ایران در ونزوئلا مزرعه ۱۰۰ هکتاری برنج ایجاد می‌کند‌

ایران در ونزوئلا مزرعه 100 هکتاری برنج ایجاد می‌کند‌

فارس: سخنگوی موسسه تحقیقات برنج کشور گفت: مزرعه 100 هکتاری برنج کشور در ونزوئلا برای انجام امور تحقیقاتی احداث می‌شود.

غلامرضا خانکشی‌پور افزود: دولت جمهوری اسلامی ایران با ونزوئلا تفاهمنامه‌ای در سال 88 منعقد کرد که طبق این تفاهمنامه مفادی در بخش کشاورزی در نظر گرفته شد.

وی ادامه داد: طبق این تفاهمنامه، سازمان تحقیقات، آموزش و ترویج کشاورزی ایران مزرعه 100 هکتاری برنج را برای موسسه تحقیقات برنج در ونزوئلا ایجاد می‌کند.

عضو هیئت علمی موسسه تحقیقات برنج کشور با اشاره به فعالیت این مزرعه اظهار داشت: در این مزرعه فعالیت تحقیقاتی متناسب با شرایط اقلیم آن کشور برای توسعه و تعامل از نظر دانش فنی در ونزوئلا ایجاد می‌شود.

خانکشی‌پور تصریح کرد: هیئت کارشناسی موسسه تحقیقات برنج کشور شرایط منطقه را در ونزوئلا مورد بررسی قرار داد.

به گفته وی علاوه بر ایجاد مزرعه 100 هکتاری در ونزوئلا که به برنج اختصاص می‌یابد، هفت طرح تحقیقاتی شامل پرورش ماهی قزل‌آلا، میگو، سبزی، صیفی‌جات و گلخانه نیز در آنجا اجرا می‌شود.

سخنگوی موسسه تحقیقات برنج کشور خاطر‌نشان کرد: هیئت ونزوئلایی نیز از توانمندی‌های موسسه تحقیقات برنج گیلان، مازندران و دیگر استان‌های برنج‌خیز کشورمان بازدید به عمل آورد.

خانکشی‌پور درباره زمان اجرای طرح‌های مذکور در ونزوئلا گفت: باید خدمات زیربنایی و تجهیزات مورد نیاز فراهم شود تا زمان دقیق اجرای طرح مشخص شود.

وی اظهار داشت: تمام تلاش خود را به کار می‌گیریم تا در فصل زراعی جدید فعالیت خود را در ونزوئلا آغاز کنیم و این مهم بدون تردید بستگی به دیگر عوامل دارد که باید مهیا شود.

Javid Shah010 - کانادا - ادمونتون
ای خاک تو سر این دولت. بابا این تقلبی نزاد ونزوئلا رو با ایران اشتباه گرفته.
شنبه 23 آبان 1388

Javid Shah010 - کانادا - ادمونتون
این عاقبت دین مبین است مسلمان * این دین مبین غرقه به کین است مسلمان / خون میخورد و باکی از افلاک ندارد * این معرکه با قتل عجین است مسلمان / گردن زدن و حد زدن و دست بریدن * در دین مبین ، قاعده این است مسلمان / زن در نظر دین مبین ، مال ِ حلال است * آزادی زن ، مشکل ِ دین است .
شنبه 23 آبان 1388

shabnam anti mammad! - استرالیا - سیدنی
چی میشه گفت؟ از اونور برنجکارهای خودمون در شمال که بدون اغراق بهترین برنج دنیا رو تولید میکنند دارند کم کم از دور خارج میشن بعد این بیشرفها میرن مزرعه برنج در ونزوئلا راه میندازن. از قدیم گفتن تو اگه بیل زنی اول باغچه خودتو بیل بزن. تف به روت بیاد احمدی نژاد. (اه. مگه میشه فحش نداد؟ اگه بد و بیراه نگیم دیگه چیکار کنیم؟)
شنبه 23 آبان 1388

ARTEMIS-SW - سوئد - مالمو
شما از هر کثافتی در تاریخ کثیفتر و رذل ترید هر دیکتاتور و جنایتکاری در جهان دوست شما بعد با این همه فاجعه در ایران --تعدادی خل و چل فضول رابطه ی فلسطینی با یهودی ها هستند خاک بر سرتان.
شنبه 23 آبان 1388

farid ario - ایران - تهران
تا کی باید شاهد این همه خیانت باشیم ...ای بر زنده و مردتون لعنت.
شنبه 23 آبان 1388

+0
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.