پشت پرده دعوت به مراسمی که وجود نداشت!

پشت پرده دعوت به مراسمی که وجود نداشت!

در حالی که برنامه تودیع و معارفه قلعه بانی و هدایت از پیش لغو شده بود، قبل از ظهر امروز ، صدها مهمان در سالن سازمان نوسازی و گسترش صنایع ایران سرگردان و منتظر ماندند تا این که سرانجام با یک بهانه ناموجه مبنی بر این که وزیر صنایع در جای دیگری حضور دارد  و نمی تواند در جلسه حضور داشته باشد ، از حاضران خواستند که نشست را ترک کنند.

پنجشنبه گذشته ، بناگاه خبر برکناری احمد قلعه بانی از ریاست سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران(ایدرو) منتشر شد و بلافاصله حکم وزیر صنایع خطاب به مجید هدایت برای ریاست این سازمان مهم صنعتی بر روی خروجی خبرگزاری ها قرار گرفت تا بدین ترتیب ، برکناری قلعه بانی برگشت ناپذیر باشد چه آن که محرابیان از مدت ها پیش عزم عزل قلعه بانی را کرده بود و در صدد بود تا فردی را از مجموعه صنایع دفاعی به جای او بگمارد.

با این حال ، تعطیلات آخر هفته مانع از آن نشد تا برخی مجلسی ها و دولتی های حامی قلعه بانی ، مانع از تصمیم محرابیان شوند و بدین ترتیب مراسم امروز ، عقیم ماند. با این حال ، آنچه جای تعجب دارد این است که بانیان این مراسم نه تنها به مدعوین ، لغو جلسه را اعلام نکرده بودند ، بلکه چند مدیر بلندپایه در وزارت صنایع که گویا برای تودیع قلعه بانی و آمدن رئیس جدید عجله عجیبی داشتند ، با بسیاری از مدعوین تماس گرفته و به آنها گفته بودند که حتماً دراین مراسم حاضر باشند!
در واقع آنها با اطلاع از حجم سنگین لابی ها برای قطعی شدن برکناری قلعه بانی ، امیدوار بودند که این تلاش های پشت پرده تا قبل از ساعت ده و نیم شنبه جواب دهد و رفتن قلعه بانی قطعی شود ولی محاسبات شان درست از آب در نیامد و مدیران و خبرنگاران پرشماری که در کارهای دیگرشان را واگذاشته و به ساختمان ایدرو رفته بودند ، با نارضایتی از اتلاف وقت شان به خاطر مراسمی که وجود خارجی نداشت ، آنجا را ترک کنند.

با این حال ، در این مراسم نه وزیر صنایع حاضر شد ، نه قلعه بانی و نه هدایت و بدین ترتیب کسانی که با سبدهای گل برای خوش آمد گویی رئیس جدید آمده بودند ، گل ها را بازگرداندند و یا اگر حال و حوصله برگرداندن گل هایشان را نداشتند ، نام خود را از رویشان برداشتند تا چنانچه قلعه بانی ماندنی شد ، ردی از تبریک های پرطمطراق آنها به "هدایت" برجای نماند!

به هر حال بازی "ایدرو" با ماجرای جدید وارد مرحله جدیدی شده است ، مرحله ای که فروریختن قلعه قلعه بانی برای شاه شطرنج صنعت - محرابیان- به یک مساله حیثیتی تبدیل شده است و او باید برای این منظور نمایندگان ، دولت و صنعتگران کشور را متقاعد کند که دلیل موجهی برای این جابجایی استراتژیک دارد ، هر چند که برخی می کوشند این مهم را ولو با دادن سمت های حساسی مانند ریاست شستا به قلعه بانی محقق کنند و به این بهانه هم که شده ، صندلی ریاست ایدرو را از قلعه بانی بگیرند.
روزهای آینده ، برای بخش صنعت کشور ، بسیار خبرساز خواهد بود و البته برای سیاسیونی که خوب می دانند صنعت کشور ، به طرز بی سابقه ای سیاست زده شده است.

invincible - آمریکا - مینستا
سرمقاله روز گذشته روزنامه واشنگتن تایمز به لابی رژیم و ارتباط تریتا پارسی با جواد ظریف سفیر سابق جمهوری اسلامی در نیویورک اختصاص دارد. بخشی از منابع این سرمقاله از جمله اسنادی است که در جریان دادگاهی که در واشنگتن در جریان است برملا شده است. وکلای تریتا پارسی مسئول لابی رژیم در آمریکا دو سال پیش شکایتی را علیه محقق ایرانی حسن داعی در دادگاه مطرح کردند. حسن داعی در مقالات و مصاحبه‌های روشنگرانه‌ای که در روزنامه‌‌ها، سایت‌های خبری و رادیو تلویزیون‌ها داشت، پرده از فعالیت‌های لابی رژیم در آمریکا به سرکردگی تریتا پارسی، هوشنگ امیراحمدی، سیامک نمازی و .. برداشته بود. مسئولان لابی رژیم در آمریکا تلاش کردند به این ترتیب وی را خاموش کنند. از قرار معلوم تیر دشمنان مردم ایران به سنگ خورده و نشانه‌های اولیه آن در مقاله واشنگتن تایمز بروز کرده است. انتشار این مقاله را بایستی به عنوان اولین قدم در راه شکسته شدن کمر لابی رژیم در آمریکا به فال نیک گرفت.
یکشنبه 24 آبان 1388

rezanl - هلند - امستردام
تریتا پارسی : نه در غربت دلم شاده نه میلی به وطن(جمهوری اسلامی) دارم
یکشنبه 24 آبان 1388

+0
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.