دیدار میرحسین موسوی و مهدی کروبی + عکس

دیدار میرحسین موسوی و مهدی کروبی

تغییر "پایگاه اطلاع رسانی حزب اعتماد ملی"  : عصر روز گذشته، مهندس میرحسین موسوی به منزل آقای کروبی رفت تا ضمن احوال‌پرسی و دل‌جویی از ایشان بابت حوادث رخ‌داده در روز ۱۳آبان، درباره رفتارهای انجام شده با مردم و به‌خصوص زنان در این روز نیز با هم گفتگویی داشته باشند.

به گزارش سایت تغییر ، درابتدای این دیدار آقای موسوی، ضمن ابراز انزجار از رفتارهای انجام شده توسط نیروهای لباس شخصی، در روز ۱۳‌آبان، با آقای کروبی، گفت: «من از این حمله‌ای که به شما شد بسیار متاثر شدم. اما رفتار شما، نشان‌دهنده اوج روحیه شجاعت و ایستادگی شما و مردم است». آقای کروبی هم در پاسخ ضمن تشکر از این ابراز هم‌دردی، رفتار مردم را بسیار محبت‌آمیز توصیف کرد.

آقای کروبی در ادامه گفت: «من هم اگر خود را جای حکومت بگذارم، اصلا توجیه نمی‌شوم که چرا باید چنین رفتاری با مردم صورت بگیرد. عمری ازمن گذشته، حداقل ۱۵ سال با رژیم پهلوی رسما مبارزه کردم. البته من در این راه، سرباز کوچکی بودم. اما تظاهرات دیدم، راهپیمایی دیدم، زندان و فرار کشیدم. یادم می‌آید حدود سال ۴۱ بود که نهضت آزادی اوج گرفته‌بود. آن‌زمان هم چنین تظاهراتی در تهران و جلوی دانشگاه انجام می‌شد. دانشجویان شعار می‌دادند، پلیس هم می‌آمد و متفرق می‌کرد. چنین برخوردهایی نبود. من اعلام کردم که روز ۱۳آبان می‌آیم. ولی هرجا هم مصاحبه کردم، گفتم که مواظب باشید که طوری رفتار کنید که به کل نظام برنخورد و از روز قبل هم پیغام‌هایی آمد که در مراسم شرکت نکنید. بنا است با شما برخورد شود و صبح روز حرکت هم نامه‌ای ارسال شد از یک سازمان امنیتی، مبنی بر این‌که گروه تروریستی ریگی قصد انجام عملیات انتحاری را دارند بدین جهت به محافظین گفتم هرکس مایل نیست و احساس خطر می‌کند، مرا همراهی نکند. ولی من به‌خاطر عهدی که با مردم مبنی‌بر شرکت در مراسم کرده‌ام، باید حضورپیداکنم.»

آقای کروبی سپس درباره ماجرای حمله به وی و محافظش گفت: «وقتی دیگر رفتن با ماشین امکان‌پذیر نبود، پیاده شدیم و درکنار مردم قرار گرفتیم. در همان‌جا شروع‌کردند به زدن مردم. به‌سمت میدان ۷تیر در حرکت بودیم که ناگهان من دیدم که سر محافظم شکاف برداشته و از آن خون جاری شده‌است. اول فکر کردم که با باتوم به سرش کوبیده‌اند. اما بعد فهمیدم که در اثر شلیک مستقیم گاز اشک‌آور به سمت ما و برخورد آن به‌سر محافظم، این وضعیت پیش آمده‌است. در همین حین دیدم چیزعجیبی در جلوی پایم است. دیدم دارم خفه می‌شوم. انگار تمام صورت، ریش و ابروهایم گرگرفته است. من در جریان انقلاب حداقل ۲۰ بار گاز اشک‌آور خورده‌ام. اما این، گاز اشک‌آور نبود.»

آقای کروبی ضمن غیرمتعارف بودن تعدادی از شعارهایی که مردم می‌دادند، گفت: «یکی از استادان روز بعد این‌جا آمد و گفت از شعارهایی که مردم می‌دادند من بی‌اختیار اشکم درآمد. ببینید این کسانی که مردم را کتک می‌زنند، کار را به کجا رسانده‌اند که مردم را تحریک به شعارهای افراطی می‌کنند. من هم واقعا نمی‌دانم که این چه خدمتی است که این‌ها دارند به رهبری می‌کنند. خب اگر این تظاهرات مسالمت‌آمیز برگزار می‌شد، عده‌ای می‌آمدند و می‌گفتند مرگ بر آمریکا، عده دیگری هم بودند که فریاد الله اکبر می‌دادند و همه‌چیز هم تمام می‌شد.»

وی در ادامه افزود: «من گاهی شک می‌کنم که این‌ها خودشان افرادی را بین جمعیت می‌فرستند تا از این احساس هیجان سو استفاده کنند و مردم را تحریک به رفتارهای خشونت‌آمیز بکنند تا بهانه‌ای برای حمله به مردم پیدا کنند. مردم باید از رفتارهای خشونت‌آمیز بپرهیزند.»

آقای کروبی سپس به حملات کیهان و سایر روزنامه‌های زنجیره‌ای علیه ایشان و آقای موسوی پرداخت و گفت: «من ۵۰سال است که در جریان این انقلاب هستم. روزی که حضرت امام فوت کردند، ۵تا حکم از ایشان داشتنم. شما هم که نخست‌وزیر امام بودید. این روزنامه‌های زنجیره‌ای تهمت و انگ‌ می‌زنند که من و شما از اسلام و انقلاب خارج شده‌ایم. اما با نوشته‌های آن‌ها که ما از اسلام و انقلاب خارج نمی‌شویم. منتها من نمی‌دانم این چه برخوردی است که آن‌ها خودشان را میزان‌الاعمال و امیرالمومنین می‌دانند؟ اگر زمانی که ما روزنامه‌داشتیم، می‌نوشتیم که مثلا آقای عسگراولادی یا مرتضی نبوی ضدانقلاب هستند، حالا این آقایان ضد انقلاب می‌شدند؟»

آقای کروبی درباره نحوه برخورد‌های خشن با زنان هم افزود: «یادم می‌آید در زمان پهلوی وقتی می‌رفتیم یک اداره‌ای یا جایی در صف بودیم، وقتی خانمی وارد می‌شد، متصدی آن‌جا می‌گفت اجازه بدهید اول کار خانم را راه‌بیاندازم. یا توی اتوبوس‌ها که مختلط بود، مردها بلند می‌شدند که خانم‌ها بنشینند. اما حالا درجمهوری اسلامی با زنان به قدری با خشونت رفتار می‌شود که اخبار متواتری از زدن بانوان با باتوم به اطلاع می‌رسد. من واقعا نمی‌فهمم که دستور چنین رفتارهایی علیه مردم، از کجا صادر می‌شود.»

مهندس موسوی نیز در این دیدار، در توصیف حضور مردم در روز ۱۳ آبان گفت: «وقتی صبح آن روز از خانه به سمت فرهنگستان هنر می‌آمدم، دیدم که جلوی دانشگاه تهران، آن‌قدر نیرو چیده‌اند که انگار لشگرکشی شده‌است. با‌خودم گفتم اگر امروز حتی یک‌نفر هم بیرون نیاید، باز هم این نشان‌دهنده قدرت جریان سبز است.»

مهندس موسوی درباره برخورد لباس‌شخصی‌ها با وی گفت: «حدود ساعت ۹ صبح، تعدادی جلوی فرهنگستان جمع شدند و شروع‌کردند به شعاردادن. سپس تعداد زیادی موتورسوار لباس شخصی، جلوی هر دو درب فرهنگستان در خیابان ولی‌عصر و خیابان صبا را سد کردند که مانع خروج من شوند و با بستن درب پارکینگ، کاری کردند که من سعادت نداشته‌باشم که به جمع مردم بپیوندم و در این اجرمعنوی شریک بشوم.»

مهندس موسوی در ادامه افزود: « این افراد می‌خواستند با ممانعت از حضور من در میان مردم، قدرت‌نمایی بکنند، ولی در نهایت این مردم بودند که قدرت‌شان را نشان دادند. این‌ها باید حق مردم را بشناسند. شرکت در این تظاهرات چه ایرادی داشت؟ مردم می‌آمدند و آرام شعارهای‌شان را هم می‌دادند. پخش فیلم‌های این رفتارهای خشونت‌آمیز و حمله به مردم و باتوم‌زدن به سروپای خانم‌ها عاقبت خوشی نخواهد داشت.»

مهندس موسوی اضافه‌کرد: «این جنبش عظیم از ارزش‌های بنیادی دفاع می‌کند. می‌گوید دورغ نگویید و می‌گوید دروغ محکوم است، تقلب محکوم است. کسانی‌که مردم را می‌زنند، فکر نکنند می‌توانند با ترساندن، مردم را خانه‌نشین کنند. اسلام به مردم یاد داده‌است که در راه‌حق از چیزی نترسند. تصور این‌که سرکوب حلال مشکل است، اشتباه است. سرکوب، شورش را از بین می‌برد ولی آن‌چه ما در کشور شاهد آن هستیم، شورش نیست. بلکه درخواست حقوق قانونی است.»

آقای موسوی افزود: «شعارهای ساختارشکنانه، اغلب متاثر از خشونت نیروهای امنیتی است که با ناجوانمردی به پیر و جوان و زن و مرد، حمله می‌کنند. مخصوصا حمله به زنان، اوج شکستن سنت‌های مرسوم جامعه ماست.»

موسوی گفت: «راه‌سبز، سرکوب را محکوم می‌کند و خود هم گرفتار خشونت نخواهد شد. همه مردم متوجه هستند که سلاح ما، شعارهای مسالمت‌آمیز و عقلانی ماست. اگرچه دراین راه دچار خسارت هم بشویم. ما اجرای بدون تنازل قانون اساسی را می‌خواهیم. ما آزادی زندانیان سیاسی را می‌خواهیم. ما تضمین انتخابات‌های سالم را می‌خواهیم. ما تامین آزادی‌های مطبوعات و رسانه‌ها و آزادی عقیده و بیان را می‌خواهیم. اسلام دین منطق است. دین شکستن قلم‌ها و بستن فله‌ای روزنامه‌ها نیست. مردم ما تجربه تاریخی نصب گل به سر تفنگ‌ها را دارند. امروز هم گرچه مورد حمله قرار می‌گیرند، می‌دانند که قدرت عقل و مسالمت، بر قدرت سلاح‌های گوناگون غلبه خواهد کرد.»

مهندس موسوی اضافه کرد: «علی‌رقم این صف‌آرایی نظامی-امنیتی غیرعادی، وسعت حضور مردم و پراکندگی آن در بیشتر نقاط تهران و بعضی از شهرهای کشور، نشان می‌دهد که حضور مردم جنبه احساساتی ندارد، بلکه ناشی از دلسوزی و عقلانیت برای آینده کشور است.»

nasim irani - اتریش - وین
سلام به مسولین سایت...کروبی درآمدماهانه اش چقدراست که این چنین زندگی توانسته برای خودمهیاکند؟درحالیکه درکشورمان چندین ملیون زیرخط فقرزندگی می کنند.این آقایان همگی درغارت اموال عمومی شریک هستندوبهمین خاطرعموم مردم نمی توانندبه کسی اعتمادکنند.لعنت خدا برخمینی بادکه می خواست هم بهشت را ژیشکش مان کند وهم دنیامان راآبادسازد.دنیا راکه تبدیل به جهنم کرد×خدابه دادمان برسدکه عاقبتمان چه خواهدشد!!!.
یکشنبه 24 آبان 1388

kamia1 - المان - کلن
زنده باد جنبش سبز
یکشنبه 24 آبان 1388

mafia_top - آمریکا - جکسون ویل
یه سری از دوستان خارج از کشور نشستن اونور دنیا تو توهم به سر میبرن فقط بلدن کامنت بزارن مرگ بر خامنه ای مرگ بر احمدی نژاد یا تا خبری از موسوی و کروبی زده میشه میگن موسوی فلانه کروبی دزده و .. یک نگاهی به کامنت ها میندازم میبینم ایرانی های داخل کامنت هاشون بسیار منطقی و به دور از احساساته در حالی که ایرانیهای مقیم خارج فقط میخوان از همه چیز ایراد بگیرن در حالی که حتی حاضر نیستن ذره ای خودشون رو برای آزادی کشورشون به زحمت بندازن. همین کروبی و موسوی یه قدم از شماها جلوترن.پس الان مرگ بر موسوی و کروبی رو پشت سر هم ردیف نکنید.
یکشنبه 24 آبان 1388

ukguy4u - بریتانیا - لندن
سگ زرد برادر شغاله . رژیم جمهوری اسهالی باید از ایران برای همیشه حذف بشه و بجاش یک حکومت ملی و سکولار بیاد .
یکشنبه 24 آبان 1388

pouriya - ایران - رودسر
در حالی که اکثریت مردم با کل رژیم مخالف هستند و این را در تظاهرات ها با شعار هایشان نشان دادند ،میر حسین موسوی ذوب شده در ولایت خمینی در گفتگو با پایگاه خبری جماران ادعا کرد: مردم می خواهند بازگردند به دهه اول جمهوری اسلامی ! ! !
یکشنبه 24 آبان 1388

tehranboy - کانادا - ادمونتون
دولک و بولک .
یکشنبه 24 آبان 1388

farnazflora - مالزی - کوالالامپور
mafia_top - آمریکا - جکسون ویل. آفرین کاملا درست گفتی.
یکشنبه 24 آبان 1388

mr. fair - انگلستان - منچستر
tehranboy - کانادا - ادمونتون بهتره بگی پت و مت بیشتر بهشون میاد
یکشنبه 24 آبان 1388

FREEDOMFORIRAN - انگلستان - لندن
بر پدر و مادر خمینی بی شرف لعنت که کشور عزیزم ایران را به اینروز در آورد.
یکشنبه 24 آبان 1388

نیک پندار - ایران - شیراز
mafia_top - آمریکا - جکسون ویل : آفرین عزیزم گل گفتی.
یکشنبه 24 آبان 1388

Sonia236 - آمریکا - نیویورک
mafia_top - آمریکا - جکسون ویل . موافقم، به هر حال ایرانی های داخل کشور بار اصلی مبارزه رو به دوش میکشن! منطقا حرفاشون درست تره! از ایرانی های خارج کشور هم که نهایت تلاششان رو برای حفظ اتحاد و پشتیبانی میکنن باید تشکر کرد. الان مهم نیست که کی چی بوده، بعد از انتخابات فقط این مهمه که همه متحد باشن همین! تفرقه ما دقیقا خواسته ی قلبی اوناست.
یکشنبه 24 آبان 1388

zhilla - ایران - تبریز
nasim irani - اتریش - وین تو به این می گی زندگی آن چنانی عزیزم
یکشنبه 24 آبان 1388

easy_busy - مالزی - کوالالامپور
mafia_top - آمریکا - جکسون ویل عااااالــــــــــــــــــی گفتی، عالی
یکشنبه 24 آبان 1388

youme - ایران - اصفهان
nasim irani - اتریش - وین: جمع کن بابا.. حنای شما رنگی نداره. معلوم نیست کی هستی که دایم با آی دی های مختلف نظر می دی و از رو هم نمی ری. البته حقوق و مواجب شما حتما تامینه. فقط جالبه که هر بار به یه شکلی می خوای تفرقه بندازی که چی... حکومت کنی!
یکشنبه 24 آبان 1388

pahlavi100 - آمریکا - کالیفورنیا
این‌ها دارند به هم دل میدان و قلوه میگیرن، یکی‌ در میون هم اشاره میکنند به اینکه خمینی "به به" و اصلا و ابدن نباید نظام رو هدف قرار داد و اگر ما به قدرت برسیم، ایران را بهشت می‌کنیم...یکی‌ نیست بپرسه، قبلا که سر قدرت بودید، چه گلی‌ به سر این ملت زدید؟ .
یکشنبه 24 آبان 1388

jakjak - آمریکا - ماساچوست
هموطنان عزیز . این دزد ناموس ایران و ایرانی کروبی مکار و موسوی بزدل تمامی این بلوا و سرو صدا را فقط به خاطر منافع خود در ایران ایجاد کردند مطمئن باشید اگر یکی از این مزدوران بیشترین رای را می آورد و رئیس جمهور می شد آن وقت می گفت که ما پیرو رهبر و علی گدا هستیم حالا که رئیس جمهور نشدند با ایجاد شلوغی و سروصدا باعث کشته شدن و ریختن خونهای ناحق جوانان عزیز ایرانی شدند ولی خود هنگام درگیری ها خودشنان را کنار می کشیدند . ببیند عزیزان این روباه مکار چگونه در قصر خود به استقبال موسوی می رود درخانه مجللی که حتی سیاستمداران و خانواده های آمریکائی چنین خانه هایی ندارند . ما چگونه انتظار داریم این افراد حامی مردم ایران و نجات دهنده کشور باشند بیائید به حرفهای این مزدوران گوش نکنیم و خودمان ایران را از دست ملا ها و ولایت نکنت بار فقیه نجات دهیم نه به امید حمایت و کمک این افراد باشیم که همیشه در سخنانشان دم از خط خمینی دجال می زنند بدانید اگر اینها راس کار قرار گیرند بد از از احمدی نژاد می کنند . به امید آزادی ایران و ایرانی
یکشنبه 24 آبان 1388

سکوت - ایران - تهران
شاید با خیلی از نظرات و و تصمیمات آقایان کروبی و موسوی موافق نباشم. شاید درامد 1 میلیون هم نداشته باشم و از فقر و نداری خیلی‌ها هم غمگین باشم و خون دل بخورم اما دلیلی نداره متوجه نباشم که شخصی با موقعیت کروبی و یا موسوی نتونن زندگی خوبی داشته باشن در ضمن این خونه زندگی اونقدرها هم آنچنانی نیست دوست عزیزnasim irani - اتریش - وین انگار شما زندگی آنچنانی ندید که این زندگی رو آنچنانی میدونید. به امید روزی که حد معمول مردم بیش از حد صبور و پر طاقتم این چنین باشه این زندگی در مقابل میلیاردها پول گم شده و در حال گم شدن مملکتم چیزی نیست. کاری به گذشته کروبی ندارم اما همین که جسارت این چنینی‌اش یه انرژی جلو رونده به من و هم وطنای من وارد میکنه یه دنیا می‌ارزه همین هم دمش گرم. ما ایرانیا باید از فرصت‌ها استفاده کنیم و امثال آقای کروبی و موسوی همون فرصت‌ها هستند فقط باید دست از این سکوت و تحمل کورکورانه برداریم باید بجنبیم وقت تنگه تا کی شب‌ها رو به صبح برسونیم با یاد اعدام احسان‌ها و خودکوشی‌های ساختگی و شکنجه وتجاوز به مردان و دختران پاک‌سرشت وطنمون یا حق
یکشنبه 24 آبان 1388

pariha - کویت - کویت
یک مثل معروف میگن البته باعرض معذرت ( خر همون خره فقط پالونش عوض میشه ) اگر بخواهیم بد را از بدتر انتخاب کنیم معلوم بد انتخاب میکنیم - کسی که خمینی و ولایت دروغین او را قبول داشته باشه امکان نداره بتونه به عمق درد و ظلمی که شاهد بودیم وهستیم را در وجودش حس کنه - کجا بودند اقایان که سالهای 70 بدستور خمینی همه را در زندان اعدام کردند( خاوران گواهی میدهد).
یکشنبه 24 آبان 1388

کلاب - ایران - تهران
سبز ایران ازاد ایران.جنبش سبز ادامه دارد
یکشنبه 24 آبان 1388

neda55 - امارات - دبی
- آمریکا - جکسون ویل.دقیقا و کاملا درست گفتین.
یکشنبه 24 آبان 1388

شیرین م - ایران - اصفهان
نمیدونم چرا اونجا میشنن؟حتما میخواد با خمینی عکس بگیرند!
یکشنبه 24 آبان 1388

alisam - ایران - تهران
{مردم ما تجربه تاریخی نصب گل به سر تفنگ‌ها را دارند. امروز هم گرچه مورد حمله قرار می‌گیرند، می‌دانند که قدرت عقل و مسالمت، بر قدرت سلاح‌های گوناگون غلبه خواهد کرد}.نه جناب موسوی اینجور که شما می گی نیست. مردم هنوز انچنان قدرت ندارن. اگه یه خورده قدرتمند تر بشن و بخوان تصمیم بگیرن حال گیری کنن اونوقت خیلی بد میشه. برای چی مردم باید گل بزارن سر تفنگ ها؟!برای اینکه دوباره خره شما ها بشن؟!30 ساله به اسم اسلام دارن همه رو میکشند اونوقت ما با اینها مسالمت کنیم؟!بزار به وقتش ببین مردم چه بلایی سر این کثافت ها بیارن که تو تاریخ ثبت بشه. که دیگه یه مشت اخوند که تا دیروز گدایی می کردن و با روضه خونی پول در میاوردن واسه این مردم اسلحه بلند نکنن.اتفاقآ باید ریشه اینها رو از بیخ وبن کند چون فتنه این اخوندها 1400ساله است و تجربه ثابت کرده اینها از رو نمیرن.اخوندارو اگه از در بیرون کنی از دیوار میان تو.اکثریت نظامیان اینها هم از مردم نیستند و برای یه تیکه گوشت تمام مردم و وطن و...میفروشن.پس ما با این انسان ها چه جوری می تونیم صلح کنیم؟!دندونی که درد میکنه رو باید کند انداخت دور.
یکشنبه 24 آبان 1388

انسانیت - ایران - تهران
بابا یه ذره رنگ سبز هم تو این خونه لوکست استفاده کن که مردم بدونند واقعا با اونهایید. البته مردم نشون داده اند که خیلی جلوتر از شماهان و شماها باید بدوید که جا نمونید یا بهتره بگم فراموش نشید.
یکشنبه 24 آبان 1388

world cup - ایران - تهران
بعضی عزیزان به خصوص خارج نشینها لطفا کمی منطقی و واقع گرا باشید میلیونها. ایرانی با تمام وجود دارن مبارزه میکنند که بنده یک قطره ی بی ارزش از این دریا هستم ولی برادرانه به شما نصیحت نه بلکه التماس میکنم منطقی باشید شما ها نه موسوی را قبول دارید نه خمینی نه خامنه ای نه احمدی نزاد نه اسلام و نه....... را شما به چه صراطی مستقیم هستید حالا موسوی وکروبی هرچی باشند استارت زننده ی جنبش بودند و علان هم دنباله روی مردم هستند حالا امام امام کردنشون و..... را ول کنید مهم نیست شما هم همگام با مردم باشید و از این رادیکال بودن وحرفهای تکراری سی ساله دستبردارید وگرنه سرنوشت این جنبش مانند انقلاب 57 میشود این جنبش منطقی است نه احساسی میدونم رنج کشیدید مثل همه ی ایرانیها ولی باید با همین ملایمت رفت تا به دموکراسی رسید نه با افرادطی گری
یکشنبه 24 آبان 1388

baas - هلند - روتردام
مرگ بر روحانی حافظ اسلام و اسلام .
یکشنبه 24 آبان 1388

parviz1 - انگلستان - کترینگ
زنده باد جنبش سبز آزادی و تمام آزادیخواهان ایرانی داخل و خارج.ملت ایران به همین اتحاد و حمایت یکدیگر احتیاج داشتن .موضوع این نیست که چه کسی رهبری جنبش را داشته باشه چون هر ایرانی آزاده خواهی خود یک رهبر جنبش است و هر گامی که بر میدارد و بملت خودجوش جنبش سبز حیات میبخشد .کسانیکه خ.استه و یا ناخواسته در نفاق بین جنبش سبز هم اقدام میکنند به این نتیجه رسیده اند که جنبش سبز یک جنبش ملیست و همه اقشار از دانشجو تا کارگر و کارمند تا محصل دبستانی بازاری واساتید دانشگاهی و هنرمندان و .....همه یک صدا شده اند و مرگ بر دیکتاتور و رژیم اسلامی تمیخوایم و جانم فدای ایران هدف اصلی جنبش سبز است.پس لطفا خودتونو بیخود خسته نکنید و دیدید ملت ایران چطور هزینه بابت این جنبش دادن و تا رسیدن به هدف نهایی که نابودی رژیم و مزدوران است لحظه ای بتز نخواهند ایستاد.زنده باد آزادیخواهان ایران و ایرانی که در یک کلمه(جنبش سبز)است.رهبر جنبش ملت ایران و رمز پیروزی اقتدار و پایداری.
یکشنبه 24 آبان 1388

freydun - ایران - شیراز
world cup-تهران--دوست مبارز! ایرانیهایی که در خارجند دو دسته اند انها که موفقند و در جامعه جذب شده دارای اعتبارند و بدون ادعا شالی یا دستبندی به حمایت از مردم ونه گروه و فرد خاصی بدست میگیرندو مثل عزیزانی در این سایت حمایت و همدری خود را با مردم نشان داده و اگر تظاهراتی باشد شرکت وحمایت میکنندمثلmafia_top - آمریکا farnazflora - مالزی-Sonia236 - آمریکا-neda-55 - دبی .دسته دوم دختر ترشیده ها و مردهای کج وکوله ای هستندکه در تمامی عرصه های زندگی شکست خورده ودودی اند.اینجا امروز مدعی فضل و شعورند وخودشان را عقل کل دانسته به مردم خط میدهند توهین میکنند وخود به طرفداران و مخالفان رژیم تقسیم شده اند ولی از لحاظ ادبیات یکی هستند و فقط نامها فرق میکنند.اینها توسط مردم کشور میزبان تحقیر شده وبیکارند و ارکمکهایی که برای افراد بیخانمان و الکلی تخصیص یافته استفاده میکنند بطوریکه میبینی وشرایط جامعه و فشارها ومحدودیتها را نمیبینند.فقط درب توالت را باز وشعار باید میدهند و اینقدر متعفن هستند که جرات شرکت در تظاهرات هم ندارند.برادرم میگفت:12 ابان در وین 36 نفر در تظاهرات شرکت کردند
یکشنبه 24 آبان 1388

pejvakkkk - ایران - بیرجند
mafia_top - آمریکا - جکسون ویل . آفرین به شعورت
یکشنبه 24 آبان 1388

kara - هلند - رتردام
سکوت - ایران - تهران . دوست عزیز دوستت دارم که با کامنتت شادم کردی. نمیدونی که چه سخته نشستن و دیدن هموطن ها‌یی که نمیتونن ایران را درک کنند. سالها زندگی در دموکراسی هم نتوانسته آنها را به سمت دموکراسی و قبول دیگران ببرد. اینجا در خارج نشستن و داخلی‌‌ها را قضاوت کردن و خود را علامه و مبارز دهر دانستن، این است تمام آنچه که دارند. زندگی نه سیاه است نه سفید، زندگی رنگی‌ است. موسوی، کروبی، من، تو و دیگران لازم نیست همه چیزمان ۱۰۰ درصد درست باشد. مهم نقش ماست در لحظه‌ای که به ما نیاز است. مهم سالم ماندن و سالم زیستن است به تقریب نه مطلق.
یکشنبه 24 آبان 1388

iran-azad88 - ایران - تبریز
jakjak - آمریکا - ماساچوست. میشه یکم فقط یکم خ.. شی ممنون میشم
یکشنبه 24 آبان 1388

sooske siyah - ایران - تهران
فقط فرشها رو داشته باشید
یکشنبه 24 آبان 1388

jakjak - آمریکا - ماساچوست
iran-azad88 - ایران - تبریز. jakjak - آمریکا - ماساچوست. میشه یکم فقط یکم خ. شی ممنون میشم. ترک اگر لقمان بود آخر خر است !!!!. همین شماها هستید که با حمایت کورکورانه خود از این افراد روباه صفت باعث ویران شدن ایران شده اید . سگ زرد برادر شغال است !!!.
دوشنبه 25 آبان 1388

gogoli - ایران - تهران
jakjak - آمریکا - ماساچُست .. میشه بپرسم خودت کجایی هستی باتربیت؟!
دوشنبه 25 آبان 1388

سکوت - ایران - تهران
kara - هلند - رتردام دوست خوبم من تو و همه خوبان انسان‌سرشت و عدالت محور و با شرافتم رو دوست دارم. دوستان گرامیم اگه سرمون رو بچرخونیم خیلی از عزیزان بهتر از من هستند که این موارد رو بیان میکنند اما تو رو خدا دامنه دیدمون رو بازتر کنیم و و شخصیت اجتماعیمون رو پروارتر کنیم. من با وجود همه شما و وطنم ایران یه ایرانیم ایرانی که توش امثال کروبی‌ها و موسوی‌ها و سهراب‌ها و نداها و همت‌ها و امیرکبیرها و همه و همه تشکیل شده . تو رو خدا الان فرصت هست الان باید از این فرصت‌ها استفاده کنیم گاماس گاماس باید موارد رو بررسی کرد اگه دردمون وضعیت مالی اقایون هست الان وقتش نیست الان این درد نمیتونه زخم چرکین مرگ نداها و سهراب‌ها و محسن‌ها و اعدام‌های بی‌رویه و تجاوزها رو التیام بده . منی که الان رو فرش ماشینی می‌شینم عین روز برام روشنه که روزی میرسه که فرش نخ‌فرنگ ابریشمی زیر پام باشه و مبل زراندود شده اگه بخوام منیت بکنم به سرم میاد اینو انکار نکنید بیایید واقعیت رو ببینیم واقعیت اینه که باید با شرافت پشت هم باشیم و این دزدانی که به ناموس و شرفمون هم رحم نمیکنند رو از هستی ساقط کنیم. یا حق
دوشنبه 25 آبان 1388

سکوت - ایران - تهران
kara - هلند - رتردام دوست خوبم آرزوی قلبی من شادی واقعی هر روزه هم‌وطنام از عدالت خواهی‌ها و درست اندیشی‌ها و عدم تنگ‌نظری و سخاوت دیدگاه است. امیدوارم هم‌وطنان خوب و انسان مسلک و با شرافتم اجازه ندن این حق‌خوری‌ها و شکنجه‌ها و تحقیر‌ها و نابودکردن سرمایه‌های وطن بیش از این ادامه پیدا کنه ای کاش شجاعت‌مون رو به کار بندازیم وقت تنگه. یا حق
سه‌شنبه 26 آبان 1388

freydun - ایران - شیراز
ترا خدا کامنت این .. را نگاه کنید(jakjak - آمریکا - ماساچوست) . به خودش فحش داده!!! ایران ازاد و خودش را خطاب قرار داده وگفته میشه یک کم خفه شین؟؟ ما بیچاره ها که چرندیات اینها را باید بخونیم!!. .. اینقدر فحش داده که اسم خودش هم فراموش کرده و دیده چرت وپرت است برای خودش جواب نوشته
چهار‌شنبه 27 آبان 1388

+0
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.