریکا - کالیفورنیا. من به هیچ وجه عقاید را به زور به کسی تحمیل نکردم . در ضمن موافق بریدن دست و پا و اونایی که شما میگید نیستم. گفتی "آیا از اینکه شما را دیوانه یا معتاد بنامند دلگیر نمیشوید؟...تفاوت ما و شما مٔومنان در اینست که، ما به آزادی‌های شخصی‌ که حق هر کس هست احترام میگذاریم، اما در مقابل، شما معتقدین اصرار دارید حتی روش طهارت گرفتن را هم به زور به دیگران دیکته کنید." در پاسخ: در این صورت تلاش می کنم که خود را اصلاح کنم. در ضمن هر کس تو آزاد اندیشیدن ازاد است ولی من همجنسگرایی رو اشتباه میدونم و این هم نظر شخصیم بود. در ضمن کسی نخواست طهارت را به زور یادت بده. 
سه‌شنبه 26 آبان 1388

Hoja Verde - ایران - تهران
برای آندسته از عزیزانی که مدام از من درباره ی آیدی عجیب و غریبم میپرسند و میگویند چه مفهومی داره. hoja verde به زبان اسپانیایی میشه "برگ سبز". اگه می خواید تو مترجم گوگل چک کنید.
سه‌شنبه 26 آبان 1388

آنتی اسلام - ایران - اهواز
1. Hoja Verde - ایران - تهران...{{...خب از این دو نوشته نتیجه میگیریم آنطور که شما میگید حضرت محمد "آدمکش و متجاوز و..." بوده چنین نبوده بلکه همه ی اینها تحت تاثیر زمان و مکان بوده و امروزه ناپسند شمرده میشود...}} آفرین به نکتهء بسیار جالب اشاراه کردید! اول اینکه :خیر این مسئله شامل حال پیامبران نمیشود. چون آنها انسانهای فرا زمینی بودند و متعلق به یک زمان خاص نبودند. آنها معصوم و بدون عیب بودند و نمی بایستی اشتباه میکردند. آنها با عالم غیب در ارتباط بودند و از آینده خبر داشتند. یعنی میدانستند که یک روزی فرا خواهد رسید که Hoja Verde با آنتی اسلام سر همین مسئله بحث خواهند کرد!!
سه‌شنبه 26 آبان 1388

آنتی اسلام - ایران - اهواز
2. Hoja Verde - ایران - تهران...پس اگر پیامبر بودند باید فکر اینجای کار را هم میکردند! اگر دقت کرده باشید، بعضی از دوستان مسلمان همیشه این مسئله را مطرح میکنند که : ببینید!! پیامبر اسلام در آن زمان گفته.... ایشان در آن زمان فرموده بود..... ) و جوری وانمود میکنند که پیامبر از آن زمان تا کنون بر همه چیز واقف بوده!!! در صورتی که چنین نیست. دوم اینکه: با این حرف خود شما؛ پیامبرتان رد میشود! این پیامبری که گفته هایش مربوط به همان زمان بوده، چه لزومی دارد که الان ازش پیروی شود؟!! زرتشت گفت: پندار نیک- گفتار نیک- کردار نیک. همین سه راه و شیوهء زندگی " فلسفهء زرتشت" را میسازد نه بیشتر و نه کمتر.
سه‌شنبه 26 آبان 1388

آنتی اسلام - ایران - اهواز
3. Hoja Verde - ایران - تهران..و این را بیش از 3000 سال پیش گفته!! یعنی 1600 سال قبل از اسلام محمد! محمد پیامبر وقتی دین اسلام را معرفی کرد؛ از ادیان مختلف ( مسیحیت- یهودیت- زرتشتیت و...) تکه هایی را برداشت و اسلام را درست کرد! این دین اسلام فقط با زور و شمشیر تا کنون توانسته بر دنیا حکومت کند و باور بفرمایید با وجود اینترنت و اطلاع رسانی دیری نخواهد پایید که همهء این بساط کاسبی برچیده خواهد شد و انسانها را به سوی خِرد ورزی سوق خواهد داد.
سه‌شنبه 26 آبان 1388

آنتی اسلام - ایران - اهواز
3. Hoja Verde - ایران - تهران....((از نظر وجدانی من آن را درست نمی بینم چون نورمال نیست و مرد با مرد نمی تواند بسازد.)) دوست نازنین آخه اشتباه شما همینجاست! این نرمالی که شما میفرمایید؛ همون دستورات دینی و القأت مذهبی است که به شما میگوید: این کار بد است؛ اون کار خوب! این کار از لحاظ "ما" نرمال است؛ اون کار از لحاظ "ما" نرمال نیست! و... همونجوری که یکی از دوستان در بالا گفت :..-امروزه از نظر علمی ثابت شده که مغز هموسکشوال ها با مغز ادمهای هتروسکشوال فرق داره یعنی همون جور که تو از این که با یه مرد بخوبی بدد میاد اونم از این که با یه زن بخوابه بدش میاد...!! همونقدر که شما دوست عزیز درک کردن این مسئله برای سخت و غیر قابل حل است؛ برای همجنسگرا ها هم نرمال و طبیعی نیست؛ که چه طور شما دوست عزیز Hoja Verde دوست داری با جنس مخالفت نزدیکی کنی نه موافق! بحث سر همین است نازنین. حق و حقوق شهروندی.
سه‌شنبه 26 آبان 1388

آنتی اسلام - ایران - اهواز
3. Hoja Verde - ایران - تهران....شما فرمودید:..{{هیچ مردی نمی تواند با یک جنس "زبر" و از نوع خود بسازد و مرد "زبر" با جنس "لطیف" که زن میباشد می تواند زندگی کند. کدوم همجنسگرایی که ازدواج هم کرده می تواند با زوج خود بیشتر از دو سال بسازد؟..}} دوست نازنین این بحث ها بحث های پزشکی و روانشناسی هستند نه بحث را جع به ابزار کار که شما از جنس زبر و نرم صحبت میفرمایید! شما میفرمایید کدوم همجنسگرا بیشتر از دوسال با زوجش مونده؟!!
سه‌شنبه 26 آبان 1388

آنتی اسلام - ایران - اهواز
5. Hoja Verde - دوست گرامی اول اینکه آمار طلاق در زن و شوهر ها هم بسیار بالا است و قرار نیست هر دو انسانی که با هم ازدواج میکنند تا آخر عمر با هم باشند! 10000 فاکتور است که باعث میشود دونفر از هم طلاق بگیرند و از هم جدا شوند و فقط "عشق" نیست که باعث ازدواج و جدایی میشود و این را کسانی که ازدواج کرده اند می فهمند و میداند. و بعد از اون؛ بیش از چند هزار ساله که دو جنس مخالف با هم ازدواج میکردند و فقط چیزی حدود یک دهه ( ده سال!) است که همجنسگرایی به عنوان یکی از حقوق شهروندی داره آزاد میشه! هنوز که هنوزه توی هلند و یا کشور های دیگه به این افراد به دید خوبی نگاه نمیشه و اون احترامی که باید به اونها گذاشته بشه، بهشون داده نمیشه. اونوقت چطور شما این افراد رو با دیگر کسانی که با جنس مخالف ازدواج میکننند مقایسه می فرمایید؟!!!
سه‌شنبه 26 آبان 1388

آنتی اسلام - ایران - اهواز
6. Hoja Verde - ..{{یادمان باشد هدف ازدواج زن و مرد روابط جنسی نیست بلکه عشقی است که بین دو فرد کاشته میشود و رشد میکند و خانواده ای را به وجود میاورد که میوه ی آن فرزند است که به عنوان آینده ای برای جامعه محسوب میشود...}} دوست گرامی؛ اینها هم تعاریفی هستند که مذهب به انسان میدهد!! ( ازدواج سنت پیامبر است. برای بقاء نسل باید تولید بچه کرد و....... کی همچین حرفی زده؟! خوب اون دوتا همجنسگرا میروند و سرپرستی اطفال بی سرپرست رو میگیرند ( البته اگر دوست داشته باشند) شاید هم خودشون با این مسئله کنار اومدند و به بچه هیچ نیازی ندارد. سوال اینجاست: چرا ما باید اینقدر به فکر زندگی دو همجنسگرا باشیم؟!! که حتی برای نداشتن فرزند آنها هم فکر کنیم و برنامه بریزیم و نقشه بکشیم؟! یا برای جدایی و طلاق آنها و....!!! آیا احساس چندش آور و غیر نرمال دانستن "همجنسگرایی" این از همون ضمیر ناخودآگاهی که مذهب به ما داده نمی آید؟!!
سه‌شنبه 26 آبان 1388

آنتی اسلام - ایران - اهواز
7. Hoja Verde - . یادت باشه همجنسگرایی توی همهء ادیان و مذاهب کاری ناپسند و حیوانی معرفی شده نه فقط اسلام.
سه‌شنبه 26 آبان 1388

آنتی اسلام - ایران - اهواز
8. Hoja Verde - ..احمدی نژاد یک دیکتاتوره که کلی آدم کشته. ما حق نداریم حتی مسخره اش کنیم؟ :-((
سه‌شنبه 26 آبان 1388

آنتی اسلام - ایران - اهواز
9. Hoja Verde - در آخر. یادت باشه که هنوز جواب سوال من رو ندادی!!!!! {{{ همجنسگرایی چه ضرری برای من و تو و جامعه دارد؟}}}
سه‌شنبه 26 آبان 1388

*پسر شجاع* - ایران - تهران
ARTEMIS-SW - سوئد - مالمو . واقعا من موندم چطور امثال شما ادعای ایرانی بودن میکنید ولی با پررویی طرفدار روسپیگری و همجنسگرایی هستین فقط امیدوارم یه بار در یکی از خیایابانهای ایران این افکار خودت رو با صدای بلند بگی تا همین مردم عادی سریع تو رو به تیمارستان ببرن .....خیالت راحت من یک ایرانی اصیل هستم و به آن هم افتخار میکنم .....امثال شما معلوم نیست اصل و نسبتان کجایی هست...
سه‌شنبه 26 آبان 1388

*پسر شجاع* - ایران - تهران
konstantin777 - اوکراین - کیف . فکر کنم واقعا خودت مشکل روانی دادی ....همانطور که در بالا هم در مقاله یه روانشناس اشاره کردم امثال شما به علت تربیت نادرست خانوادگی و کمبود عاطفه ..دچار اختلالات روانی هستید که واقعا توصیه میکنم به یه روانپزشک مراجعه کنید تا شما هم بتوانید یک زندگی عادی و نرمال داشته باشید...
سه‌شنبه 26 آبان 1388

bij - المان - المان
Hoja Verde برگ سبز عزیز، کامنتهای اخرت با کامنت اول در این تاپیک فرق اساسی دارند! نوشتی ((این ها شورش رو در آوردند. همجنس گرایی خویی حیوانی است ..)) همجنس و دگرجنسگرایی از یک دید خویی حیوانی دارند که غریزه جنسی را تداعی میکند! اگر جمله ((این ها شورش رو در آوردند)) را ننوشته بودی مشکل بزرگی با این جمله در کامنت اولت پیدا نمیشد. تو با ان کامنت نه تنها با این جمله ات ((کاری نداریم که دو مرد تو خونه دارند چه کار می کنند)) مخالفت کردی یعنی به حریم شخصی افراد وارد شدی بلکه یکی از اصول دموکراسی و حقوق انسانی را (به اشتباه؟) زیر پا گذاشتی!!! در وهله اول مشکل اسلام نیست بلکه مردسالاریست که یک بیدین وابسته به مردسالاری نیز با همجنس گرایی میتواند سر ستیز پیدا کند. تو با مخالفتت فریاد میزنی که من مردم و غرور و غیرت(!) مردانگیم مانع از ان میشود که ((همجنس بازان روبوسی کنند و دست بر گردن هم اندازند)) و هر چه با من هترو مخالف باشد حداقل قابل ستیز لفظی و ...
سه‌شنبه 26 آبان 1388

bij - المان - المان
٢) Hoja Verde .. اگر مسلمانی بتواند جلوی هموها را با زندان کردن یا کشتن بگیرد من با سکوتم رضایتم را نشان خواهم داد! پسر خوب، همجنس گرایی با همجنس بازی فرق میکند همانطور که زناشویی با زنبارگی اساسن تفاوت دارد! همچنین همجنس گرایی انطور که یک مردسالار تعریف میکند فقط ((دو مرد تو خونه)) نیست بلکه دو زن هم میتوانند همجنس گرا باشند!! پس میبینی مشکل دروهله اول مرد بودن و تصورات و سنتهای عقب افتاه اند که مسئله ساز میشوند!!! * در ضمن به دلایل من در https://www.iranianuk.com/article.php?id=42857 رجوع کن! با احترام!
سه‌شنبه 26 آبان 1388

Hoja Verde - ایران - تهران
آنتی اسلام - ایران - اهواز. (1)پیامبران انسانهای فرازمینی نبودند و به هیچ وجه این عقیده را نداشتند.در قرآن هم میخونیم(بگو من هم مانند شما انسان هستم ولی به من وحی میشود)من نمی دانم جرا محصول زمان و مکان را نادیده میگیرید.اگر پیش از اسلام را که دختران رو زنده بگور میکردند و برای آن ارزشی قایل نبودند را با پس از آن مقایسه کنیم میبینیم که اسلام به هیچ عنوان بیراه نبوده.در عربستان پیش از محمد 360 قبیله وجود داشت و سالها با هم در جنگ و پیکار بودند و خونها میریختند و بت پرستی میکردند و دختران خود را پای بتان قربانی میکردند. و محمد همه ی آنها را به یک راه کشانید و از تفرقه دور نگاه داشت(و همگی به ریسمان الهی چنگ زنید و پراکنده نشوید)...
چهار‌شنبه 27 آبان 1388

Hoja Verde - ایران - تهران
آنتی اسلام - ایران - اهواز. (2)...مشکل شما اینجاست که 1400 سال پیش را با الان مقایسه میکنید.سرزمینی بی آب و خشک و بی محصول که مردمی نادان داشته است و انتظاری نمیرفت که با زبان خوش به راه بیایند.تا همین 60 سال پیش حقوق سیاهان با سپیدان برابر نبود و برده داری تا اواخر قرن نوزدهم رواج داشت(که لابد منشا آن دین بوده است!)برده داری در سال 1888 در برزیل لغو شد. اسلام در زمان خود بسیار نیک بوده و مردم عربستان هم مانند مردم ایران در زمان زرتشت اهل اندیشه نبودند.اگر از محمد دروغی دیده یا شنیده شده بود حتمن در تاریخ ثبت میکردند و امکان نداشت چیزی بگوید که عمل نکند و قصد دروغ داشته باشد..البته من قصدم بحث درباره ی مذهب نبود و ناخودآگاه به این گفتگو کشیده شدیم...
چهار‌شنبه 27 آبان 1388

pahlavi100 - آمریکا - کالیفورنیا
Hoja Verde - ایران - تهران..."خدا" یا "طبعیت" یا "خرد" را صد هزار مرتبه شکر، که شما هم کم کم دست از تعصب کشیدید و ذره ذره، همانطوری که من و دیگران در طی‌ سالها روشن شدیم شما هم این روشنایی‌ را به دل خود راه دادید. هموطن خوب، به هنگام تفکر از سوال کردن نهراسید، و اگر جوابی‌ برای مضوعات مشکوک پیدا نمی‌شود، یا پاسخی که به شما میدهند، منطقی‌ نیست و شما را قانع نمیکند، مطمئن باشید نه تنها ایراد از شما نیست، بلکه افتخار کنید که شما را ملحد و کافر هم خطاب کنند.اگر شما انسانی‌ هستید که از منطق و وجدان برای تصمیماتتان بهره می‌گیرید، نگران این نباشید که اگر نماز نخوانم یا مذهبی‌ عمل نکنم، یا همجنسگرا هارا تکفیر نکنم، جهنمی میشوم.اگر فقط ۲ درصد از جمعیت یا حتی کمتر همجنسگرایی را در حریم خود تجربه میکنند، هنوز جزو جمعیت هستند و باید حقوقشان را محترم شمرد. امیدوارم با این جملهٔ آخر من موافق باشید.
چهار‌شنبه 27 آبان 1388

Hoja Verde - ایران - تهران
آنتی اسلام - ایران - اهواز. (3)...در ضمن شما سخن زرتشت را قبول دارید؟(پندار نیک.کردار نیک.گفتار نیک.)اگر قبول داشته باشید که حتمن یک انسانی که ادعای نیک بودن میکند آن را می پذیرد پس بدانید که همجنس گرایی (از دید من)کاری اشتباه است و بر جامعه اثر مخرب دارد.شاید بر ما اثر بدی نداشته باشد اما بر جامعه به طور کل اثر مطلوبی نمی گذارد.خانواده در غرب در حال فروپاشی است(من در غرب زندگی میکنم و بنا بر مشاهدات شخصی خودم به این نتیجه رسیدم)اثر نامطلوب آن بر جامعه است.حالا شاید"لوی"به این نتیجه رسیده باشد که مغز همو ها با مغز دیگران متفاوت است اما هنوز هم در تمام دنیا همجنسگرایی نوعی "ناهنجاری" محسوب میشود.هیچ کدام از دوستانم همجنسگرایی را درست نمی پندارند و بیشتر مردم در غرب هم بدی همجنسگرایی را باور دارند.حال اگر دو همجنسگرا بخواهند با هم باشند شاید به ما ربطی نداشته باشد اما از نظر ایده ی شخصی من و خیلی افراد دیگر اشتباه است.بهانه هایی است که انسانها برای انجام کارهای نادرست میتراشند.برای برقراری آمیزش جنسی با حیوانات هم بهانه هایی مشابه می تراشند.
چهار‌شنبه 27 آبان 1388

Hoja Verde - ایران - تهران
آنتی اسلام - ایران - اهواز. (4).شاید مهم ترین مثال در این مورد اعتیاد باشد.آیا اعتیاد پدیده ی شخصی نیست؟پس چرا در کل دنیا آن را اشتباه میدانند و در رسانه ها برای انجام ندادن ان تبلیغ میشود؟دوست عزیز همه می خواهیم جامعه ی سالمی داشته باشیم . یک وقت فکر نکنید احمدی نژاد را قبول دارم یا طرفدرا رژیمم. قبلن هم گفتم من هر چیزی در جامعه را قبول نکردم و اونی که فکر کردم درسته رو داد زدم. حالا ممکن است اشتباه کرده باشم و هیچ انسانی باور ندارد مذهب 100 درصد دروغ است!
چهار‌شنبه 27 آبان 1388

Hoja Verde - ایران - تهران
bij - المان - المان. نه دوست گرامی این دو هیچ فرقی با هم ندارند. زنبازی و زنبارگی دو چیز یکسان هستند. من تفاوتی تو اونها نمی بینم. نمی دونم شما از چه نظر در آن تفاوت میبینید. در مورد همجنسگرایی و همجنس بازی هم همینطور. تنها فرق آن این است که همجنس گرایی نوع عام آن میباشد.با احترام!
چهار‌شنبه 27 آبان 1388

pahlavi100 - آمریکا - کالیفورنیا
Hoja Verde - ایران - تهران...عنقریب ۲ فروند شاخ به‌روی سرم خواهد رویید از منطق شما!!...گرامی‌ هموطن، صدور باد در ملأ عام هم کاری زشت است و اکثر جوامع نزد دیگران راحت کردن خود را تقبیح میکنند، پس بعد از این در انزوا و تنهایی‌ خویش هم اینکار را نکنیم، میدانید روز آخرت چه گندی به صحرای محشر خواهد خورد؟...در ضمن من تا امروز فکر می‌کردم شما ایران هستید (حتی حاضرم قسم بخورم که به دفعات نوشتید که در تظاهرات بودید و کتک خوردید) امیدوارم که اشتباه کرده باشم. اما بعید می‌دانم که شما در غرب زندگی‌ کنید و هنوز اینگونه باور‌ها داشت باشید. شاید تازه جلای وطن کردید.
چهار‌شنبه 27 آبان 1388

Hoja Verde - ایران - تهران
pahlavi100 - آمریکا - کالیفورنیا. موافقم دوست عزیز. من هیچ وقت به دنبال تعصبات بیهوده نبودم و تلاش می کردم با منطق و خرد بیندیشم. پیروز باشید.
چهار‌شنبه 27 آبان 1388

ham-safar - ایران - تهران
کنستانتین 777 احتیاجی ندارم از مدارک علمی خود در برابر ادعای شما دفاع گنم ولی اکر مایلید ای میل خود را بدهید تا مدارک و مقالات خود را که در معبرترین ژورنال ها منتشر شده را برایتان پست کنم. اما اینکه همچنسبازان را اقلیت اجتماعی میدانید جیزی را عوض نمیکند زیرا میتوان دیابتی هارا نیز اقلیت های اجتماعی نامید از نظر پزشکی با این الفاظ چیزی تغییر نمیکند. در سابقه بیماران روانی باید دنبال علت گشت که میتواند ژنتیکی هورمونی ارثی به علت مواد مخدر و روان گردان ویا حتی به علل ناشناخته باشد. در همچنسبازان نیز باید روانکاوی کرد که در زمان گودکی و حوالی بلوغ ویا حتی در اولین تجربه جنسی فرد جه رخ داده و جه مقدار استرسور به فرد وارد شده است.شما میتوانید عصبانی شوید و حتاکی کنید یا مدارک علمی مرا زیر سوال ببرید یا حتی اکر قدرت داشته باشید شدید تر هم عمل کنید درست مثل دیکتاتورها.گالیله را در دادگاه محکوم و وادار به اعتراف کردند ولی مگر زمین از چرخش ایستاد و دیگر به دور خورشید نگشت؟ مگر می شود با تهمت افترا بی ادبی فحش و ناسزا و کتک و .. حقایق علمی را عوض کرد؟
چهار‌شنبه 27 آبان 1388

bij - المان - المان
Hoja Verde عزیز، کاملن مشخصه که ((زنبازی و زنبارگی دو چیز یکسان هستند)) اما اینرا من ننوشتم! من نوشتم (زناشویی با زنبارگی اساسن تفاوت دارد) زنبارگی یعنی خوابیدن با کنیزکان بدون انکه زن راضی به ان باشد و یا گرفتن زنهای متعدد و جورواجور تا هوسرانی و مالکیت بر زن را عملی کند. آزادی زن یعنی آزادی تن او، احترام به حقوق انسانی و حذف هرگونه تبعیض درباره وی!!! * همجنسگرایی به در دروازه جهنم بردند همجنسگرا پرسید: چگونه است که من با شریک زندگیم با مهر و دوستی همخانه بودم و خردگرایانه او را دوست میداشتم اما همسایه و قاتل من که از روی هوسرانی و بی عقلی همجنسبازی میکرد جایش در بهشت است و با غلمان پاداش داده میشود بطوریکه بر گرد آنها نوجوانانی خوشرو (غلمان) جاودانی می‌گردند که هر گاه آنها را ببینی گمان می‌کنی مروارید پراکنده اند؟؟! جواب امد چون قاتل تو مسلمان مومنیست که با «همجنسبازی» در دین و دنیاش سرباز اسلام بوده و کافران(دگراندیشان و «دگرگرایان») چون تو از او عاصی بوده اند!!!!! ...
چهار‌شنبه 27 آبان 1388

bij - المان - المان
٢) Hoja Verde .. اینکه تو ((همجنسگرایی را درست نمی پنداری)) حق بدیهی توست مانند همجنسگرا که دگرجنسگرا را درست نمی پندارد! اما جمله ((این ها شورش رو در آوردند. همجنس گرایی خویی حیوانی است)) حق هیچکس نمیباشد!!! ((آیا اعتیاد پدیده ی شخصی نیست؟)) عجب سوالی و عجب مثالی درست ضد ادعای خودت بر علیه دگرگرایان! معتاد در وهله اول به بدنش صدمه میزند و از انجام کارهای شخصی خود نیز باز میماند و در اخر راه میمیرد. معتاد دائم الخمر نمیتواند اندیشه ورزی کند و در «جامعه متمدن» به مقامات بالا برسد! وزیر امورخارجه المان و شهردار برلین هر دو همجنسگرا بدنیا امده اند و جایشان نه در اغوش غلمانان چون مسلمان مومن بلکه در جهنم است :-))
چهار‌شنبه 27 آبان 1388

Hoja Verde - ایران - تهران
bij - المان - المان. (1)...دوست عزیز.این داستانی که شما گفتی صحت ندارد و هیچ کس بهشت یا جهنم را ندیده که توصیف کند.اگر خدایی وجود داشته باشد که حتمن هست ساده و ابلهانه نمی اندیشد و عقده ای نیست که انسان را بیافریند که اندکی در جهان زندگی کند و بعد مثلن همجنسگرا را تا ابدالدهر در آتش بسوزاند. بیکار نبوده که انسان را بیافریند و او را آزمایش کند (که مگر خدا نمی داند که هرکس در اینده چه کاری را نجام میدهد که او را ازمایش کند).ادیان نیکی ها را به زبان ساده برای مردم بیان میکردند که خوبی ها را بشناسند .ادیان برای این بوده اند که به ما راه و روش درست زیستن و انسانیت را بیاموزند و ما بدانیم هدف زندگی چه بوده و زندگی ما در دنیا نتنها بی هدف نبوده و هوده ی بزرگی در پشت پرده ی آن نهفته است.همه به خاطر آن بوده که رنجهای بیهوده ی زندگی کمتر شود و انسانها راه را از بیراه بازشناسند .
پنج‌شنبه 28 آبان 1388

Hoja Verde - ایران - تهران
bij - المان - المان. (2)...اگر من میگویم همجنسگرایی اشتباه است این را باور ندارم که همجنسگرا حتمن به جهنم میرود. این را ما نمی دانیم. اما تجربه ی آدمی در طول حیات نشان داده آنهایی که خلاف خرد عمل کردند و کارهایی انجام دادند که انسانها برای آن ساخته نشده اند جز فرجامی اندوهبار و پشیمانی در درجه ی نخست برای خود شخص در آینده و ضرر به بنیان خانواده در اجتماع ندارد.همجنسگرا من را درست نمی پندارد اما چند درصد مردم همجنسگرا هستند؟همجنسگرایی بر خلاف آن چه شما فکر میکنی محصول محیط است. الته دلیل دیگر آن هم این است که همیشه یک عده ای در جامعه هستند که دوست دارند کارهایی جدید و وارونه ی سنت اجتماع انجام دهند و اصولن انسان با این ویژگی خلق شده است. همیشه یک عده ای در جامعه هستند که دوست دارند کارهایی انجام دهند که یا تازگی دارند و یا عجیب به نظر میرند ولی ممکن است رفته رفته عادی تلقی شود. ولی این درستی کار را نمیرساند....
پنج‌شنبه 28 آبان 1388

Hoja Verde - ایران - تهران
bij - المان - المان. (3)...کم دیده شده که زنانی که در جوانی به فحشا روی میاورند در آینده به آرزوی خود رسیده باشند یا در پیری پشیمان نشده باشند. مسایل مادی همیشگی نیست. به خیلی از همجنسگراها و فاحشه ها در پیری نوعی احساس بد و عذاب وجدان دست میدهد. وگرنه شاید به خود ما ضرری نداشته باشند. اما همانگونه که گفتم نمی شود به یک معتاد هشدار نداد و او را نصیحت نکرد. معتاد به بدن خود ضربه میزند. اما بر خانواده به عنوان نخستین پایگاه اجتماعی اثر مخرب می گذارد. آیا اعتیاد در کشور ما کم کم جامعه را به سمت نابودی سوق نخواهد داد؟ البته اعتیاد و همجنسگرایی دو چیز کاملن متفاوت است و فقط در حد مثال بیان کردم.
پنج‌شنبه 28 آبان 1388

Hoja Verde - ایران - تهران
pahlavi100 - آمریکا - کالیفورنیا. صدور باد چیزی کاملن متفاوت است.در ملاعام بد تلقی میشود اما چه در جمع و چه در تنهایی به کسی زیان نمی رساند. بعد اینکه این کار را هرکسی می تواند انجام دهد! اما همجنسگرایی را همه کسان انجام نمی دهند. من نگفتم که همجنسگرا باید به جلاد سپرده شود فقط نکوهش کردم و گفتم این کار ناپسند است مانند صدور باد به گفته ی شما و حتا بسیار بدتر! . در ضمن من به کشورهای مختلفی سفر کرده ام و در گفته ی من منظورم این بود. و هیچ وقت هم نگفتم که در خیابان کتک خوردم. پیروز باشید.
پنج‌شنبه 28 آبان 1388

bij - المان - المان
Hoja Verde عزیز، دقیقن ((هیچ کس بهشت یا جهنم را ندیده)) همچنین محمد بیسواد که جنگجویانش را با رشوه دهی (کنیزان در این دنیا و غلمان و حوری در ان دنیای واهی!) و ترس از مهملی بنام جهنم، برای ستیز بعدی با کافران = («دگراندیشان» و «دگرگرایان») اماده کند! مشکل این نیست که محمد و یارانش مرده اند و بقول تو گفته های وی جز بی عقلی چیز دیگری نیستند اما عمل به احکام مرگ افرین با تکیه بر گفتار و اعمال متحجر و مردسالارانه مسئله سازند!!! (( اما چند درصد مردم همجنسگرا هستند؟)) مهم نیست چند درصد جمعیت را تشکیل میدهند مهم احترام به حقوق انسانیست انهم برای همه! همجنس گرا همیشه و همه جا وجود داشته! چرا حالا بیشتر به چشم میخورند؟ چون تابوها در حال شکستنند و انها دیگر ترسی از ابراز وجود خود بروز نمیدهند دومن دموکراسی در عصر اطلاعات است که در حال پیشرفت است نه اقلیت همجنس گرا! ((همجنسگرایی بر خلاف آن چه شما فکر میکنی محصول محیط است)) اصلن ((بر خلاف آن چه)) من فکر میکنم نیست! ...
پنج‌شنبه 28 آبان 1388

bij - المان - المان
٢) Hoja Verde .. بله همه چیز ((محصول محیط است)) چون خالق همان محیط است و همجنسگرا را هم پدرو مادرش بوجود اورده اند. اگر ترس نادانان از انقراض بشر است تو به انان جواب بده: پس چرا با وجود همجنسگرا ها از از ازل تا به امروز که در حیواناتی مانند دولفینها، شیران، زرافه ها، شامپانزها و و .. دیده شده، انقراضی بدین سبب رخ نداد؟!! ((یک عده ای در جامعه هستند که دوست دارند کارهایی جدید و وارونه ی سنت اجتماع انجام دهند)) دقیقن مثل ه اصطلاح پیامبران یا مصلحین! محمد هم سعی داشت(بگذریم از ضد بشری بودن اعمال و گفتارش)، ((ولی این درستی کار)) او ((را نمیرساند))؟! ((البته اعتیاد و همجنسگرایی دو چیز کاملن متفاوت است )) پس خواهش میکنم مثال بی ربط نزن! Hoja Verde یک مشکل بزرگ تو نوعی که در این سایت خیلی کمند این است که انسانیت را با ضدش تعریف کنی که پارادوکس است! با احترام!
پنج‌شنبه 28 آبان 1388

Hoja Verde - ایران - تهران
bij - المان - المان.(1)-عزیز.اگر جنگجویان محمد کم بودند پس چگونه بر کل عربستان آن زمان چیره شدند و اگر زیاد بودند دیگر چه جای نگرانی است؟اکثریت مردم آن زمان آن وضعیت را می خواستند.پس از 1400 سال هنوز اعراب از محمد به نیکی یاد می کنند و اکثریت او را قبول دارند.محمد و ادعای اسلام او باعث سازمان یافتگی عربستان آن زمان شد و وضع آن نسبت به گذشته به طرز شگفت انگیزی بهبود یافت.اینکه حضرت محمد 360 قبیله ی سرکش که همیشه با هم در حال جنگ و خونریزی و اختلاف بودند را آشتی دهد و متحد کند و برتری را پرهیزگاری و نیکی (نه ثروت و قدرت و نژاد) معرفی کند و پاکیزگی را نیمی از ایمان معرفی کند نشان از درست بودن آیین او دارد.با انقلاب صنعتی ارتباطات گسترش یافته است و دانش پیشرفت کرده و عده ای می گویند اسلام نادرست و محمد شیاد بود.اما در زمان خودش محمد به هیچ روشی دیگر نمی توانست رسم دروغگویی و جاهلیت را براندازد.هیچ کس آخرت را ندیده است اما خود واژه ی آخرت را دین به مردم آموخته است....
پنج‌شنبه 28 آبان 1388

Hoja Verde - ایران - تهران
bij - المان - المان.(2)--این که مردم از کارهای بد دوری کنند و بدانند هر کاری که می کنند چه خوب و چه بد پاداش خواهند گرفت و خلاصه زندگی پوچ و بی معنی نبوده و هوده و سرانجامی هم دارد. و آخرت را به زبان ساده برای مردمانی که نمی فهمیده اند بیان کند. ((بقول تو گفته های وی جز بی عقلی چیز دیگری نیستند)) من هرگز نگفتم گفته های محمد و قرآن بی عقلی هستند. گفتم این که گمان کنیم خدا مانند انسان اون بالا ایستاده و منتظر است که ببیند کی کار بد و کار خوب می کند و سپس گمراهان را با شدت هرچه تمامتر مجازات کند نیست. خدا اگر وجود داشته باشد که هست از روشنفکرترین آدمهای امروزی باید خردمندتر باشد. دین یک تصویر انسانگونه به خدا داده که بیشتر درک شود.((مهم احترام به حقوق انسانیست انهم برای همه!)). من نگفنم که منکر این اصل نیستم. اما حقوق انسانی هم درست و نادرست دارد. مثلن کسی که بخواهد به خود ضربه ای بزند (خودکشی کند) اون می گوید این حق خودم است که بخواهم در مورد آیندم تصمیم بگیرم و بدن خودم است. اما شما خودکشی را کار درستی می پندارید؟حقوق شخصی است پس لابد درست است!!!
پنج‌شنبه 28 آبان 1388

Hoja Verde - ایران - تهران
bij - المان - المان. (3)-((با وجود همجنسگرا ها از ازل تا به امروز که در حیواناتی مانند دولفینها و ...دیده شده، انقراضی بدین سبب رخ نداد؟)) اولن که در کجا دیده شده حیواناتی که گفتی همجنسگرایی کنند.اگر باشد نادر است. دومن. تفاوت انسان با حیوان چیست؟ اگر حیوان را مثال میزنید و انتظار داری که انسان هم مانند حیوانات باشد. خوب. مشکلی نیست!!. ((دقیقن مثل به اصطلاح پیامبران یا مصلحین! محمد هم سعی داشت(بگذریم از ضد بشری بودن اعمال و گفتارش))). پیامبران و مصلحین با همجنسگراها تفاوت اساسی دارند. همجنسگراها کار خود بی دردسر انجام میدهند و به دیگران هم کاری ندارند (مشکل اصلی نادرست بودن یک کار است نه زیان رساندن به دیگران) اما پیغمبران جوامع را متحول کردند و آیینی را آوردند. در ضمن گفتار و کردار محمد امروز و بنا بر نظر شما غیر انسانی بوده است اما آن زمان غیر انسانی به شمار نمی آمده است.دین برای سهولت زندگی انسانها بوده است. اگر شما احساس می کنی با دین زندگیتان دشوارتر شده است خوب نپذیرید. یک زمانگمان نکنید من باورهای خود را به شما تحمیل میکنم.
پنج‌شنبه 28 آبان 1388

bij - المان - المان
Hoja Verde عزیز، ((دیگر چه جای نگرانی است؟اکثریت مردم آن زمان آن وضعیت را می خواستند)) نگرانی از چی که محمد خون اعراب بدوی را در شیشه کرد؟! من که همینجا در این تاپیک عرض کردم او با رشوه دادن و ترساندن جمعیتی را گرد اورد! مقدسات و نادانی معجونیست تا ایده ای غیرانسانی مدت نسبتن طولانی دوام بیاورد! در مورد قرون وسطی مسیحی ١٠٠٠ سال و ناسیونال سوسیالیست هیتلر حدود ٩ سال با جان و دل اکثریت دوام اورد!!! ((محمد 360 قبیله ی سرکش که همیشه با هم در حال جنگ و خونریزی و اختلاف بودند را آشتی دهد و متحد کند..)) اصولا یکتاپرستی با تحمل دیگران نمی‌خواند، زیرا توحید، مبتنی بر ادعایی در مورد بهره‌وری انحصاری از حقیقت واحد مطلق است. باور متعصبانه به یک حقیقت واحد، به همزیستی با دیگران در جهانی پر از اعتقاد‌ها و مسلک‌های مختلف گرایش ندارد. یگانه‌پرست مایل است بر دیگران غلبه کند تا آنان را به پندار خود از گمراهی برهاند و گمراهی از دید اسلام چیزی جز نسبیت نیست!!! ...
جمعه 29 آبان 1388

bij - المان - المان
٢) Hoja Verde .. ((خود واژه ی آخرت را دین به مردم آموخته است)) که همان ایات زجر دادن انسانها بطور ممتد باشد! ((مردم از کارهای بد دوری کنند..)) آیا پیامبر اسلام واقعا هنر کرده است که مثلا گفته است دزدی بد است؟ کسانی که فکر میکنند دین ضامن اخلاق در جامعه است در واقع درک بسیار سبکی از جامعه شناسی و روانشناسی و ماهیت انسان دارند. اینکه تو برای مردمی تکرار کنی که خوبی خوب است و بدی بد است هرگز باعث ترویج خوبی و از بین رفتن بدی نمیشود! ((حقوق انسانی هم درست و نادرست)) این دیگه چه ادعایی است؟؟! صحبت از بدیهیات اخلاقی و حقوق انسانی بعنوان ملاک است نه بحث کلامی که چاقوکشی خوب و بد داره :-(( ((در کجا دیده شده حیواناتی که گفتی همجنسگرایی کنند)) اینترنت زیر دستته سرچ کن پیدا میکنی! گفتن از مشترکات حیوان و انسان مثل غریزه جنسی بر طبیعی بودن ان دلالت دارد!!!!! ((تفاوت انسان با حیوان چیست؟)) در اینمورد، غریزه جنسی، هیچ!! ...
جمعه 29 آبان 1388

bij - المان - المان
٣) Hoja Verde .. ((پیامبران و مصلحین با همجنسگراها تفاوت اساسی دارند)) کسی عکس این جمله ات را مدعی نیست بلکه از این جمله ات از پیامبران مثال زده شد: ((همیشه یک عده ای در جامعه هستند که دوست دارند کارهایی انجام دهند که یا تازگی دارند و یا عجیب به نظر میرند ولی ممکن است رفته رفته عادی تلقی شود. ولی این درستی کار را نمیرساند))! *** ((گفتار و کردار محمد امروز و بنا بر نظر شما غیر انسانی بوده است اما آن زمان غیر انسانی به شمار نمی آمده است)) برای همین ما عطایش را به لقایش بخشیدیم! ((دین برای سهولت زندگی انسانها بوده است)) عجب خیالی! نظری به تاریخ پر تلاطم جوامع اسلامی بخصوص ٣٠ سال اخیر در ایران بیانداز! با احترام!
جمعه 29 آبان 1388

+1
رأی دهید
-1

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.